DE GROTE ONBEKENDE Niet alle ruimtelijke belangen belicht in concept streekplan Stukgoed Antwerpen beter dan Rotterdam Racisme in de VS is gewone zaak denken AVO- NEDERLAND Koersdaling Milieugroepen hervatting kerncentrale na onderzoek Concept-rapport bevat meer dan officiële rapportage Goede oogst maar lagere opbrengsten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 januari 1987 Nr. 24072 5 Raad Landbouwschap tegen bestemmingsplan Buitengebied Zierikzee ZIERIKZEE - In het voorontwerp streekplan Zeeland ontbreekt een integrale afweging van alle in het geding ruimtelijke belangen. Tevens ontbreekt een deugdelijke omschrijving van essentiële streekplanelementen. Deze kritische kanttekeningen plaatste de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap tijdens haar on langs gehouden vergadering in Goes. Deze nadere precisering van de es sentiële streekplanelementen acht de Raad noodzakelijk voor de vorming van een kader waaraan de ruimtelij ke ontwikkelingen getoetst kunnen worden. De Raad stelt zich verder op het standpunt dat meer duidelijkheid over herziening, uitwerking, afwij king, rapportage en evaluatie ge wenst is. Bufferzone Met het oog op de gebieden met meerdere functies acht de Gewestelij ke Raad van het Landbouwschap een andere benaderingswijze op zijn plaats. De agrarische functie van een gebied moet in de aanduiding van de functies van het gebied duidelijk naar voren komen. Indien dit niet ge beurt dan dan zal dat zeker prakti sche gevolgen hebben voor de agrari sche sector. In dit kader zal het toepassen van onderdelen van de Re latienota gevolgen hebben voor de in vulling van pachtcontracten volgens de Pachtwet. Om deze reden is dan ook bezwaar aangetekend tegen de bestemming natuurgebieden binnen het bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Zierikzee en de Scholderlaan van de gemeente Wes- terschouwen. De raad heeft de vergadering aan gegrepen om haar ongerustheid uit te spreken over het voornemen van de minister van verkeer en waterstaat om de rijksbijdrage voor het onder houd van zeeweringen te halveren. Wil men de verdere uitvoer van de Deltawerken mogelijk maken, dan is een geschotsverhoging van 11, niet ondenkbaar. Waarde In verband met het afwijzen van een subsidie aanvraag voor een histo risch waardevolle boerderij op grond van het feit dat er sprake is van een pachtovereenkomst heeft bij de Raad enige verwondering verwekt. Gezien het agrarische karakter van de streek is de historische waarde van een mo nument van meer belang bij het al dan niet toekennen van een subsidie dan de juridische aspecten van huur- of pachtovereenkomst. Evenals de Contactcommissie Landbouwainbachten is de Raad van mening dat het handhaven van de ad viestarieven op het niveau van vorig jaar wenselijk is. Gezien de verschil lende karakters van de oogstwerk- zaamheden kan voor deze werkzaam heden een meerjarige overeenkomst worden afgesloten, mits het hier een overeenkomst van 5 a 6 jaar betreft. In onderling overleg kan een kor tingspercentage tot 20% worden vastgesteld. VRAAG INLICHTINGEN Postbus 850 3800 AW Amersfoort Tel. 033-63 52 14 AMSTERDAM - Het Damrak blijft zich weinig aantrekken van de de laatste tijd goede gang van zaken op de Amerikaanse beurs, maar rea geerde maandag wel op de plotselin ge daling daar aan het einde van vrij dag. De koersen van de hoofdfondsen gaven maandag in Amsterdam over wegend dalingen te zien, waarbij het vaak om guldens per fonds ging. Slechts een enkeling wist zich aan deze ontwikkeling te onttrekken. Zo was Koninklijke Olie tegen het mid daguur 1,20 beter op 216,70 en KLM 0,70 op 38,30. AKZO moest 3,- prijsgegeven op 134,- Unilever 6,30 op 509,- en ook Philips en Hoogovens moesten terrein prijsge