Angst Peter Post voor mislukking was niet gegrond Rotterdamse Zesdaagse voor favorieten Clark/Bincoletto Zierikzeese sportraad praat over nieuwe opzet toekenning sportbekers Trainers DFS en Mevo gaan door Schaakteam Zierikzee wint competitieduel Schaakclub Zierikzee Zierikzeese Bridge Club Nabestellen van foto's Snookerclub Funhouse presteert goed Leon van der Wielen nog: kanshebber voor zeg"e marathon klassement ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 januari 1987 Nr. 24074 11 Z1ER1KZEE - De Schouwen- Duivelandse zaterdag vierde klassers DFS en Mevo hoeven niet op zoek naar een nieuwe oefenmeester voor het volgen de seizoen. De momenteel bij de clubs werkende trainers Jaap van Huizen en Peter Goe- degebuure zijn ook in het sei zoen 1986/1987 als technische mensen verantwoordelijk voor het reilen en zeilen binnen de respectieve verenigingen. Jaap van Huizen had bij DFS een principe-overeenkomst voor twee seizoenen. Het we derzijdse ontstane vertrouwen resulteerde inmiddels in het omzetten in een definitieve twee jaar durende verbintenis. Peter Goedegebuure begint bij Mevo aan het derde seizoen. Bestuur en leden van de Zie- rikzeese zaterdag vierde klas- ser Mevo zijn bijzonder ingeno men met het werk van de Zierikzeeënaar. Vanuit die po sitieve band kwamen bestuur en trainer overeen de verbinte nis met een jaar te verlengen. VLISSINGEN - Het tweede team van schaakclub Zierikzee boekte in een competitieduel in de eerste klas van de Zeeuwse Schaakbond een (voorlopige) ZVzAVz overwinning. De einduitslag wordt waarschijnlijk 3-5, omdat het afgebroken duel aan het hoogste bord tussen Vlissinger J. Prins en J. F. Spiegels in remise ein digt. Met de overwinning toont het twee de Zierikzeese schaakteam aanzien lijk beter mee te kunnen draaien op het niveau waarop gespeeld wordt dan de hoofdmacht, waarvoor degra datie uit de hoofdklas schier onont koombaar lijkt. Degradatie zou bete kenen, dat de Zierikzeese hoofd macht voor het eerst in haar 75-jarig bestaan niet op het hoogste Zeeuwse niveau speelt. De schaakclub telt mo menteel te weinig spelers, die op het hoofdklasniveau mee kunnen. In fei te lijkt alleen veelvuldig clubkam pioen het niveau serieus aan te kun nen. Het tweede team doet het in de eer ste klas beter. Het team bezet een po sitie direct onder de absolute top pers. Van de acht spelers leed alleen A. M. van de Westen in Vlissingen een nederlaag. Aan het tweede bord kreeg hij met zwart klop van H. de Groot. Aan de borden drie, vier en vijf pakte Zierikzee de volle buit. J. Bom klopte A. Vijfhuizen, J. Verkerk was te sterk voor E. van Dijke en S. Stoel dwong K. Duijs tot overgave. De onderste drie borden leverden alle remises op. J. J. Hoogstrate deelde het punt met G. H. R. Lambers, P. Le gerstee en G. Roelse kwamen remise overeen en dat deden ook M. Kuijpers en D. P. van Wijck. ZIERIKZEE - In de achttiende ron de van de interne competitie van schaakclub Zierikzee werden acht partijen afgewerkt. In de bovenste regionen van het algemeen klasse ment deelden Martin Krijger en Ri chard van der Veken het punt, waar door er in de onderlinge marge geen verandering kwam. H. Uil haalde het volle punt binnen tegen J. F. Spiegels. A. J. Scheele en J. A. J. van der Made kwamen eveneens remise overeen. A. M. van de Westen verloor van P. Wiebols en een zege was er voor P. van der Zwan ten op zichte van J. L. Bom. J. Verkerk won van C. van Eldik en ook J. van Loon en J. M. Bevelander boekten overwin