Kwiek boekt tweede overwinning in successie en distancieert zich van fatale plaatsen: 1-3 4 Warmbloed Paardenstamboek in Nederland heeft actieve start seizoen met keuringen Jonker-ploeg blijft ongeslagen NIEUWSBODE Damachttal Zierikzee wint opnieuw in hoofdklas Damnieuws dc Zierikzee i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 januari 1987 Nr. 24065 7 ROTTERDAIVI/HELLEVOETSLUIS - De herenforma tie van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse boekte bij hekkesluiter Alcazar de tweede seizoenzege op rij en neemt daardoor enige afstand van de fatale degradatie plaatsen. De zeker niet vlekkeloos verlopen ontmoeting in Rotterdam werd met 1-3 gewonnen. De damesformatie van de Bruse vereniging kwam niet tot winst, maar boekte toch een mentale opsteker door na een 2-0 achter stand met 2-2 gelijk te spelen bij Ibis in Hellevoetsluis. De in de topklasse uitkomende meisjes A-ploeg behaalde een goede 3-0 overwinning op de formatie van Spivo uit Spijkenisse. De amateurbestuurders van de duizenden lokale sportverenigbigen, die zich bezighouden met de breed tesport, zullen zich in toenemende mate vertrouwd moeten maken met begrippen als doelgroep en markt mechanisme. Sponsoring kan ook voor clubs, die niet maandelijks op de tv verschijnen, een aantrekkelij ke bron van inkomsten vormen. Het mag echter door de tijdelijkheid van de overeenkomst nooit dienen als vervanging van subsidies en uitke ringen uit toto en lotto, die momen teel zwaar onder druk staan. Club bestuurders dienen ervan overtuigd te worden, dat zij het bedrijfsleven een produkt te bieden hebben, dat el ke cent waard is, die de sponsor be reid is èrin te steken. Sponsoring is meestal begonnen als een hobby van de directeur, maar wordt door het be drijfsleven steeds meer gezien als een dure, maar effectieve vorm van reclame, mits er binnen de gespon sorde club begrip bestaat voor de doeleinden, die de sponsor nastreeft. Over de vraag hoe clubbestuurders moeten handelen om sponsors te vin den en vooral hoe ze tevreden moeten worden gehouden, ging de door de Nederlandse Sport Federatie op sportcentrum Papendal georgani seerde studiedag 'Sportsponsoring en de georganiseerde sport in Neder land'. Allerwege klonk kritiek op de NS F, omdat men van mening was. dat het initiatief jaren te laat is ge komen. De NSF is zelf al een jaar of tien in gesprek met de regering over de vraag welke reclame-uitingen in de media aanvaardbaar zijn. Het voorlopig sluitstuk daarvan is de re geling voor de snelheidssporten, die binnenkort door de Tweede Kamer wordt behandeld. Deskundigen schatten, dat het bedrag dat het be drijfsleven jaarlijks in de sport stopt sinds het begin van de jaren tachtig is gestegen van 35 naar 200 tot 220 miljoen gulden. Of daar nog veel rek in zit, is de vraag. De eenvoudige clubbestuurder, die nu nog wat extra geld voor zijn ver eniging wil binnenhalen, bevindt zich door het streven naar privatise ring niet alleen in een concurrentie positie ten opzichte van het welzijns werk, de kunst en sinds kort ook het lager onderwijs, maar ook teji op zichte van de NSF. De algemene sportkoepel richtte immers enkele jaren geleden samen met het NOC de Stichting Sportsiipport op. De stich ting sleepte een vette hoofdsponsor binnen en weet zich gesteund door 45 bedrijven. Er is een vraagmarkt ont staan, waarbij de vraag van de sport groter is dan het aanbod van het be drijfsleven. De gevaren zijn voor de sport ook groter dan voor het be drijfsleven. Het is lang niet onmogelijk, dat er een tijd komt. waarin de raad vaii a bestuur van een groot bedrijf zich in laat met d<> samenstelling van het eerste team en zelfs het resultaat van de wedstrijd zal bepalen. Op Schou- wen-Duiveland zijn er sponsor sportclub-verhoudingen, waarbin nen de sterke schijn aanwezig is, dat