Ei van formaat afgeleverd! Raad moet kiezen tussen restauratie of rotonde Raad Brouwershaven bindt zich niet aan verhoging VVV-hijdrage DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nog 2 nachten slapen AUTO LOUIS GOEDBLOED Veiligheid voorop in school ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Streekbus De streekbusbedrijven in ons land gaan de ko- Bestraten De gemeenteraad van Zierikzee gaat akkoord Buurtvereniging Wielerploeg De buurtvereniging Hoofdpoort in Zierikzee De ongeveer vijftig renners tellende wieier- mende jaren hun 4800 bussen tellende wagen- met het voorstel van het college om een krediet bestaat vijftig jaar. In een gesprek blijkt, dat de ploeg van de ZRTC Theo Middelkamp werd in park vervangen door een geheel nieuw type te verstrekken voor herbestratingen rondom de straatfeesten, die spontaan ontstaan het gezel- Goes voorgesteld. Vooral de clubliefde speelde bus, dat aanzienlijk comfortabeler is. (Pag. 2). Jannewekken-serviceflat. (Pag. 3). ligst zijn. (Pag. 4). een hoofdrol bij de presentatie. (Pag. 7). DINSDAG 27 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24073 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kies altijd de iveg, die het beste schijnt, hoe ruw hij ook moge zijn. De gewoonte zal hem gemakkelijk en aangenaam maken. Pythagoras erg dure zaak voor de gemeente. We zijn wel een toeristische gemeente' maar op deze manier zijn de lasten voor iedereen en de baten voor som migen". Hij pleitte ook voor een con tributieverhoging van de VW-leden. „Zij profiteren immers bij uitstek van het toerisme". Van Ours had ver der grote moeite met het college voorstel vanwege de hoge personeels kosten die in de WV-begroting werden opgevoerd voor de part-time kracht. „Waarom moet die ook buiten het seizoen werken"? En bekeek de WV-uitgave tevens in het licht Van - de bezuinigingen op sociaal-cultureel werk die voor de gemeenten een steeds grotere financiële last vormen om op te vangen. De WD-fractie kon zich als enige wel vinden in het college-voorstel hoewel ook zij moei te had met de hoogte van de contribu tie en het feit dat sommige onderne mers geen lid zijn maar wel mee profiteren. Burgemeester C. Slabbekoom wees de raadsleden erop dat het ver strekken van informatie aan de toe risten tot de taak van de gemeente behoort. „Stel je voor dat we dat zelf Advertentie Wethouder Ph. J. van Ast (VVD): Contributieverhoging VVV-leden niet meer mogelijk. MORIAANSHOOFD - Een van de scharrelkippen van familie Van der Schelde aan de Taaiersweg te Moriaanshoofd heeft er een flinke 'bevalling' opzitten. Het is niet ongebruikelijk, dat jonge kippen eieren afleveren, die een slag gro ter zijn dan de bekende schalen. Maar deze keer heeft de scharrelkip een ei afgeleverd, waarvoor geen enkele eierdoos geschikt is. Een ei van 180 gram met een omvang van enkele, gewone eieren. Het moet geen plezierige belevenis ge- wegst zijn voor de betrokken kip, die inmiddels al weer vrolijk over het terrein heen scharrelt. Geen beslissing over krediet bodemsanering gasfabriek Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Zierikzee - Telefoon 01110-4951 ZIERIKZEE - Of het bedrag van 100.000,- dat voor de restauratie van de kademuren Engelse Kade en Vissers- dijk gereserveerd is niet beter aangewend kan worden voor het aanbrengen van een verkeersregelinstallatie bij de rotonde bleek tijdens de maandelijkse vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad een punt te zijn waar over de meningen sterk varieerden. Zowel binnen de commissie finan ciën als het college waren verschillen de geluiden te horen. Binnen het col lege van b en w was het' wethouder J. Groen die zich niet kon vinden in het voorstel om een reserve op te bouwen voor de restauratie van de Engelse Kade en Vissersdijk. Hij zag die re serve liever besteed aan de recon structie van de rotonde Rijksweg N59. Dit alternatief kwam als apart agendapunt ter sprake tijdens de raadsvergadering, die voor de eerste keer door mr J. J. P. M. Asselbergs werd voorgezeten. Dat