ven, hoewel de schade hier wat be perkter bleef. In de financiële sector zakte ABN 7,50 naar 515 en Mid- denstandsbank 3,50 naar 189,-, stad Rotterdam ging 4,50 omlaag naar 120,50. Bij de uitgevers was het grootste verlies weggelegd voor VNU die 4,- goedkoper werd op 338. Nedlloyd bleek snel 4,70 kwijt te raken op 168,- Wessanen moest 1,50 inleve ren op 75,80 en Bols een rijksdaal der op 159,50. Heineken werd 2,20 minder waard op 156,50, OCE-Van der Grinten gaf een daling te zien van 5,- op 417 en Ahold daalde 1,- op 106. Ook fondsen als KNP en gist- brocades waren op hun retour, al ging het hier wat minder hard. De obliga- tiekoersen gaven in de loop van de ochtend nauwelijks wijzingen te zien. Maassluis, 24-1 van Yokohama naar Singapore. Nedlloyd Dejima, 26-1 van Rotterdam naar Port Said. Nedlloyd Delft, 25-1 thv Colombo naar Port Kelang. Nedlloyd Hollandia, 25-1 360 wnw van Flores naar Felixstowe. AMSTERDAM - PvdA-Ieider Kok vindt dat de regering Lubbers-De Korte op de verkeerde manier met de toekomst bezig is. Doorgaan te bezui nigen op voorzieningen die voor ons allemaal zo belangrijk zijn is bitter onrechtvaardig in een omgeving waar ook zoveel overbodige luxe en verspilling zichtbaar is", aldus Kok tijdens de vergadering van de PvdA- partijraad in Amsterdam. DEN HAAG - Kroonprins Willem- Alexander zal dit najaar gaan stude ren aan de Rijksuniversiteit in Lei den. AMERSFOORT - De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging heeft zich gedistantieerd van het bericht van de vogelbescherming dat er in de cember en januari een ware slachting olaatsvindt onder ganzen. Onderzoek wijst uit: ROTTERDAM - Zowel wat de ontwikkeling van het kosten- en omzetniveau betreft als de flexibiliteit van de arbeidsinzet, is het in de stukgoedsector van de Rotter damse haven slechter gesteld dan in de stukgoedsector van concurrent Antwerpen. Dit blijkt uit de resultaten van een vergelijkend onderzoek dat het accountantskan toor Klynveld Kraayenhof en Co. over de periode januari 1984 tot en met juni 1986 in opdracht van het ministerie van sociale zaken heeft verricht. Het rapport met de resultaten van dit onderzoek zal naar verwachting een rol spelen bij de formulering van ,,de inhoudelijke suggestie" voor de oplossing van het conflict in de Rot terdamse stukgoedsector, waaraan door minister De Koning (sociale za ken) en de gemeente Rotterdam wordt gewerkt en die wellicht al maandag aan de partijen zal worden voorgelegde Jn het rapport conclude ren de onderzoekers dat bij de stuwa- doorbedrijven in beide havens sprake is van een stijging van kosten, in Ant werpen echter in minder sterke mate dan in Rotterdam. Bovendien gaat de omzetontwikkeling in Antwerpen vrijwel gelijk op met de kostenstij ging, terwijl de omzetstijging in de Rotterdamse stukgoedsector volgens de onderzoekers .belangrijk" achter blijft bij de kostenstijging. De Ant werpse arbeidssituatie kenmerkt zich door een grotere flexibiliteit, ter wijl in de Rotterdamse arbeidsorga nisatie sprake is van „starheid", al dus .het rapport. Conclusie Uit een vergelijking van de kosten ontwikkeling in de Rotterdamse en Antwerpse stukgoedsector trekken de onderzoekers als „belangrijkste conclusie" dat de kostenstijging van de totale loonfactor per gewerkte taak (een halve werkdag - red.) in Rotterdam (13,7 procent) aanzienlijk hoger is dan in Antwerpen (7,8 pro cent). „En omdat de loonfactor het belangrijkste kostenelement is, is de stijging van de totale kosten per ge werkte taak in Rotterdam (12,7 pro cent) dan ook navenant hoger dan in. Antwerpen (7,5 procent)". „Een verdere conclusie mag zijn dat men er in Antwerpen in is ge slaagd de opbrengst per taak vrijwel in de pas te laten lopen met de kostenstijging (opbrengststijging 7,5 procent), terwijl de opbrengst per taak in Rotterdan met 4,5 procent is gestegen, onvoldoende om de totale kostenstijging van 12,7 procent te dekken", aldus het rapport. Wat opvalt in het rapport is echter dat uit door de onderzoekers aange dragen cijfermateriaal blijkt dat de totale kosten per gewerkte taak in zo wel 1984 als in 1986 in Antwerpen wel hoger lagen dan in Rotterdam. De on derzoekers suggereren dat de niette min betere resultaten in Antwerpen mede te danken zijn aan grotere prestaties van de Antwerpse stuk- goedwerker dan zijn Rotterdamse collega. „Als wordt verondersteld dat Ant werpen geen tariefswijzigingen heeft kunnen doorvoeren die merkbaar af wijken van die in Rotterdam, wijzen de cijfers er op dat in Antwerpen sprake is van een grotere presta tiestijging per taak dan in Rotter dam", wordt in dit verband opge merkt. „Het gevolg van een en ander is uiteraard dat de Antwerpse stuwa doors nog - zij het bescheiden - winst maken, en de Rotterdamse stuwa doors zvtear in de verliezen zijn te recht gekomen", aldus het rapport. De onderzoekers zeggen verder op grond van de afschrijvirtgsverschil- len de indruk te hebben dat in het Antwerpse stukgoed de afgelopen ja ren relatief meer is geïnvesteerd dan in Rotterdam. NEW YORK - Een overgrote meerderheid van de Ame rikanen - zowel blank als zwart - is van mening dat ra cistische vooroordelen in de Verenigde Staten aan de or de van de dag zijn. De twee bevolingsgroepen verschillen over de oorzaken en oplossingen van het probleem. Dit blijkt uit de gepubliceerde resultaten van een opinie peiling, dat is uitgevoerd in opdra'cht van het Ameri kaanse weekblad Time. Volgens het onderzoek zijn 92 pro cent van de zwarten en 87 procent van de blanken het met elkaar eens dat racistische vooroordelen in de VS heel gewoon zijn. Van de zwarte on dervraagden zei 59 procent wel eens een belediging naar het hoofd te heb ben gekregen wegen zijn of haar zwarte huidskleur. Desalniettemin verklaarde slechts 247c van de zwar ten aan fysieke bedreiging door een blanke te hebben blootgestaan. Uit het onderzoek, dat is verricht onder 871 blanken en 93 zwarten, blijkt voorts dat 35% van de blanken en 51% van de zwarten het gevoel heb ben dat de blanke Amerikanen wei nig van hun zwarte medeburgers moeten hebben. Tegelijkertijd be weerden 44% van de blanken en 45% van de zwarten echter het tegenover gestelde, namelijk dat de meeste zwarten niet van blanken houden. Dertig procent van de zwarte on dervraagden verklaarde bang te zijn om zich 's nachts alleen in een uitslui tend door blanken bewoonde wijk te GOES - De kerncentrale Borssele (KCB) mag pas weer in bedrijf wor den gesteld als het door de regering aangekondigde onafhankelijke vei ligheidsonderzoek naar het omhulsel van de centrale, de storingsgevoelig heid en de invloed van de menselijke factor heeft plaatsgevonden. De Stichting Natuur en Milieu en de Zeeuwse Milieufederatie hebben dat aan de Tweede Kamer-commissie voor sociale zaken en milieubeheer en aan provinciale staten van Zee land laten weten. De twee milieu-organisaties schrij ven dit in een reactie op de resultaten van het onderzoek dat het veilig heidsteam van het IAEA (Internatio naal Atoomenergie Agentschap) in Wenen in oktober vorig jaar heeft in gesteld. Het rapport is begin januari aan de Nederlandse regering en de Tweede Kamer overhandigd. Direct daarop hebben staatssecretaris De Graaf en gedeputeerde staten van Zeeland verschillende directe en later te nemen maatregelen aangekondigd, waaronder het op 16 januari stilleg gen van de kerncentrale Borssele. De ze maatregelen zijn volgens de milieu-organisatie volstrekt onvol doende. De milieu-organisaties achten het onmogelijk alle