die situatie al 'voorzichtig' is ont staan. Aan de andere kant toont de sport zich niet altijd een solide part ner. Prestaties en gedrag kunnen te genvallen. Desondanks is sponso ring leuk en de moeite waard. Sport is een produkt, dat verkocht moet worden, allereerst naar de achter ban. De vraag is hoe dit moet gebeu ren. De belangstelling naar het hoe en waarom is erg groot. Om daarom trent enige duidelijkheid te bieden kondigde de NSF een tweede studie dag aan. De noodzaak van die ver- volgdag duidt er meteen op, dat de eerste studiedag allesbehalve goed was voorbereid. Een jammerlijke zaak. PW ASPER - Een opkomend griepje bij Adri van der Poel heeft genezend ge werkt in het gespleten Nederlandse veldrijwereldje. De wegrenner, de ge wenste 'knecht' van kampioen Hen- nie Stamsnijder, bedankte vrijdag voor het wereldkampioenschap in Mlada Boleslav, waardoor de vierde plaats in de Nederlandse ploeg auto matisch aan Reinier Groenendaal werd vergeven. Zodoende werd een hoop onheil voorkomen bij de zeven de en voorlaatste veldrit om de Su per Prestige-trofee in het Belgische Asper. Ontspannen rijdend grabbel de Hennie Stamsnijder juist genoeg punten bij elkaar om nu al definitief winnaar te zijn van het kleinood. De herenploeg van Kwiek trad voor de tweede keer in successie met een nagenoeg compleet team aan voor een ontmoeting, die gewonnen moest worden. Alleen de aan een arm ge blesseerde Kees Kempe kon niet aan treden. In de eerste set kwamen beide teams moeizaam op gang in de onge zellige en koude sporthal Wou- denstein. De thuisploeg had zijn draai het eerst gevonden en liep uit naar 4-1. Een time-out aan Kwiek- zijde moest de dadendrang van het onderaanstaande Alcazar trachten te stoppen. Dit lukte weliswaar niet di rect, maar Kwiek kwam toch steeds beter in de wedstrijd, hetgeen resul teerde in een 8-15 setwinst. De tweede set verliep dramatisch. Kwiek lever de slecht spel af en de eerste scheids rechterlijke dwalingen, die later nog een belangrijke rol zouden spelen, brachten Alcazar via 6-2 en 12-2 naar een verdiende 15-4 winst. Duidelijk was wel geworden, dat Alcazar met een goede opslag onder druk moest worden gehouden en dat er ook een agressievere aanval zou moeten ko men. De Rotterdammers hadden twee aanvallers, waar het Kwiek- blok totaal geen vat op had. Blunders De derde set kabbelde naar een 6-7 voorsprong voor Kwiek zonder dat er van goed spel sprake was. Twee arbi trale blunders brachten Alcazar bin nen tien seconden op 8-7. Alcazar haalde de opslag terug en er werd di rect een punt geteld. Aanvoerder Kees Arensman haalde zijn verhaal bij de tweede scheidsrechter, maar dat werd niet gezien. De meteen door Alcazar geserveer de bal werd bij Kwiek gevangen, om dat er maar vijf spelers in het veld stonden. Na minutenlang heen en weer gepraat was Kwiek bijna naar huis vertrokken, ook al door een viertal eerder genomen zeer dubieu ze beslissingen. De Kwiek-ploeg ont deed zich van de zeer verhitte gemoe deren en zette ze om in een prima volleybal-agressie. Binnen vijf minu ten was Alcazar met de neus op de BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetbalformatie van Jonker Sport en Surf is winnaar geworden van de eerste recreatieve zaal voetbalcompetitie van het lopende seizoen in sport centrum Krayestein. In de slotronde bleef de topper tegen naaste rivaal Kraye stein zonder doelpunten. Het betekende wel het eer ste verliespunt vöor de Jonker-ploeg, maar tevens werd daarmee Krayestein op twee punten gehouden. Cargonet werkte zich via een monsterscore op Bra- ber naar de zesde plaats en speelt daardoor in de nieu we competitie in poule A, feiten gedrukt, getuige de 8-15 set winst voor de Bruse ploeg. Ook de vierde set was nog geladen. Kwiek denderde door met veel inzet om het gebrek aan scherpte te