ningen. J. J. Hoogstrate en P. J. Le gerstee gaven zich na lange strijd ge wonnen. ZIERIKZEE - Aan de bridge-drive op de vrije avond van de Zierikzeese Bridge Club namen 22 paren deel. Zij werden ingedeeld in een groep van tien paren, waarin een Howell werd gespeeld en een groep van twaalf pa ren, waarin een Scheveninger werd afgewerkt. In de groep van tien pa ren was de eerste plaats voor Dick Kloet en Joop de Vlieger met een per centage van 68,52%. In de groep van twaalf paren was de eerste plaats in de noord-zuidlijn voor Siets en Jan Pomper met 59,17%, terwijl in de oost-westlijn Bep en Jan Akerboom met 65,00% het succesvolst waren. De gedetailleerde uitslagen van de vrije drive zijn als volgt: Groep tien paren: 1. Kloet/De Vlie ger 148 pnt.; 2. Becu/Van der Post 119 pnt.; 3. Meulstee/Schot 117 pnt.; 4. Hendriksen/Van de Zande 115 pnt.; 5. Terwisscha/Eekman 103 pnt.; 6. Brinckman/Heijneman 105 pnt.; 7. Hendrikse/Sweere 104 pnt.; 8. Ge- drojc/Kegels 95 pnt.; 9. Even wel/Viergever 92 pnt.; 10. Van den Berg/Does 70 pnt. (108 punten is 50%). Groep twaalf paren: NZ-Iijn: I. ep Pomper 142 pnt.; 2. ep Schults 130 pnt.; 3. Does/Van der Valk 122 pnt.; 4. Van Oeveren/Tbnnekes 119 pnt.; 5. Kotoun/Plaating 104 pnt.; 6. Hoger- heijde/Van der Wekken 103 pnt. OW- lijn: 1. ep Akerboom 156 pnt.; 2. Eek man/Van Geesbergen 122 pnt.; 3. 't Hart/De Vries 116 pnt.; 4. ep Schell 111 pnt.; 5. Boers/Zwiep 109 pnt.; 6. ds Becu/Van der Post 106 pnt. (120 punten is 50%). Tweevoudig Tour de France-winnaar Laurent Fignon werd in Rotterdam voortdurend omringd door een schare fans. De publiekstrekker reikte met zijn partner Tony Doyle in de finale niet verder dan een zesde plaats. In de laatste fase van de Zesdaagse verspeelde het duo nog drie ronden op de geplande winnaars Dan ny Clark en Pier-Angelo Bincoletto. ROTTERDAM - De in België wonende Australiër Danny Clark heeft de Zesdaagse van Rotterdam be heerst. Ook al moest hij het onverwacht doen met een relatief onbekende koppelgenoot, de Italiaan Pier-Angelo Bincoletto. Het duo zegevierde in de nacht van woensdag op donderdag voor zesduizend toeschouwers in sportpaleis Ahoy'. De zeventiende Rotterdamse Zesdaagse kende een mooie finale, waarin Clark en Bincoletto, die de zieke Westduitser Didi Thurau verving, een beslissende voorsprong van een ronde namen. Dat Ciark in het door een griep epidemie uitgedunde deelnemers veld de sterkste zou zijn, stond fei telijk al vast. De 35-jarige baan renner behaalde zijn 41ste overwinning, waarmee hij op de vierde plaats van de ranglijst al ler tijden belandde achter Sercu, Pijnen en Post. Clark .kent het vak als geen ander. Vorig jaar won hij in Rotterdam met de Italiaanse vë- I detté Francesco Moser, die nü ook moest afzeggen wegens ziekte. Dit seizoen was Clark al vijf keer suc cesvol in zesdaagse-wedstrijden. Het wonderlijke aan zijn Rotter damse zege was, dat hij het deed met Bincoletto. De Italiaan, die in zijn vaderland een niet al te grote naam heeft als wegrenner, vormde door zijn fanatisme met Clark het perfecte koppel. De winnaars, kwamen alleen in moeilijkheden tijdens wedstrijden achter der- nies, waarin Bincoletto weinig er varing heeft. Ji>' In de schaduw van Clark en Bin coletto deden de Nederlanders het niet slecht. Teun van Vliet, als wegrenner in dienst van Post, ein digde met de Westduitser Jupp Kristen op de tweede plaats. Voor de Westlander is het circuit van zesdaagsen niet meer dan een trai ning. Peter Post ziet in