Combinatie bereikbaarheid en veiligheid voetgangers Verdubbeling personeelsbestand na nieuwbouw Corneliastichting Rijksvergoeding aan onderhoud waterkeringen met helft terug Citroen AX Auto Louis Goedbloed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraak in opslagplaats Rijkswaterstaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Directeur Knutselaar Hardrock Marathonzege A. J. M. Verbraak wordt per 1 april de nieuwe Willem van Breen uit Kerkwerve is een fervent De Zierikzeese hardrockformatie Randan tim- Leon van der Wielen uit Zierikzee heeft met directeur van de PTT in Zierikzee. Hij volgt C. knutselaar. Hij vindt het een sport om alles, mert reeds een jaar aan de muzikale weg. De succes de marathonserie van zes wedstrijden Karremans op, die per 1 juni met de VUT gaat. maar dan ook alles zelf te maken. Een korte muziek laat zich niet in een specifiek hokje op de Haagse kunstijsbaan De Uithof afge- (Pag. 3). impressie. (Pag. 4). plaatsen. (Pag. 5). rond. (Pag. 9). DONDERDAG 12 FEBRUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24082 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De grootste moeilijkheden liggen daar, waar zij ze niet zoeken. Goethe. College Zierikzee voorkeur voor: ZIERIKZEE - Meer aandacht en ruimte voor de voet ganger, zonder daarbij afbreuk te doen aan de bereik baarheid van de binnenstad voor het autoverkeer. Deze combinatie vormt het uitgangspunt van het herinrich tingsplan voor de binnenstad, dat ir V. R. A. van Hezik tijdens een gecombineerde vergadering van de commis sies verkeer en middenstand toelichtte. Het betrof hier een bespreking van de grote lijnen van het plan, dat naar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar meer definitieve vor men aan zal nemen. delpad dat aansluit op het vergrote voetgangerspad van het Kraanplein en de brede voetgangerszone, op het Havenpark. Bestaande muziektent en vijver worden volgens het plan in dit voetgangersterritorium opgeno- De ideeën die Van Hezik tijdens de ze informatieve bijeenkomst aan de hand van enkele schetsen naar voren bracht zijn gebaseerd op het plan Ver ton, dat vorig jaar in opdracht van de Zierikzeese Ondernemers Centrale is opgesteld en een aantal mogelijkhe den aanreikt voor de herinrichting van de binnenstad. Datgene wat Van Hezik tijdens de ze gezamenlijke meeting naar voren bracht was een reactie van het college van b en w van Zierikzee op dit dis cussieplan. Spanningsveld De aandacht die de wandelaar in het plan krijgt impliceert niet auto matisch dat de autogebruiker het kind van de rekening wordt. Op dit punt strookt de visie van het college niet geheel met de aanbevelingen, vermeld in het plan Verton. Naast de voorzieningen voor de voetganger moet het hartje van de binnenstad eveneens bereikbaar blijven voor het gemotoriseerde verkeer. Tussen beide groepen weggebruikers bestaat even wel een natuurlijk spanningsveld, te meer daar de ruimte beperkt is. Het aanbrengen van fysieke afscheidin gen moet ervoor zorgen dat beide groepen weggebruikers elkaar niet onnodig hinderen. Dat de auto in de toekomst niet uit de binnenstad zal worden geweerd bleek uit de wens van het college om het huidige gebruik van het midden gedeelte van het Havenplein te hand haven. Dit in weerwil van de sug gestie om de parkeergelegenheid op het Havenplein in te perken ten ein de de voetgangerszone door te trek ken. Daarnaast hecht het college veel waarde aan het veelzijdige gebruik van dit terrein, dat niet alleen als parkeerterrein maar ook als „thuis- vervolg pagina 3 De bouw vordert gestaag en de directie is al druk op zoek naar nieuwe personeelsleden. Moeilijk leerling-ziekenverzorgenden Ie, krijgen ZIERIKZEE - Het verpleegtehuis de Corneliastichting heeft na de ingebruikname van de nieuwbouw twee keer zoveel personeelsleden nodig als er nu werkzaam zijn. Naar verwachting breidt het personeelsbestand uit van nu 72 personen tot 128 tot 130 (bijna een verdubbeling). Directeur A. Schouw legt uit, dat die uitbreiding voorna melijk gezocht moet worden in het 'lagere' kader, maar ook leidinggevende functies moeten vervuld worden. Die verdubbeling van het perso neelsbestand geeft al aan, dat er een professionalisering van de Cornelia stichting op handen is. De Cornelia stichting staat een flinke uitbreiding van het aantal bewoners te wachten en dat verklaart de uitbreiding van het personeelsbestand. Volgens Schouw is het zo, dat voor de ver pleeghuizen in het algemeen geldt, dat op iedere bewoner één perso neelslid staat. werk te vinden is voor de jeugd. Dat tekort geldt overigens niet alleen voor Schouwen-Duiveland, maar voor geheel Nederland". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het plan voor de herinrichting van de binnenstad voorziet in een voetgangerspad langs het water. Zorg Dat is bij de bejaardenhuizen drie personeelsleden op de tien bewoners, Het plan, zoals dat nu op tafel ligt moet de voetganger een zucht van verlichting doen slaken. Het ont werpplan beoogt immers een veiliger situatie voor de voetgangers. Ten ein de dit te kunnen realiseren moeten volgens het plan langs alle gevelwan- den voetgangerszones worden aange bracht. Daarnaast wordt gedacht aan een tweede voetgangerszone, vanaf de Noordhavenpoort tot aan het Ha venplein. Waterkant Voor het aanbrengen van deze voet gangerszone wordt gedacht aan het verkleinen van de parkeervakken aan de noordzijde van de Oude Ha ven. Langs het water ontstaat dan over een lengte van 75 meter een wan- Advertentie Nu in onze showroom (en als demo) v.a. f 14.990,- Zierikzee, tel. 4951 Dijkgraaf Steur verwacht verhoging van verontreinigingsheffing NOORDWELLE/OOSTERLAND/ZONNEMAIRE Hoewel het bestuur van het Waterschap Schouwen-Dui veland nog duidelijk in een hoerastemming verkeerde vanwege de recente beslissing van de provinciale staten om de zeven watérschappen in Zeeland te handhaven, signaleerde dijkgraaf M. J. Steur tijdens de districtsver gaderingen die in Noordwelle, Oosterland en Zonnemai- re werden gehouden toch wat 'schaduwzijden op de weg van het Waterschap Schouwen-Duiveland'. Men name kwam zijn teleurstelling naar voren over de bezuinigin gen waardoor de rijksbijdrage aan het onderhoud van de waterkeringen met de helft zal teruglopen. ,,Tot nu toe vergoedde het rijk op grond van een regeling 60 procent van de kosten. Dat betekende dat wij een bijdrage van 700.000-gulden per jaar kregen die naar verwachting ge halveerd zal worden". Steur benadrukte dat ondanks die verlaslgde bijdrage voor het water schap buiten kijf staat dat het onder houd op dezelfde wijze moet blijven gebeuren. ,,Dat betekent een lasten verzwaring voor de streek waar we niet op zitten te wachten", aldus de dijkgraaf. Hij sprak de verwachting uit dat hierdoor de geschotsbijdrage, idie een onderdeel vormt van de ver- (ontreinigingsheffing, met ongeveer 12 13 gulden per hectare omhoog zal Waan. Geschot wordt betaald door biensen die land en onroerend goed in bezit hebben. Dat betekent zo'n ne gentig procent van de bevolking en bedrijven van Schouwen-Duiveland want ook via de huur wordt hieraan betaald. Steur uitte de verwachting dat de verhoging per 1988 zal ingaan. Hij verzekerde dat het waterschap ac tie zal ondernemen om dit zo moge lijk te voorkomen. ,,Ik heb het gevoel dat we op deze wijze via een achter deur toch aan de Stormvloedkering meebetalen. Het onderhoud daarvan kost twintig miljoen'gulden per jaar en ook het rijk kan het geld natuur lijk maar een keer uitgeven". Uitbreiding De districtsvergaderingen werden in Noordwelle en Zonnemaire door ongeveer dertig belangstellenden be zocht en in Oosterland door twintig. Onder hen bevonden zich afgevaar digden van de verschillende gemeen tebesturen en oud-gezworenen van het waterschap. Zonder uitzondering spraken de diverse bestuurders hun tevredenheid uit over de beslissing van het provinciaal bestuur om de waterschappen in stand te houden. ..Er is in de afgelopen jaren een grote hoeveelheid kennis opgebouwd waar door de zeven Zeeuwse waterschap pen heel goed in staat zijn om de pro blemen aan te pakken", aldus gezwo rene voor de waterkwaliteit