compenseren. Toen de stand via 2-6 naar 4-12 werd getild leek het een formaliteit te worden. De nonchalance sloeg weer waarin de zes sterkste teams spelen. De ontmoeting tussen de toppers Jonker Sport en Surf en Krayestein was van de eerste tot de laatste mi nuut spannend, maar stellig niet groots. Door het grote verschil in doelsaldo in het voordeel van de Jonker-ploeg kon de koploper in feite niets gebeuren. Het enige wat de for matie dan ook nastreefde was on geslagen uit de competitie te komen. Doordat de ploeg moest aantreden zonder de zieke John van der Have en de geblesseerde Marco Jonker was de ploeg vooral aanvallend danig ver zwakt. Dat was ook terdege zicht baar, al ontstonden er toch van tijd tot tijd hachelijke momenten voor het doel van Krayestein-doelman Si mon Blom. In de zevende minuut moest Blom reddend optreden op een inzet van Robin Verdam en even later was André van de Maas dicht bij een treffer. Blom blokkeerde zijn inzet evenwel andermaal uitstekend. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft scoorde Clement Rijn berg uit een counter, maar op het mo ment van de inzet floot scheidsrech ter Kees Verkerke voor een overtre ding tegen Rijnberg, zodat het feest toe, de opslag haperde en de aanval stokte. Alcazar greep zijn kans en vocht terug tot 9-13. Twee time-outs en een foutieve arbitrale beslissing, dit keer in het voordeel van Kwiek, maakten het einde goed. De Bruse ploeg had opnieuw twee punten en voor het eerst in weken weer een pe riode van anderhalve set hard wer ken zijn de winst van deze wedstrij den. Misschien is het toereikend om de komende zware tegenstanders - Vlaardingen, Mevo '80 en Rowido - van voldoende repliek te dienen. De Kwiek-damesploeg, bestaande uit Lia Slager, Monique Tbnbroek, Els Munter, Dian Lambert, Hannie Scheers, Marjo van der Have en de jeugdspelers Marjan Schikker en Mirna Geense, begon bij Ibis enthou siast. Dit enthousiasme was echter snel voorbij, toen Ibis direct uitliep naar 6-1. De punten werden voorna melijk gescoord op fouten aan Kwiek-zijde. Coach Jos Geluk pro beerde door middel van time-outs het ongeorganiseerde spel wat meer lijn niet doorging. Een minuut later was het aan de andere kant raak, maar nu zou Daan Blom vlak voor zijn doel treffende schot een overtreding heb ben gemaakt. De tweede helft speel de zich voornamelijk op het midden veld af. Het spel ging voortdurend op en neer, maar tot aan de veertiende minuut hoefden de beide doelverde- digers niet of nauwelijks corrigerend op te treden. Then redde Edwin van de Zande de Jonker-ploeg evenwel twee keer kort na elkaar op venijnige inzetten van Kees de Feiter en Marcel van de Berge. De jeugdige doelman had een tweetal keurige reflexen in huis. Twee minuten later dreigde het toch nog fout te gaan voor de koplo per, toen Edwin van de Zande driftig reageerde op een beoordelingsfoutje van scheidsrechter Verkerke. De bal zou over de achterlijn zijn geweest, maar Van de Zande maakte de arbiter met een te spontane reactie duidelijk dat dat niet zo was. Het kwam hem prompt op een twee minutenstraf te staan. Robin Verdam nam zijn plaats tussen de palen in en bleek ook dat werk aanvaardbaar te kunnen. Hij stopte een tweetal doelpogingen van Daan Blom en Marcel van de Berge bekwaam. Uit een counter was Ed win Kriens nog dicht bij een doel punt, maar daar bleef het bij. Het duel eindigde derhalve zoals het be gon. Ook het duel tussen de nummers drie en vier, De Wig en Krayestein II kreeg geen winnaar. Na twee keer twintig minuten verscheen een 2-2 eindstand op het wedstrijdformulier. De ploeg van het Zeeuws Pannekoek- huis, die al zeker was van een plaats bij de bovenste zes, ging in de fout te gen de formatie van Garage Dijk man. De Dijkman-equipe won het duel met 5-3. Interessant was de ont moeting tussen de