Dijkgraaf eilandelijk waterschap tevreden met uitspraak provincie Roerig, maar Intrige in Noordgouwe Commissie akkoord met krediet deelsanering vervuilde grond Citroen AX Auto Louis Goedbloed DE ZIERIKZEESCHE COURANT reisburo voo eeveren goed RSD-jaar pa Bitr Diefstal bromfiets Vergadering VEKABO Ellemeet J Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24081 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Rolemmer Landbouw Zangkoor Uit het jaarverslag van de 'Reinigingsdienst In het dorpshuis van Ouwerkerk vergaderden De kinderen van Bruinisse kunnen blijven zin- Clubrecords Tijdens de nationale indoorkampioenschap- Schouwen-Duiveland blijkt, dat de rolemmer twee landbouwverenigingen. De aanwezigen gen. Het in de vissersplaats terziele gegane pen in de Haagse Houtrusthallen zorgden Del- vooralsnog nadrukkelijk de aandacht voor zich werden toegesproken door ZLM-voorzitter H. blijft opeisen. (Pag. 3). C. van der Maas. (Pag. 3). koor Hallelujah is weer nieuw leven ingebla zen. (Pag. 4). ta Sport-atleten voor goede prestaties, zoals een drietal clubrecords. (Pag. 7). Aan het einde van uw levensbaan is tevredenheid goed; maar wie aan het begin tevreden is, brengt het niet ver. Rückert Rust weergekeerd na spannende periode Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De rust binnen de waterschapsbesturen lijkt weer enigszins te zijn te ruggekeerd. Nu provinciale staten van Zeeland zich in grote meerderheid hebben uit gesproken voor het behoud van de zeven waterschappen, lijkt niets het voortbestaan van de diensten nog in gevaar te kunnen brengen. Hoewel er nog studie gedaan moet worden naar de organisatiestructuur van enkele zaken, spreekt de Schouwen-Duive- landse dijkgraaf, M. J. Steur, van een „verrassende wending", waarmee hij zeer inge nomen is. De beslissing van provinciale sta ten mag inderdaad verrassend ge noemd worden. Van de 47 leden na men 33 personen een motie aan, waarmee het voortbestaan van de ze ven waterschappen gewaarborgd blijft. Met die motie is verder ook een bal gaan rollen in organisatorisch op zicht. Hoe wordt het integrale water beheer straks aangepakt en wat te doen als de gemeenschappelijke rege ling van de technologische dienst vanaf 1990 passé is? Die opdracht hebben gedeputeerde staten meege kregen van het provinciaal bestuur. Toekomst ,,Dat is in eerste opzicht een zaak van gedeputeerde staten, maar het spreekt voor zich, dat de waterschap pen zich zelf ook zullen buigen over de toekomst. In welke vorm dat moet gebeuren weet ik niet. We hebben eerst de beslissing moeten afwach ten", aldus Steur in zijn reactie. Het heeft hem verder blij verbaasd, dat enkele gedeputeerden ook van de sa menvoeging zijn afgestapt. ,,Dat is toch ook een teken". In 1990 heeft de technologische dienst - het samenwerkingsverband tussen de waterschappen - op basis van de wet geen bestaansrecht meer. Natuurlijk is het werk van die dienst voor de waterschappen onontbeer lijk. Steur stelt zich filosoferend voor, dat de dienst straks onderge bracht wordt bij één waterschap,' waarbij de overige schappen tegen kostprijs gebruik kunnen maken van het werk van die dienst. Dat zou voor de rechtspositie van het personeel een goede zaak zijn. Maar zoals ge zegd moet dat overleg nog opgestart worden. De onzekerheid voor zowel bestuur ders als personeel is voorbij en dat is voor de waterschappen het belang rijkste. Iedere vergadering weer kwam die dreigende samenvoeging ter sprake en was de kritiek niet van de lucht. Steur heeft daar als dijk graaf niet het minst aan bijgedragen. Of de reactie van zijn waterschap de juiste is geweest, nu gebleken is. dat de waterschappen zelfstandig blij ven. kan hij niet zeggen. ,,Dat blijft toch een beetje achteraf praten. Maar we hebben met het aandragen van een alternatief de deur voor de dis cussie opengehouden. Dat is altijd belangrijk", aldus Steur nu. Strijd De strijd voor behoud van de water schappen heeft zich op Schouwen- Duiveland gekenmerkt door een ge sloten front. Als eerste maakte het bestuur van het schap zichzelf sterk voor behoud. De zes gezamenlijke ge meenten hebben deze houding onder steund met een duidelijke brief naar gedeputeerde staten. Hierin werd aangedrongen op de zelfstandigheid van het waterschap. Mocht dit poli tiek niet haalbaar blijken, dan zou de werkgelegenheid op het voormalige eiland gewaarborgd moeten worden door het behoud van het kantoor met zijn personeel. Met de grootst mogelijke tegenzin stemde het Waterschap Schouwen- Duiveland - en met haar de anderen - in met een concentratie tot drie wa terschappen. Een Oosterschelde- schap (waartoe Schouwen-Duiveland zou gaan behoren), Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Alles