Eerste bijeenkomst Zeeuwse afdeling Crohn Vereniging Honderd jaar en nog vrolijk 25e Jaarlijkse feestavond Vereniging Openbaar Onderwijs DE ZIERIKZEESCHE COURANT Doorrijden na aanrijding Baldadige Bruse jeugd Twee doden Sommelsdijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dierenbescherming Vijftig jaar Gelijkspel Sponsortennis De Nederlandse Vereniging tot Bescherming Tijdens de jaaruitvoering van de Koninklijke De herenhandbalploeg van Delta Sport ver- In de sponsortenniscompetitie is de spanning van Dieren is verbijsterd over de Nadere Me- Muziekvereniging Witte van Haemstede werd speelde in de wedstrijd tegen het Bredase na de zesde ronde weer toegenomen. Er zijn mnrio won Antumn»! non da ran«inn k«i,a«an. j q de Feiter gehuldigd voor meer dan vijftig EBHV een punt via een gelijkspel, waardoor nog drie serieuze gegadigden voor de morie van Antwoord van de regering betreffen de de gezondheidszorg van dieren. (Pag. 2). jaar bij de muziek. (Pag. 3). Groene Ster weer een punt uitloopt. (Pag. 5). competitie-overwinning. (Pag. 6). MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24076 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Elke hoge vreugde gaat gepaard met een gevoel van dankbaarheid. Ebner-Eschenbach De dames S. van Almenkerk-Stoutjesdijk en J. Zeijler-de Vin die voorde 25e maal meespeelden in het toneelstuk voor de jaarlijkse feestavond. Voorlichting en contact patiënten ziekte van Crohn RENESSE - „Veel ongelukken gebeuren op een weg door ons lijf", luidde de tekst op een van de voorlich tingsfolders die ter inzage lagen tijdens de eerste bijeen komst van de afdeling Zeeland van de Crohn Vereniging Nederland. Bijna dertig belangstellenden, waarvan het merendeel patiënten met dd ziekte van Crohn en afkom stig van Schouwen-Duiveland, woonden de bijeenkomst in Hotel 't Klokje te Renesse bij. ,,De ziekte van Crohn is een darm ontsteking die door de Amerikaanse arts B. Crohn in 1932 voor het eerst werd omschreven. Het betreft een chronische ontsteking van de totale darmwand die langdurig klachten als moeheid, buikpijn, diarree, koorts en vermagering kan veroorzaken", aldus een toelichting van Petra Bakker die lid is van het bestuur van de nieuwe Zeeuwse afdeling. De oorzaak van de ziekte is niet bekend en tot nu toe is ook nog geen middel gevonden waar mee ze is te genezen. De ziekte is niet dodelijk. „De mensen moeten ermee leren le ven en door willen wij bij helpen", al dus Petra Bakker. Met dat doel voor ogen werd in september 1986 de afde ling 7eeland van de Crohn Vereniging Nederland opgericht. De vereniging stelt zich ten doel om de leden op de hoogte te houden van alle medische ontwikkelingen die verbond houden met hun ziekte. En het organiseren van contactdagen waarbij patiënten met elkaar ervaringen kunnen uit wisselen om op die wijze hun ziekte te acceptereh. De afdeling Zeeland telt momenteel 70 leden. De eerste keus om een dergelijke contactdag te organiseren viel op Schouwen-Duive- Ook aan de Commissaris van de Koningin dr Boertien had de honderdjarige N. A. van den Bos nog genoeg te vertellen. ZIERIKZEE - \V. H. uit Zierikzee heeft bij de politie aangifte gedaan van doorrijden na aanrijding. H. had zijn wagen voor zijn woning in de Eendrachtstraat geparkeerd. Tussen 26 en 31 januari moet een onbekende tegen de achterzijde van zijn wagen hebben gereden, zonder hiervan aan gifte te hebben gedaan. BRUINISSE - J. E. P. M. R. uit Bruinisse heeft bij de politic aangif te gedaan van vernieling in zijn wo ning. Hierbij werd een aantal toilet artikelen vernield. Zaterdagmiddag hebben baldadige jongeren waar schijnlijk de spullen van het kozijn gestoten. De woning staat in de Ocs- terstraat te Bruinisse. land omdat men daar het liefste bui ten het toeristenseizoen wil komen. De aanwezigen kregen een video film voorgeschoteld waarin Koos vervolg pagina 4 SOMMELSDIJK - Door een ver keersongeluk in Sommelsdijk zijn zondagavond twee mannen uit Som melsdijk om het leven gekomen. De auto waarin de