hem echter een coureur, die het op de piste nog ver kan schoppen. Hetzelfde compliment geldt; peter ,y Steven haagen, die op de laatste Rag plot seling door de griep werd* getrof- feh'pKëftmëricéhd- voor dé Néord- hollander was, dat hij zich opti maal bleef inzetten. Met zijn Liechtensteinse partner Roman Hermann werd Stevenhaagen der de. De routiniers Joop Zoetemelk en Gerrie Knetemann, met respec tievelijk Etiennë de Wilde én Stan Tburné als partners, eindigden in de subtop, maar van hen werd niet meer verwacht. - De tweevoudige Tour de France-winnaar Laurent Fignon manifesteerde zich als een echte ster en wordt stellig door Pe ter Post teruggebracht voor de achttiende editie. De eindstand van de zeventien de Zesdaagse van Rotterdam is; 1. Clark/Bincoletto 311 pnt.; 2. op 1 ronde: Van Vliet/Kristen 263 pnt.; 3. Hermann/Stevenhaagen 248 pnt.; 4. op 2 ronden: Knete- mann/Tburné 242 pnt.; 5. Zoete melk/De Wilde 186 pnt.; 6. op 3 ronden: Doyle/Fignon 176 pnt.; 7. op 7 ronden: Worre/Pedersen 134 pnt.; 8. op 17 ronden: Bondue/Val- let 90 pnt.; 9. op 19 ronden; Vaar- ten/Schlaphoff 37 pnt.; 10. op 30' ronden: Hermann/Oersted 30' pnt.; 11. op 37 ronden: Elshof/Pie- ters 37 pnt.; 12. Sawyer/Wiggins 59 pnt.; 13. op 46 ronden: Vanden- broucke/D'Hondt 15 pnt. Michel Cornelisse en Ragnar Martens wonnen de Rotterdamse Zesdaagse voor amateurs. De Ne derlanders passeerden tijdens de koppeikoers op de slotavond hun landgenoten Barend Huveneers en Stephan Rakers, die de beste kan sen op de eindzege hadden. Het koppel Huveneers/Rakers, dat in de finale een achterstand Van een,ronde opliep, moest ge noegen' nemeh''mét "de' tVeede plaats. De derde plaats was voor de Westduiters Campana en Rel- lersman,die net als vier andere duo's op twee ronden van de win naars eindigden. De broers Rick en Ralph Moorman waren aan een indrukwekkende inhaalrace be zig, maar slaagden er niet in de koppositie over te nemen. Gede motiveerd stapten zij af. Charles de Caluwé uit Tferneuzen, die naar aanleiding van zijn voortreffelij ke prestaties bij Ahoy' op Zondag als een van de voornaamste favo rieten van start ging, kwam niet verder dan de vierde plaats, om dat zijn partner Louis de Koning als nieuwkomer nog wat te kort kwam. ROTTERDAM - De Zesdaagse van Rotterdam is, on danks de afwezigheid van de zieke vedetten, geslaagd. Dat concludeerde wedstrijdleider Peter Post vlak voor het begin van de finale van het wielerevenement in sportpaleis Ahoy'. „Ik was op de eerste dag een beetje angstig", erkende Post. ,,De vraag was, of de toeschou wers het uitgedunde veld zouden accepteren. Onze Zes daagse had immers een naam hoog te houden. Maar we hebben geen klachten gehad". De kans is groot, dat Post het vol gend jaar weer baanrenners aan weg- coureurs zal koppelen, maar daarbij behoort dan wel een topzwaar deelne mersveld, met de Italiaan Moser, die heeft toegezegd te komen, diens land genoot Bontempi, tweevoudig win naar van de Tour de France Laurent Fignon, de Zwitser Freuler en na tuurlijk Joop Zoetemelk. ,,Als Joop afscheid neemt, moet hij dat doen in onze Zesdaagse", mijmerde Post. In 1980 won Zoetemelk in dienst van de Amstelvener de Ronde van Frank rijk. Post maakte na een weekje Ahoy' een opgewekte indruk. Met bij na 48.000 toeschouwers trok de zeven tiende Zesdaagse evenveel publiek als een jaar tevoren. Meer nog dan het publiek zorgden de sponsors ervoor, dat de begroting van 1.150.000 gulden geen gat vertoonde. In de prijzenpot van een