binnen de raad stemmen verdeeld waren werd duidelijk tijdens de langdurige dis cussie waaraan alle fracties hun steentje bijdroegen. De VVD kwam met een amendement op dit voorstel door van de reservepost van 1 ton 25.000,- te bestemmen voor de op knapbeurt van de ijsbaan. De reste rende 75.000,- zou dan uiteindelijk besteed kunnen worden voor de res tauratie van de kademuren aan de Engelse Kade en Vissersdijk. Het aanwenden van die ton voor de verkeersveiligheid van de rotonde achtte fractieleider J. J. Geleijnse ten enenmale onjuist daar dit tot het ter rein van Rijkswaterstaat behoort. „Die verkeersregelinstallatie moet er De verkeerssituatie op de rotonde houdt de gemoederen binnen de raad bezig. komen maar niet op onze kosten", luidde zijn nuchtere commentaar. Ge leijnse wees er verder op dat de ge meente er niet is met het eenmalig be schikbaar stellen van een ton voor een .verkeersregelinstallatie, omdat er ook een stuk onderhoud aan vast zit. Het CDA schaarde zich bij monde van nestor C. Bij de Vaate achter dit liberale standpunt. Fractievoorzitter D. van der Wekken (PvdA) verdedig de met vuur het voorstel van wethou der Groen. Te meer daar rijkswater staat nog altijd bereid is om een bedrag van 1,7 miljoen op te hoesten. De socialist toonde zich verbijsterd dat juist die mensen, die jarenlang overtuigd zijn geweest van de ver- keersonveilige situatie op de rotonde nu omwille van een „principestrijd- je", halsstarrig nee blijven zeggen en daarmee de veiligheid van de inwo ners van Zierikzee in de waagschaal stellen. Armetierig Deze uitlatingen ontlokten wethou der P de Rijke van publieke werken tot een gekruide uitspraak dat hij niet kon begrijpen dat de PvdA de verantwoordelijkheid voor de N59 die bij Rijkswaterstaat ligt op de schouders van een „armetierige raad" wil leggen. „Als er toch over verantwoordelijkheid wordt gespro ken dan moet u in Dèn Haag zijn bij de minister van verkeer en water staat". „Die ton voor de verbetering van de rotonde is tot tweemaal toe in de commissie behandeld en tot twee maal toe is gebleken dat dit geen haalbare kaart is. „Ik voel me dan ook absoluut niet verantwoordelijk voor de huidige situatie daar". Wethouder De Rijke was niet de enige binnen het college die een ver bale schrobbering van Van der Wek ken kreeg. Ook wethouder L. J. van Gastel kreeg enige kritiek te horen. Van der Wekken verweet de loco burgemeester immers „draaien", doordat deze in verschillende com missies een ander standpunt ingeno men zou hebben. Van Gastel wees die kritiek als niet gefundeerd van de hand door erop te wijzen dat het ge volg geven aan de conclusies van de verschillende commissies die zich in middels over deze problematiek heb ben uitgesproken, niets met draaien te maken heeft. Stemming Burgemeester Asselbergs bracht, na eerst de verschillende visies nog eens kort te hebben samengevat het minderheidsvoorste) van Groen in stemming. Dit voorstel werd met 8 te- vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Lichte vorst Een hogedrukgebied boven de Brit se eilanden en een lagedrukgebied boven de Oostzee zorgen voor een zwakke noordwestelijke stroming waarmee koude lucht wordt aange voerd. Naast opklaringen komen en kele sneeuwbuitjes voor. Zwakke tot matige wind uit noordwest, later uit noordoost tot oost. Minimumtempe ratuur komende nacht -3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 31 jan.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: noordoost 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: variabel 2 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: variabel 3 ZON- 28 jan. EN MAANSTANDEN Zon op 08.28, onder 17.18 Maan op 08.25, onder 15.23 29 jan. Zon op 08.27, onder 17.20 Maan op 09.01 onder 16.58 Nieuwe Maan: 29 jan. (14.