De kampioen pakt naast de buit JEUGDSPORT Marion Hofland promoveert met Tanagra naar M-klasse na 130 punten tijdens Lrdressuur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 januari 1987 Nr. 24094 7 Paul de Graaf veroverde een week geleden in Middelburg de Zeeuwse titel tafeltennis bij de A/B aspiranten. Tijdens de club kampioenschap pen moest hij zijn meerdere erkennen in Danny Pantekoek. NOORDGOUWE - De Zierik- zeese tafeltennisvereniging Scal- dina organiseerde dit jaar in het dorpshuis van Noordgouwe haar clubkampioenschappen. Om het omvangrijke toernooi binnen een aanvaardbaar tijdsbestek ge speeld te krijgen had wedstrijd leider Jan Heinen alle ruimten van het dorpshuis nodig, zodat het alles bijeen een drukte van je welste was, al betekende het ver spreid opgesteld staan van de ze ven tafels wel eens een klein zoekpuzzeltje. Gaandeweg de dag bleek iedereen evenwel steeds be ter zijn of haar stek te vinden. Na tuurlijk viel er ook wat te verdie nen, zoals drie clubtitels bij de jeugd. In de A-categorie waren be grijpelijk alle ogen gericht op de prestaties van de kersverse Zeeuwse kampioen Paul de Graaf. Hij bereikte de finale, maar moest daarin buigen voor Danny Pantekoek, die tijdens de provinciale titelstrijd van een week tevoren nog ruimschoots moest buigen. Bij de A-jeugd kwamen in totaal twaalf spe lers in actie. Zij begonnen het toernooi in twee poules van zes spelers, waarna de poulewin naars om de clubtitel speelden. In de eerste poule boekte Danny Pantekoek vijf overwin ningen in evenzoveel duels. Hij hoefde niet een game af te staan. De meeste problemen had de poulewinnaar nog met Mario van Popering. In beide games bedroeg het verschil slechts twee punten. In de eerste game had Pantekoek zelfs een verlenging nodig om met 22-20 te winnen.. In de tweede game werd de eindstand 21-19. Het betekende op dat moment de eerste neder laag voor Van Popering, maar in de volgende ronde moest hij ook buigen voor Reitse van der Wekken, die met twee keer 21-15 overtuigender aan het langste eind trok dan Danny Pante koek had gedaan. Na vier ronden waren Pante koek en Van der Wekken nog beiden ongesla gen, zodat het onderlinge duel in de slotronde moest beslissen. Pantekoek had opvallend wei nig problemen met zijn opponent. De eerste ga me leverde hem een 13-21 zege op en in de twee de was de marge nog groter: 11-21. Danny Pantekoek werd zodoende poulewinnaar en Reitse van der Wekken eindigde als tweede. Mario van Popering werd met drie overwinnin gen derde en de vierde plaats was voor Marco Hanse met winstpartijen op de beide hek- kesluiters Jeremy van Dijk en Arno Wanders. Gameverlies In de tweede poule domineerde Paul de Graaf, hetgeen hij aan zijn stand als Zeeuws kampioen ook verplicht was. Toch had hij meer moeite om zich voor de finale te plaatsen dan Danny Pantekoek in de andere poule. Ook hier bleef de ontknoping bewaard tot de slotronde. Evenals Paul de Graaf boekte ook Ralph van Dijk tot dat moment vier overwinningen in twee games. In de beslissende partij won Paul de Graaf de eerste game met 21-19 moeizaam en dat zou in de tweede game onderstreept worden, om dat nu Ralph van Dijk na verlenging over de langste adem bleek te beschikken. De derde en beslissende game leverde evenwel toch weer de verwachte overwinning op voor De Graaf: 21-11. Paul de Graaf eindigde zodoende als poulewinnaar voor Ralph van Dijk. Jorg Bleijenbergh belandde op de derde plaats met drie overwinningen en Jeroen van Popering werd vierde met twee zeges. Sjaak Hanse bleef als zesde met lege handen staan, omdat ook de confrontatie tegen Leon van den Hoek verloren ging: 17-21, 14-21. Tegen Jeroen van Popering leek Sjaak Hanse op weg naar winst, maar na de met 19-21 gewonnen game moest hij de volgende twee met 21-15, 21-17 aan