half miljoen gulden bleef door de afmelding van de grieperige Moser, Pijnen, Thurau, Frank en Bol- ten 4000 gulden over. ,,Ik zeg eerlijk, dat we met de grote mannen ver bo ven de begroting waren gekomen", voegde Post, die zelf 65 Zesdaagsen won, daar aan toe. ,,Voor 1988 zal ik echter alle moeite doen het sterkste veld te presenteren. Ik "realiseer me, dat er dan geld bij moet. Ik reken daarom op de steun van het bedrijfs- le^n". Beheersen Een flink deel van het start- en prij zengeld ging naar de 35-jarige Australiër Danny Clark, die met zijn onverwachte koppelgenoot Pier- Angelo Bincoletto van het begin heerste. De Italiaanse vervanger voor Didi Thurau oogstte Posts bewonde ring. Bincoletto behoort bij tot de nieuwe lichting. „Aan zulke jongens heb je wat. Hij vormde een prima koppel met Clark". Ook de Deense wegcoureur Jesper Worre kreeg een compliment, net als Laurent Fignon. „Hij moest zich aanvankelijk wat aanpassen, maar hij is honderd pro cent meegevallen. Hij maakte op mij een veel betere indruk dan Hinault èen paar'jaar' geleden", constateèrde' Post. Ook voor de Nederlandse inbreng in de 1200ste Zesdaagse aller tijden liet Post, die voor de vijftiende keer organiseerde, zich positief uit. „Op Zoetemelk en Knetemann kun je al tijd rekenen. Vooral voor Zoetemelk heb ik bewondering. Hij doet alles wat je hem vraagt en zet zich tijdens de wedstrijd maximaal in. Ik vraag me af, of we ooit nog zo'n renner zul len krijgen in Nederland". Posts ei gen renner Teun van Vliet en de voor de concurrentie rijdende Peter Ste venhaagen toonden in de Maasstad aan meer dan een gemiddelde baan renner te kunnen worden. De twee jongeren, diè nauwelijks bekend zijn in het toch niet al te grote circuit, kregen lof van de oudere collega's. DEN HAAG - Het kabinet houdt te gen het advies van de Raad van State in staande dat het voor een overheids orgaan doenlijk moet zijn binnen dertig dagen een beslissing te nemen over een verzoek tot openbaarma king van overheidsdocumenten. Dat blijkt uit een schriftelijke gedachten- wisseling tussen premier Lubbers en haar hoogste adviesorgaan die open baar werd met de indiening van het nieuwste wetsontwerp openbaarheid van bestuur (WOB). UTRECHT - Van 31 januari t/m 15 maart wordt in het Rijksmuseum het Catherijneconvent te Utrecht de ten toonstelling „Gothische ivoren" ge houden. De tentoonstelling toont de gothgische ivoren uit het Catherijne convent, alsmede belangrijke brui klenen uit openbare en particuliere collecties in Nederland. Hierdoor is het mogelijk geworden een bijna vol ledig beeld te geven van de kwaliteit van de ivoren kleinoden in Neder lands bezit. De openingstijden van het museum zijn van dinsdag t/m vrijdag van 10-17 uur en op zaterdag en zondag van 11-17 uur. ZIERIKZEE - In de grote commissiekamer van het Zierikzeese stadhuis vergadert vanavond - donderdag 29 januari - de Zierikzeese sportraad. Het is de traditionelè jaarlijkse vergadering, waarin ondermeer van gedachten wordt gewisseld over de toekenning van de sportbekers over het voorbijgaan de jaar. De vergadering, die onder voorzitterschap staat van wethouder van sportzaken L. J. van Gastel, is voor iedereen toegankelijk en begint om acht uur. Naar aanleiding van de laatste ja ren voortdurend groeiende aversie te gen de manier van toekenning van de sportbekers werd tijdens de vergade ring van de Zierikzeese sportraad van 1986 het voorstel gedaan de uit reiking van de gemeentelijke sport bekers een bredere