ploegen van Bra- ber Groenvoorziening en Cargonet. De Braber-formatie begon aan het duel met een punt voorsprong en had derhalve aan een puntendeling vol doende om zich bij de bovenste zes te spelen. Het pakte evenwel iets andere uit. Cargonet vermorzelde de groen- voorzienere met maar liefst 14-1 en werkte zich op de valreep bij de bo venste zes. De Veteranen van Brou wershaven klopten Hostellerie met 4- 1 en Knippie won met 5-3 van De Werkplaats. De tweede competitie gaat op maandag 26 januari van start. In poule A spelen dan de bo venste zes van onderstaande stand, poule B wordt gevormd door de on derste zes teams. Jonker Krayestein I De Wig Krayestein II Pannekoekhuis Cargonet Braber Knippie Dijkman Vet. Brouw Hostellerie De Werkplaats te geven, maar resultaat bleef uit. Ondanks enige aardige acties werd er te weinig gescoord door de Bruse ploeg, waardoor de set met 15-7 verlo ren ging. De tweede set werd een co pie van de eerste, zij het dat er door Kwiek meer als team werd gespeeld. Ook deze set ging ruimschoots verlo ren: 15-8. De derde set moest gewon nen worden om eventueel een punt mee te pakken. Toch was het weer Ibis, dat het initiatief nam. Na een time-out bij 5-1 zorgden wilskracht, vechtlust en vooral teamgeest ervoor, dat de punten een voor een bij elkaar werden gesprokkeld. Ibis raakte aan geslagen door de overtuiging waar mee Kwiek acteerde en ging nu zelf de fouten maken. Via 10-6 en 12-10 kwam Kwiek bij 14-14 naastzij. Kwiek buitte de opslagbeurt prima uit en won met 14-16. In de vierde set nam Kwiek met 3-6 de leiding. liet spel van de Bruse equipe verliep steeds soepeler, ondanks de fikse te genstand van de thuisploeg. Bij 12-12 Het ligt voor de hand dat dergelijke resultaten de fokkerij, die uiteinde lijk aan de basis van de sport staat, stimuleert, hetgeen onder meer dui delijk aanwijsbaar is, waar het de aangifte betreft van jonge - driejarige - hengsten op de komende WPN- hengstenkeuring in januari. Met een aanmelding van over de 800 hengsten krijgt de hengstenkeuringscommis- sie het grootste aanbod uit de ge schiedenis te verwerken. Stimuleren Dergelijke aantallen vragen om een voorselectie, een grove zeef, die het kaf van het koren kan scheiden. Daarvoor is de volgende opzet geko zen: De ruim 800 jonge hengsten zijn gesplitst in vier groepen van 200 hengsten, die in vier dagen een eer ste beoordeling ondergaan. Op 20 en 21 januari wordt er gekeurd in de Rijnhal in Arnhem en op 23 en 24 ja nuari is de herbouwde Prins Bern- hardhoeve in Zuidlaren de plaats van handeling. Ongeveer een kwart van dit totaal-aanbod komt in aanmer king voor een tweede bezichtiging tijdens de finale van de hengstenkeu- ring in Utrecht in de alom bekende Veemarkthallen op 30 en 31 januari. Een keuze hieruit komt op 31 januari terug en dan wordt bepaald welke hengsten door mogen naar de volgen de selectiefase: het verrichtingson- derzoek. De test op aanleg, die gedu rende ongeveer honderd dagen wordt afgenomen in het Federatiecentrum in Ermelo, is beslissend om te bepa len welke hengsten voor de fokkerij worden toegelaten. Na twee jaar experimenteren over de juiste aanpak, zal dit jaar voor het eerst een uiterst belangrijke selectie drempel worden ingevoerd. Tussen de aanwijzing op de hengstenkeuring in Utrecht en de aflevering van de hengsten in Ermelo, zullen de toe komstige vaderdieren een uitgebreid röntgenologisch onderzoek onder gaan. In de warmbloedfokkerijen, wahr ook ter wereld, doen zich bij de paarden gebreken voor, die veelal er felijk zijn bepaald. Om die uit te ban nen zal een vaderdier - zijnde de grootste producent - vrij moeten zijn van die gebreken, die de gebruiks waarde van een paard ernstig beper ken, dan wel tot nul reduceren. De se lectie op röntgenologische uitslagen, waarbij zowel voor- als achterbenen in