Veilig Verkeer Nederland eilandelijk ook in de weer Winter in Bru WATERSTANDEN Meer interesse voor beheers overeenkomsten w//// WI/// Reeron boos op ANWB Toekomst watersport branche 2 DEN HAAG - De Nederlandse boer overwint zijn argwaan jegens be heerscontracten om met subsidie zijn grond op een natuurvriendelijke wij ze te beheren in rap tempo. Eind 1985 werd er 4700 hectare krachtens be heersovereenkomsten beheerd, dat is thans 6300 hectare en de deskundi gen van het ministerie van landbouw denken dat dit snel zal oplopen tot 35.000 hectare in 1992/93. Minister Braks van landbouw kwam met deze meevaller voor de dag tijdens een uitgebreide commis sievergadering over landschapsbe houd en natuurbehoud. De bewinds man toonde zich opgetogen: naast een boeren-vut met alternatief gebruik van de grond en minder intensief ge bruik van het land, zal de extensieve bebouwing van beheersgronden een hoeksteen vormen van het Europese beleid om de agrarische overproduk- tie terug te schroeven, voorspelde hij. Kerstpakket De minister repte van grote „in dringende" Europese belangstelling uit met name de deelstaten van de Bondsrepubliek en Groot-Brittannië. Het geld voor de uitvoering van dit „kerstpakket" waartoe de land bouwministers eind vorig jaar in Brussel besloten is er. Het gaat alleen maar om de invulling ervan. De minister streeft ernaar het geld dat bij minister Ruding vrijkomt doordat de bijdrage aan de Europese kas wordt verlaagd naarmate minder agrarische overschotten uit de markt hoeven te worden genomen, te bestemmen om zaken als beheers overeenkomsten met de boeren te fi nancieren. Thans doet zich nog geen subsidietekort voor, zo hield de mi nister de kamercommissie voor land bouw voor. DEN HELDER - De VVD wil dat in de rest van deze kabinetsperiode jaarlijks 60 tot 80 miljoen gulden ex tra wordt uitgetrokken voor bestrij ding van de criminaliteit. Fractie voorzitter Voorhoeve zei op een verkiezingsbijeenkomst in Den Hel der dat deze uitgave bovenop het be drag moet komen dat in het regeerak koord is afgesproken. DEN HAAG - De onderwijsvakor ganisaties ABOP, KOV en PCO star ten vandaag, dinsdag, een onderzoek naar de gevolgen van de bezuinigin gen op de vervanging van zieke leer krachten in het basisonderwijs. Zo'n 650 Schouwen-Duivelanders zijn lid BURGH-HAAMSTEDE - Veilig Verkeer Nederland is niet alleen landelijk, maar ook regionaal druk in de weer om de doelstelling 'een veilig verkeer voor alle weg gebruikers' te verwezenlijken. Schouwen-Duiveland telt momenteel twee afdelingen met gezamenlijk 650 leden. Zo'n 400 hiervan zijn te vinden in de administratie van Martin Pieterman. Hij beheert de afdeling Schouwen, waaronder de gemeenten Westerschouwen, Midden- schouwen, Brouwershaven en Zierikzee ressorteren. „Het werk als afdelingshoofd zorgt zeker voor het nodi ge werk, maar ik kan het goed combineren met mijn sei zoensgebonden haan als beheerder van een snackhal", vertelt Pieterman. Veilig Verkeer Nederland (VVN) kende indertijd een andere indeling van de afdelingen. Brouwershaven en Zierikzee bijvoorbeeld, waren zelf standige delen. Vanwege de regionali satie is de afdeling Schouwen ge groeid. Volgens Pieterman werkt dit goed, want de lidmaatschapsgelden worden niet zo verdeeld gebruikt, zo dat de afdeling meer kan doen. Ieder lid betaalt 17,50 gulden per jaar, waarvan de afdeling 5,50 gulden krijgt. Met dit geld is de( afdeling vrij te doen wat ze wil. „Meestal krijg ik een soort werkprogramma, waarmee ik aan de slag ga". Contacten Eigenlijk leidt Pieterman de VVN- acties 'in zijn uppie'. Hij heeft goede contacten met de rijkspolitie op het eiland. „In de afgelopen jaren zijn er zulke goede contacten met de politie, dat de samenwerking optimaal te noemen is", meent het afdelings hoofd. Er wordt vooral op scholen veel samengewerkt met de gendarme rie. Voor de afdeling snijdt het mes aan twee kanten. VVN heeft met de politie een goede ingang op de scho len, terwijl de leerlingen juist van die aanwezige politiemensen graag aan nemen, dat de fiets inderdaad moet worden nagekeken. Pieterman is regelmatig gastdo cent op de scholen, waarbij de politie de helpende hand biedt. Het spreekt voor zich, dat de scholieren op de ba sisschool op een speelsere manier be naderd worden dan de ouderen. Bij de leerlingen wordt aan de hand van een diaserie verteld hoe de fiets ge bruikt dient te worden, waarbij ook het onderhoud vaii de tweewieler