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een centrum boven IJs land van een krachtig hogedrukge bied, dat deel uitmaakt van een hoge- drukzone van IJsland tot de Alpen, trekt de komende dagen in de rich ting van ons land. Voor morgen is er echter nog weinig verandering in het weer te verwachten daar eerst nog een depressie van Scandinavië naar Midden-Rusland moet wegtrekken. Daarbij passeert in de nacht en och tend een zone met wat verhoogde buienactiviteit. Naast een enkele sneeuw- of hagelbui zullen er ook op klaringen voorkomen. Het kwik daalt in de komende nacht tot min 2 in het kustgebied en min 6 graden el ders in het land. Morgenmiddag loopt de temperatuur op tot rond het vries punt. Voor de verdere vooruitzichten is het dichterbij komen van het hoge drukgebied van groot belang. Met mist en opklaringen zullen de tempe raturen nog verder dalen. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Beatrixschool heeft 750 gulden gevoteerd voor het vei lig maken van het huishoudlo- kaal en het handenarbeidlo- kaal in de Noordzelke te Zie rikzee. Het Veiligheidsinsti tuut te Amsterdam heeft na een inspectie enkele wensen ten behoeve van die veiligheid opgesteld, die nu nagekomen gaan worden. „Daar moet je zeker aan vol doen. We kunnen én willen niet anders", was de reactie van voorzitter J. Groen. Met het veilig(er) maken van de loka len is 300 gulden voor een branddeken gemoeid; 350 gul den voor een ABC-brandblus- ser en 100 gulden voor het ver plaatsen van de stopcontacten, zodat de snoeren onder de ta fels door lopen. Ondernemers die geen lid zijn VVV doorn in het oog raadsleden BROUWERSHAVEN - Het college van b en w van Brouwershaven zag zich genoodzaakt om het voorstel voor een verhoging van de subsidie aan de gemeentelijke VVV aan te passen voor de raadsleden er mee akkoord wilden gaan. Tijdens de raadsvergadering die maandag avond in het Brouwse stadhuis werd gehouden bleek overduidelijk dat de PvdA, het CDA en de GPV/SGP/ RPF-fractie niet van zin waren om zich te binden aan een structurele jaarlijkse verhoging van 100 procent; 24.000 gulden in plaats van de 12.000 gulden die men tot nu toe bijdroeg. Men wilde de bijdrage slechts voor de duur van een jaar verstrekken. In oktober zal het college met een nieuw voorstel komen voor een jaarlijkse bijdrage vanaf 1988. De drastische herziening van de subsidie werd ver oorzaakt doordat de Brouwse VVV moet worden onder gebracht in een andere behuizing. Men heeft hiervoor het museumpand De Vergulde Garnaal van de culturele stichting De Roode Lelie op het oog. J. van Ours PvdA: Brouwse VVV wel erg dure zaak voor gemeente. De verschillende fracties bleken geen moeite te hebben met de eenma lige subsidie van 12.000 gulden (te fi nancieren uit het fonds dorpsuitleg) die werd voorgesteld ofri de aanpas- sings- en inrichtingskosten te dekken die de verhuizing met zich mee brengt. Heel anders lag dat met het collegevoorstel om de jaarlijks terug kerende bijdrage aan de VVV op te trekken tot ruim 24.000 gulden. Dat zou volgens het college kunnen wor den betaald uit de inkomsten uit het toerisme die per jaar ongeveer 200.000 gulden bedragen. „Onjuist", aldus P. van der Meide (GPV/SGP/ RPF) die van mening was dat er op recreatiegebied nog genoeg andere plannen op realisatie liggen te wach ten. Hij vroeg zich af waarom de con tributie van de VW-leden niet wat hoger kon. En met hem R. J. van der Wekken (CDA) die voorzag dat de jaarlijkse bijdrage nog wel zo'n drie duizend gulden hoger uit zou komen door huurverhogingen. Hij vond het een slechte zaak dat sommige onder nemers geen lid zijn van de VW maar wel van het toerisme profite ren. „Als het bedrijfsleven zo weinig over heeft voor de WV, waar blijven we dan"? Namens de PvdA-fractie plaatste ook J. van Ours kritische kanttekeningen bij het college voorstel. „De Brouwse VW wordt wel een zouden invullen via de secretarie. Dat zou niet alleen een ontwrichting van de huidige werkzaamheden bete kenen maar ook veel duurder zijn omdat we iemand in dienst' zouden moeten nemen". Hij was van mening dat de gemeente het toeristisch ge beuren het beste in handen kan ge ven van de meest direct betrokkene, de VVV. „Dan moeten we dat toch ook stimuleren en financieren. We vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1