Karin Rüttinger boekt fraaie dressuurzege met pony Julia Zeelandia verrast koploper Bijmakelaardij /Tennisopleiding Allround in sponsorcompetitie NIEUWSBODE Uitstekende prestaties Delta Sport-juniorenploeg in IJsselhal in Zwolle College ben w Bruinisse adviseert in bijdrage sportclubs Slechte start hoofdmacht ttv Scaldina Piet Vonck wint ook in Braakman 10 Karin Rüttinger..hefiaalde.,eèn verrassende overwinning met }igar,,pony Julia. De amazone van de PPC Schouwen-Duiveland scoorde het voortreffelijke totaal van 129 punten. BRUINISSE - In manege De Koren zolder in Bruinisse werd de derde wed strijd om de dressuur-winterbokaal van de Nederlandse Pony Club rayon zuid afgewerkt. De plaatselijke orga nisatie was in handen van de PPC Schouwen-Duiveljnd. De organiseren de vereniging boekte in de L-klasse een dubbele overwinning en heeft bij zonder goede uitzichten op het binnen halen van de bokaal aan het einde van de serie van vijf wedstrijden. De dago verwinning ging naar Karin Rüttinger met haar pony Julia, terwijl de als tweede eindigende Danielle van der Graaf met haar pony Ramos voortref felijke vooruitzichten heeft op de to taalzege over vijf wedstrijden. Karin Rüttinger is nog vrij 'groen' in de dres- suursport. Dit ligt even anders voor haar pony Julia, die een aardige staat van dienst achter haar naam heeft. In de eerste twee wedstrijden om de winterbo- kaal noteerden Karin Rüttinger en Julia een achtste en een vijfde plaats, maar in het eigen home leverden 129 punten de combinatie een zeer overtuigende eer ste plaats op. Door de zege klommen Karin Rüttinger en Julia weliswaar enkele plaatsjes in het tussen- klassement, maar het moet wel zeer vreemd gaan willen zij clubgenote Daniëlle van der Graaf met haar Ramano-afstammeling Ramos van de eerste plaats verdringen. De amazone uit Sirjansland liet haar nieuwe clubgenote weliswaar voorgaan, maar de tweede plaats gevoegd bij de eerste plaatsen uit de eerste twee wedstrijden geven haar toch een enorme voorsprong. Daniëlle van der Graaf en Ramos reden in Bruinisse samen naar 123 punten. De derde prijs ging in de L-klasse naar PC Middelburg-amazone Li- lia van de Zande met haar pony Goldy met 119 pun ten. Spannend In de M-klasse was er een spannende strijd om de bovenste plaatsen. De beste vier combinaties ontlie pen elkaar nauwelijks iets. Uiteindelijk eisten drie niet-clubgebonden combinaties de eerste drie plaat sen voor zich op. Met 122 punten ging de overwinning naar Astrid van der Veer met haar schitterende pony Machmoed. De scores voor de tweede en de derde plaats kwa men beide uit op 121 punten. Het totaal kwam bo vendien achter de naam van dezelfde amazone te staan. Ingrid Faes startte namelijk twee pony's. Het puntentotaal voor de algemene indruk gaf tenslotte de doorslag in het voordeel van de pony Emmy. Met haar pony Lady Rosa eindigde Ingrid Faes op de der de plaats. Als vierde in de eindrangschikking kwam de eerste clubgebonden combinatie uit de bus, maar andermaal scheidde slechts een punt deze klassering met de twee voorgaande. Marjolein Padmos en haar pony Fosco onderstreepten de eerder bevochten pro motie naar de Z-klasse door andermaal een totaal aantal punten bij elkaar te rijden, dat een winstpunt opleverde. De 120 punten betekenden het elfde M- winstpunt voor de Bruse amazone. Astrid van der Veer eindigde met haar tweede pony Spartaan op 115 punten en RV Renesse-amazone Miranda van Helden scoorde voor haar doen uitzonderlijk laag door met haar pony Caesar niet verder te komen dan 98 pun ten. Normaliter zit de combinatie minimaal twintig punten hoger. In de Z-klasse leverden drie combinaties een prima proef af. Stuk voor stuk mochten zij een winstpunt toevoegen aan het totaal. De overwinning ging naar de voormalige PPC Schouwen-Duiveland-combina- tie Sandra van Dijk en Chopin. De Flakkeese amazo ne start sinds het begin van het lopende wedstrijd jaar niet meer in clubverband. Met 127 punten bleven Sandra van Dijk en Chopin twee punten voor op Pa tricia Bakker en Grashopper, die nog steeds deel uit maken van de Bruse NPC- en