Folkloristisch Danstheater Showband Rust Roest verzorgt uitstekend uitgebalanceerd optreden in volle Concertzaal Verkoop Oosterlandse disco Neffen d'Eule ft Volwassenen educatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 februari 1987 Nr. 24077 OOSTERLAND - Het Oosterlandse caïé Neffen d'Eule waarin ook een discotheek is gevestigd zal binnenkort overgaan in andere handen. De heer W. Brouwer uit Bruinisse heeft het etablissement gekocht van de huidige eigenaar J. Vink. De discotheek-bezoekers van Neffen d'Eu- le veroorzaakten door hun gedrag op straat nogal eens overlast voor de omwonenden waardoor veel klachten ontstonden. Met de overname van het café door Brouwer die irjgaat per 2 maart lijkt daaraan definitief een einde te komen. De Bruenaar is namelijk niet van plan de dico- theek in Neffen d'Eule voort te zetten. ,,Ik wil geen discotheek. Ik maak van Neffen d'Eule een café biljart met een cafetaria en een zaal voor vergaderingen en partij en". Brouwer is voornemens om voor dat doel de horecagelegen heid opnieuw in te richten. Hij hoopt het café op 27 maart te openen. Momenteel is de nieuwe eige naar in Bruinisse werkzaam in de vishandel. Hij heeft altijd al graag een horecagelegenheid ge wild en heeft daarvoor alle beno digde papieren. Zelfs al zou hij de discotheek willen voortzetten dan zou dat niet kunnen omdat met verkoop ook de vergunning is ver vallen die hiervoor door de ge meente is verstrekt. De disco theek in Neffen d'Eule blijft in zijn huidige vorm nog open tot en met eind februari. ZIERIKZEE - Het Folkloristisch Danstheater komt zaterdag 7 februari voor de vierde achteréénvolgende keer naar Zierikzee toe. De voorstelling, die om 20.00 uur begint, staat wederom onder auspiciën van Uit op Schouwen- Duiveland. Het programma heet Reidans van Heldendaden en is van artistiek leider Ferdinand van Altena en regis seur/choreograaf Ferenc Novak. Het is gebaseerd op de Ronde Tafel-legende over Lancelotzijn beschermheer Koning Arthur en de geheimzinnige tovenaar Merlijn. In het programma wordt gebruik gemaakt van Engelse Morrisdansen, Ierse voetendansen, materiaal van de Balearen, de Russische hof- en boerendansen, de Geografische krijgsdansen en Bretonse kring- en slingerdansen. Het is voor de liefhebbers van zowel de danskunst als het historische heldenver haal een must en een aanrader. HILVERSUM - De korte Neder landse film ,,Die paar zinnetjes" heeft op een internationaal filmfesti val in het Portugese Tornar de eerste prijs gewonnen in de categorie kin derfilms. De film werd geregisseerd door Reza Allahmezaden, een Iraanse filmer die drie jaar geleden als poli tiek vluchteling naar Nederland kwam. LEEUWARDEN - Het kabinet van CDA en VVD hoeft niet op te stappen als het door de uitslag van de provin ciale statenverkiezingen in de Eerste Kamer zijn meerderheid verliest. Die opvatting verkondigden de fractie voorzitters van D'66 in Tweede en Eerste Kamer, Van Mierlo en Vis, tij dens een spreekbeurt in Leeuwarden. Vervolg van pagina 1 naren die zich nu met .deze materie bezighouden dit ook in de toekomst blijven doen. Dit brengt in de prak tijk echter weer de nodige complica ties met zich mee, want wat te doen wanneer de commissie onderwijs bij een komt. Moeten de desbetreffende welzijnsambtenaren in het vervolg ook de commissievergaderingen on derwijs bijwonen of kan worden vol staan met het doorspelen van de in formatie aan de onderwijsambte- naar", schetste Groen de te verwach ten knelpunten. Deze bezwaren weerhielden de commissieleden er niet van om bij hun voorkeur voor onderwijs te blij ven. ,,Ik heb er geen enkele behoefte aan om onrust te zaaien, maar de op praktische redenen gebaseerde voor keur voor welzijn zou na verloop wei eens wat minder praktisch kunnen zijn, want in de toekomst zou het weieens kunnen gebeuren dat de af deling welzijn waar op dit moment ook onderwijszaken worden gere geld gesplitst wordt in welzijn en on derwijs. Face-lift De commissieleden lieten zich posi tief uit over een aantal verzoeken met betrekking tot het vervangen van meubilair en het verrichten van on derhoudswerkzaamheden aan enkele schoolgebouwen. De commissie ging unaniem akkoord met een voorstel om de financiële armslag die begroot is voor de aanschaf van schoolboe ken, leermiddelen en andere school- behoeften ten