twee mannen zaten kwam met de wielen in de rcchtcr- berm terecht. De bestuurder corri geerde volgens de politie te veel waardoor de auto aan de andere kant van de weg zijdelings tegen een boom botste. De slachtoffers zijn de 32- jarige A. de Graaf en de 24-jarige R. I. dc Bruyn. BURGH-HAAMSTEDE - Met stralende oogjes liet de heer N. A. van den Bos het feestbgedruis ter ere van zijn honderdste verjaardag over zich heen komen. In het rust huis Duinoord hadden zich zaterdag vele familieleden en belangstellende medebewoners verzameld om de tweede honderd-jarige in een week in Duinoord te feliciteren. Onder hen bevonden zich de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland dr C. Boertien en zijn echtgenote en burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer en haar echtgenoot. Van den Bos. die op 31 januari in Kerkwerve werd geboren, liet het al lemaal met plezier over zich heen ko men. „Ja, ik vind het wel leuk om honderd jaar te worden", aldus de eeuweling die verder liet weten van lekker eten. een borreltje en vooral sigaren te houden. „Hoe meer hoe lie ver". Die luxe kan hij zich volgens zijn dochter Krina Tuinman-van den Bos nog maar enkele tientallen jaren permitteren. „Vroeger waren ze te duur, toen pruimde mijn vader al leen". Van den Bos was getrouwd met L. J. Geluk die werd geboren in Noordgouwe en in 1971 overleed waarna Van den Bos in Duinoord kwam. Hij was altijd werkzaam als arbeider in de landbouw. Tbt voor een half jaar beschikte hij over een goede gezondheid maar zijn gehoor gaat wat achteruit en Van den Bos is moei lijk ter been waardoor hij de meeste tijd op zijn kamer doorbrengt. Hij vermaakt zich daar met de radio, zijn borreltje en sigaartje want een televi sie heeft hij nooit in huis willen heb ben „Hij loopt alleen met een stok want hij zei altijd niet in een rolstoel te willen voor zijn honderdste", aldus zijn dochter. De eeuweling kreeg zes kinderen, waarvan vijf nog in leven zijn. Hij heeft 15 kleinkinderen en een onbe kend aantal achterkleinkinderen en achter-achterkleinkinderen. Vele van hen kwamen naar Duinoord om hun voorvader te huldigen. Zij deden dat onder meer met zelfgemaakte dingen zoals een fraai geschilderd jubileum bord waar Van den Bos onder zat en een gevlochten brood. Tijdens het ochtendprogramma zette ook het per soneel van Duinoord zijn beste been tje voor in de personen van Everdina Fiebrandtse die, op gitaar begeleid door Kees Rentier, enkele oud-Hol landse liederen zong voor de eeuwe ling. In de middaguj-en was er een re ceptie tijdens welke de muziekver eniging Witte van Haemstede de hon derdjarige een serenade bracht Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Afnemende vorst Boven de omgeving komt vrij veel bewolking van een dooifront voor. Dit front neemt in betekenis af, zodat de kans op neerslag niet erg groot zal zijn. De wind is zwak veranderlijk uit richtingen tussen zuidoost en zuidwest. Minimumtemperatuur ko mende nacht -3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 febr.: Woensdag: Vel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: +1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 febr. Zon op 08.19, onder 17.30 Maan op 10.15, onder Eerste Kwartier: 5 febr. (17.21) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen is er veel bewol king waaruit voornamelijk in het westen van het land mogelijk wat re gen kan vallen. Hierdoor kan op de koude grond plaatselijk ijzel ont staan. De toenemende bewolking ver oorzaakt ook een tempering van de vorst in de komende nacht. De mini mumtemperatuur wordt ongeveer min 1 in Zeeland tot min 6 graden nog in het noordoosten van het land. Mor genmiddag loopt de temperatuur op tot plus 2 a 5 graden. Er staat een zwakke tot matige zuidenwind. Geleidelijk dringt de warmere Oceaanlucht verder op en vervangt de koude continentale lucht. De vorst neemt gestadig af. Na woensdag zal het in de nacht slechts op een enkele plaats nog wat vriezen. De toneelgroep van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs