NIEUWSBODE Mevo '80 herenvolleybalploeg weer alleen koploper met sportieve dank aan Vlaardingen Herenhandbalploeg Delta Sport verspeelt aansluiting door 17-16 verlies bij hard Dongen Damesformatie basketballclub Mevo '80 kanshebber voor titel Barbara Kamp naar tweede plaats tijdens halve marathon Egmond aan Zee Koplopers maken geen fout in zaal voetbal competitie Michel Holm prolongeert clubtitel TTV Scaldina ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 januari 1987 Nr, 24064 5 ZIERIKZEE - De herenformatie van volleybalvereni ging Mevo '80 is het nieuwe kalenderjaar voortreffelijk begonnen. Zelf won de ploeg van coach Wim van der Zan- de met 3-0 van Spivo uit Spijkenisse en bovendien zorgde Vlaardingen voor enige sportieve assistentie door mede koploper Hou Stand op een 3-0 nederlaag te trakteren. Door de achterstallige wedstrijd, die Mevo '80 nog steeds heeft, is er een enigszins vertekend beeld aan de top van de ranglijst. Hou Stand, Vlaardingen en Mevo '80 hebben alle zestien punten, maar de ZierikzeeSe formatie speel de een wedstrijd minder dan de twee Zuidhollandse con currenten. De damesploeg van Mevo '80 rekende met 3-0 af met Intermezzo en gaat nog steeds alleen aan de lei ding met een punt voorsprong op Blaakse/VCS, dat met 1-3 won bij Ras/Bernisse. Hennie Kloet in een fraaie pose tijdens het door Mevo 80 met 3-0 gewonnen duel tegen Intermezzo. In de eerste set van de heren- wedstrijd tussen Mevo '80 en Spivo kwam de ploeg uit Spijkenisse vanaf de eerste opslag met 0-4 voor. Mevo '80 was hierdoor evenwel direct goed wakker, temeer daar Spivo erom be kend staat van tijd tot tijd voor aardi ge surprises te zorgen. Na de vier te- genpunten slaagde Mevo '80 erin de opslag te veroveren. De Zierikzeese ploeg antwoordde de bezoekers on middellijk adequaat. De achterstand werd onmiddellijk omgezet in een 8-4 voordelige score. Op dat moment draaiden alle onderdelen waaruit volleybal bestaat - service, aanval en verdediging - perfect. Spivo kreeg tussendoor slechts af en toe de kans om een punt mee te pakken, zodat de halverwege de set gecreëerde marge van vier punten tot het laatste mo ment werd vastgehouden. Via een 15- 11 setzege zorgde Mevo '80 voor een eerste aanzet voor een broodnodige zege om in de race te blijven voor pro motie naar de promotieklasse, een ni veau dat nog nooit door een Schou- wen-Duivelandse volleybalformatie werd gehaald. De tweede set verschilde weinig van de eerste. Van Mevo '80-kant werd er iets meer risico in het spel gelegd. Met name de snelle aanvalsbal over het midden liep niet helemaal zoals het zou moeten zijn. Bij een 10-5 voor sprong is er evenwel wat meer ruimte om dergelijke aanvalspatronen uit te proberen. Ondanks het voorzichtige experimenteren kwam de Zierikzeese formatie in de tweede set niet in de problemen. De derde set was stellig niet de beste, maar het werd wel een aardig stukje kijkspel voor het publiek, doordat om ieder punt gestreden moest worden door de beide ploegen. Met narde de slotfase kon voortdu rend alle kanten op. Om en om leidde dan de ene, dan de andere formatie. Na een grote voorsprong te hebben opgebouwd, lag de puntenproductie van Mevo '80 plotseling stil, terwijl Spivo steeds maar dichterbij kroop. Spivo werkte een 13-9 achterstand volledig weg en kwam via 13-13 zelfs met 13-14 aan de leiding. Mevo '80 werkte zich weer naar 14-14, maar de bezoekers wensten vooralsnog niet te capituleren. Bij 14-15 leek Spivo evenwel toch het kruit te hebben ver schoten. Mevo '80 kwam bij 16-15 op wedstrijdpunt, maar nog een keer egaliseerde Spivo: 16-16. Enkele goed geplaatste aanvallen en puik verde digingswerk maakten uiteindelijk een einde aan de set. Mevo '80 drukte door naar 18-16 en een afgetekende 3- 0 totaalzege. Aanstaande zaterdag trekt Mevo '80 naar Wcstvoorne waar Kangoeroes als opponent fungeert. Normaal gesproken moet dit een rou tineklus worden, maar in de sport blijft