NBVR-vereniging. Bin nen niet al te lange tijd zegt Patricia Bakker de ponysport vaarwel om over te stappen naar de gele deren van de paarden. Onlangs kwam zij voor het eerst in actie op Winnetou, een paard uit de stallen !van De Korenzolder-eigenaar Kees-Jan van der Graaf. RV Renesse-amazone Anouschka Lütgenau eindigde in de Z-klasse in Bruinisse als derde, maar zij pikte dankzij de 122 punten nog wel een winst punt mee met haar pony Mr Ares. Marjan Faes en haar pony Parridou stelden met 112 punten enigszins teleur. In de B-zwaar klasse ging de overwinning naar Emily van Herk en haar pony Ester. De Sé-Ros- combinatie scoorde met 130 punten de hoogste dag score. Cleopatra Kloet en haar pony Blacky van RV Renesse eindigden als tweede met 128 punten en op de zesde plaats kwamen Karin Blom en Bianca van dezelfde vereniging terecht. Marleen Mol en Valenti no van de PPC Schouwen-Duiveland scoorden 101 punten en eindigden in de achterhoede. De B-licht klasse werd gewonnen door Daniëlle Erasmus en de pony Purdy met 126 punten. BRUINISSE - Het college van b en w van de gemeente Bruinisse is ge zwicht voor de argumenten, die door de plaatselijke sportclubs werd aan gedragen, dat de tien procentsrege ling ten aanzien van de te stichten overdekte sportvoorziening niet haalbaar is. Het college adviseert de gemeenteraad vanavond - donderdag 29 januari - dan ook tijdens de open bare gemeenteraadsvergadering in te stemmen met een wijziging van het aandeel van de sportclubs. In plaats van de tien procentsrcgeling verplichten de sportclubs zich dan voor de aanschaf van de inventaris zorg te dragen. In oktober 1980 is door de toenmali ge gemeenteraad ingestemd mot de zogeheten tien procentsregeling. Hierbij is toen bepaald, dat belang hebbende (sport)verenigingen tien procent van de ten behoeve van hun vereniging te investeren bedragen voor hun rekening dienen te nemen. Deze regeling werd in 1980 ingesteld ter beperking van de exploitatie kosten. Deze tien procent-inbreng kon onder andere door zelfwerk zaamheid ingebracht worden. In het kader van de voorbereidin gen voor de stichting van een over dekte sportvoorziening kwam meer en meer naar voren, dat een bijdrage van tien procent in de stichtings- kosten van deze sportvoorziening door de Bruse sportverenigingen niet of nauwelijks op te brengen is. De fi nanciële draagkracht van de vereni gingen is niet zodanig, dat een aan zienlijk bedrag opgebracht kan worden, terwijl ook de verwachting is dat acties ter verkrijging van mid delen niet het gewenste resultaat zul len hebben. Tijdens de laatste vergadering van de sportadviescommissie werd door clubvertegenwoordigers het plan aan gaande de verzorging van de inventa ris geopperd. In grote lijnen konden de leden van de sportadviescommis sie zich in dit alternatief voor de tien procentsregeling vinden en naar nu blijkt heeft ook het college van b en w het alternatief overgenomen.- Nu moet de gemeenteraad zich er nog over uitspreken. Dit punt staat als punt zes op de agenda van de openba re gemeenteraadsvergadering, die om half acht in het gemeentehuis be gint. Z1ERIKZEE - De hoofdmacht van Scaldina, bestaande uit Michel Holm, Ton ten Hove en Ad de Graaf, startte de voorjaarscompetitie niet al te best. De uitwedstrijd tegen Mid delburg Zuid 9 ging met 9-1 verloren. Het Zierikzeese trio bleek nog niet erg gewend aan het snelle en constan te spel van de hoofdstedelingen. Ton ten Hove redde de eer door in twee games te winnen. Het dubbel Holm/Ten Hove liep aardig, maar trok uiteindelijk met 21-23, 21-19, 21- 19 aan het kortste eind. Het tweede team van Scaldina moest in de eerste wedstrijd in de derde klas een punt aan Yerseke la ten, hetgeen enigszins tegenvallend is. Cor Smalheer maakte geen fout en won zijn drie enkelspelen. Jan Kik boekte een zege en het dubbel Smal- heer/Kik bleef ook nu weer ongesla gen. Invaller Rob van de Noord slaag de er niet in om een punt aan het totaal toe te voegen. Het derde team van Scaldina ver loor nipt van Kapelle. Bram Vroegop stak in een 'grote vorm, hetgeen hij demonstreerde door drie keer