opzet te geven. Naar aanleiding van dit voorstel is een commissie in het leven geroepen, die inmiddels een voorstel omtrent de wijziging van de uitreiking van de sportbekers heeft ingediend. De sportraad zal hierover een oordeel moeten vellen. Aan de orde komt ook de jeugd- sportsubsidie. Jaarlijks wordt in het kader van de jeugdsportsubsidie-re- geling subsidie verleend voor hun le den tussen de zes en achttien jaar. Voorgaande jaren zijn de leden niet uit Zierikzee afkomstig meegerekend Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. Liësbèth Kort werd het afgelopen jaar voor de derde 'keer sportvrouiu van het jaar in Zierikzee. Vanavond wordt beslist over een nieuwe opzet voor de sportman /-vrouw verkiezing. met de berekening van de subsidie. De vraag is echter of het reëel is deze leden te betrekken bij de berekening van de subsidie. Het college van b en w heeft besloten eerst de Zierikzeese sportraad om advies te vragen. Ook wordt de sportraad gevraagd te advi seren over de verdeling van het be schikbaar gestelde bedrag voor de jeugdsportsubsidie. Jeugd Olympische Dagen De Zeeuwse sportraad heeft een aantal gemeenten in Zeeland bena derd met het verzoek of deze belang stelling hebben voor de organisatie van de provinciale Jeugd Olympische Dagen 1988. In beginsel staat het col lege van b en w positief tegenover het in Zierikzee houden van deze dagen. Voorwaarde is echter wel dat ook de sportverenigingen aan de organisatie van deze dagen een bijdrage willen leveren door middel van het beschik baar stellen van vrijwilligers en der gelijke. Tijdens de vergadering van de sportraad wil het college hierover de mening van de leden vernemen, 'waarbij ervan uit wordt gegaan, dat over dit onderwerp met de achterban overleg is gepleegd, zodat het stand punt van de sportvereniging naar vo ren kan worden gebracht. RENESSE - Na een veelbelovende start in de eerste wedstrijden hand haaft Snookerclub Funhouse uit Re- nesse zich voortreffelijk in poule C van de landelijke teamcompetitie. Halverwege ziet de stand er in deze poule als volgt uit: HSC Den Haag 6 - 6 (33) SC Funhouse Renesse 6 - 5 (25) Griffioen Vlaardingen 6 - 2 (21) Eikendonk Dordrecht 6 - 2 (19) Weena 2 Rotterdam 5 - 2 (17) FSF St. Willebrord 6 -2(15) De Schuiven Oudenbosch 5 - 1 (11) Snookerclub Funhouse speelt de volgende competitiewedstrijd tegen De Schuiven in Oudenbosch. Het Re- nesser team bestaat uit André Koot, Leo Dorreman en Martin Koot, ter wijl Ad Agterdenbos en Johan Theu- nissen als reserves optreden. Van Vliet, met de Westduiter Jupp Kristen, en Stevenhaagen, met de Liechtensteiner Roman Hermann, vormden feitelijk het enige gevaar voor de sterke combinatie Clark/ Bincoletto. Anderzijds kon worden geconclu deerd, dat het baanrennen het stief kindje van de nationale beroepswie lersport blijft. Van Vliet en Steven haagen verdienen hun brood immers op de weg. Echte baanrenners dienen zich nog niet aan, of het zou bij de amateurs moeten 2ijn. Ter vervan ging van de zieke sterren koos Post voor buitenlanders, met uitzondering van Peter Pieters. „Als er Nederland se ploegleiders zijn, die hun renners in de Zesdaagse willen hebben, die nen zij zich maar te melden", stelde Post. „Ik ga ze niet achterna lopen. Van enige ambitie bij Nederlandse profs is mij niets bekend. Ducrot en Nijdam zouden in Rotterdam hebben willen starten. Dan had Raas mij moeten bellen. Ik ga toch ook met mijn coureurs de boer op?". Post troostte zich met de gedachte, dat