DE GROTE ONBEKENDE musicommn Muziekagenda berichten kerEbérichten MEDEDELING GEMEENTE ZIERIKZEE Daar komt de bruid! Dankwoord Juliana en Bernhard Gemeente Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 januari 1987 Nr. 24065 5 De TROS wijdde er zelfs een hele uit zending aan: het huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bernhard. vijftig jaar geleden. Historische filmopnamen lieten zien hoe het ko ninklijk paar op plechtige wijze de kerk binnenschreed, tenoijl het or gel niets minder speelde dan...Daar komt de bruid! Toen ik dat hoorde werd het me duidelijk dat ik hoognodig enige zin- volle opmerkingen in de Nieuwsbo de moest maken. We leven namelijk in een tijd dat het aantal trouwlusti ge lieden weer toeneemt. De luchtige kledij waarmee bruidsparen vroeger ten stadhuize verschenen maakt plaats voor de romantische witte trouwjapon en wie weet zien we bin nenkort ook de beroemde 'billetik- kersweer. Als het bruidspaar daar bij ook een kerkelijk huwelijk wenst komt de vraag om de hoek kijken 'Wat moet het orgel spelen als Karei en Annie binnenkomen?' Heel vaak komt dan de wens naar voren 'Dé bruidsmars'. 'Daar kómt de bruid...' alsof de bruidegom voor het na geslacht geen enkele functie heeft. Gelukkig heb ik tot nu. toe alle bruidsparen van dit heilloze lied af kunnen houden. Het is maar een heel simpel motief je 'Daar komt de bruid', vier noten, C, F, F, F. Iedereen kent het wijsje. Als toevalligerwijze een jongèn én een meisje tegelijkertijd te laat in de klas komen is het op de piano spelen van deze vier noten al genoeg om de klas in een homerisch gelach te laten uitbarsten, terwijl het 'paar' met ro de hoofden plaats neemt en er wel voor zorgt nooit meer te laat te ko men... Inderdaad, ook onze jeugd kent het lied. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de klas het lied gaat meezingen of liever meebrullen in een totaal nieuwe berijming waarvan ik om re denen van eerbaarheid slechts de eerste regels zal vermelden 'Daar komt de bruid, ik kleed ze uit..' Het wordt natuurlijk het hardst gezon gen door jongens die in de praktijk nog geen meisje durven aanraken. Het gekke is echter dat als ik dit lied speel juist die zinnen bij me in ge dachten komen, ook als het bruids paar stralend de kerk inschrijdt. Maar een kerk is toch geen slaapka mer, hoewel er natuurlijk wel eens geknikkebold wordt... Toch zit die profane tekst van die ondeugende jongetjes misschien dichter bij de waarheid dan velen denken. Waar komt dit lied eigenlijk vandaan? De beroemde bruidsmars stamt uit een opera van Richard Wagner, het is de opera LohengrinHet is onmoge lijk om de inhoud van dit avondvul lende werk kort te vermelden. In ie der geval komt er een bruiloft in voor. Bruid is de lieftallige Elsa, haar bruidegom is een ridder die haar van de ondergang gered heeft. Hij heeft haar innig lief, maar hij verbiedt haar te vragen wie hij is en waar hij vandaan komt. Daarnaast is er Friedrich die dolgraag met Elsa wil trouwen. Het huwelijk tussen El- 23 januari: Concertzaal Zierikzee. Martijn van den Hoek, piano. 31 januari: Lutherse Kerk Zierikzee. 'Met pijpen en de snaren' Ars Musica (20.00 uur). 7 februari: Ned. Hervormde kerk, Ouwerkerk. Een lied van oord tot oord (19.00-20.00 uur). 21 februari: Lutherse kerk, Zierikzee. Gitaar anders (Ars Musica). 28 februari: Exoduskerk, Sommelsdijk. Psaumus de David - Camerata Trajectina. 7 maart: Ned. Hervormde kerk, Renesse. Een lied van oord tot oord. 27 maart: Ned. Hervormde kerk, Scharendijke. Zangavond Sursus Corda m.m.v. Smalstads Man nenkoor en het Prins Mauritskoor. 28 maart: Lutherse kei'k, Zierikzee. Veluwse Cantorij (Are Musica) 11 april: Ned. Herv. kerk, Middelharnis. Johannes Passion, J. S. Bach. 16 april: Ned. Hervormde kerk, Renesse. Mattheüspassion, Kühnhausen. 9 mei: Chr. Gereformeerde kerk, Ziei'ikzee. Jubileum Eilandelijke koren. 15 mei: Rooms Katholieke kerk, Zierikzee Mendelssohn Concert (o.a. Psalm 42), Zierikzees Kamerkoor, Gereformeerd Kerkkoor, orkest en solisten. Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-4585. sa en de onbekende ridder wordt ge sloten in de Dom van Antwerpen. Klokken luiden, het orgel speelt, er klinken heilzangen als het bruids paar de Dom betreedt. Maar niet...de bruidsmars. De bruidsmars horen we pas in het volgende bedrijf als Elsa en haar gemaal door hun gevolg in de bruidskamer worden gebracht. Op weg naar de slaapkamer klinkt 'Daar komt de bruid..' Na het klinken van deze muziek zijn Elsa en haar ridder alleen in het bruidsvertrek en dein gebeurt het... Elsa verliest haar bezinning en spreekt de verboden woorden. De ja loerse Friedrich die natuurlijk met z'n oor tegen het sleutelgat ge luisterd heeft stort zich opeens in het vertrek maar met een stevige mep wordt hij door de dappere ridder in één keer gedood. 'Daar komt de bruid...' muziek die gespeeld wordt als de bruid en bruidegom naar de slaapkamer gaan waarna het huioe- lijk begonnen wordt met een stevige moord. Persoonlijk zou ik er de voor keur aangeven m'n huwelijk op an dere wijze te beginnen. Het valt niet mee om de juiste mu ziek te kiezen als een bruidspaar de kerk binnenschrijdt. Soms vragen ze het lied 'Wilt heden nu treden'. Meestal vraag ik dan 'Wie is jullie vijand?', want hoewel dit een prach tig lied lijkt om de kerk binnen te schrijden wordt het toch wel moei lijk bij de laatste regel 'die*daar nu onze vijand slaat temeer'. Zo zijn er meer liederen te noemen die mooi be ginnen maar die aan het eind tekstu eel wat moeilijkheden opleveren. Het meest merkwaardige stuk bij het binnenkomen van een bruids paar is gespeeld toen de organist (volgens de legende een vriend van het bruidspaar) het lied speelde 'O, was ik maar bij moeder thuis geble ven, och was ik maar met jou niet meegegaan..' Wa£ gebeurde er? Maakte het bruidspaar rechtsom keert, stormde een ouderling met uitgestoken zwaard de orgelkamer binnen? Er gebeurde niets. Geen mens hoorde het. Men had veel meer belangstelling voor de bruidsjapon. Maar was het ook te horen? Later, toen ze de bandopnamen beluister den begrepen ze het: de organist speelde de melodie van het lied 'O, was ik maar' met de linkerhand ter wijl hij met z'n rechterhand een fees telijke melodie daar bovenuit speel de. Zo vertolkte de organist op muzi kale wijze een gedachte die geduren de het huwelijksleven bij beide ge lieven weieens zou kunnen opkomen als het leven niet het sprookje is zo als het op de huwelijksdag leek te worden. Toch wordt de gedachte on dergeschikt gemaakt aan een feeste lijke melodie. Is dat geen fraaie sym boliek? Of leek hij een beetje op die andere organist die voor een commis sie moest voorspelen. 'U bent zeker erg gelovig?' vroeg de voorzitter na afloop. Hoezo, meneer?' Uw linker hand weet blijkbaar niet wat uw rechterhand doet! MARZAS DEN HAAG - Een auto van de Zuid- Afrikaanse ambassade, die voor het ambassadegebouw aan de Wasse- naareeweg in Den Haag stond gepar keerd, is in brand gestoken. Het gaat om een personenauto met CD- kenteken. De wagen is gedeeltelijk uitgebrand, aldus een woordvoerder van de Haagse politie. DEN HAAG - Prinses Juliana en prins Bernhard zullen vanavond, dinsdag, om 20.20 uur in een extra NOS-uitzending op beide televisie netten een kort dankwoord uitspre ken voor de felicitaties en blijken van belangstelling die zij ter gelegenheid van hun gouden huwelijk hebben ont vangen. Dit is bekendgemaakt door de Rijksvoorlichtingsdienst. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 13-1. Aanvoer 2.381.400 stuks. Stemming: licht her stel. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50 gram 10,22; 55 gram 10,81-/ 11,26; 60 gram 11,41-/ 12,01 en van 65 gram 11,87-/ 12,07. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot staffunctionaris bij de Commissie Internationale Zaken van de Wereldraad van Kerken te Genève: F. Bouwen, vicaris te Den Haag (Kloosterkerk), die deze benoeming heft aangenomen. Beroepen te Ede: W. Arkeraats te Giessendam-Hardinxveld; te Kat wijk aan Zee: L. Wüllschleger te Den Haag. Aangenomen naar Waarde: A. H. Groen, kandidaat te Apeldoorn. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Dokkum: drs. P. Beintema, missionair predikant van de kerk van Mijdrecht, wonende te Amersfoort. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Heemse (wijk zuid): 73 Paul. wist wat hij aan dergelijke 'toevallen' bij de Grote Onbekende had. Anthony kende elke Londense misdadiger, ofschoon zijn eigen be roep de bekenden in de Londense on derwereld onbekend was gebleven. Alleen aan de zogenaamde 'dieven- eer' had Bomper het te danken dat de politie niet wist wat Anthony nu zijn secretaris meedeelde. ,,Is Bomper dan eerlijk geworden?" vroeg Paul. ,,Die? Eerlijk? Hij is nog dezelfde zwendelaar van vroeger. Zijn groot ste schofterigheid is echter dat hij nu zijn kwalijke praktijken voor het grootste gedeelte toepast op argeloze dienstboden." „Wat doet hij dan? Verdient hij veel?" vDaar wil ik nu juist achter zien te komen. Hij geeft namelijk schriftelij ke lessen om mensen op te leiden tot filmster. Zijn zaken gaan prima. Kom, kleed je zo eenvoudig mogelijk, dan trekken we ten strijde! Eens zien wat Bomper voor zijn schriftelijke lessen verlangt." DeAkademie voor filmkumst be vond zich in een oud pand aan Elgin Crescent. Ook het inwendige van het huis liet duidelijk blijken dat Bom per weinig geld had besteed aan de inrichting van zijn zogenaamde Aka- demie. De directeur zelf woonde niet in het gebouw, maar benutte het al leen voor zijn zakelijke doeleinden. De beide bezoekers werden door een jong meisje - waarschijnlijk zijn privé-secretaresse - ontvangen. „Hebt u een afspraak, heren?" vroeg ze aan Anthony. De toon van haar woorden verried dat de heer Bomper hier een groot aanzien ge noot. ,,Nee, jammer genoeg niet," ant woordde de Grote Onbekende. ,,Wij hadden graag een belangrijke aange legenheid met hem besproken." ,,Ik zal meneer Bomper waarschu wen," beloofde de secretaresse, waar na zij zich verwijderde. Na een mi nuut of vijf kwam ze terug met de mededeling dat de 'directeur' de be zoekers wilde ontvangen. Aan deze bereidwilligheid had An thony trouwens geen seconde getwij feld. De heer Bomper, een breedgeschou derde man van middelbare leeftijd, met een rood gezicht en een kale sche del. zat achter zijn bureau en stond op om de bezoekers te begroeten. „Goedendag, mijne heren," verwel komde hij hen opgewekt. „Gaat u zit ten. U boft dat u mij direct kunt spre ken. Normaal ben ik namelijk geen minuut vrij. Wat kan ik voor u doen?" „Wij wilden deelnemen aan een filmcursus," antwoordde Anthony. „Door middel van mijn schriftelij ke lessen?" „Nee. dat heeft voor ons geen zin. Wij willen het onderwijs mondeling en persoonlijk van u ontvangen. Ik ben het er namelijk nog steeds niet met mezelf over eens of schriftelijk filmonderwijs wel tot resultaten kan leiden." A door EDGAR WALLACE „Daar vergist u zich dan deerlijk in, meneer," wees Bomper hem op schoolmeesterachtige toon terecht. „Mimiek, gang, techniek, kortom al les wat voor een dergelijk beroep te pas kan komen, kan net zo goed schriftelijk als mondeling worden ge leerd. Natuurlijk ben ik gaarne be reid u persoonlijk onderwijs te ge ven. Het honorarium zal dan natuurlijk aanzienlijk hoger zijn dan bij schriftelijk onderwijs." Hij nam de bezoekers waarderend op. Klaarblijkelijk wilde hij weten hoe groot de aderlating zou kunnen zijn. „Het honorarium speelt hij ons geen rol," stelde de Grote Onbekende, die de geringschattende blik had op gemerkt, hem gerust, „wij geven alle bei de voorkeur aan mondeling on derwijs." Hij had zich al afgevraagd waarom de heer Bomper zo onrustig over zijn stoel heen en weer schoof. Klaarblij kelijk was de directeur om de een of andere reden heel nerveus. „Goed, wanneer dat zo is, ben ik na tuurlijk graag bereid u het gewenste onderwijs te verstrekken. Het hono rarium zal per man en per cursus veertig pond sterling bedragen. Op welke naam kan ik de kwitantie uit schrijven?" Hij had uit een lade van zijn bureau al een kwitantiebloc te voorschijn gehaald en greep 2ijn pen om te gaan schrijven. (wordt vervolgd) Woensdag 14 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Tussen do emoties door. Af].: 2. 14.30 uur Seabert, tekenfilmserie. Afl.De Ultrasone groep. 14.45 uur Kuifje, tekenfilmserie. 14.55 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma. 15.20 uur The Jetsons, tekenfilmse rie. 15.40 uur New wilderness, natuurse rie. Afl.: Het bedreigde zeehondje. 16.05 uur De tik van....Programma waarin Annette van Trigt op zoek gaat naar 'tikken' van bekende en minder bekende landgenoten. 