beter dan samenvoeging van de zeven schappen tot één. Temeer daarom was het verrassend, dat provinciale staten niets wilden weten van welke concen tratie dan ook. Het waterschap heeft lange tijd in onzekerheid verkeerd. Na vele keren aan de hel te hebben getrokken, ble ven gedeputeerde staten van mening, dat samenvoeging de enige juiste weg was. Dat ontlokte Steur tijdens de laatste algemene vergadering de woorden, dat hij de indruk zei te heb ben, dat ,,er niet echt geluisterd Advertentie •t Is VOLOP Z°MEB bij be,sbobo VAM OE«BEN Voor tv* ruims'e assortiment in alie'soorten BEIZEM en vakanties naar* appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 Commissie wil snelle aanleg voetpad Kaaskenswater ZIERIKZEE - De leden van de commissie publieke werken van de gemeente Zierikzee hebben zich tijdens een openbare vergadering uitgesproken voor het be schikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad langs het Kaaskenswater. Tevens ging de com missie akkoord met een plan van het college om een kre diet beschikbaar te stellen voor een gedeeltelijke bo demsanering op het terrein van de oude gasfabriek. De leden van de commissie publie ke werken waren unaniem van me ning, dat een voetpad langs het Kaas kenswater tussen Mauritslaan en Koning Gustaaflaan een goede zaak is. Om dit pad te realiseren gingen de commissieleden dan ook akkoord met het voorstel om een krediet van 122.000,- beschikbaar te stellen. Wel vroegen de commissieleden in koor hoe lang het nog zou duren voordat een begin kan worden gemaakt met de aanleg van dit wandelpad. Direc teur gemeentewerken D. D. J. van der Poel verklaarde dat het overleg met de Stichting Oosterscheldeziekenhui- zen op dit moment nog niet helemaal afgesloten is. Het pad komt te liggen op grond die eigendom van deze stichting is. De Corneliastichting heeft zich bereid verklaard om onder enkele voorwaarden een recht van er fdienstbaarheid te vestigen. De fi nanciële consequenties heeft de stich ting nog niet ter sprake gebracht. Desalniettemin zei Van der Poel te hopen dat in de komende zomer nog begonnen kan worden met de uitvoer van de werkzaamheden. Tbmeer om- KERKWERVE - De Reinigings dienst Schouwen-Duiveland heeft er een roerig, maar goed jaar opzitten. Dat staat te lezen in het jaarverslag over 1986 van directeur J. Landman. Het was het jaar van de rolemmers en de discussie over de vervuilde grond. Landman zegt zich niet aan de in druk te kunnen onttrekken, dat zeer velen nog steeds niet duidelijk is, waarom de RSD zo'n punt heeft ge maakt van de vervuilde grond van (in dit geval) Zierikzee. Grote onduide lijkheid is er tevens over de nog reste rende stortduur op de stortplaats aan de Hoosjesweg. Vanaf het moment van ingebruikstelling in 1973 is ge steld, dat aan de Hoosjesweg tot on geveer 2000 kan worden gestort. ,,De wetgeving op het milieu-gebied kan die gedachten nog weieens achterha len". aldus Landman. Advertentie Nu in onze showroom (en als demo) v.a. f 14.990,- Zierikzee, (el. 4951 NOORDGOD WE - Al gaat de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel. Dit bleek eens te meer tijdens de jaarlijkse toneeluitvoering van de toneelvereniging Noordgouwe, die het spel Het hing in de lucht van Bert Peels op de planken bracht. Een jong echtpaar met geldzorgen, gespeeld door Elien Hagesteijn en Cor Natte, wrong zich in de meest vreemde bochten om de waarheid van de huwelijkse staat verborgen te houden voor een rijke oom van de man en een goed bij kas zittende tante van de vrouw, die respectievelijk hun neef en nicht maandelijks wat toe schuiven. Oom en tante weten echter niets van het feit dat nicht Emmy en neef Niek met elkaar getrouwd zijn. Wan neer dat bekend zou worden zou dat het einde van de maandelijkse bijdrage betekenen. Wanneer eerst tante en ver volgens oom hun bezoek aankondigen is Leiden in last. Het echtpaar wringt zich in de meest bizarre bochten om de waarheid van de echtelijke staat onder tafel te houden. Tevergeefs want wie met listen de waarheid probeert te verbloemen wordt vroeg of laat ontmaskerd. De avond bestond niet alleen uit de opvoering van dit spel. dat door Jan Ruytenbeek geregisseerd werd. Na afloop bestond immers de mogelijkheid om op de muziek van het Deltacombo een dansje te maken. Daarnaast was er tussen de bedrijven door een loterij waarbij een goed gevulde prijzenpot de inzet vormde. Dijkgraaf M. J. Steur spreekt van eenverrassende wending na de po sitieve uitspraak van provinciale staten. wordt naar de instanties die een con centratie niet voorstaan". Het doet hem deugd, dat zijn bewoordingen van enkele weken geleden, niet be waarheid zijn geworden. dat de aangrenzende volkstuinen een eind op