zijn tegenstander laten. Na de poulewedstrijden kwamen de spelers via kruiswedstrijden te gen elkaar uit om vervolgens aan te treden voor de klasseringen. Via de kruisfinales belandden Paul de Graaf en Danny Pantekoek in de finale. De Graaf deed dat ten koste van Reitse van der Wekken, Pantekoek schakelde Ralph van Dijk uit. Het duel om de derde plaats leverde een zege op voor Reitse van der Wekken, waardoor Ralph van Dijk zich tevreden moest stellen met de vierde positie. De grote finale tussen Paul de Graaf en Danny Pantekoek was van een goed gehalte. Een week tevoren klopte De Graaf zijn clubgenoot tijdens de Zeeuwse kampioen schappen met drie tegen een game, maar Dan ny Pantekoek was door de nederlaag extra ge motiveerd geraakt om een revanche binnen te halen. Desondanks won Paul de Graaf de eer ste game en had hij goede uitzichten om ook de tweede binnen te halen, waarmee het clubkam pioenschap een feit zou zijn. Hij toonde zich evenwel te laconiek en Pantekoek profiteerde dankbaar. Via goed knokwerk trok hij de par tijen op gelijke hoogte en drukte vervolgens door naar het kampioenschap. De provinciaal kampioen pakte zo naast de clubtitel. in de verdere klassering eindigde Mario van Pope ring als vijfde en werd Marco Hanse verras send zesde. De nummers drie en vier uit de aanvankelijke tweede poule, Jorg Bleijen bergh en Jeroen van Popering, werden naar de klasseringen zeven en acht verwezen. Jeremy van Dijk eindigde als negende, Leon van den Hoek kwam als tiende uit de bus en Sjaak Hanse boekte zijn eerste en enige toernooizege op Arno Wanders en werd zo elfde. Arno Wan ders werd helsJcesluiter, v. Dubbele ronde Bij de B-jeugd werkten de vijf spelers een dubbele ronde tegen elkaar af. Daniëlld Castel won haar acht partijen stuk voor stuk. Slechts een keer kwam de kampioene enigszins in de problemen. In haar zesde partij ging de eerste game met 20-22 verloren tegen Sytze van der y/ekken, die in de eindklassering als derde zou eindigen. De volgende twee games leverden echter weer,zeges op voor Danielle Castel. Sas- kia van Popering werd met twee nederlagen tweede en Marika Walraven kwam achter Syt ze van der Wekken op de vierde plaats met twee zeges. Caroline Brandenbarg bleef punt loos en^daarmee vijfde en laatste. Bij de C-jeugd kwamen zeven spelers achter de tafels. Ook hier werd eerst een meerkamp afgewerkt, waarna via kruisfinales naar de eindstrijd werd gewerkt. In de kruisfinales zorgde Michel Bakker voor een verrassing door te winnen van Rianne Mosselman, waar van fiij in de zevenkamp nog ruimschoots (13- 21,13-21) had verloren. Hij mocht daardoor de finale spelen tegen de sterke Paula de Vos, die zich in de kruisfinales ontdeed van Johan Overbeek. In de zevenkamp won Paula de Vos alle partijen in twee games en dat bleef ook in de kruisfinales en de finale zo. In de eindstrijd moest Michel Bakker zich de kracht van kam pioene Paula de Vos laten welgevallen. Rianne Mosselman klopte Johan Overbeek voor de derde plaats. Coen van Balen, Sonja Krijger en Anne Priester bezetten in die volgorde de plaatsen vijf, zes en zeven. Alles bijeen kende TTV Scaldina opnieuw een geslaagd kam pioenschap voor de jeugd. Onder leiding van trainer Ad de Graaf stijgt het niveau binnen de vereniging prima. De Graaf ging ter aanvulling van het leden bestand een kijkje nemen bij het jaarlijkse schooltoernooi van de Brouwse basisschool De Schouw en oogstte daar weer een aantal nieu we leden. Het toernooi werd dit jaar overigens gewonnen door Sander Schregardus, die in de finale in drie games won van Ivo Soeters. Schregardus was tevoren winnaar geworden in het toernooi voor de leerlingen van groep zeven voor Bart de Vos en Joery van Beveren. Ivo Soeters bleef bij groep acht Willem van Nieu- wenhuize en Martin Koster in die