de door hem gekozen deelnemers in ie der geval het vak beheersten. „Dat zie je aan alles. Er is hier keihard ge werkt door iedereen. Dat heeft zijn weerslag op het publiek, waar we het tenslotte allemaal voor doen", besloot de organisator. DEN HAAG - De jeugdige Zierik zeese schaatser Leon van der Wielen, onlangs nog. overtuigend winnaar van dé ëilandelijke marathondrie- daagse op natuurijs, presteert ook voortreffelijk tijdens de serie mara thons op kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Met nog een marathon te gaan op maandag 9 februari is Van der Wielen nog steeds een belangrijk kanshebber voor de eindzege. In de voorlaatste marathon eindigde Van der Wielen als vierde, maar hij hield zijn belangrijkste medekanshebber, Jan Goedendorp ruimschoots achter zich. In de eerste vier marathons moes ten steeds twintig ronden gereden worden, dit keer was dat aantal met tien ronden opgeschroefd. Direct na het afleggen van de twee loze ronden werd de aanval fanatiek ingezet door een aantal rijders uit het veld van 107 rijders. Met name Jan Goedendorp, Ton van den Ende, Krijn Kok en Tbn van Breugen trokken er fel aan. Een en ander had tot gevolg, dat Leon van der Wielen steeds uiterst attent moest rijden. Hem viel ook steeds de twij felachtige eer te beurt het gat naar ontsnapte rijders dicht te rijden, om dat niemand anders daar de kracht voor of zin in had. Van der Wielen slaagde steeds, niet in het minst door de hulp van Fop Fonteijne, die voortdurend goed mee van voren koerste. Naarmate de wed strijd werd het duidelijk, dat nie mand er door de enorme snelheid, waarmee werd gereden in zou slagen uit de greep van het peloton te blij ven. Zeven ronden voor het eind leek er toch nog een afscheiding te komen. Leon van der Wielen plaatste een de marrage en Jan Goedendorp pikte aan. Samen leken zij in hun opzet om weg te blijven te slagen. Bij het uit komen van een bocht verloor Goeden dorp, de leider in het tussenklasse- ment na vier marathons, de cadans waardoor hij tegen de omheining knalde. Ook Van der Wielen kon zich slechts ternauwernood staande hou den, maar een handje aan het ijs red de hem nipt. Het voorval zorgde er wel voor, dat een achtervolgende groep van twaalf rijders steeds dichterbij kon komen. Kort voor het einde dook het twaalf tal met de weer overeind gekrabbelde Goedendorp op de eenzame vluchte ling Leon van der Wielen. Het leek alsof de jeugdige Zierikzeeënaar te veel had moeten geven, maar fel spur tend slaagde hij er toch nog in om een vierde positie te pakken achter sprintwinnaar Coen Boers, Tbn van Breugen en André Hakker. Coen Boers had voor de dertig ronden 19.30,2 minuten nodig. Jan Goeden dorp keer van de jury een geflatteer de tiende positie toebedeeld, omdat hij voor iedereen zichtbaar als laatste van de veertien rijders over de meet kwam. Veel kan het hem vooralsnog niet deren, omdat aan het eind van de zes marathons het slechtste resultaat mag worden afgetrokken. Een keuri ge achtste plaats behaalde Fop Fon teijne. Ook de veteranen reden weer hun marathon. Burgh-Haamstedenaar Piet van den Aarsen behaalde hierin een fraaie zevende plaats. Van den Aarsen reed nagenoeg de hele wed strijd voorin. Op maandag 9 februari wordt op De Uithof de slotmarathon verreden. Het aantal ronden is dan andermaal opgeschroefd. De C- marathonrijders krijgen dan 35 ron den voor de kiezen en de veteranen moeten veertig ronden afleggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11