het geding zijn, is een zeer ingrij pende operatie, die het WPN in heeft willen voeren om in de toekomst een voorsprong op te bouwen ten opzichte van andere warmbloedfokkerijen, waar men een dergelijke maatregel nog niet in heeft kunnen, willen oi durven voeren. Op de lange duur moet een zodanige selectie leiden tot een gezonder paardenbestand. Druk programma De voor-selectiedagen in Arnhem en Zuidlaren, die naar verwacht weei even druk bezocht zullen worden als voorgaande jaren, worden geken merkt door een zeer druk program ma. Om 200 hengsten af te kunnen werken zal de jury vroeg uit de veren moeten zijn en laat op stok. Boven dien zijn er regionale hengstenkeu- ringen aan de happening verbonden. Reeds voor de fokkerij geaccepteerde en dienstdoende hengsten zullen zich presenteren, terwijl als intermezzo shownummers zijn opgenomen. Gezien het succes van vorig jaar zal in Utrecht op 30 januari opnieuw een showavond worden gehouden met zo wel rijkunstig hoogstaande als spec taculaire onderdelen. De finalisten dressuur en springen van de WPN/ NHS-hcngstencompctitic presente ren zich evenzeer in Utrecht, terwijl de dressuurhengstcn, die in het ka der van het stimuleringsbeleid een extra training hebben ondergaan bij Nederlandse top-dressuurtrainers, zich zullen laten zien in zowel Arn hem, Zuidlaren als Utrecht. In alle drie plaatsen zijn ook weer speciale ringen met tribunes ingericht waar eventuele kopers de gelegenheid krijgen om niet goedgekeurde heng sten te heoordelen op vrij springen, zodat ze meer en wezenlijke informa tie krijgen over de mogelijkheden van een'tockomstig sportpaard. Zo wel nationaal als internationaal is er gooiden de Bruse dames er nog een keer de beuk in. Hierbij v.vid echter ieder risico vermeden. Via 12-15 kwam een zwaarbevochten, maar ver diend punt bij de Bruse piorg (2 2). NIEUWEGE1N - Voor de ene judo ka een sponsor, voor de ander een ka ter. Dat was de balans van de met een heuse titelstrijd aangeklede nieuw jaarsreceptie, die de Judo bond Ne derland in Nieuwegein hield. René van Ooyen uit Enschede hield aan zijn kampioenschap in de open klas se een sponsor over Dat stelt de 25- jarige judoka in de gelegenheid deze zomer in Japan aan conditie en tech nische vaardigheden te werken. De kater was voor Irene dr Kok. die krap drie maanden geleden in Maas tricht wereldkampioen in het halt- zwaargewicht werd Maiion van Dorssen uit Sas van Gent zette de niet geheel fitte De Kok op weg naar de finale de voet dwars. grote belangstelling voor deze moge lijkheid. En gezien de reacties die reeds binnen kwamen, L er opnieuw sterke buitenlandse belangstelling te verwachten. M1DUF,I-BURG In de zevende ronde van de clubcompetitie in de hoofdklas van de Zeeuwse Dam bond boekte het achttal van damclub Zie rikzee een kleine, maar wel verdien de 7-9 overwinning in de uitwed strijd tegen Middelburg2. Aangezien Goes en Lammercnburg ook wonnen blijft Zierikzee op de derde plaats in de klassering staan. Met nog twee ronden te gaan zullen genoemde drie ploegen de ereplaatsen wel verdelen. De overige teams hebben een achter stand, die niet meer te overbruggen is. De ontmoeting begon niet zo best voor Zierikzee. J. L. Smalheer kreeg een dam tegen en moest in verlies be rusten, maar hierna volgden twee winstpartijen van Zierikzee. John Honig en Rinus de Wild speelden bei den een goede positiepartij met voor iedér de volle buit als resultaat. Via een gelijkwaardige remise van Rinus van de Wielen werd een 3-5 tus senstand bereikt en gezien de stand op de nog spelende borden leek een kleine Zierikzeese zege er al wel na genoeg zeker in te zitten. Aan het hoogste bord had Jos de Wild het niet gemakkelijk tegen topspeler Evert Wiskerke, maar in het eindspel sloeg De Wild verras send toe en pakte hij beide punten. Sjaak Douw