Wisseling van de wacht Nieuwe hulpverleningswagen brandweer Westerschouwen Huldiging Duinhouwer Nog 3 nachten slapen AUTO LOUIS GOEDBLOED Gestolen auto op Oude Haven reisburo von oeveren DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bespreking welzijnslijst in commissie Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - Mocht zich een ramp voor doen dan behoeft de vrijwillige brandweer van Wester schouwen niet nodeloos lang naar het noodzakelijke hulpmateriaal te zoeken. Dit weekeinde kreeg comman dant S. L. de Feiter van burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer de sleutels van deze nieuwe wagen. Dit overhandigen gebeurde tijdens een korte bijeenkomst voor het gemeentehuis in Burgh-Haamstede. Met loeienden sirene en zwaailicht het is nog meer zaak dan voorheen verscheen de nieuwe aanwinst op het om de hulpverlening zo adequaat mo- parkeerterrein voor het gemeente- gelijk te laten verlopen. Feit is dat huis, waar de manschappen zich keu rig in twee rijen hadden opgesteld. De heer Touw van het gelijknamige carrosseriebedrijf Touw uit Bergen op Zoom, die in nauw overleg met de heren Van Sluyters en De Feiter de wagen gebruiksklaar heeft gemaakt overhandigde hier de sleutels aan burgemeester Niemantsverdriet- Leenheer, die deze doorgaf aan brandweercommandant De Feiter met als boodschap de hoop dat met de wagen veel mensen gered kunnen worden. Het nieuwe voertuig, een Mercedes 608 is uitgerust voor het verlenen van hulp bij allerlei verschillende ram pen. De wagen bevat een standaard verpakking die vereist is voor de hulpverlening zoals die voor brand wacht 2e klas wordt verlangd. De auto bevat een portopower, generator, snijgereedschap en een hefkussen. Daarnaast is er ook perslucht aanwe zig. De wagen, die 10500,— heeft ge kost is aangeschaft met het oog op de uitbreiding van het takenpakket van de brandweer, sinds de opheffing van de BB. Aanvankelijk, zo vatte burge meester Niemantsverdriet de besluit vorming rond de aanschaf van deze wagen samen, begon het met de over weging om het wagenpark (een lage- en een hoge drukspuitwagen) uit te breiden met een aanhangwagentje ovoor het efficiënt opbergen van het hulpmateriaal. Dat het een geheel aan de wensen van het korps aange paste wagen met een gewicht van 2400 kilo is geworden is niet alleen toe te schrijven aan de taakverbre ding van de vrijwillige brandweer maar ook aan de gevolgen die het ge reedkomen van de Dammenweg zal hebben. ..Het gebied wordt groter en met de komst van deze wagen het op bergen van het vele hulpmateriaal niet langer een probleem is". Voorbeeld De regionale brandweercomman dant J. Beenhakker noemde het in ge bruik nemen van het hulpverlenings voertuig een feestelijke gebeurtenis voor de vrijwillige brandweer van Westerschouwen. Hij noemde de aan schaf een voorbeeld van een goede be steding van overheidsgeld en vond de beslissing van het gemeentebestuur dan ook een compliment waard. Zierikzee - Telefoon 01110-4951 Burgemeester Niemantsverdriet-Leenheer in gesprek met commandant De Feiter. Coördinatie De coördinatie tussen Belgische en Neder landse diensten bij rampen moet snel verbe terd worden. Dat zegt de Vlissingse burge meester J. van der Doet. (Pag. 2). Burgemeester De overheid is er voor de burger en niet an dersom. Dat stelde de nieuwe burgemeester mr J. J. p. M. Asselbergs in zijn toespraak bij zijn installatie. (Pag. 3). Sterk kampioen Henk Wielaard van biljartvereniging DOS uit Nieuwerkerk toonde zich een bijzonder sterk kampioen tijdens de districtsfinale kader 38/2, (Pag. 6). Weer in de race De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport is na de 16-14 overwinning op koploper Groene Ster weer helemaal in de race voor het kampioenschap. (Pag. 7). ZIERIKZEE - Op de Oude Haven te Zierikzee werd vrijdag een auto aan getroffen die op 2 januari gestolen bleek te zijn in Rotterdam. Het voer tuig was onbeheerd en bleek in goede staat. Advertentie •t Is VOLOP Z°MEB bii „61SBURO van oeveren voot tiet ruimste assortiment in aiie soorten beieeM en vakanties