Eeuwlinge in Duinoord Vrijwilligers kindertelefoon in binnenstad van Zierikzee Nog geen uitbreiding van de ijsbaan te Kerkwerve Tompoezen Fa. Verwijs Politie besteedt aandacht aan alcohol in verkeer DE ZIERIKZEESCHE COURANT Poging diefstal uit bestelbusje Mysterife opgelost V. Poging tot inbraak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe fase Subsidieiijst Stamboom Dressuurzege Een nieuwe fase in de Deltawerken vindt op De welzijnscommissie van de gemeente Wes- Jaap Huigens uit Kerkwerve zoekt de stam- Karin Rüttinger boekte met haar pony Julia een maandag 2 februari plaats. Hoofdingenieur H. terschoüwen gaat akkoord met de ontwerp boom van Schouwen-Duivelandse families uit, verrassende overwinning tijdens de derde Engel stelt op die dag de Krammersluizen in subsidieiijst. Een werkgroep is in juni klaar met een bezigheid die hem van jongsaf aan heeft wedstrijd in het kader van het NPC- gebruik. (Pag. 2). de herziening. (Pag. 3). gefascineerd. (Pag. 8). winterbokaal-gebeuren. (Pag. 10). DONDERDAG 29 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24074 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een mens is nimmer oud, zolang hij niet gelooft; hij zal geen grijsaard zijn, zolang hij dat niet wil. Ronsard Advertentie Weekendreklame De bekende voor 0,90 Uw echte Zierikzeese warme bakker Meelslraal 43 - 'I Hoekje Mol Zierikzee - Tel. 01110-2224 ZIERIKZEE - Het gebruik van al cohol door (jeugdige) personen en verkeersdeelnemers blijft voor de politie een ernstige zorg. Men heeft daarom besloten om in het voorjaar van 1987 weer project surveillance te houden die speciaal is gericht op het alcoholgebruik en vooral misbruik. Tn het kader daarvan heeft merf contact opgenomen met het bestuur van vele verenigingen op Schouwen- Duiveland om in samenwerking met hen via voorlichting het alcoholge bruik in bijvoorbeeld sportkantines terug te dringen. Behalve deze pre ventieve maatregelen zal er in deze maanden een gerichte verkeerscon trole plaatsvinden in verband met al coholgebruik door weggebruikers. Vorig voorjaar nam de rijkspolitie Schouwen-Duiveland voor het eerst het initiatief voor een dergelijk op al cohol gericht project. De controle le verde toen een opzienbarend aantal overtredingen op. Dit jaar zijn met name de voorlichtingsactiviteiten nog uitgebreid naar een groter aantal verenigingen op Schouwen-Duive land waarvan de leden de mogelijk heid hebben om tijdens da bijeen komsten alcohol te drinken. BURGH^H AAMSTEDE- Eigenlijk, zo vertelde een van de verzorgsters had mevrouw T. Kosten-van Graafland er aan vankelijk weinig trek in om honderd te worden. Ouder worden en jarig zijn zijn echter zaken die niemand tegen kan houden. Er zat voor mevrouw T. Kosten-van Graafland, die sinds 1980 in rusthuis Duinoord verblijft, dan ook niets anders op om die honderdste verjaardag samen met haar drie kinderen en de schare kleinkinderen - mevrouw Kosten heeft er acht - te vieren en ach... het was ook best gezellig met zoveel familie erbij. Mevrouw Boertien, echtgenote van de Commissaris van de Koningin en burgemeester J. L. Niemantsycrdriet-Léenheer op bezoek krijgen is nu een maal geen alledaagse gebeurtenis'Beide dames kwamen de honderdjarige in haar kamer in Duinoord opzoeken en in de bloemetjes zetten. Een honderdjarige, die gezien haar leeftijd nog redelijk bij de tijd is, is immers geen alledaag se gebeurtenis. ZIERIKZEE - 'Mishandelen is stoer', 'discrimineren is lekker', 'verliefd zijn is stom' en 'echtscheiden is ge woon'. Met deze opvattingen die volwassenen soms uit dragen maar waarmee kinderen grote moeite kunnen hebben, door middel van sandwichborden omgehangen, liepen drie vrijwilligers van de kindertelefoon Zeeland door de binnenstad van Zierikzee. Zij deden dat in het kader van de landelijke actie 'Lucht je hartje voor een kwartje' waarmee men de aandacht wil vestigen op het bestaan van de kindertelefoon. Een vrijwilligersinitia- tief waarmee men de mogelijkheid wil scheppen voor kinderen om hun problemen te uiten. Medewerkers van de kindertelefoon Zeeland de'en in de binnenstad van Zie rikzee stickers uit. - ,,Maar het zijn meestal niet zulke erge problemen