speelde een goede posi tiepartij, maar hij moest toch met een remise genoegen nemen. In een remisestand blunderde Cor Boot door een schijf weg te geven. Verlies was zijn deel. Chris van de Wielen haalde een gemakkelijke remise bin nen en zorgde ervoor, dat Zierikzee een verdiende 7-9 overwinning mee naar huis bracht. Op maandag 26 ja nuari speelt Zierikzee dc* achtste ron de tegen het zwakke Aagtekerke. De Zierikzeese forms':*: zal moeten wa ken voor ond> De gedetanii-» 'slagen uit de wedstrijd Mtddeli 2 en Zierikzee zijn: E. M. Wiskerke de Wild 0-2 J. J. Horssen - C. u. Boot 2-0 J. L. Grim C. vd Wielen 1-1 K. J. de Koever J. M. Honig 0-2 J. Baaijoir Douw, 1-1 1J. Tange - M. vd Wielen 1-1 F "d Berge - J. L. Smaihoer 2-0 M Vader - M. de Wild 0-2 Uitslagen zevende ronde: Middel burg2-Zienkzee 7-9, Lammerenburg- Gapingc- 12-4, BDV-oouburg 13-3; Tholen-s Gravenpolder 8 Goes- Aagtekerke 13-5. Hierdoor wordt dc sta no nu: Lammerenburg 7 5 1 72-40 11 Goes •7 5 1 l 69-43 11 Zierikzee 7 4 1 C.5-47 10 BDV 7 4 (i 3 54-58 8 Tholen 2 3 62 50 7 Aagtekerke 7 2 .5 2 60-52 7 s-Gravenp. 2 7 i 2 4 53-59 4 Gapinge 7 2 0 47-65 4 Middelburg 2 7 2 (J 5 43-69 4 Souburg 7 2 0 5 35-77 4 ZIERIKZEE - Voor de onderlinge competitie van damclub Zierikzee werden vier partijen gespeeld. Alle partijen kwamen tot een beslissing. Jos de Wild klopte Jan-Peter van der Veer na schijfwinst in liet mid denspel behaald te hebben. A. J Flikwcert versloeg U. M. van de Vel de in een overmachts-cindspel. Sjaak Douw won, door sterk positiespel van Rinus van de Wielen en ('or Boot toonde zich de sterkst»» ten opzichte van Rinus de Wild. In dc zesde ronde van het persoon lijk Zeeuws kampioenschap heeft Jos de Wild van damclub Zierikzee het niet gered tegen lijstaanvoerder Johnny do Leeuw. De Wild kwam op positioneel gebied duidelijk tekort en blijft hierdoor voorlaatste op de ranglijst. In de zevende ronde, die op zaterdag 17 januari in 's-GravcnpoI- der wordt gespeeld, noemt De Wild het op tegen Daat Kasse van Middel burg ZIERIKZEE - De actieve start van het seizoen voor het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland (WPN) speelt zich af in de laatste veertien dagen van de maand januari 1987 en sluit aan op een jaar, dat het WPN zeer succesvol heeft af kunnen sluiten. Keuringsresultaten spreken insiders aan. Het grote publiek wil duidelijke sportfeiten. En een fokkerij-organisatie heeft die resul taten in de internationale sport nodig. Enerzijds om te testen of het fokdoel wel is afgestemd op de feitelijke vraag, anderzijds om de aandacht gevestigd'te krijgen. dueel goud en individueel zilver tij dens de wereldkampioenschappen vierspannen in het Engelse Ascot, terwijl het Nederlandse team de gou den team-medaille wegkaapte voor grootmachten als Hongarije, Duits land en Engeland. De successen zijn vertaald in een formule van het jaar lijks weerkerende hippische jaar- - böëK rAnneé' Hippïqüe, "dat conclu deert .dat ..het-afgelopen jaar Neder land wat de produktie van sportpaar den betreft het een na belangrijkste land te wereld is. Wat dat betreft was 1986 voor het WPN een gouden jaar. Nick Skeltons Apollo was een van de vier finalisten tijdens het wereldkampioenschap springen in Aken. De gouden medail le op de wereldkampioenschappen dressuur in Cedar Valley werd door het Duitse team behaald op Neder landse fokprodukten. Het zilver in Cedar Valley ging naar het Neder landse team op grotendeels Neder landse paarden. De WPN-paarden van Tjeerd Velstra en IJsbrand Char- don behaalden respectievelijk indivi- 11 10 1 0 86-13 21 11 9 1 1 60-11 19 11 7 1 3 59-21 15 11 7 1 3 41-35 15 11 6 0 5 44-38 12 11 6 0 5 46-43 12 11 5 1 5 40-46 11 11 5 0 6 27-39 10 11 4 1 6 35-43 9 11 2 1 8 19-58 5 11 1 1 9 10-60 3 11 0 0 11 15-74 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7