win nend uit de strijd te komen. Harry Koper en Rob van de Noord konden geen potten breken. Het vierde Zie rikzeese punt werd binnengehaald door het dubbel Koper/Vroegop. Ka pelle won derhalve met 6-4. TERNEUZEN - Piet Vonck heeft het Zeeuws crosskampioenschap op zak. Nadat hij eerder de beste was tijdens ondermeer de Deltacross in Westenschouwen bleef hij nu tijdens de Braakmancross in Terneuzen ie dereen voor. Na 9500 meter in 27.59,7 sec. afgelegd te hebben moest Leon van der Velden zes seconden op hem toegeven. Willem Helsloot uit Nieuwerkerk was met een 26e plaats de beste Delta Sporter. Hij had 32.09,0 min. nodig. Sietse Stins kwam dertien seconden later als 28e over de meet. Bij de meisjes pupillen B behaalde Leonie Klompe een tweede plaats op de 1000 meter in 3.55,9 min. Bij de meisjes D over 1300 meter was Loes van Dongen zestiende in 5.30,0 min. Joske Klompe had als 21e precies zes minuten nodig en Angelique de Graaf werd 22e in dezelfde tijd. BTJRGH-HAAMSTEDE - De spanning is weer hele maal terug in de sponsortenniscompetitie in sportcen trum Krayestein in Burgh-Haamstede. Verantwoordelijk daarvoor is het team van Zeelandia, dat verrassend met 8-10 van koploper Bijmakelaardij /Tennisopleiding All round won. De geklopte koploper kreeg door de neder laag de ploeg van M. C. de Vlieger zn, die een vrije dag had, naast zich. Bij/Allround leidt vooralsnog door het grotere aantal partijpunten, maar ook daarbij is het ver schil minimaal. Ook Zeelandia is weer in de race. De ploeg van teamleider Wim Hart verzamelde een punt minder dan de twee leiders en staat ook in partijpunten nagenoeg op gelijke hoogte. De ploeg van Hostellerie Schuddebeurs leed de zesde nederlaag in evenzoveel ont moetingen. De formatie van Sportshop Geschenkenhuis trok met 12-6 aan het langste eind. In de ploeg van Bij/Allround dedm het herendubbelspel tegen Marcel wel de eerste heer en eerste dame wat van de Berge en Hans Minnaar: 13-7. van hen verwacht werd. Peter Cop- poolse bleek voortreffelijk in vorm en klopte de talentrijke Michel Gors- se, de sportieve kopman van de Zeelandia-ploeg met 9-7. Gerda Min naar pakte op haar beurt nog forser uit door Martine Verschoore met 11-4 terug te wijzen. Voortreffelijk gaat de sponsorcompetitie de jeugdige Emilie Schotte af. De tweevoudig winnares van het Krayestein- kersttoernooi liet in de competitie nog nauwelijks punten liggen. Ook Marja Hart kon het niet bolwerken tegen de Zierikzeese, die zeer overtui gend met 4-10 de punten voor de Zeelandia-ploeg binnenhaalde. Met Martine Verschoore bleef Emilie Schotte ook ongeslagen in het dames dubbelspel, zij het dat de overwin ning slechts minimaal was. De 10-11 zege op het geroutineerde duo Gerda Minnaar en Marja Hart mag er even wel zijn. Alles bijeen derhalve een 8-10 zege voor de Zeelandia-ploeg. Het uit louter Flakkeese spelers be staande team van Hostellerie Schu- debeurs heeft het bepaald niet ge makkelijk in de sponsorcompetitie. Ook het zesde duel tegen Sportshop Geschenkenhuis ging verloren. Winst was er voor Jeannet van de Nieuwen- dijk tegen Marit van der Vet (14-3) en ook twee heren enkelspelen werden gewonnen. Frans Slooter verraste Hans-Jan Goedegebure met 10-9 en Wim van den Nieuwendijk trok met 11-3 aan het langste eind tegen Lenz Hoogerhuis. Alle overige partijen le verden winst op voor de formatie van Sportshop Geschenkenhuis. Jacco Almekinders was met 14-4 te sterk voor Adri Thllakua en Robin Verdam klopte 'lachebekje' Daan de Geus met 11-8. Corrie Hoogerhuis maakte korte metten met Diny Slooter: 3-14. De drie dubbelspelen werden steeds met gering verschil gewonnen, maar ze le verden wel zes punten op, die uitein delijk naar de 6-12 zege leidden. ZWOLLE - In de Zwolse IJsselhal werden de open oostelijke indoorkampi oenschappen afgewerkt. Hierbij was ook een aantal Delta Sport-junioren van de partij. Zij leverden een aantal uitstekende prestaties af, dat andermaal be looft voor de toekomst. De oostelijke indoorkampioenschappen kunnen wor den gezien als de voorloper voor de Nederlandse indoorkampioenschappen die in het