volgorde voor. Bij groep zes pakte Aby Bakker de eerste plaats voor Dianne den Boer en Miranda Fran ke en groep vijf kreeg Ward Soeters als win naar. Marianne Hanse en Nelleke van Dongen bezetten de plaatsen twee en drie. Bij de aller kleinsten tenslotte - van groep drie en vier - werd Mathijs van Vulpen eerste met Jaimy van Beveren en Mariko Rouw op de twee resteren de ereplaatsen. Ook bij dit toernooi verzorgt Jan Heinen de wedstrijdleiding, hetgeen de eerste aanzet naar de verdere doorstroming naar Scaldina verklaart. Thfeltennis leeft als sport terdege bij de jeugd. Terwijl er op een aantal tafels wordt gespeeld vermaken de overige spelers zich met een boek of met een onderlinge babbel. op de keper beschouwd In deze wekelijkse rubriek richt de ZN-sportredactie de schijnwerper op een stukje jeugdsport-bclcving. BRUINISSE - De PPC Schouwen-Duiveland organi seerde in manege De Korenzolder in Bruinisse een dres- suurwedstrijd voor promotie, opengesteld voor NBVR-, KNF-, NKB- en VVDIHeden. De beste score van de wed strijd werd behaald door Marion Hofland met haar blauwschimmel Tanagra van de organiserende vereni ging. De combinatie kreeg van jury Kok 130 punten op het startcoupon voor een Lll-proef. De twee winstpun ten, die deze score de combinatie opleverde, betekenen dat Marion Hofland en Tanagra zich nu mogen gaan toe leggen op M-proeven, want daarvoor zijn ze nu startge rechtigd. Helaas voor de organisatie liet een (te) groot aantal combinaties verstek gaan, waardoor het goedge vulde programma enigszins werd bekort. In dc Z25-klasse lieten twee combi naties goede dressuurproeven zien. Vooral de proef van Evelien Beijer en haar paard Ridder was van een voor treffelijk gehalte en werd door jury Kok met 123 punten matig gehono reerd. Kok toonde zich tijdens de prijsuitreiking' uitermate enthou siast over het door de combinatie van de Overmaarse Ruiters getoonde. Aanmerkingen had hij alleen op de galop van de van Blue Diamonds A afstammende elfjarige vosruin. Ook Linda Goense mocht met Sianetty een winstpunt opstrijken. De 120 punten, die de Borselse combinatie kreeg waren daartoe juist toerei kend. Linda Verlaan incasseerde het oranje rozet bij de Z21-combinaties. De amazone van de PPC Schouwen- Duiveland leverde met de Ramano- telg Ravis een goedverzorgde proef af. Vooral op de stap bleek Ravis be ter uit de voeten te kunnen dan twee weken geleden, toen dat facet de com binatie veel punten kostte. Geen al te beste dag hadden Inge van den Berg en haar paard Sinclair. De RV Renesse-combinatie maakte er een rommeltje van, al kwamen enkele on derdelen toch nog aardig uit de verf. Met 112 punten mocht de amazone stellig niet mopperen, maar de beoor deling word dan ook gedaan door haar voormalige leermeester. Met na me de M17-rubriek werd geteisterd door een groot aantal afzeggingen, waaronder die van Mara de Bel met Whisper, maar de Renesser amazone had wel degelijk een prima reden. op dat niveau moet de combinatie in staat geacht worden goed mee te draaien na een gewenningsperiode. Op eerbiedige afstand kwam de twee de prijs in deze klasse terecht bij Ton- nie Honig met haar paard Saratov. De combinatie van RV Renesse pakte via 120 punten nog net een winstpunt mee. Frank Koomen en Mariska van Braaijenhoek haalden die score net niet: 119 punten. Marjan Jumelet en haar paard To ran reden 116 punten bij elkaar m haar LR en PC Bru-clubgenoot Ge rard de Ruiter bleef met zijn jonge paard Andante steken op 112 punter. Marije Driesen kwam met Rex niet verder dan 102 punten, waarmee de amazone van De Schouwse Ruiters aan de staart van de klassering in de Lll-rubriek kwam. In de L8-klasse kwamen vier combinaties met- de hakken over de sloot aan een winst punt. Helen van Dalen en Pepper- moon van de Eendrachtruiters en Frank