van groot belang is. In mei van dit jaar gaat Pieterman zich weer inzetten voor de jaarlijkse verkeersweek op de basisscholen. Dat is zijn initiatief. Iedere school wordt dan benaderd met een brief en beslist zelf wanneer hen de verkeers week het beste uitkomt. Scholen heb ben nu éénmaal een bepaald les rooster, waarvan niet zomaar afgeweken kan worden. Onder het motto 'Nu naar nul onge lukken' is VVN gezamenlijk met de TROS begonnen met de serie Stop- en stapshow. Daarbij is de zogenaamde jeugdverkeersclub in het leven geroe pen. Wederom een activiteit, die Pie terman heeft aangegrepen om de doelstelling van VVN te verwezenlij ken. Daarnaast is er enige tijd gele den een actie gehouden bij de Schelp- hoek, waarbij automobilisten wer den aangehouden met het verzoek het landbouwverkeer in de gaten te hou den. Opletten Daar kregen we nogaleens te horen, dat die boeren juist moesten oplet ten. Anderzijds zijn de mensen juist blij, dat je ze op onverantwoord rij den wijst. Het is zo, dat als je 120 ki lometer per uur rijdt op een land- bouwweg, je er in feite om vraagt. Maar de landbouwers ontsnappen ook niet aan de aandacht van VVN. In 1985 bijvoorbeeld, toen de boeren werden aangesproken op hun rijge drag. Het aantal verkeersdoden is toen teruggelopen. „Het succes is misschien niet aan VVN toe te schrij ven, maar ik denk wel, dat de boeren ook beter zijn gaan opletten", ver haalt de vrijwilliger. De tijd, dat VVN vriendelijk opriep tot het ver antwoord deelnemen aan het verkeer is voorbij. Was de leus voorheen nog 'Wie rijdt er vanavond?', vandaag de dag is het 'Alcohol, al gauw een mis daad'. Pieterman vindt mensen, die met een slok op de auto instappen 'potentiële moordenaars'. „Je ziet zo veel alcohol vloeien". Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Bruinisse Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 4 februari 07.35 140 01.45 -105 20.05 131 14.15 -152 5 februari 08.10 134 02.20 >105 20.45 119 14.50 -145 4 februari 06.00 163 12.15 -158 18.30 157 - 5 februari 06.45 150 00.35 -105 19.20 134 13.10 -148 4 februari 08.10 160 02.05 -120 20.45 150 14.35 -168 5 februari 08.50 152 02.35 -120 21.25 137 15.05 -160 4 februari 07.40 162 01.45 -116 20.15 151 14.15 -163 5 februari 08.25 153 02.20 -117 20. DO 137 14.50 -156 DAT KUN JE Doodtij: 7 februari Actuele informatie over afwijkingen: TgJ/// Veilig Verkeer Nederland ARNHEM - De cijfers die de toe ristenorganisatie ANWB vorige week publiceerde over de extreme prijsverhogingen tot 21 procent door campinghouders, zijn de reereatieon- dernemers in Nederland (Recron) in het verkeerde keelgat geschoten. In een reactie hebben zij verklaard dat de prijzen in vijf jaar niet met 21 maar met 18 procent zijn gestegen. Bovendien nemen ze het de ANWB kwalijk dat de kwaliteitsverbete ring van de campingterreinen niet in het onderzoek is betrokken. Volgens de ANWB is - de drie pro cent prijsstijging van 1987 inbegre pen - kamperen in Nederland in vijf jaar gemiddeld 21 procent duurder geworden. Dit betekent dat het kam peren in ons land drie keer zoveel in prijs is gestegen dan het algemene prijspeil. De Recron houdt het echter op 18 procent, waarvan 9,2 procent in 1983 en 1984 toen er nog een prijsbeschik- king was en 8,8 procent in 1985, 1986 en 1987. Dit betekent dat de gemid delde prijsverhoging in de periode met een prijsbeschikking 4,1 procent was en in de periode daarna zonder prijsbeschikking slechts 2,9 procent, aldus de Recron. De prijsverhogingen komen voor het merendeel door de grote kwaliteitsverbeteringen bij de diverse recreatiebedrijven. De Nederlandserecreant is zich meer en meer, heel kritisch aan liet opstellen en vraagt daarom goede kwaliteitsprodukten voor redelijke prijzen, aldus de Recron. Een ANWB-woordvoerder zei maandag dat bij het onderzoek heel bewust niet is gekeken naar de kwali teitsverbeteringen maar naar gemid delde terreinen en de gemiddelde wensen van de kampeerders. Hij gaf toe dat er kampeerterreinen bestaan met tropische zwembaden en diverse andere attracties, „maar wij zijn bij ons onderzoek aan deze toeters en bellen bewust voorbijgegaan". Hij kon geen verklaring geven waarom de cijfers van de Recron en de ANWB zo uiteenlopen. Nu vind ik een stij ging van 18 procent ook nog behoor lijk fors, zo zei hij. DÜSSELDORF/DEN HAAG - Vol gens de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel heeft de watersport- branche goede vooruitzichten. Dit