16.15 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. 17.00 uur International Week Magazi ne, actualiteitenmagazine. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Veronica sport 18.08 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Overwerkt. 18.30 uur Cursus tekenen en schilde ren. Afl.: 4. 19.00 uur Countdown, popprogram ma met Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Maatschappij tot Redding van Drenkelingen - Mond-op-mond- beademing. 20.33 uur Tineke, gevarieerd praat programma. 21.32 uur Newhart, Amerikaanse co medyserie. 21.57 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.15 uur Mitchell, Amerikaanse po litiefilm uit 1975 van Andrew V. McLaglen. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Kijk mij nou, les 1. 09.30 uur Tel en Taalverhaal II, les 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl.: De meiden komen eraan. 15.55 uur Lange Jaap, kinderpro gramma. 16.15 uur Nieuwe maatjes, buiten landse kinderen komen aan het woord. 16.30 uur Hamm Hoppa, kinder programma. 16.45 uur Achterwerk in de kast, kin deren zeggen wat ze denken. 17.00 uur De Charlie Brown Snoo py show, tekenfilm. 17.10 uur Schilderij in Harold's ka mer, kinderprogramma. 17.15 uur Het mannetje in de maan, kinderprogramma. 17.25 uur Moeroen Boechstansan- goer, kinderserie. 17.40 uur Ideeënbank, serie gewijd aan* maatschappelijke activiteiten. Afl.: 5: Rotterdam. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18,45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partijen: PvdA. 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Avondvoorstelling: Het lichtblauwe handschrift van een vrouw, tweedelige tv-film. 22.30 uur Journaal 22.48 uur Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cultuur. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur Niels Holgersson, Duitse animatieserie naar het boek van Sel- ma Lagerlöff. 16.25 uur De Zwitserse familie Ro binson, tekenfilm. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, tekenfilmserie 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de schildpad. (Herh.). 18.10 uur Zeppelin, informatief kin derprogramma. 18.35 uur Dirk van Haveskerke, Vlaams jeugdfeuilleton. 19.00 uur Comedy Capers, Het ar tiestenpension. 19.10 uur Kijk uit! verkeerstips. 19.15 uur Steden van mensen, afl. van de documentaire-serie Onze merk waardige wereld. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.15 uur Mijn grote liefde heet mu ziek, serie tv-specials door Vlaamse groepen/artiesten die hun live-show voorstellen. 20.50 uur Allemaal beestjes. Van daag: de trek van de blauwrugzalm.' 21.20 uur Eiland, kunstmagazine. 22.20 uur Nationale Loterij, paarde koersen 22.25 uur Journaal. Aansl. Coda: Sonnet, van Lucebert. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps, e.a. Paul wil zich wreken op Patricia. Patricia wil bemiddelen tussen Jill en John. 19.23 uur Intermezzo. Der Musen- sohn, Schubert. Uitgevoerd door Syl via Traev, piano en Godelieve Demey, zang. 19.25 uur Osliin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. (herh.). 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.15 uur Kwidam, videospelletje. 20.25 uur De grote passsie, Engelse speelfilm uit 1948 van David Lean. 21.50 uur Basketbal. Reportage van uit Antwerpen van de wedstrijd Mac- cabi Tel Aviv-Zhalgiris Kaunas, in het kader van de Europabeker voor landskampioenen. Donderdag 15 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Vrouw zijn. (Adoptie: droom en werkelijkheid). 16.10 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Afl. Judy de koningin. 17.00 uur D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein buitenland, actua liteiten. 18.15 uur Het gezin, programma van de Islamitische Omroep Stichting. 18.30 uur Cursus Statistiek. Les 5. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.24 uur Pablo ontmoet Louis Pasteur, educatieve tekenfilmserie. 19.30 uur Metterdaad, reportage over het werk van evangelische organisa ties in België. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Operatie Walvis, Australi sche documentaire over een poging 30 gestrande walvissen weer in open zee te krijgen. 20.55 uur Mission '87 (Ronduit). Ver slag van een grote Europese jongeren- conferentie die eind '86 in Utrecht ge houden werd. Thema: Ik heb U uitge kozen (Jezus Christus). 