door het IAEA-team opgespoorde gebreken en hiaten in de KCB te verhelpen of te verbeteren tijdens een verlengde splijtstofwis- selingstijd van zes weken. Het IAEA- team heeft zijn twijfels erover uitge sproken of de kerncentrale bij storin gen zou reageren, zoals is aangeno men in de veiligheidsanalyses. De hele vergunningverlening van de KCB was twaalf jaar geleden wel op die veiligheidsanalyse gebaseerd. Volgens de milieu-organisaties zou de exploitatievergunning van de KCB ingevolge de kernenergiewet dan ook ingetrokken moeten worden tot deze zekerheid wel is verkregen. DEN HAAG - Uit het concept rapport over de veiligheid van de kerncentrale in Borssele is een aan tal bevindingen van de onderzoekers van het Weens Atoombureau verdwe nen. Dat blijkt uit de tekst van het concept-rapport, dat door tussen komst van het D'66-Kamerlid Eisma aan de Tweede Kamer is gezonden. Begin deze maand stuurde staatsse cretaris De Graaf van sociale zaken (kernfysische dienst) het - naar nu blijkt gekuiste - rapport naar de Ka mer. Uit het concept blijkt onder meer dat 4 van de 9 onderzochte controle lijsten niet compleet zijn. Verder zijn 27 van 89 gehouden veiligheidsin specties in onvoldoende gedocumen teerde rapporten uitgemond. Ook is in het definitieve stuk, dat op 8 januari naar de Kamer ging, niet terug te vinden dat de brandstofvoor raad voor dieselmotoren die nood- stroom moeten leveren onvoldoende was. Het slecht werkende elektrische systeem, waardoor controlelampjes niet brandden, bleef onvermeld. Storingen Opmerkingen van de onderzoekers dat het opsporen van storingen via systematische veiligheidsproeven on voldoende is, sneuvelden. Slechts een derde van de 42 potentieel gevaarlij ke storingen werd langs die weg op gespoord. Dat moet in meer dan 80 procent van de gevallen kunnen, al dus een passage in het concept-stuk. In een aanbiedingsbrief bij het concept-stuk zegt De Graaf dat voor beelden van geconstateerde tekort komingen inderdaad zijn weggela ten, behalve daar waar ze voor een goed begrip van structurele tekort komingen noodzakelijk waren. Dinsdag 27 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur The Masquerader, speelfilm uit 1933 van Richard Wallace. 15.45 uur AVRO Service Salon met kokkerellen. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Toppop Presentatie: Bas Wester weel. 18.30 uur Por Favor, cursus Spaans. Les 15. 19.00 uur Fabeltjeskrant, jeugdpro gramma 19.05 uur Bluffers, tekenfilmserie. 19.30 uur AVRO's sportpanorama. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Wedden dat Showpro gramma, waarin mensen de gelegen heid krijgen om weddenschappen af te sluiten met een panel van bekende Nederlanders. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer. 22.20 uur AVRO's Televizier, actuali teitenmagazine. 23.05 uur AVRO's Wintertriathlon, vanuit het Beierse Inzeil. 23.45 uur Ontdek je plekje: Culem- borg. 24.00 uur Journaal 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Rekenwerk, les 11. 10.30 uur De V.S. vandaag, les 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek, les 2. 17.40 uur Open Universiteit: Be stuurlijke informatiesystemen en au tomatisering. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Koning van het strand, do cumentaire over jongeren in Derde Wereldlanden. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Moordkuil, televisie ter dis cussie. 20.20 uur Allemansrecht, informatief programma. 21.00 uur Panoramiek, actualiteiten rubriek. 21.30 uur Een bedelbaron in zaken, documentaire over 75 jaar Neder lands Olympisch Comité. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Voorlichting Belastingcur sus. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.) 