behoeve van de open bare basisscholen met 10% te vergro ten. Dit betekent een nominale stij ging van 8,50 per leerling voor 1987. Het vormen van een reservepotje voor het aanschaffen dan wel vervan gen van leermiddelen viel bij de com missieleden eveneens in goede aarde. Ook het voorgestelde krediet van 2088,52 voor de aanschaf van Concertzaal aan elkaar gepraat door showband-dirigente Lineke Blaauw. Als laatste muzikale onderdeel voor de pauze kondigde zij een optreden van de majorettengroep aan. Met be geleiding van de showband lieten zij een prima optreden zien van een drie tal Zuidamerikaans getinte num mers. Onder leiding van Lianne Priemus lieten de majoretten zich zien in de rumba 'Guantanamera', het carnava leske 'Brasil' en het vlotte 'Copaco- bana'. De majoretten lieten zich vrij wel zeker voor de laatste keer met majorettenstokjes zien. Op korte ter mijn worden de stokjes vervangen door houten geweren, een volgende stap op weg naar een totaalbeeld van de Amerikaanse showband. De majo rettes leverden een speels geheel af, waarbij het septet qua kleding zicht baar was geïnspireerd door de uit dossing van The Dolly Dots in zwart en wit. „We zullen de majorettes straks gaan missen, maar misschien wennen we snel aan de spinners", stelde Lineke Blaauw na het knappe optreden van de majorettengroep. Als eerste onderdeel na de pauze liet een aantal leden van de show band een uniformenpresentatie door de jaren heen zien. De band begon ja ren geleden met een trommeltje als ondersteuning van een wandelgroep bij de Zierikzeese Avondvierdaagse. Beetje bij beetje groeide dat uit tot een band, die bij het vijftigjarig be staan van de vereniging in statige uniformen werd gestoken. In 1969 9 groepstafels en rekenmateriaal ten behoeve van -de Theo Thijssenschool kreeg de goedkeuring van het trio commissieleden. Artikel 74 Op grond van artikel 74 van de wet op het basisonderwijs hadden de schoolbesturen van de Jan Wouter van den Doelschool en de J. L. de Jon- geschool bij de gemeente een verzoek ingediend om steun voor respectieve lijk het vervangen van het twintig kwamen de majoretten bij Rust Roest. Zij verschenen in eigenge maakte kostuums. Tien jaar later werden de kostuums vernieuwd en een jaar later werd de colorguard aan het geheel toegevoegd. De majoret tengroep kreeg voor het eerst gekoch te kostuums en de colorguard kreeg de eerdere kostuums van de majoret tengroep. Als afsluiter van de unifor menpresentatie werd het nieuwe costuum van de spinners getoond, dat overigens nog niet compleet was. Tij dens het optreden op koninginnedag zullen de spinners ook voorzien zijn van nieuwe hoeden en rode laarzen. Op muziek van Suburbia van de Pet shop Boys liet een drietal leerlingen jaar oude en totaal versleten meubi lair. Hoewel met het aanschaffen van 212 leerlingsets, een paar bureaus en kasten de lieve som van 55.000,- ge moeid is aarzelden de commissiele den, blijkbaar stellig overtuigd van de noodzaak van vernieuwing, geen moment om tot een positief advies te komen. Daarbij sprak de commissie haar lof uit voor de wijze waarop het meubilair keer op keer gerepareerd en opgekalefaterd is. Van der Wekken was het enige commissielid dat een voorwaarde aan zijn goedkeuring verbond. Die voorwaarde betrof de van de colorguard zien voor welke problemen jeugdige meisjes met een levensgrote vlag gesteld kunnen wor den. Het optreden stond onder lei ding van Karin Wansink. Het absolu te hoogtepunt van de avond was stellig de een kwartier durende mini- musical, gebaseerd op de West-Side Story. De musical van aanvankelijk twee uur werd gearrangeerd door Eli- ne Muller, de instructrice van de vlag- gengroep. Zij verzorgde ook eigen handig de kleding van de color-guard meisjes. Ter gelegenheid van de uit voering in de Concertzaal kortte Eli- ne Muller de musical op een verant woorde wijze in tot een kwartier. Mocht Rust Roest onverhoopt op garantie dat voor die halve ton een dekking wordt gevonden. Meer haken en ogen zaten er aan het verzoek om een financiële tege moetkoming in de reeds gemaakte kosten voor het gedeeltelijk vervan gen en opschilderen van de kozijnen aan de J. L. de Jongeschool. Doordat het verzoek niet volledig was en er in plaats van volledige vervanging spra ke was van gedeeltelijke vervanging besloot de commissie geen advies over het