21.40 uur Vrije gevangenen, serie pro gramma's over mensen die om zijn of haar geloofsovertuiging gevangen zit ten. 21.45 uur Muzikale ontmoetingen 22.12 uur Tijdsein, actualiteitenru briek 22.42 uur De Open Cirkel. Afl. 2: Om gaan met verdriet. 23.37 uur Journaal 23.42 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.30 uur Engels basisonderwijs, groep 7-5. 10.30 uur Telebord: 13. Werk en werk loosheid. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur KR O's tekenfilmfestival 19.20 uur Hints, spelprogramma. 19.50 uur Trekking van de Midlotto van de maand januari. 20.00 uur Annie Hall, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Woody Allen. 21.30 uur Er is meer tussen hemel en aarde, maandelijks gesprekspro gramma vanuit de Domtoren in Utrecht. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Konijntje Ruitoor, korte te kenfilm. Vandaag: De hond. 18.15 uur Allemaal beestjes: Schep ping uit het verleden. 18.45 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Varkens ribbetjes met pa prika's in portosaus. 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van het ACV-Informa- tief. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.15 uur Kunst-zaken. 20.25 uur Hoger Lager, spelprogram ma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Capiau. 21.05 uur Panorama. 21.55 uur Dallas, Amerikaanse serie. 22.45 uur Journaal en Coda: Sonate nr. 2 van Cherubini, uitgevoerd door André Vandriessche, hoorn en Jan Vermeulen, piano. BRT 2 18.45 uur Luister met je ogen. Les 16: Het lichaam. (Herh.). 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo: Allegro mode rato uit Romantische Stücke, Dvo rak. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Afl. 14: Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. (Herh.). 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.15 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Kagemusha, Japanse speel film uit 1980 van Akira Kurosawa. 23.00 uur Basketball C. J. Smelik te Capelle a.d. IJssel; voor Pretoria (Z.Afr.) (Die Vrije Ge- ref. Kerke): H. Jagersma te Bergent- heim. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Berkenwoude en voor Rotterdam-IJsselmonde: J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder. Salinckc, 11-1 te Rotterdam. Ncdlloyd Delft. 11-1 van Rotterdam naar Tokyo. Ncdlloyd Hollandia, 12-1 te Puerto Limon. Nedlloyd Hollandia, 13-1 Puerto Li mon naar Puerto Cortes. De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie te Haamstede op de afdeling ruimtelijke ordening vanaf 14 januari 1987 gedurende 14 dagen vooreen ieder ter inzage ligt een verzoek van Mol- Schuddebeurs b.v. te Schuddebeurs om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan Buitengebied Oost voor de bouw van een dubbelzijdig tankstation een de Se- rooskerkseweg op de percelen kadastraal bekend ge meente Westerschouwen, sectie F, no's 192, 884, 896 en 1036, met toepassing van artikel 19 en 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tegen het verlenen van deze vrijstellingen kan een ieder gedurende genoemde termijn schriftelijke bezwaren in dienen bij het college van burgemeester en wethouders. De burgemeester voornoemd, J. L. NIEMANTSVERDR1ET-LEENHEER Haamstede, 13 januari 1987 Bij Koninklijk Besluit van 3 december 1986 is met ingang van 16 ja nuari 1987 de Edelachtbare Heer mr. J. J. P. M. ASSELBERGS tot burgemeester van Zierikzee benoemd. De heer Asselbergs zal als burgemeester van Zierikzee worden geïnstalleerd in een op vrijdag 23 januari a.s. te houden bijzondere raadsvergadering. In verband hiermede zal tijdens een openbare re ceptie, die gehouden wordt op dezelfde dag in het stadhuis van 19.00-21.00 uur, iedereen de mogelijkheid hebben de heer en me vrouw Asselbergs-Bueno de Mesquita persoonlijk te ontmoeten. Gaarne nodigen wij belangstellenden uit deze receptie bij te wonen. (Gedurende de receptie zal er geen gelegenheid worden geboden tot het houden van toespraken.) Burgemeester en wethouders van Zierikzee. L. J. VAN GASTEL, loco-burgemeester A. G. IZEBOUD, secretaris Zierikzee, januari 1987

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5