Koomen en Mariska van Braaijenhoek noteerden beide 122 punten. René Aarse en Uvesta van De Hoekse Ruiters verzamelden een punt minder en PPC Schouwen- Duiveland-amazone Iny Groenewoud reed met Arcal 120 punten bij elkaar. De overige combinaties moesten het met magere scores doen. Marjolein Geelhoed reed met Allodin 112 pun ten bijeen en de Bru-amazone kwam met Romance niet verder dan 104 punten. Clubgenote Wil Brusselaar kwam met Muck tot 105 punten en Marije Driesen bleef ook in deze ru- Linda Verlaan leverde met haar Ramano-afstammeling Ravis een keurige Z21-proefaf, maar kreeg van jury Kok geen winstpunt naast haar klassezege. Het recentelijk veroverde winstpunt betekende promotie naar de Z-klasse voor Mara de Bel met haarstermerrie Whisper. Voorlopig lijkt een trai ningsperiode de voorkeur te hebben en dat is natuurlijk zeer te verkiezen boven een sportieve afgang in een nieuwe, zwaardere dressuurklassc. De overwinning in de M17-klasse kwam terecht bij Eppo Roovers met Ritus van RV Wouwsc Plantage. De combinatie incasseerde 122 punten. Met Timble Boy eindigde Roovers ook als tweede. Matige scores In de M14-klasse reikte jury Kok twee eerste prijzen uit, omdat de sco res op de startcoupons geen solowin naar konden aanwijzen. Anneke Phcrnambucq scoorde met Waldeck 121 punten en tot hetzelfde resultaat als de amazone van de Wcelruiters kwam ook thuisrijdcr Kees-Jan van der Graaf met Winnetou. Beide com binaties kregen een oranje rozet. De Ml7-klasse leverde overigens magere scores op. Alle overige combi naties slaagden er niet in om een waardering te krijgen, die boven de grens van 120 punten uitstak. Anne- lies Breure en Revanche van de Oran- jeruiters en Eppo Roovers met zijn derde paard Condios bleven beide steken op 118 punten. Ook Liesbcth Kodde en haar paard Oiseau stelden teleur door niet verder te komen dan 113 punten. Mariëlle van de Velde en Present noteerden 111 punten en Hc- leen Spuy bleef met Zhivago steken op 109 punten, waarmee dc PPC Schouwen-Duiveland-combinatie hekkesluiter werd. In dc Lll-klasse pakte Marion Hofland met Thnagra uit. Dc fraaie schimmel leverde een uitstekende proef af, die resulteerde in twee winstpunten, hetgeen promo tie naar de M-klasse betekent. Ook briek met Rex steken op 102 punten. PPC Schouwen-Duiveland-amazone Monique Oldenburg haalde met Xa vier de honderd punten niet. Beginnersklasse In de B-klasse vielen wol een paar aardige proeven tc bekijken. RV Renësse-ruitcr Coen Honig werd met Rocco winnaar van de B6-rubrick. Jury Luijendijk achtte de door do Burgh-Haamstcdenaar en zijn paard getoonde proef 127 punten waaid, hetgeen voldoende was voor dc eerste prijs. PPC Schouwen-Duiveland-ruiter Bo Wenders eindigde in deze rubriek als tweede met 124 punten en een winstpunt was er ook voor clubgeno te Agnes Esser met Zero. Opmerke lijk was overigens, dat Agncs Esser en Zero voor dc moeilijkere B-proef 122 punten kreeg, terwijl dc B4-proef slechts 107 punten opleverde. Caro- licn dc Klerk en Farock van De Hoekse Ruiters kregen voor dc B6- proef 120 punten. LR Bru-amazone Jessica Oosterbocr reed met Siria 116 punten bij elkaar, waarmee de com binatie een punt achterbleef op Frans dc Vricze en zijn paard Bontint van Westelijk Schouwen. Astrid Tim nierman en Remi kwamen tot 110 punten en PPC Schouwcn- Duiveland-cluhgcnotc Sandra Rüt- iinger reed mei Ultrafox 106 punten bij elkaar. In de B4-rubrick scoorden beide combinaties hoger. Astrid Tim merman en Remi waren goed voor 120 punten en Sandra Rüttingcr scoorde met Ultrafox 112 punten. De rubrickoverwinning was evenwel voor Annct Wonders met Urban, eveneens van dc organiserende ver eniging, met 122 punten. Patricia Bakker startte voor het eerst met Winnetou en kwam tot 114 punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7