die met inzet de klucht De aap uit de mouw op het toneel bracht. Toneelmuziekbal en huldiging in De Oosterhof een hoogtepunt en dat was ook vrij dag weer het geval. De negen tone listen uit Oosterland waren onder leiding van regisseur M. Blom enkele maanden bezig geweest met de voor bereidingen van de klucht De aap uit de mouw. Zij schotelden het publiek de komische verwikkelingen voor die zich voordeden in een klein hotel dat in financiële moeilijkheden ver keerde. Wanneer er twee gasten uit Amerika komen wordt een plan be raamd om de indruk te wekken dat het een druk, goed lopend hotel be treft. Dat bleek niet altijd van een leien dakje te gaan en mede door en kele amoureuze verwikkelingen speelden zich de meest gekke situa ties af. Uiteindelijk kwam alles op zijn pootjes terecht en was er zelfs een romantisch slot doordat twee stelletjes, Jolanda Wullems (M. Heyman-van de Vlies) en Harold (P. Bekeman) en de hulp in de huishou ding Dicky (A. Dokter-Zwart) en Mi chael (R. Kemmer) elkaar vonden. Zij vertrokken naar Amerika om in een onverwacht laatste bedrijf weer terug te keren voor de huldiging. De jubilerende tonelisten speelden de rol van Marie, de vrouw van de ei genaar van het hotel (S. van Almen kerk-Stoutjesdijk) en de gaste Wil Wullems (J. Zeijler-de Vin). De overi- ge spelers waren H. Rutgers als de ei genaar van het hotel Kornelis de Ko ning, T. Kester als Rudolf Wullems, de man van een van de gastes en J. van Westen-van Dongen als hun jongste dochter Gerda. De souffleuze van het stuk was L. Zwart-Saman. De feestavond van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs werd besloten met een bal. OOSTERLAND - Ongeveer tweehonderd belangstel lenden waaronder vele leden van de afdeling Duiveland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs woonden in gemeenschapscentrum De Oosterhof de jaarlijkse feest avond van de vereniging bij. Vanwege het feit dat het dit jaar voor de 25e maal was dat een dergelijke feestavond werd georganiseerd droeg de avond een extra feestelijk tintje. Dat kwam vooral naar voren bij de huldiging van de dames S. van Almenkerk-Stoutjesdijk en J. Zeijler-de Vin die vanaf de allereerste feestavond hun medewer king verleenden aan de toneelopvoering die tijdens de jaarlijkse feestavonden traditie is geworden. Toch vormt dat laatste steeds weer Ook dit jaar werd daar niet van af geweken, maar ter ere van het zilve ren jubileum werd het een toneelstuk met een staartje. Beide jubilerende dames werden aan het einde van het stuk De aap uit de mouw verrast toen er ter ere van hen nog een extra aap uit de mouw kwam in de vorm van de jeugdafdeling van Oosterlands Fan fare die hen met een serenade kwam huldigen. Maar ook aan het to neelstuk zelf bleek nog een volgend, voor hen geheel onbekend, bedrijf vastgeplakt te zitten. Tot hun verras sing kwamen daarin de twee familie leden die in het stuk naar Amerika waren vertrokken weer terug de plas over om hen te huldigen met bloemen en een cadeaubon. De complete to neelgroep trok daarna de zaal door 'achter de muziek aan'. Tijdens zijn openingswoord herin nerde de huidige voorzitter van de af deling Duiveland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs J. Machiel- se de aanwezigen aan M. J. Zeijler die indertijd een van de initiatiefnemers was voor de feestavonden en ook nu nog steeds lid is van de vereniging. „Het is heel belangrijk om niet al leen lid te worden maar ook lid te blijven", aldus Machielse die het be treurde dat ouders nog al eens afha ken als hun kinderen naar het voort gezet onderwijs gaan. „Wij zijn onderdeel van een landelijke vereni ging die tot doel heeft om het open baar onderwijs in het algemeen zo optimaal mogelijk te laten functione ren. Daar hoort ook het vervolgon derwijs bij". De afdeling Duiveland telt momenteel ongeveer honderd le- demen bestaat al veel langer dan de 25 jaar gedurende welke zij jaarlijks een feestavond organiseren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1