het altijd zo, dat een kat in (de gradatienood de meest vreemde sprongen kan maken. De damesploeg van Mevo '80 moest het in Zierikzee opnemen tegen Inter mezzo uit Middelharnis. De Flakkee- se ploeg geldt in de tweede klas als een van de zwakkere teams, maar het team van coach Hans Boot trad des ondanks gewaarschuwd aan. Tijdens het jaarlijkse Mevo '80-toernooi klop te Intermezzo de Zierikzeese ploeg in het verleden wel eens en dat mocht nu koste wat kost niet gebeuren. Me vo '80 aast immers dit seizoen meer dan ooit tevoren op de promotie naai de eerste klas. De strijd om de bo venste positie wordt vrijwel zeker op de laatste dag van januari beslist wanneer in Schiedam Blaakse/VCS en Mevo '80 voor de tweede keer te genover elkaar staan. In Zierikzee kwamen beide ploegen een 2-2 gelijk spel overeen eerder in het seizoen. In de eerste set tegen Intermezzo kwam Mevo '80 geen moment in de proble men. Via 4-2, 10-5 en 14-6 werd ge makkelijk met 15-8 gewonnen. Ook de tweede set leek simpel te verlo pen, toen het uit een prima opslag beurt van Wilma Jansen in een i-uk 6- 0 werd. Toen verslapte het evenwel in het Mevo '80-spel en kon Intermezzo zelfs met 7-10 voor komen. Een tem poversnelling van Zierikzeese zijde bleek de bezoekers te machtig. Met 15-11 kwam de set alsnog bij Mevo '80. De derde set werd slechts een forma liteit. Een 15-6 setzege leverde een 3-0 totaalstand op. Aanstaande zaterdag dient Mevo '80 eveneens attent te zijn. Spivo kreeg in Zierikzee met 3-0 klop, maar had in alle sets lange tijd een voorsprong. In Spijkenisse kan dat best eens anders uitpakken, wan neer de Zierikzèese dames de zaken te laconiek opnemen. EGMOND AAN ZEE - De Scharen- dijkse atlete Barbara Kamp, die lid is van de Amsterdamse atletiekver eniging L(ange) A(fstands) Tippe laars), eindigde tijdens de halve ma rathon van Egmond aan Zee op een voortreffelijke tweede plaats achter de bekende Belgische Magda Ilands. De winnares had voor de ruim 21 ki lometer 1.19.30 uur nodig. Barbara Kamp kwam op twee seconden na twee minuten later over de meet. Jo- landa Homminga van GAC Hilver sum eindigde als derde en de Belgi sche Marleen Vandengugten werd vierde. Bij de heren ging de overwinning naar de Brit Mike Bishop. Hij zege vierde op het sneeuwvrije circuit door de duinen in 1.05.11 uur. De Brit had op de eindstreep een voorsprong van twintig seconden op Rob de Brouwer van AVR '69 uit Reusel, Marti ten Kate van het Enschedese Fortis werd derde op 1.06 minuut van de winnaar. John Vermeulé van Dy namo '70 uit Middelburg bezette de vierde positie. Hij kwam elf secon den na Tsn Kate binnen. De Belg Alex Hagelsteen eindigde als vijfde en Aart Stigter pakte de zesde plaats. Vermeules vaste partner Kim Rey- nierse, eveneens van Dynamo '70 ein digde op de tiende positie in 1.07.42 BURGH-HAAMSTEDE - De kop lopers in de recreatieve zaalvoetbal competitie in sportcentrum Krayc- stein in Burgh-Haamstede maakten ook in de tiende ronde geen fout. Jonker Sport en Surf boekte dc tien de zege op rij. Krayestein II werd met 2-9 afgetekend teruggewezen. Het op de tweede plaats staande Krayestein I haalde nog ruimer uit door Knippie met 12-1 te kloppen. De twee koplo pers staan twee punten van elkaar en ontmoeten elkaar in de elfde en laat ste ronde van vanavond (maandag). Na de elfde ronde worden de twaalf ploegen in twee poules heringedeeld. De ploeg van De Wig kwam in pun ten naast het tweede team van Kraye stein door met 9-1 te winnen van het nog steeds puntloze De Werkplaats. Spanning is er nog over de twee reste rende plaatsen voor de sterke poule na de herindeling. Daarvoor komen nog drie pipegen in aanmerking. Het Zeeuws Pannekoekhuis staat er met twaalf punten - na de 6-0 overwinning op het team van Hostellerie Schudde- beurs - relatief het beste voor. De for matie heeft aan een gelijkspel in de slotronde tegen het team van Garage Dijkman voldoende om definitief bij de beste