Geringe belangstelling voor Actief Terreinbeheer Groep B en w Middenschouwen willen meer ligplaatsen Scharendijke Verhoging bijdrage gemeenten na verhuizing Welzijn Ouderen Muziek en toneel in Nieuwerkerk Klussen- dienst van de baan? Commissie Westerschouwen Afscheid brandweer commandant Hoorzitting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 februari 1987 Nr. 24084 Coördinator wil drie-wekelijkse activiteit stoppen Het is treurig gesteld met de belangstelling voorde onderhoudsprojecten van het landschap. Maar het is niet alleen.de tanende belangstelling, die zijn motivatie heeft doen wegebben. Sinds enige tijd is het Schouwen-Duivelandse baanlozenproject ook in de weer met het landschapsonderhoud. Verkaart maakt zelf deel uit van dat project en vraagt zich af of er twee verschillen de groepen bezig moeten zijn. Een derde reden is voor hem het ge- geven, dat er - zover hij nu kan in schatten - niet veel projecten meer zijn op Schouwen-Duiveland. „Er zou eigenlijk nog voldoende te doen moe ten zijn, maar ik weet niet precies waar". Door drie redenen, de matige belangstelling, het baanlozenproject en de schaarse projecten, verwacht Verkaart, dat het wel gedaan zal zijn met de activiteiten van de groep. Gedachte Of misschien toch niet. De natuur liefhebber loopt met de gedachte rond om in de toekomst met éénmali ge projecten aan de slag te gaan. Is er een bepaald gebied, waar het nodige werk te doen valt, dan wil hij hieraan de nodige bekendheid geven en zo aan de benodigde vrijwilligers ko men. Die komen wel als het project maar aantrekkelijk genoeg is. ,,Met het maaien aan de Rietdijk kreeg ik wel reacties van 'ik kan me leukere dingen voorstellen'. Maar gelukkig hebben ook buitenstaanders laten weten ons werk te waarderen". Hoe een en ander in de toekomst moet gaan lopen staat dus nog niet vast. Maar dat er iets gaat gebeuren lijkt aannemelijk, al gebeurt het dan niet meer automatisch iedere drie weken. De haven van Scharendijke krijgt als het aan het college ligt meer ligplaatsen. In overleg met watersportvereniging SCHARENDIJKE - Burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen gaan de raadsleden voor stellen 125.000 gulden uit te trekken voor de aanleg van twintig nieuwe ligplaatsen in de jachthaven te Scharen dijke. Van dit geld kan ook een zestal palen geplaatst worden, zodat de boten gemakkelijker in en uit de boxen kunnen draaien. De gemeenteraad buigt zich woensdag 25 februari in het gemeentehuis te Scharendijke over het voorstel. De vergadering begint om 19.30 uur. Naast eeri vervroegde aflossing en herfinanciering van rijksleningen spreken de lokale politici ook over een voorbereidingsbesluit voor de bouw van een bedrijfspand aan de El- kerzeeseweg te Scharendijke. B en w willen voor de betrokken J. W. Kristelijn uit Scharendijke de ver snelde procedure van artikel 19 toe passen. Het college en de watersportvereni ging hebben het nodige besproken binnen de overlegcommissie. Beide vinden het nodig, dat er een extra af- meergelegenheid komt aan de kop- steigers van de jachthaven. Momen teel worden deze steigers verhuurd aan personen, die wachten op een vaste ligplaats in de haven. Verder wordt in het hoogseizoen ook gebruik van de steigers gemaakt door de pas santen. ZIERIKZEE - Het baanlo zenproject de klussendienst van de Stuurgroep Werkloos heid Schouwen-Duiveland is op niets uitgelopen. De dienst voor haanlozen heeft slechts marginaal gefunctioneerd en de diverse wervingsactivitei ten hebben niet tot de ge wenste belangstelling geleid. De begeleidingscommissie ziet deze activiteit graag opgehe ven. Reden waarom de begelei dingscommissie juist nu tot op heffing van de klussendienst wil komen, is het beëindigen van de regeling sociaal-cultu reel beleid en werkloosheid van het rijk. Hieronder ressor teert ook het computerproject, maar nu de geldstroom verder uitblijft, kan het laatstge noemde project ondergebracht worden bij de computercursus. Dit heeft nauwelijks finan ciële consequenties voor de be groting voor 1987. Dat zou wel het geval zijn met voortzetting van de klussendienst. Als de Stuurgroep Werkloosheid tij dens haar vergadering op woensdag 25 februari instemt met de opheffing, dan moet er een