waar ze mee komen hoor. Tenminste bij de telefoon in Middelburg niet", aldus de 16-jarige Dick die sinds een half jaar bij de kindertelefoon Zeeland als vrijwilli ger werkzaam is. Twee maal per week zit hij vier uur achter het toe stel om bellende kinderen te woord te staan. ,,Het is leuk, ontzettend leuk om te doen. Meestal betreffen de pro blemen verliefdheid en soms ook ver driet. Maar kinderen bellen ook als ze zich vervelen en even met iemand willen praten. Vaak vertellen ze mij dan moppen". Dick vertelt dat het aanbod van telefoontjes in Middel burg varieert van twee tot acht per dag. Meestal betreft het een eenmali ge aangelegenheid. „Ik heb een vaste belier die steeds terug komt". De kindertelefoon Zeeland is er Momenteel geen compensatiegrond beschikbaar SCHARENDIJKE - De mogelijkheid dat op Kerkwer ve op korte termijn kan worden begonnen met de uitbrei ding van de ijsbaan is van de baan. Tijdens de raadsver gadering die donderdagavond in het gemeentehuis te Scharendijke werd gehouden werd duidelijk dat het be langrijkste knelpunt bij de plannen wordt gevormd door de 2.200 vierkante meter grond die men van de aangren zende eigenaar moet verwerven om tot uitbreiding van de huidige baan te komen. Uit de onderhandelingen van het college met de betrokkene zou zijn gebleken dat deze het liefste compensatiegrond in een ander deel van de ge meente wil en die is momenteel niet voorhanden. Als tweede mogelijkheid voor over dracht kwam naar voren dat de eige naar de grond wil verkopen voor 10 gulden per vierkante meter. Daarbij claimt hij tevens dat eventuele finan cieel nadelige effecten als inkomens- schade en belastingschade te zijner tijd door de gemeente worden ver goed. Hiermee rekening houdend zou de prijs van de uitbreiding neerko men op een totaalbedrag van 57.200 gulden. ,,Op zich wel redelijke eisen maar financieel gezien voor de ge meente een onmogelijke zaak", aldus J. L. F. Bolleman (SGP/RPF). De PvdA-, WD- en CDA-fractie lieten weten 10 gulden per vierkante meter plus de schadeclaim zonder meer te veel te vinden. Mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelberg (CDA) was echter van mening dat het college het overleg-aspect met de eigenaar te snel had afgedaan omdat haar uit persoonlijke contacten met de be trokkene was gebleken dat er over de prijs valt te praten. Zij verweet het college niet achter de uitbreiding van de ijsbaan te willen staan. ,,U moet het huiswerk nog maar een keertje overdoen", voegde zij PvdA-wethou- der W. G. Renden toe. Maar die was van mening dat het college het onder zoek heeft gedaan waar de raad om vroeg. ,,Dat wil nog niet zeggen dat we er dan achter gaan staan". Alternatieven Alle raadsleden waren eensgezind van mening dat van de drie alterna tieven die uit het onderzoek naar vo ren kwamen mogelijkheid twee en drie, de aanleg van een nieuwe baan bij sportcomplex De Vospit geen en kele zin had. ,,Dan zitten we met twee te kleine banen". Evenals de CDA- fractie had ook de WD-er J. M. van Langeraad zijn licht opgestoken bij de eigenaar van de aangrenzende grond van de huidige ijsbaan. ,,De compensatiegrond mag ook elders in men, en bestaat nu twee jaar. Hejf- team dat de kinderen te woord st^Aat bestaat uit tien man. Omdat dsft te weinig was om alle grotere plaatsen in Zeeland in het kader van def actie te bezoeken, werden zij bijgestaan door twee vrijwilligers van def Telefo nische Hulpdienst Zeeland, /Leen en Joke. „Wij probejrc-i op deze manier in contact te koenen met de kinderen om te kijken ojl de kindertelefoon bij hen bekend is/ We zijn net bij de scho len geweest./Er was een kind die een scriptie ovcpr de kindertelefoon had gemaakt er/i anderen hadden wel eens gebeld. Mfiar naar Rotterdam want ze wisten niiet dat er in Zeeland ook een kindert/elefoon was". De /kindertelefoon in Middelburg draa/it sinds tweeëneen half jaar. Zij is o;en van de 21 vestigingen die de kindertelefoon in Nederland telt. jjrer jaar bellen in totaal 8000 kinde- ren op en dat aantal groeit nog per jaar. De telefonische contacten wor den meestal gelegd door kinderen in de leeftijdsgroep tussen twaalf en zestien jaar met een piek bij de veer