moeten schuiven. Voor dit voetpad dat met name voor bewoners langs het Kaaskenswater als voor de bewoners en bezoekers van het nieuwe verpleegtehuis van de Corneliastichting voordelen biedt, is de kans aanwezig dat dit in de toe komst een aansluiting gaat vormen op de Leverdijk. ,,Deze mogelijkheid is niet uitgesloten", antwoordde wet houder P. de Rijke op een vraag van RU-commissielid W. F. Sprengelmeij- er. Het idee moet echter nog nader worden uitgewerkt. Verbazing Commissielid H. Asma (PvdA) toonde zich verbaasd over de lange tijd die de administratieve handelin gen in beslag nemen. Hij beklem toonde nog eens om alles op alles te zetten om de procedure te bespoedi gen. Dit ontlokte De Rijke het ant woord dat de gemeente Zierikzee er wel degelijk hard aantrekt, maar dat niet te ontkomen valt aan de goed keuring van gedeputeei'de staten. De Rijke was het roerend eens met de commissie dat beter nog in mei met de aanleg kan worden begonnen dan in oktober. Dit doordat de bouw van de nieuwe Corneliastichting en de woningen in het bestemmingsplan Kaaskenswater vergevorderd is. Commissielid J. J. Geleijnse opper de het idee om het pad „recht te trek ken" zodat het aante leggen tracé wat korter zou zijn en het pad niet alleen langs het water maar ook door een stukje open bos zou lopen. Dit „bos je" behoort echter tot het „grondge bied" van de stichting. De Rijke zeg de toe dit alternatief in elk geval mee te nemen in het overleg met de stich ting. Krediet Ten einde de aanleg van dat voet pad financieel mogelijk te maken kon de commissie zich wel vinden in het beschikbaar stellen van een kre diet ad 122.000,-. Deelsanering: Eveneens unaniem was de commis si e in haar positieve advies inzake vervolg pagina 3 Wethouder P. de Rijke..Snel begin nen met deelsanering in verband met de werkgelegenheid Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Lichte reg-en Vanavond en vannacht opklaringen en kans op mistvorming. In de na nacht enige tijd lichte vorst. Morgen veel bewolking en later mogelijk wat lichte regen. De wind draait naar zuid en morgen zuidoost en is zwak tot matig 2 tot 4 Beaufort. Minimum temperatuur komende nacht 0 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 febr.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min. temp.: 1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 febr. Zon op 08.05, onder 17.44 Maan op 14.44, onder 07.38 12 febr. Zon op 08.03, onder 17.46 Maan op 15.58 onder 08.03 Volle Maan: 13 febr. (21.59) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een depressie trekt van nacht en op woensdag van de Noord zee naar Zuid-Noorwegen. Deze sto ring bepaalt tot woensdagmiddag ook het Nederlandse weer. Vanaf de Noordzee wordt eerst nog enigszins onstabiele lucht aangevoerd waarin mogelijk een enkele bui voorkomt. Na een minimum van rond 2 graden loopt het kwik woensdagmiddag tot rond 5 graden op. De wind neemt overdag tot matig of zwak af. Een andere depressie trekt van nacht en morgen van de Oceaan naar Spanje. Onder invloed daarvan draait de wind bij ons op woensdag middag naar het zuiden tot zuid oosten en neemt de bewolking in het zuiden van het land toe, neerslag wordt daaruit echter niet verwacht. OOSTERLAND - Van het parkeer terrein bij de Blauwe Keet aan de rijksweg te Oosterland werd zondag de bromfiets van mejuffrouw B. D. uit Sirjansland gestolen. Het betrof een rode Puch damesbromfiets die was afgesloten met een kettingslot. ELLEMEET - De Vereniging van Kanipcerbocren (VEKABO), afde ling Schouwen-Duiveland, komt donderdag 19 februari bijeen in het dorpshuis van Ellemeet. De algeme ne vergadering, die om 19.30 uur be gint, behandelt ondermeer het jaar verslag. Daarnaast komt het verslag over 1986 ter sprake, alswel de begroting voor dit jaar. Na een verslag van de kascommissie is er een bestuursver kiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw A. van der Velde en C. Kooman. Tussentijds aftredend en niet herkiesbaar is S. C. Koomans. Het bestuur draagt B. J. Boot (Kcrk- werve) en J. J. de Vrieze (Scharcndij- ke) voor. Na het huishoudelijk gedeelte is er een discussie over zaken als do regel geving omtrent het kamperen bij de boer, de plaats van VEKABO en de cursus kampeerboeren. Ook spreken de aanwezigen over de mogelijkhe den van promotie en het fenomeen aansprakelijkheid. DEN HAAG - Het wetenschappe lijk instituut van de Evangelische Volkspartij (EVP) heeft de hoofdoffi cier van justitie in Den Haag ge vraagd over te gaan tot postume strafvervolging van de vroegere NSB-voorman mr. M. M. Rost van "Ibnningen. Men wil op deze wijze beëindiging van het omstreden pen sioen aan zijn weduwe bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1