Schelpen rapen >\£s'? SAMAN BV Nick MacKenzie treedt op in Renesser Country Club Woonwagens onder voorwaarden weer verzekerbaar Verkoop Reparatie Programma Leger des Heils Zierikzee 4 .7 i "WÜVi f -> s A -*■%»~'_w\ ■■'^7 .-•**# c *c? *s> - -' 'M' j> «tv. v. 1 4 i* 'W - *7 7 »^v* X T«- - V* 'v v v<"% •v .-: r,r *>:-W4jk 7 Foto: Johan D. C. Berrevoets DEN HAAG - De Koninklijke Ma rechaussee heeft in Lelystad drie mannen aangehouden die ervan wor den verdacht in januari twee JJzi- pistoolmitrailleurs te hebben gesto len van een in Ermelo oefenende in- fanteriecompagnie. Het drietal heeft bekend. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie mee gedeeld. UTRECHT - Hoe ernstig de ver krachting van een jongetje van vijf jaar ook is, met een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf los je niets op. Dat zei officier van justitie mr. J. Milten burg tegen de 18-jarige P. de J. uit Bunschoten die voor de rechtbank in Utrecht grif toegaf dat hij vorig jaar augustus een vijfjarig jongetje de bosjes in had gelokt en had ver kracht. ZIERIKZEE - Woonwagenbewo ners kunnen vanaf 1 april hun woon wagens en inboedel onder voorwaar den weer verzekeren. Jarenlang wei gerden verzekeringsmaatschappijen die risico's te dekken. De verzeke raars en de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) hebben overeenstemming bereikt over een sociale regeling. De verzekeraars hebben dit bekend gemaakt: De voorwaarden zijn dat woonwa genbewoners door gemeenten worden opgeleid bij het invullen van de aan vraagformulieren. Bovendien loopt de betaling van de premies via de ge meente. De sociale diensten zijn daar in contactpunt omdat woonwagenbe woners voor verzekeraars een moei lijk toegankelijke groep zijn, aldus de verzekeraars. De jaarlijkse premie is 10 gulden per 1000 gulden verze kerd bedrag voor woonwagens op grote terreinen. Een lagere premie van 7,50 gulden gaat gelden voor nieuwe woonwagens die door het mi nisterie van volkshuisvesting zijn goedgekeurd - de zogenoemde vrom- wagens - op terreinen tot vijftien wa gens. Er zijn ongeveer 6.500 woonwagens in ons land. Circa 3.000 daarvan zijn nog oude crm-wagens, zo'n 1.750 zijn vrom-wagens en evenveel particulier. Het aantal slecht geïsoleerde crm- wagens neemt jaarlijks met 300 af, het aantal particuliere met ongeveer 100. Die worden vervangen door de aan de tijd aangepaste vrom-wagens. Volgens een woordvoerder van de VNG heeft het lang onderhandelen gekost voordat de assuradeuren over de brug kwamen. De voogdij over de bewoners via de gemeenten staat de VNG tegen maar de woordvoerder noemt dit de beste mogelijke oplos sing. Over een jaar wordt verder ge keken of de voogdij blijft gehand haafd. Vrom- en crm-wagens zelf zijn door gemeenten verzekerd, terwijl voor de inboedel geen dekking te krijgen was. De particuliere wagens waren evenmin als hun inboedel verzekerd. Voor het verzekeren van de woonwa genrisico's wordt een speciale „pool" opgericht waardoor de risico's door alle „poolverzekeraars" samen wor den gedragen. Zaken als bont, siera den, antiquiteiten en kunstvoorwer pen kunnen uitsluitend op aanvraag na taxatie door deskundigen worden meeverzekerd. ZIERIKZEE Cebeco Cebeco-zuidwest houdt donderdag 19 februari haar algemene vergade ring in de Concertzaal. Naast een aantal huishoudelijke zaken staat er een lezing op het programma van drs H. H. F. Wijffels, voorzitter van de hoofddirectie van de Rabobank Ne derland. Tevens is er een diapresenta tie Wie wil er eiwit? De vergadering begint om 14.00 uur. MBD De MBD-afdeling Zierikzee heeft er haar eerste thema-avond in de Driehoek opzitten. De organisatie toonde zich verheugd met de aanwe zigheid van Mirjam van der Sloot, die namens de Stichting Integratie Bui tenbeentjes (SIB) het woord voerde. De zelfhulpgroep had van andere ou derverenigingen het nodige folder materiaal gekregen, dat in de Drie hoek kon worden uitgedeeld. Uit de toespraak van de gastspreekster werd duidelijk, dat van de buiten beentjes een grote inzet gevergd wordt om er bij te blijven, maar daar naast kan ondersteuning door een deskundige organisatie ook veel werk uit handen nemen. Tijdens de bijeenkomst waren de aanwezigen het erover eens, dat het eilandelijk - maar ook provinciaal - droevig ge- Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 steld is met de hulpverlening voor buitenbeentjes. Dit in de richting van een soos, waar de leden van de groep elkaar kunnen ontmoeten en ervarin gen kunnen uitwisselen. Vrouw Het Vrouwenontmoetingscentrum nodigt alle belangstellenden uit voor de thema-avond Beeld van een vrouw. Woensdag 11 februari wordt een diaserie gedraaid in de Visstraat 5, waarbij het verhaal verteld wordt van een alleenstaande vrouw, die na vele problemen vol vertrouwen en ge loof in de toekomst in de wereld staat. Na afloop van de diaserie is er alle gelegenheid om over het onder werp van gedachten te wisselen. Een en ander begint om 20.30 uur. BRUINISSE Kruisvereniging De Kruisvereniging Schouwen- Duiveland, verzorgingsgebied Brui- nisse, verzorgt woensdag 25 februari een voorlichtingsavond over ambu lante geestelijke gezondheidszorg. Vanaf 20.00 uur spreekt B. Nieuw- land (RIAGG) samen met huisarts Dorrestein in het Hervormd Vereni gingsgebouw. 