oplossing komen voor de eerder verkregen gift van het Koningin Juliana Fonds ten be hoeve van de klussendienst. Van dit in 1984 verkregen be drag a 9500 gulden heeft de dienst een bestelwagen en ge reedschap aangeschaft. Deze wagen met toebehoren komt in uitvoering van de KJF-voor- waarden toe aan de stuurgroep ten behoeve van andere activi teiten. Met 49 cent tot 3,70 gulden per inwoner ZIERIKZEE - De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland moet het pand van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening in Zierikzee gaan verlaten en be trekt mogelijk een pand aan de De Huybertstraat 43 in dezelfde plaats. Uit een schrij ven aan de gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland blijkt, dat een en ander een ge meentelijke bijdrage van 3,70 per inwoner tot gevolg heeft; een verhoging met 0,49 gulden per inwoner. BURGH-HAAMSTEDE - De com missie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Westerschouwen komt op donderdag 19 februari voor een open bare vergadering bijeen. Deze wordt gehouden om 19.30 uur in het ge meentehuis te Burgh-Haamstede. Enkele punten, die behandeld wor den zijn Bouwplan zwembad/recrea tiehal Bungalowpark Klein Poel- land, voorstel oplossing verkeers problematiek omgeving J. J. Boeijes- weg en subsidievoordracht toeris- tisch-recreatieve infrastructuur. Daarnaast worden ook de onderwer pen exploitatie privékliniek en de uitbreiding manege Lisiduna behan deld. De stichting is al geruime tijd ge huisvest aan het Havenplein te Zie rikzee. Daar heeft ze een kantoor ruimte van negen vierkante meter tot haar beschikking. Maar nu heeft de federatie te kennen gegeven hieraan een einde te willen maken, daar de Maatschappelijke Dienstverlening zelf steeds meer ruimte nodig heeft ten gevolge van een personeelsuit breiding. Daarnaast biedt het huidi ge geïntegreerde onderkomen de Stichting Welzijn Ouderen geen eigen identiteit. Doorgesproken Het bestuur van de stichting heeft de financiële consequenties van de verhuizing voorgelegd en doorge sproken met de zes wethouders voor welzijnszaken. Uit de voorgelegde begroting 'nieuwe stijl' bleek, dat er op jaarbasis een kostenstijging van bijna 28.000 gulden (83 cent per inwo ner) dreigde te komen. Tijdens het overleg met de portefeuilehouders bleek dit niet haalbaar. De stichting is hiermee terug ge gaan en heeft zitten knutselen aan de uitgaven, waarna een kostenverho ging van 12.260 gulden (41 cent per in woner) overbleef. Die kostenverho ging is niet alleen terug te voeren op de huurprijs voor het nieuwe pand. De stichting maakt nu nog bijvoor beeld gebruik van allerlei diensten van de federatie, zoals administratie, telefoniste, typiste en schoonmaak ster. De verrekening van de hiervoor gemaakte kosten verloopt via af koopsommen, die ervoor zorgen, dat de stichting bijzonder goedkoop ge huisvest is; tot nu toe dus. Dat worden nu andere bedragen. Daarnaast wil de organisatie een le ning afsluiten voor de inrichting van het pand De Huybertstraat 43. Hier voor is een bedrag nodig van 8000 gul den. Het verzoek aan de gemeenten om oud meubilair beschikbaar te stellen, lijkt niets te hebben opgele verd. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen hebben als eerste te kennen gegeven de verhoging acceptabel te vinden. Vandaar dat dit college de raad voorstelt akkoord te gaan met de ver huizing en hiermee met de financiële consequenties. Het gemeentebestuur grijpt in haar voorstel meteen de ge legenheid aan het belang van de acti viteiten van de stichting te willen be nadrukken. Het college wil door het laten aan brengen van een eenvoudige steiger constructie overdwars op de kop van de steigers, twintig extra plaatsen maken. Hiermee krijgen de ligplaats houders aan de koppen van de stei gers een volwaardige ligplaats. Daar naast komen er tien extra ligplaatsen beschikbaar, zodat de inkomsten met tien keer 1000 gulden verhoogd wor den. De uitgave van 125.000 gulden komt op een jaarlijkse afschrijving (over 21 jaar, verrekend met de rente) van 14.700 gulden. Het verschil tus sen de kosten en de opbrengst zal binnen de totale exploitatie van de jachthaven opgevangen moeten wor den. Jaarlijks overtreffen de liggel den enzovoort