verzoek te vellen maar af te wachten totdat een aangepaste aan vraag is ingediend. gymnastisch dan wel muzikaal ge bied op een dood punt geraken, dan ligt er zeker nog een toekomst in dans en toneel. Een enorm applaus na het optreden van de groep was zeer te recht. Slotconcert Ter afsluiting van de Rust Roest- uitvoering verzorgde de showband een drie kwartier durend muzikaal concert. Tijdens diverse nummers verzorgden Sjaak Berrevoets en Cori- ne de Waay de trompetsoli,-waarbij vooral de 'Bolero Militaire' een muzi kaal hoogtepunt betekende. Met na me het deel waarin Corine de Waay solerend als echo fungeerde voor de soloklanken van Sjaak Berrevoets klonk uitermate professioneel. Het concert, waarbij de bandleden als heuse concertinusici hun 'werk' zittend verrichtten, werd geopend met 'Hopelessly Devoded' uit de mu sical Grease. Vervolgens was het de beurt aan de 'Bolero Militaire' en na dat de slagwerkgroep een staaltje van haar kunne ten beste had gege ven werd 'London' als 'the place for you' bespeeld. Hierin was andermaal een hoofdrol weggelegd voor het viertal trombonisten. Rommelig kwam 'Les Champs Elysées' over, veel beter daarentegen viel de pre sentatie van 'You never walk alone' uit. Tussendoor maakten de muzi kanten van Showband Rust Roest duidelijk, dat zij de ten gehore ge brachte muziek op hun 'Way' ver zorgden. Na het verstommen van de laatste klanken ontvingen de in structeurs Lianne Priemis, Eline Muller, Arie Bontekoe en Sjaak Ber revoets bloemen uit handen van spreekstalmeester Lineke Blaauw. Ook voor voorzitter Dries Schiette- katte was er een bloemetje, maar er ging ook een fraai boeket in de omge keerde richting: van voorzitter Schiettekatte naar Lineke Blaauw, die op haar eigen enthousiaste wijze voor de totaalpresentatie zorgde. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Showband Rust Roest verzorgde voor het eerst in haar bestaan een hens podi umconcert. Een bomvolle Concertzaal was daarvan ge tuige. Naast diverse onderdelen, die door de showband en de majoretten afzonderlijk en gezamenlijk werden verzorgd, werd het programma opgevuld door een aantal optredens van gymnastiekgroepen van de inmiddels 67 jaar oude Zierikzeese vereniging. Het attractieve pro gramma werd ondermeer bijgewoond door de Bruse bur gemeester T. C. Hekman en zijn echtgenote. Hekman is sinds diverse jaren ere-voorzitter van Rust Roest. Ook waren vertegenwoordigers van diverse eilandelijke mu- Wvan ziekverenigingen aanwezig om het programma mee te de Amerikaanse showband. De majo- rettes leverden een speels geheel af, beleven. waarbij het seDtet aua kledine zicht- Het omvangrijke programma werd geopend door een muzikaal intro door de showband. Na een openings woord van verenigingsvoorzitter Dries Schiettekatte, waarin hij de clubbegunstigers bedankte voor de financiële ondersteuning gedurende de voorbije periode, opende de show band het muzikale gebeuren met een viertal nummers. Na 'Sing, sing, sing' vertolkte de band een medley uit de musical 'Jesus Christ Su perstar' met daarin ondermeer een trompetsolo van Corine de Waay. Zij soleerde in het fraaie nummer 'I don't know how to love you'. Vooraleer het eerste muziekblok werd besloten met 'On Broadway' vertolkte de slag werkgroep het door slagwerk-in structeur Arie Bontekoe geschreven 'Nummer een'. In 'On Broadway' was er een hoofdrol voor de 'zware' groep, bestaande uit Jan Blommaert, Leo Tromper, Marcel Goudswaard en Ed win Moerland. Blommaert excelleer de op de bas, terwijl de overige drie muzikanten de trombone bespeelden. Overigens bespeelt het kwartet beur telings de bas, hetgeen een vingerwij zing is voor de populariteit van de 'zware jongen'. Dirigent Het hele programma werd in de Een fragment uit de mini-musical, gebaseerd op de West-Side Story. Vooraan in het midden Eline Muller, de samenstelster van de door de Rust Roest- vlaggengroep gepresenteerde musical. Een beeld van de uniformenpresentatie door de jaren heen. Op de voorgrond tweede van links het kostuum van de De Zierikzeese Showband Rust Roest aangetreden op het podium van de Concertzaal. Op de voorgrond muzikaal leid- spinners, zoals dat binnenkort het beeld van de showband gaat bepalen. De spinners gaan de majoretten vervangen. ster Lineke Blaauw. 1 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5