H. J. Doeleman. Hij gaf een overzicht van de waterbeheer-activiteiten van het Waterschap Schouwen-Duiveland en het doel daarvan. Een belangrijk on derdeel hiervan wordt gevormd door de uitbreiding van de rioolzuivering sinstallatie Westerschouwen. Voor een investering van ruim vier miljoen gulden wordt de installatie uitge breid met vijf beluchtingstanks. De capaciteit groeit daarmee van 39.000 VE (VervuilingsEenheid: de hoeveel heid vervuiling die een persoon per dag produceert) naar 66.000 VE. Daarnaast is uitbreiding tot 90.000 vervolg pagina 2 omdat de zorg relatief geringer is. Momenteel heeft de Corneliastich ting - omgerekend - 11 personeelsle den per tien bewoners. ,,De Cornelia stichting is na de nieuwbouw één van dew grootste werkgevers op Schou wen-Duiveland. En dat uit zich op verschillende manieren". Zo krijgt de Corneliastichting een eigen technische dienst, terwijl er nu alleen een onderhoudsman werk zaam is. Ook de directie wordt uitge breid en een welzijnsdienst wordt op gericht om activiteiten als de bezig heidstherapie, de kapper en ontspan ningsmogelijkheden te coördineren. Daarnaast wacht de (para) medische dienst een uitbreiding. Waar vroeger soms één persoon voor was aange trokken, gaan nu diensten functione- Zo krijgt bijvoorbeeld de civiele dienst er tien formatieplaatsen bij; de verpleging 16; de administratie 2,5 en het welzijns-maatschappelijk werk 2,5. Volgens Schouw is het op merkelijk, dat de behoefte aan leer ling-ziekenverzorgenden niet bevre digd kan worden. ,,We kunnen er nu al zo'n acht plaatsen en dat worden er straks nog meer. Het is enorm moei lijk om mensen voor deze combi-stu die (werk en scholing) te vinden". Tekort Woordvoerder Maas van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Goes be vestigt het tekort aan leerling-zieken verzorgenden. Hij wijt dit voorname lijk aan het imago van de gezond heidszorg. ,,Door de negatieve be richtgeving hebben jongeren het idee, dat er geen werk is te krijgen in de gezondheidszorg. Maar die tijd is voorbij. Ik weet haast zeker, dat er SCHARENDIJKE - Tussen 10 en 11 februari werd ingebroken in de op slagplaats van Rijkswaterstaat aan de Rampweg te Scharendijke. De diev(cn) kwamen binnen door het vernielen van een ruit en het forceren van een deur. Zij namen een takel met drie ton hefvermogen mee en een bus smeerolie. Men probeerde ook het kantoor open te breken maar dat is niet gelukt. WAÏ IK* P Bitr Verwachting Deltagebied lot vrij dagavond: Mistbanken In de nacht en ochtend ontstaan mistbanken. De temperatuur daalt vannacht tot dicht bij 0. Plaatselijk kan het daarom glad worden. Morgen overdag volgen zonnige perioden. Middagtemperatuur 5 graden en wei nig wind. Minimumtemperatuur ko mende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 16 fehr.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag'. 707c Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidoost 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: +1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: variabel 4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 febr. Zon op 08.01, onder 17.48 Maan op 17.15, onder 08.22 Laatste Kwartier: 21 februari (09.57) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht kan er met na me in het oosten van het land nog hier en daar regen of motregen vallen. El ders in het land komt plaatselijk mist voor. De minimumtemperatuur ligt rond het vriespunt, zodat het glad kan worden. Het lagedrukgebied, dat voor de regen verantwoordelijk is, trekt naar het oosten weg. Een zwak hoge- drukgebied komt er vanuit het westen voor in de plaats. Daardoor is het mor gen overdag vrijwel overal droog. La ter op de dag komt af en toe de zon door. Het eerst in het westen van het land. De middagtemperatuur loopt uiteen van ongeveer 3 graden op de Waddeneilanden tot 8 graden in het zuiden van het land. Door de kleine luchtdrukverschillen is er maar wei nig wind. Zaterdag en zondag zorgt een nieuw lagedrukgebied voor on bestendig weer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1