ruim de kosten van de jachthaven, dus de mogelijkheid is aanwezig. Het college schrijft ook, dat er geen reden is om aan te nemen, dat hierin voorlopig verandering komt. Dc gemeenteraad krijgt ook het voorstel betreffende de vaststelling van de huur over 1987 voor de jacht haven Kloosternol ter beoordeling. Het bestuur van watersportvereni ging Scharendijke heeft inmiddels te kennen gegeven te kunnen instem men met een huurbedrag van 529.468,01 gulden aangevuld met 17.000 gulden voor de Oude haven. NOORDWELLE - De Wester- schouwse brandweercommandant J. van Sluyters neemt maandag 23 fe bruari tijdens een receptie in het dorpshuis van Noordwelle afscheid van het vrijwillige brandweerkorps. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Met ingang van 1 februari jongstle den heeft S. L. de Feiter de functie van brandweercommandant overge nomen. ZIERIKZEE - De gemeente Zierik zee heeft diverse instanties uitgeno digd om 24 maart vanaf 19.00 uur te komen praten over de onlangs gepre senteerde jeugdnota van de gemeen te. De hoorzitting in de raadzaal van het stadhuis gaat vooraf aan de defi nitieve vaststelling van het rapport. In haar brief schrijft de gemeente, dat als gevolg van de moeilijke econo mische situatie van de afgelopen ja ren het voorzieningenniveau voor de jeugd danig onder druk is komen te staan. Vandaar dat er vaak is aange drongen vanuit de commissies om te komen tot een jeugdnota. Die is er nu, althans een concept. Het is nu aan de betrokken instanties om op- en of aanmerkingen te maken op de in houd. NIEUWERKERK - In een gezellig gevuld dorpshuis in Nieuwerkerk hebben de muziekverenigingen Oefening en Uit spanning en Nu met Hope (Bruinisse) een uitvoering verzorgd. Als eerste kregen de aanwezigen een muzikaal pro gramma voorgeschoteld met stukken als The blue pennant. Modern selection en dc Rumisberger marsch van W. Jo seph. De muzikanten mochten op veel bijval van het publiek rekenen. Dat gold ook voor de toneelspelers van het stuk Bloemen voor Barbara, waarvan de regie in handen was van Addy Flipse; geassisteerd door André de Klerk. Naast souffleuse Anneke Hage. was er uiteraard een grote groep toneelspelers bij het blijspel van Dick van Maasland betrokken. Dré de Koning, Hendrien de Klerk, Anita uan de Visse. John de Kraker, Dian Burgs. Addy Flipse. Arie Hage, Anita Polderman en Huib Mol. Uit enkele reacties van bezoekers viel duidelijk op te maken, dat de gecombi neerde uitvoering meer dan een succes was. maar dat gaf de grote opkomst zelf eigenlijk al aan. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071 en 01110-2449. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers I 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW ZONNEMAIRE - Het is met de belangstelling voor de Actief Terreinbeheer Groep van de Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland niet best gesteld. Voortrek ker Harry Verkaart uit Nieuwerkerk vindt voor 'zijn' werkzaamheden slechts een handjevol mensen en dat is één van de redenen, dat hij voornemens is om de groep voorlopig te laten voor wat het is. Dit weekeinde waren slechts drie belangstellenden bezig aan de Stapelsweg te Zonnemaire, waar wilgen geplant werden. Het is al weer enige tijd geleden, dat Verkaart zijn schouders onder de groep zette. Hij bracht voor zichzelf de te verrichten werkzaamheden in kaart. Met vrijwilligers startte hij in dertijd met het aanleggen van de dammetjes in een inlaag om zo de ve le vogels ten dienste te zijn. Dat eer ste project liep gesmeerd en de coör dinator mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Dat werd min der met andere\activiteiten als het maaien op de Rietdijk en nu - zater dag - met het planten van de wilgen aan de Stapelsweg. Motivatie ,,Dat is één van de redenen, waar door ook bij mij de motivatie is te ruggelopen. Het is vrijwilligerswerk en dan moet het niet zo zijn, dat je voor het project mensen moet gaan opbellen. Dat is niet de juiste weg", aldus Harry Verkaart. In eerste in stantie ging hij met de deelnemers een hele dag op pad en werd er veel werk verzet. Verkaart zorgde voor de hete soep en de koffie om een en an der wat aantrekkelijker te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3