weekeinde van 6, 7 en 8 februari worden afgewerkt in de Haagse Houtrusthallen. In Zwolle was zowel bij de jeugd als bij de senioren de volle dige top aanwezig. Werner Lodewijk was bij de jon gens C op kogelstoten een geduchte tegenstander voor de 75 deelnemers op het kogelstoten. Lodewijk plaat ste zich met een stoot van 11.64 meter bij de laatste acht voor de finale. Hierin verbeterde hij zijn prestatie door met de vier kilo kogel 12.04 me ter ver te stoten. Een vijfde positie in het eindklassement was zijn deel. Serge Verschuur startte bij de B- jongens op de 800 meter en ondernam voor de tweede keer in veertien da gen een poging om het clubrecord van 2.10,1 min. te verbeteren. Cor de Jon ge vestigde het record in 1981 even eens op de baan in de IJsselhal. Ver schuur ging direct na de start op kop lopen om zodoende in de gelegenheid te zijn het door trainer/coach Kees Verkerke opgestelde schema vast te houden. Verschuur maakte tijdens de race een sterke indruk, maar werd in de tweede ronde van 218 meter gepas seerd, maar hij kon toch weer bij de leiders aanpikken. In de laatste hon derd meter moest de jeugdige Scha- rendijkse atleet hard knokken, om dat zijn benen het werk niet meer wilden doen. Zijn enorme vechtlust bracht hem toch nog naar 2.11,3 min., hetgeen weliswaar geen clubrecord betekende, maar hem wel weer aan zienlijk dichterbij bracht. Zelfs in de openlucht kwam hij nog niet tot deze tijd, die hem in Zwolle een twaalfde plaats opleverde. Halve finale Robert Begemann kwam aan de start op de 60 meter bij de heren. In de series finishte hij na 7,0 sec., waar mee hij in de halve finales belandde. Hierin moest hij het opnemen tegen ondermeer Mike Tevreden, Jerry Monsels en Emiel Mellaard. Bege mann kwam in de halve finales uit op 7,1 sec. Hiermee kwam hij tekort voor een plaats in de finale. Raymond van Mourik startte bij de B-jongens op de 60 meter sprint. Hij won zijn serie in 7,4 sec., maar in de halve finales reikte hij in 7,5 sec. niet verder dan de derde plaats. Van Mou rik startte ook op de 60 meter hor den. Tijdens zijn serie weigerde de elctronische tijdwaarneming. Hij kreeg een handgeklokte tijd van 9,0 sec. achter zijn naam. Hiermee bleef hij andermaal net van het clubre cord. In Dortmund bleef hij veertien dagen tevoren eenhonderdste secon de verwijderd van het record van Chris Hoek. Van Mourik behaalde op de 60 meter horden een achtste plaats van de veertig deelnemers. Bij het verspringen kwam hij uit op 5.71 me ter, hetgeen goed was voor een tiende plaats in een veld van tachtig ver springers. Danny Duinhouwer start te bij de B-jongens op de 800 en 1500 meter. In beide gevallen scoorde hij persoonlijke records. De 800 meter ging in 2.16,4 min. en de 1500 meter legde hij af in 4.48,0 min. Met de ko gel kwam hij tot 9.04 meter. Samen delen De damesdubbelpartij besliste uit eindelijk over de totaaluitslag van de confrontatie tussen de ploegen van Bij/Allround en Zeelandia. De vier heren deelden de punten broederlijk in de enkelspelen, maar ook in de dubbelspelen, terwijl ook de buit in de twee dames enkelspelen keurig werd verdeeld. Het enkelspel tussen Hans Wohl en Hans Bouma leverde een opmerke lijk grote overwinning voor de voor Zeelandia uitkomende Bouma op: 2- 12. Met Peter Coppoolse samen slaag de Wohl er ook niet in een positieve bijdrage te leveren ten faveure van zijn Bij/Allround-ploeg. Michel Gorsse en Hans Bouma bleven met 8- 10 de meerdere. Beter verging het Bij/AUround-teamleider Marcel van de Berge in zijn TC Westerschouwcn- confrontatie met Hennie den Ouden. Weliswaar was de 8-7 overwinning slechts nipt, ze leverde wel twee pun ten op. Ook de andere teamleider won. Wim Hart bleef met 7-10 de baas over Hans Minnaar, maar met Hen nie den Ouden kreeg hij wel klop in Peter Coppoolse bleek tijdens de sponsortenniscompetitie in uitstekende doen. Hij klopte Michel Gorsse, maar kon daarmee niet voorkomen dat zijn team tegen de eerste nederlaag aanliep, waardoor de spanning in de competi tie weer helemaal terug ts.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 10