18.10 uur Jacobus en Corneel. Afl. Te laat. 18.25 uur Mik, Mak Mon, serie. 18^35 uur De Edison tweeling, Ameri kaanse serie. 19.00 uur De Supermachten. De Ver enigde Staten van Amerika. Deel 4. 19.40 uur Lottowinnaars, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Her man van Molle. 21.00 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. 21.50 uur Uitzending door derden: Programma van de Christen- Democrafische Omroep. 22.35 uur Journaal en Coda: Cancion v danza, van Mompou, uitgevoerd door Dana Protopopescu, piano. BRT 2 18.45 uur Luister met je ogen. Les 18. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, te- lefoonspel met Marleen Gordts. 20.25 uur Mike, talkshow met Mike Verdrengh. 21.40 uur Sorrel and Son, Engelse se rie van Derek Bennett naar het boek van Warwinck Deeping. 22.35 uur Handel en wandel, Uit mo de of om den brode... HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsteiriam Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020 - 93 89 73 HILVERSUM - De WD wil dat de bouw van nieuwe gevangenissen wordt geprivatiseerd. Het inschake len van particuliere bouwonderne mers in plaats van de Rijksgebou wendienst werkt sneller en is iets goedkoper. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft vier personen aangehou den in verband met hun betrokken heid bij de illegale stadslotto in Rot terdam. De actie van de politie stond in verband met de omvangrijke actie die in september werd ondernomen tegen een imperium van de Rotter damse gokkoning van D.V. ZIERIKZEE - Hoewel de suikerbie- tenoogst door de goede weersom standigheden en de uitbreiding van het areaal goed te noemen is heeft dit voor de suikerbietentelers geenszins tot betere verdiensten geleid. De vergoeding die de suikerbieten telers voor hun oogst ontvingen lag circa twintig gulden lager dan in de voorgaande jaren. Dit ondanks het hogere suikergehalte en de hogere kilo-opbrengsten per ha. De hogere opbrengsten zijn toe te schrijven aan de goede weersomstan digheden, waardoor er gemiddeld per ha 82.000 planten werden geteld. Daarbij ging een aantal boeren van het telen van tarwe en koolzaad over op de verbouw van suikerbieten. Hierdoor steeg het totale areaal sui kerbieten met 5% boven de geadvi seerde hoeveelheid De verwachting van een wortelop brengst van 54 ton bleek na afloop van de campagne met ruim vier ton overschreden te zijn, terwijl het sui kergehalte met 1,2 steeg. Ook het binnenhalen van de oogst werd onder gunstige weersomstan digheden afgewerkt. Door de premies voor vroege levering draaide de pro- duktie snel op volle toeren. Deze campagne, die even voor Kerstmis werd afgesloten resulteerde in 1,2 miljoen ton suiker. Hiervan behoort een derde deel tot de zogenaamde C suiker waarvoor de wereldmarkt prijs als richtprijs geldt. In de hoop dat deze wereldmarktprijs volgend jaar zal stijgen is besloten om een aanzienlijk deel van. deze categorie naar volgend jaar door te schuiven. bevinden. Omgekeerd gold hetzelfde voor 64 procent van de blanken. Grote verschillen kwamen naar vo ren bij vragen over mogelijkheden in de maatschappij. De zwarte onder vraagden waren dc mening toege daan niet dezelfde kansen te hebben als dc blanken op het gebied van huisvesting, onderwijs en werk. De blanken schatten dc problemen voor de zwarten op deze terreinen veel la ger in. Overheid Beide bevolkingsgroepen verschilden ook 2eer sterk van mening over de rol die de Amerikaanse overheid zou die nen te spelen bij het wegnenem van de ongelijkheden. Ruim 907r van de zwarten vond dat de regering meer moet doen inzake gelijkheid op het gebied van huisvesting, onderwijs en werk. Slechts iets meer dan 50% van de blanken was het daarmee eens. 80 „Mijn eerste theorie was daarbij dus in het water gevallen," vertelde