zes te komen. Verrassende zesde is momenteel de formatie van Braber Groenvoorzie ning. Door een 5-2 overwinning op de Veteranen van Brouwershaven kwam de Braber-ploeg op elf punten. Door dat Cargonet met 3-5 het onderspit moest delven tegen Dijkman zakte de verliezende ploeg naar de zevende po sitie. In de slotronde spelen Braber en Cargonet tegen elkaar en zal in dit duel de beslissing vallen over de zes de positie. Na tien ronden ziet de stand er in de recreatieve zaalvoetbalcompetitie als volgt uit: Jonker Krayestein I De Wig Krayestein II Pannekoekhuis Braber Cargonet Knippie Dijkman Vet. Brouw Hostellerie De Werkplaats 10 10 10 9 10 1 10 0 0 10 12-69 0 86-13 20 1 60-11 18 3 57-19 14 39-33 14 41-33 12 39-32 11 32-42 10 22-36 8 30-40 7 8 15-57 3 9-56 3 DONGEN - De herenhandbalploeg van Delta Sport is de aansluiting met Groene Ster kwijt. De formatie van trainer/coach Rob de Vos heeft na de uitwedstrijd tegen Dongen drie punten achterstand, omdat de Zierikzeese brigade met 17-16 onderuit ging, terwijl Groene Ster in Bergen op Zoom met 12-18 de meerdere bleef over Fortu- na. „We hebben nu de assistentie van andere ploegen no dig om de eventuele promotie alsnog af te dwingen", constateerde Rob de Vos. „Een eigen overwinning op Groene Ster over veertien dagen in sporthal Onderdak is niet meer voldoende. Mogelijk reikt bijvoorbeeld Don gen ons de hand. Aanstaande zondag staat de ontmoe ting Groene Ster-Dongen op het programma. Nadat bij Dongen de trainersperikelen werden opgelost heeft deze ploeg zich een heuse topper getoond met veel mooie re sultaten". Het merendeel van de Delta Spor ters was zich er vooraf terdege van bewust, dat het in Dongen geen ge makkelijke opgave zou worden om met een positief resultaat af te slui ten. De goede resultaten van de Bra banders in de laatste wedstrijden wa ren zeker niet onopgemerkt gebleven. Tbch was de start hoopgevend. Na bij na een kwart van de wedstrijd leidde Delta Sport met 1-6. Op dat moment moesten de Zierikzeeënaren geduren de twee minuten met een man minder spelen door een veldverwijzing. Dat werd min of meer een keerpunt in de wedstrijd. Aan Zierikzeese zijde werd te gemakkelijk omgesprongen met de schotpogingen. ,,Er werd niet attent genoeg gewacht op echte sco ringskansen", meende De Vos. „Mislukte schoten zorgden er voor, dat Dongen kon gaan aanvallen. De Brabanders kregen in feite te simpel 'de kansen aangeboden om dichterbij te komen. De speelwijze van Delta Sport was ongetwijfeld een gevolg van het feit, dat niet alle spelers de spanning afdoende konden verwer ken". Aan het eind van de eerste helft leidde Delta Sport nog wel met 9-10. Op de valreep werd nog een straf- worp gemist, waardoor een ruimere marge achterwege bleef. Aanvallend beter „In de eerste helft was Delta Sport te veel met Dongen bezig. Daar wa- ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde werd de bas ketballcompetitie hervat. Het betekende voor basket ballvereniging Mevo '80 uit Zierikzee een goed begin van het nieuwe jaar. In totaal werkten Mevo '80-teams zes wedstrijden af, waarvan er vijf in winst werden omge zet. Een keer viel er een nederlaag te noteren. Het eerste herenteam kreeg klop bij Matador. Het damesteam blijft in de race voor de titel na een overwinning op Marathon 4. Het Zierikzeese jongens juniorenteam en het tweede herenteam moesten aantreden tegen teams van Dynamo '70 en zetten beide duels in winst om. De jongens aspi ranten kwamen twee keer in actie. Bij Marathon 2 werd gewonnen en een dag later moest ook Oostburg genoegen nemen met een nederlaag. Het damesteam van Mevo '80 is vol op in de race voor het kampioenschap in de tweede klas. Het team van coach Bob Noomen begon voortva rend tegen Marathon. Ellen Dreijer zorgde binnen twee minuten voor een 5-0 voorsprong, door ondermeer een fraaie driepunter. Door het ontbre ken van José dc Vos trad Petra Dale bout op als spelverdeelster, hetgeen