'Hoe te handelen in het geval van moeilijk opvoedbare kinde- reb, fobieën en het omgaan met de ment wordende ouderen' zijn de on derwerpen. Daarnaast is er een huishoudelijk gedeelte. Oud papier Ten bate van de Mbuma-zending wordt zaterdag 8 februari oud papier opgehaald. De actie start om 8.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Mensen in Nood De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander komt dinsdag 10 fe bruari weer in vergadering bijeen in het NH-verenigingsgebouw om half acht. De Stichting Mensen in Nood verzorgt het tweede gedeelte van de avond. Ze vertellen en laten zien bij voorbeeld waar de kleding naar toe gaat die door diverse acties is opge haald. Belangstellenden zijn harte lijk welkom. Playbackavond De havenlichten van Jeugdhaven Bru staan zaterdagavond weer op de uitnodigende kleur groen. In het NH- verenigingsgebouw organiseert de Jeugdhaven Bru en de CJV-clubs van af half acht een playbackavond. De muziek op cassettebandjes en de ver dere attributen moeten zelf meege bracht worden. DOMBURG Solliciteren De jongerenorganisatie WJ-CNV verzorgt een driedaagse cursus solli citeren voor jongeren. Deze cursus wordt van maandag 2 tot en met woensdag 4 maart gehouden in Dom burg. Deelname aan deze cursus die een combinatie van theorie en prak tijk is staat open voor jongeren tot 28 jaar. Deze driedaagse lessencyclus is opgebouwd rond zaken als de adver tentie, de sollicitatiebrief, de ar- beidsovei-eenkomst en andere zaken waarmee de sollicitant te maken krijgt. Voor meer informatie en aan melding kan men zich wenden tot Bert van Boggelen, telefoon 01100- 20310. GOES Discussie Het Vrouwenberaad Zeeland ver zorgt donderdag 19 februari een dis cussiebijeenkomst onder het motto Gezondheidszorg en Maatschappelij ke Dienstverlening. Deze wordt ge houden in de Prins van Oranje in Goes en begint om 13.30 uur. Henriët- te Remijn-de Badts (Oostburg), Corry Elenbaas-Murre (Baarland) en Luk- kie Nederhoed-Zijlstra (Zierikzee), allen kandidaat voor de provinciale statenverkiezingen leiden dit thema Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3009 LELYSTAD - De 43-jarige C. P. uit Lelystad is door een verkeersongeval in haar woonplaats om het leven ge komen. Het slachtoffer reed met haar auto een voorrangskruising op en verleende geen voorrang aan een bus je, bestuurd door de 53-jarige J. v.d. Z. AMSTELVEEN - De medezeggen- schapscomissie van de ziekenfonds raad heeft bij minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur geprotesteerd tegen diens voor nemen de personeelsbezettng van de i'aad di'astisch in te krimpen. In het kader van de afslanking van de rijks overheid wil de minister dat de zie kenfondsraad vanaf volgend jaar 60 arbeidsplaatsen inlevert, voor de raad is dat een inkrimping met 20 procent. DEN HAAG - Minister Van den Broek van buitenlandse zaken heeft geen bevestiging gekregen van be richten dat een Zwitserse vliegtui- genfabriek twee verkenningsvlieg tuigen zal leveren aan Suriname. Het zou toestellen betreffen die gemakke lijk om te bouwen zijn tot gevechts vliegtuigen. ZIERIKZEE - Het Leger des Heils in Zierikzee heeft het jaarplan voor 1987 samengesteld. In dat plan staan de activiteiten voor de komende maanden vermeld. Ook de wekelijks terugkerende zaken staan hierin ver meld. Iedere zondag is erom 09.45 uur een bidstond in do bovenzaal, waarop volgend (10.00 uur) een Heiligingssa menkomst. Om 11.15 uur is er gele genheid om een kopje koffie te drin ken en om 11.45 uur begint de zondagsschool en tienertoer. Iedere maandagmorgen is de Huiskamer open en dat geldt ook voor de overige dagen van de week, met uitzondering van de zaterdagen. Les Iedere dinsdag om 18.15 uur is het zowel Jongsoldaten- als korpskadet- tenles. Sally's Booth-iek is op de don derdagen geopend vanaf 08.30 uur en 19.00 uur (kledingbeurs). Om 14.00 uur is het Vrouwenbond. De Zangbri- gadc repeteert iedere vrijdag vanaf 18.45 uur, RENESSE - In The Country Club in Renesse staat voor zaterdag 7 fe bruari een dubbel-optreden op het programma. Vanaf een uur of tien komen beurtelings de bekende zanger Nick MacKenzie en Bobby Lou uit Scharendijke voor het voetlicht. MacKenzie maakte jaren geleden furore met enkele hits, maar is nu naarstig bezig aan een comeback. Via het Belgische boekingskantoor van Harry Geerts probeert hij ook in Nederland weer voet aan de grond te krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4