de Grote Onbekende zijn vriend Paul. „Eén vraag, Anthony, ben jij van plan het geld, wanneer je Billiter vindt en het van hem afpikt, zelf te houden?" „Nee, dit is een van de gevallen waarin ik werkelijk wil optreden als weldoener. De mensen die van derge lijke bedriegerijen te lijden hebben, zijn meestal degenen die 't het minst kunnen hebben. Als het mij zou luk ken de oude Billiter van zijn geroofde geld te ontdoen, dan was ik absoluut een van de gelukkigste schelmen van Londen." „Ik hoop dat het je lukt," zei Paul, die nu over het doel van het geld ge rust was. Voor dergelijke rooftochten was hij altijd te vinden. De volgende dagen dacht de Grote Onbekende veel na. Had Billiter een dubbel leven geleid? Had hij hier of daar een gezin, vrouw en kinderen, zonder dat iemand in Londen daar iets van wist? De regelmatige wce- kendreisjes schenen op een dergelij ke mogelijkheid te wijzen. Maar waartoe dienden die baby-artikelen? „Je kunt zeggen wat je wilt," zei Paul, „maar ik geloof dat hij nu al op weg naar Rio is." „En ik blijf erbij dat hij nog in het land is. Ik geloof zelfs dat deze baby artikelen mij op zijn spoor zullen brengen." Bij een tweede bezoek aan me vrouw Mudge vernam hij nog dat de heer Billiter meestal van Victoria Station vertrokken was en de trein naar Brighton had genomen. Op een dag had hij namelijk verteld dat zijn trein bij Three Bridges was opgehou den. Aangezien mevrouw Mudge zelf uit Horsham kwam, kende zij het punt dat haar werkgever had ge noemd, heel goed. De heer Josia Bil liter moest zich dus in de driehoek bevinden, die gevormd werd door Three Bridges, Eastbourne en Hove. „Een tamelijk uitgestrekt terrein dat wij moeten doorzoeken, beste jongen," was de mening van Paul. Ook de politie scheen een theorie te hebben die niet ver van die van An thony afweek. Men geloofde dat Bil liter er hier of daar in Engeland een groot gezin op nahield, zonder dat men daar vroeger ook maar enig idee van had gehad. „Eén ding weten we nu echter ze ker," zei Anthony, „en wel dat hij een dubbel leven heeft geleid." De beide volgende dagen bracht hij met het doorkijken van krantenar chieven in het Britse museum. Alle artikelen die betrekking hadden op liefdadigheidsinstellingen voor kin deren, werden zin voor zin bekeken. Tbnslotte deed hij een ontdekking. Acht jaar geleden had men weer eens een beroep op de liefdadigheids zin van het Engelse volk gedaan. Het Alfriston kindertehuis had geld no- door EDGAR WALLACE dig gehad, een verlangen dat van tijd tot tijd was herhaald. Bij alle gele genheden was de naam van de ban kier Billiter als een van de vrijge- vigste weldoeners genoemd. Steeds weer doken de giften van honderd pond van de heer Billiter op, wanneer de bedragen die door het filantropi sche publiek gegeven waren, niet toe reikend waren om hot gestelde doel te verwezenlijken. Het had er veel van weg dat de bankier de verplichting op zich had genomen dergelijke be dragen aan te zuiveren. Anthony snelde naar huis om Paul in te lich ten. „De gedachte is niet slecht," zei hij. „Wanneer je gezocht wordt, is het niet aannemelijk dat de politic op het idee komt dat je in een kindertehuis zit." Maar de naspeuringen bicven zon der resultaat. De vplgende avond al stapte Anthony met een sombere uit drukking zijn woning binnen. „Paul," zei hij, „we hebben de pop pen aan het dansen." „O ja?" „Tbrwijl ik achter Billiter aan zat, hebben enkele ouwe vrienden van ons het idee opgevat om op mij te gaan jagen. De man bij wie wij 't een en ander over de filmkunst wilden le ren, heeft ons waarschijnlijk ver linkt. De hele middag ben ik al ge schaduwd. Vooral schenen ze het op mijn auto te hebben gemunt (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5