tienjarigen. Meisjes bellen over het algemeen iets vaker dan jongens. Het doel van de kindertelefoon is om te proberen de positie van kinderen in het algemeen te verbeteren. Zij worden daarvoor gesubsidieerd door het rijk en de provincie. de gemeente liggen". Hij had ook con tact met een plaatselijke aannemer en kwam naar aanleiding daarvan met de verheugende mededeling dat deze het benodigde grondwerk wil uitvoeren voor 1000 gulden. Al deze nieuwe gezichtspunten wa ren voor raadsvoorzitter burgemees ter W. den Boer aanleiding om een schorsing te vragen voor college- beraad. Hieruit kwam naar voren dat er momenteel in heel de gemeen te geen compensatiegrond beschik baar is en ook niet is te verwachten dat daar op korte termijn verande ring in komt. „Wij kunnen nog niet positief tegenover de plannen staan. Niet omdat we niet willen maar de fi nanciële lasten zijn bij grondaan koop te hoog. Het is een keuze, we moeten nog zoveel realiseren en ten- vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - In de nacht van dins dag op woensdag werd een poging ge daan om in te breken in het bestel busje van J. T. uit Zierikzee.dat stond geparkeerd op de parkeerplaats bij de Wielingenstraat te Zierikzee. De daders sloegen het portierraampje in maar gingen waarschijnlijk op de vlucht doordat het alarm in werking trad. Er wordt niets vermist uit de auto. ZIERIKZEE - Het geli^m van de vrpuw in Duivelandsik dracht is opgelost. De oplos-11"» sing werd door de heer Lieven- se uit Nieuwerkerk aangedra gen. De vrouw die op het schilderij is afgebeeld, waar over eerder deze week is be richt, is Johanna de Later, de vriendin van Lievense's moe der. DEN HAAG - De regering onder zoekt de wenselijkheid en mogelijk heid van richtlijnen voor gemeenten inzake gemeentelijke boycotacties. Het gaat daarbij ook om de vraag of gemeentelijke besluiten wegens strijd met de wet of het algemeen be lang in aanmerking komen voor schorsing of vernietiging. DEN HAAG - Provinciale Staten van Zuid-Holland stemmen in meer derheid in met een gedeeltelijke wij ziging van het streekplan Rijnmond, waardoor de vestiging van een goede rendistributiecentrum ten noorden van Rhoon in de gemeente Albrands- waard mogelijk wordt gemaakt. Dat is gebleken in een vergadering van de statencommissie voor ruimtelijke or dening. De fracties van CDA en WD, die in de staten samen 42 van de 83 ze tels hebben, gaan akkoord, evenals een minderheid van de PvdA-fractie. NIEUWERKERK - In de woning van H. v. B. aan de Oude Nieuwland- -seweg te Nieuwerkerk werd dinsdag avond om 20.45 uur een poging tot in-, br&ak gedaan. De eigenaar heeft waarschijnlijk de dader(s) gestoord bij hW. poging doordat hij om die tijd thuiskvteam. Zij kwamen binnen door verbreking vvan een raam. Er werd niets weggenolmen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina s WAh Wh P6 8ti.r Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Koud Koude en rustige nacht. De oostelij ke wind blijft koude lucht aanvoeren. De témperatuur komt morgen waar schijnlijk niet boven het nulpunt. Het zicht wordt ook geleidelijk slechter. Minimumtemperatuur komende nacht -5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 2 febr.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 jan. Zon op 08.25, onder 17.22 Maan op 9.24, onder 18.34 Nieuwe Maan: 29 januari'(14.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Komende nacht vriest het licht tot matig, bij meest heldere he mel. De minimumtemperatuur loopt uiteen van min 2 graden vlak aan zee tot min 7 graden landinwaarts. In het uiterste noordoosten wordt het nog 'een paar graden kouder. Er kunnen enkele mistbanken ontstaan. Morgen zijn er perioden met zon en de tempe ratuur loopt op tot rond het vriespunt in de middag. Er staat een zwakke ver anderlijke wind. Het rustige winterweer wordt ver oorzaakt door een hogedrukgebied waarvan het centrum zich verplaatst van de Noordzee naar Centraal- Europa. In het weekeinde trekt dit verder zuidoostwaarts weg. Er kan dan geleidelijk wat zachtere lucht bin nenstromen, maar de kans op mist neemt toe. Lucht je hartje voor een kwartje

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1