haar prima afging. Tedere aanval werd goed opgezet via het goed rondspelen van de bal om zodoende speelsters in een vrije scoringspositie te brengen. Na het eerste kwartier zuivere speeltijd kon van helft gewis seld worden met een 16-2 voorsprong. In de tweede helft verslapte de defen sie van Mevo '80, hetgeen resulteerde in drie driepunters van Marathon kant. Door tijdig een time-out te ne men kon Bob Noomen zijn team weer op het goede spoor zetten. Hetty Mol werd door drie scores in de tweede helft match-winnaar. De ontmoeting eindigde uiteindelijk in 27-17. Op 23, 24 en 25 januari staan er maar liefst drie wedstrijden op het programma voor het damesteam. Wanneer de vol le winst zou worden behaald, dan is een kampioenschap heel nabij. Werkbasketball Het eerste herenteam van Mevo '80 verloor van Matador, dat overigens in de laatste drie minuten grote proble men had met de ploeg uit Zierikzee. Voor de baskctwisseling kon Mevo '80 Matador de baas blijven met werk basketball. Het was in de beginfase Leen Lekkerkerk met drie scores op rij, die Mevo '80 een 2-6 voorsprong gaf. Het lukte Matador pas in de der tiende minuut op naastzij te komèn. Halverwege prijkte cr een kleine voorsprong voor dc ploeg uit Vlissin- gen op het bord: 19-14. In het begin van dc tweede helft verprutste Mevo '80 een aantal kansen. Met name Te- wes Tuitman maakte zich hier na drukkelijk schuldig aan. Via 27-20 en 33-26 keek de ploeg van Sjaak Itgc- beke in de twaalfde minuut tegen een 36-29 achterstand aan. Door tref fers van Arthur Tol en Robcrt-Jan Hoevens slaagde Mevo '80 erin zeer dichtbij te komen: 36-33. In de vijf tiende en laatste minuut werd gepro beerd om met een press de bal tc her overen. maar dc actie werd te laat ingezet en de tijd om alsnog mini maal naast Matador tc komen was tc kort, zodat de kleine en onnodige ne derlaag op het wedstrijdformulier verscheen. Het tweede herenteam van Mevo '80 keek in sporthal Ondei'dak bijna de hele wedstrijd tegen een achterstand aan tegen Dynamo '70 3. Luc van Velt- tfoven zorgde vlak voor rust voor een 19-20 stand, maar na vier minuten in de tweede helft stond Dynamo '70 op een voorsprong van tien punten. On der leiding van Marco IJzelenberg werden de zaken wat fanatieker aan gepakt en in de veertiende minuut was Mevo '80 tot op een punt gena derd: 37-38. Met een alles-of-niets of fensief slaagde Mevo '80 er zelfs in om in de laatste zestig seconden zuivere speeltijd alsnog met een 41-38 over winning af te sluiten. Ook de jongens junioren van Mevo '80 speelden tegen Dynamo '70. Met Ronald Vermeulen in een hoofdrol won Mevo '80 via een 32-12 met 50-33 van de hoofdstedelin gen. In de tweede helft scoorde Peter van de Schaaf vier keer op rij. De jon gens aspiranten hadden bij Marathon een bliksemstart. Na acht minuten leidde de ploeg met O IO. Halverwege was de voorsprong nog 10-16 en in de eerste fase van dc tweede helft kwam Marathon terug tot op twee punten. In de elfde minuut moest coach Ge rard Wielaard bij 20-22 zijn toevlucht nemen tot een time-out, die goed uit werkte. Het duel werd met 22-27 ge wonnen. Tbgen Oostburg kwam de ze ge veel gemakkelijker tot stand. Vanaf de eerste minuut werden de za ken kordaat aangepakt, hetgeen re sulteerde in een 24-15 ruststand en een eindscore van 48-25. Jos van An- raad nam vijftien punten voor zijn re kening. Ronald Gordijn twaalf en John Pikard negen. ren we het met z'n allen gedurende de rust wel over eens. In de tweede helft zouden we meer aan de eigen belan gen bezig moeten zijn. Dat gebeurde ook en vooral aanvallend werd het wat beter, maar de nonchalance bij het kiezen van de scoringskansen bleef toch nog te veel hangen", legde Rob de Vos uit. Gedurende liet tweede half uur leek Delta Sport toch nog met han gen en wurgen naar een positief re sultaat te kunnen werken, maar in de laatste anderhalve minuut bleek Dongen toch iets doeltreffender. Een keer kon een