is de KvK gebleken na de Düsseldorfer watersportbeurs Boot '87, de groot ste watersporttentoonstelling ter wereld en uit gesprekken met de ex posanten. Nederland was met 173 be drijven op Boot '87 vertegenwoor digd, waaronder de VVV's Rcncsse, Burgh-Haamstede en Scharcndijke. Een belangrijk deel daarvan was actief in de verhuur van zeil- en mo torjachten. Ook hier was - net als vo rig jaar - een groeiende interesse van de zijde van de Duitse watersporter duidelijk merkbaar, aldus de KvK- woordvoerder. De tentoonstelling die op 24 januari opende, sloot zondag haar deuren. Inmiddels hadden 404.000 watersport!iefhebbers een be zoek aan de beurs gebracht, volgens de KvK een absoluut record. De meesten (49 procent) kwamen naar Düsseldorf om het nieuws over de ontwikkelingen in de sector zeil boten te vernemen. 34 Procent richtte zich op de sector motorboten en 33 procent kwam speciaal voor de surf- sector naar Düsseldorf, wat volgens de KvK vooral voor deze laatste tak van do watersport de bevestiging is dat ook hier de afzetproblemen defi nitief zijn overwonnen. De tentoonstelling Boot-Düssel- dorf is voor de Nederlandse wa tersportondernemer erg belangrijk in verband met de export. Dinsdag 3 februari Zierikzee Stadhuis. Vergadering Fonds van Ka zernering. 16.30 uur. Huis van Nassau. Bijeenkomst over tulpenteelt. 20.00 uur. Burgh-Haamstede - Rusthuis. Duinoord. Bijeenkomst ANBO-Zeeland. 14.30 uur. Hotel Bom. Jaarvergadering Pomo na. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Ouderavond 't Kraayen- nest. 20.00 uur. Woensdag 4 februari Zierikzee Chr. Scholengemeenschap. Open mid dag voor leerlingen hoogste groepen basisscholen Kerkwerve, Haamstede, Bruinisse en Zonnemaire. 13.45 uur. Christelijke Gereformeerde kerk. Bijeenkomst bejaarden NCVB. 14.30 uur. Gereformeerde kerk. Vergadering Vrouwencontactgroep. 19.45 uur. Chr. Scholengemeenschap. Open avond voor ouders/verzorgers en leer lingen groep 8 van basisschool. Sirjansland Verenigingsgebouw. Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Bruinisse NH-verenigingsgebouw. Jaarverga dering Landbouwbelang. 19.30 uur. Donderdag 5 februari Zierikzee ANBO-gebouw, Paternosterstraat. Themabijeenkomst. 14.00 uur. Huis van Nassau. Jaf.rvergaderirig vissersvereniging Helpt Elkander. 14.30 uur. Bruinisse NH-verenigingsgebouw. Ruilavond Postzegelvereniging. 19.00 uur. Vrijdag 6 februari Zierikzee Concertzaal. Amateur Comedie Zie rikzee met Verwarringen. 20.00 uur. Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met het Delta Combo. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Big S. Algemene ledenvergadering. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis Ouwerkerk. Vergadering landbouwverenigingen Ouwerkerk en Nieuwerkerk. 20.00 uur. Goes 't Beest. Film Death of a salesman. 21.00 uur. Zaterdag 7 februari Brouwershaven Het oud papier wordt opgehaald door de plaatselijke sportvereniging. Zonnemaire Dorpshuis. Feestmiddag oudéren Brouwershaven. 14.00 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Toneeluitvoering met bal na. 20.00 uur. Ouwerkerk Ned. Hervormde kerk. Een lied van oord tot oord. 19.00-20.00 uur. Oosterland Oosterhof. Tbneelklucht VOO voor bejaarden. 14.00 uur. Goes 't Beest. Sixtie Bands. 22.00 uur. Zondag 8 februari Brouwershaven Vertrekpunt: Brouwersdam aan noordzeezijde. Strand- en vogelexcur sie o.l.v. D. Vos. 14.00 uur. Dinsdag 10 februari Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Concert Louis van Dijk. 20.15 uur. Noordwelle Dorpshuis. Districtsvergadering wa terschap. 9.30 uur. Oosterland. Dorpshuis. Districtsvergadering wa terschap. 14.00 uur. Woensdag 11 februari Zonnemaire Dorpshuis. Districtsvergadering wa terschap. 9.30 uur. Oosterland Restaurant de Pleisterplaats. Leden vergadering Weegbrugvereniging Even buiten. 20.00 uur. Middelburg Zeeuwsche Bibliotheek. Opening We tenschapswinkel Zeeland door dr C. Boertien. 14.00 uur. Donderdag 12 februari Zierikzee Lange Nobelstraat 44. CDA Vrouwen- beraad; onderwerp: 2e deel gezond heidszorg en maatschappelijke dienstverlening. 20.00 uur. Vrijdag 13 februari Zierikzee Kledinginzameling Stichting KICI. Vanaf 9.00 uur. Goes Prins van Oranje. Studiedag ZLM „Perspectieven voor jonge boeren en boerinnen". 9.30 uur Zaterdag 14 februari Zierikzee Brogum. Bluesnacht met drie bands. Burgh-Haamstede De Burght. Optreden gospelformatie Credo. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2