naar'. appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 - - ■- -y rr i jrr—titl - - ZIERIKZEE - „Thans wil ik gaarne u, door het omhangen van de ambtsketen installeren tot burgemeester van Zierikzee". Deze woorden sprak loco-burge meester L. J. van Gastel bij het installeren van mr J. J. P. M. Asselbergs als burgemeester van Zierikzee. Onder toeziend oog van een groot aantal genodig den, onder wie de burgemeesters en wethouders van de andere gemeenten op het eiland en de gemeente Sluis, de oud-buvgemeesters Kastelein en De Meester, een aantal ereburgers van Zierikzee en een delegatie uit Hatfield en Saint Hilaire. De ceremonie bleef niet beperkt tot het omhangen van de zware keten. Ook de voorzittershamer werd de nieuwe burgemeester in de handen gedrukt. Van Gastel gaf hierbij de wijze raad om die hamer met tact en wijsheid te hanteren. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 jan.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noord 2 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: noordoost 2 Vrijdag: Perioden met 2on Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 27 jan. Zon op 08.30, onder 17.17 Maan op 07.32, onder 13.58 Nieuwe Maan: 29 jan. (14.46) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een langgerekt hoge- drukgebied' tussen Engeland en IJs land neemt geleidelijk in betekenis af. Een depressie verwijdert zich naar het oosten. Ons land ligt bij deze drukverdeling in een noordwestelij ke stroming, die geleidelijk in kracht afneemt. In de loop van dinsdag valt de wind vrijwel weg. In de komende nacht worden vooral in het noordoos ten enkele opklaringen verwacht. Plaatselijk kan de temperatuur daar tegen de ochtend tot min 5 graden da len. De ware democratie is die, welke aan ieder individu toestaat om zijn beste krachten aan de mensheid te geven. Louis Pasteur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 26 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24072 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) BURGH-HAAMSTEDE - Het op stellen van een advies inzake de jaar lijst van het sociaal-cultureel en emancipatiewerk '87 staat centraal tijdens de openbare vergadering die de commissie welzijn van Wester schouwen voor dinsdag 27 januari heeft belegd. Deze bijeenkomst be gint om 19.30 uur in het gemeente huis in Haamstede. Voorafgaande aan deze vergadering krijgt het publiek de gelegenheid om op- of aanmerkingen te plaatsen bij de voorgestelde jaarlijst instellingen sociaal- cultureel en emancipatie werk '87. Daarna is de beurt aan de commissie om onder meer aan de hand van de uitkomsten van de hoor zitting tot een advies aan het college van b en w te komen. Inzage in de stukken is mogelijk vanaf 19.00 uur. ZONNEMAIRE - De voorzitter van Nut en Uitspanning, S. Duinhouwcr, is door zijn vereniging gehuldigd voor het vijfentwintigjarig lidmaat schap. Duinhouwer kreeg van vice- voorzitter L. van Nieuwcnliuyze de zilveren KNF-spcld opgespeld met bijbehorende oorkonde. Duinhou- wer's echtgenote kreeg van Van Nieuwenhuyzc een bos bloemen. De voorzitter begon zijn muzikale loopbaan op een althoorn, die hij eni ge tijd later opzij legde voor de klari net en later weer de tuba. In zijn mili taire diensttijd speelde Duinhouwer in het trompetterkorps der Artillerie, waarmee hij in 1973 deelnam aan de Thptoe van Delft. Tijdens solisten concoursen van het KNF behaalde Duinhouwer diverse prijzen. Vanaf 1977 is hij leider van kapel de Grutte- pikkers; een onderdeel van Nut en Uitspanning. Ook kan nog vermeld, dat Duinhouwer sedert 1978 lid van het bestuur is. Duinhouwer is verder niet alleen voorzitter sinds 1983, ook tijdens de afwezigheid van de dirigent leidde hij de repetities en dirigeerde vier vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Geen neerslag Een storing bij Noorwegen trekt naar de Oostzee en veroorzaakt wol kenvelden waarin sneeuwbuien voor komen. Boven de regio zal het met de neerslag wel meevallen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtin gen. Minimumtemperatuur komende nacht 0 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1