achterstand van een doelpunt nog worden weggewerkt, niaar toen Dongen in de voorlaatste minuut andermaal een positieve sco re bevocht bleef het antwoord uit en was dc 17-16 eindstand een feit. „Ja- co Vleeshouwer scoorde acht keer, waarvan een keer uit een strafworp. Dat Is buiten proportie. Daaruit blijkt, dat andere spelers het in de afwerking lieten afweten. Dat is ons opgebroken". Peter Lefèvre doel puntte vier keer en Bert de Vos en Bert Nuyens waren ieder twee keer succesvol. Bij Delta Sport was Cor Lagendijk wegens vakantie absent. „Dat is jammer, want hij kan de bal vaak op cruciale momenten in de ploeg houden. Zijn positie werd over genomen door Erwin Schaalje en dan speelt een stukje gebrek aan erva ring een rol". Schaalje speelde technisch een goe de wedstrijd, maar trapte te veel in de gretigheid bij de afwerking. „Hij was zeker niet in zijn eentje verant woordelijk voor de nederlaag, maar het is een bewijs hoe belangrijk het gemis van een speler kan wegen in een totaalprestatie van een team", on derstreepte Rob de Vos. In de eerste helft speelde jeugdspeler Peter Bos een periode mee als hoekspeler, maar in de tweede helft keerde hij niet te rug, omdat de Middelburgse coach het te riskant achtte hem in te zetten bij de moeilijke stand. Francois Ver rijzen speelde degelijk, maar werd als cirkelspeler enige tijd vervangen door Bert de Vos om meer het hoofd te bicden aan de hardheid die Dongen veelal aan de dag legde. „Er werd door Dongen erg veel op de man ge speeld, veelal al voordat dc bal er was. Het arbitrale duo trad daarnaar mijn mening nauwelijks tegen op. Ik wil niet zeggen, dat daar de reden van de nederlaag gezocht moet wor den. maar het speelt allemaal wel mee. Wanneer vanaf het begin tegen de ongeoorloofde Brabantse speel wijze was opgetreden, dan zou dat EINDHOVEN - Een gewapende man heeft in Eindhoven een goldlo- per berooft van een cassette met daarin 140.000 gulden. Daarna heeft de overvaller zich uit de voeten ge maakt. Een woordvoerder van dc po litie heeft dit zondagmorgen meege deeld. In de cassette zat de opbrengst van een zaak in de Eindhovense bin nenstad. Dc geldloper was met zijn auto naar de wal gegaan om de cas sette in de nachtkluis van een bank te deponeren. De overval had plaats toen hij van zijn auto naar dc nacht kluis liep. hun aanpak drastisch hebben aange tast", vertelde Rob de Vos, nadat de teleurstelling in de voltallige groep weer enigszins was weggeëbd. Aan staande zaterdagavond moet Delta Sport weer op reis. Dan wordt in de Bredase Doelen aangetreden tegen het laaggeplaatste Rapid. Een week later volgt de topper tegen Groene Ster in Zierikzee. ZIERIKZEE - Michel Holm is op nieuw clubkampioen van de Zierik zeese tafeltennisvereniging Scaldi na. Ook nu toonde hij zich in de finale de meerdere over Ton ten Ho ve, nadat het eerdere onderlinge duel in de zevenkamp ook reeds in een overwinning voor Holm was geëin digd. Cor Smalheer eindigde als der de en Hans Volkeri kwam op de vier de plaats terecht. Kees Bimmel werd clubkampioen bij de B-spelers door in de finale te winnen van Bram Vroegop. Michel Holm en Ton ten Hove ont moetten elkaar in de vierde ronde van de zevenkamp. Op dat moment waren beide spelers, nog ongeslagen. Holm klopte Ten Hove in twee games opvallend gemakkelijk: 21-19, 21-14. In de volgende ronde had Holm het moeilijker met Cor Smalheer, die in het verleden ook reeds diverse keren kampioen werd. Smalheer won de eerste game met 14-21, maar moest zich toen toch gewonnen geven: 21-14, 21-15. Ton ten Hove herstelde zich ook weer, maar had toch drie games nodig om Jan Kik te kloppen: 16-21, 21-7, 21- 12. In de zesde ronde leed Michel Holm een nederlaag tegen Hans Vol keri. die de overwinning overigens hard nodig had om in de kruisfinales te komen. In de tweede en derde ron de verloor Volkeri van Ten Hove en Kik. Tegen Michel Holm trok Volkeri via 16-21, 18-21 aan het langste eind. Omdat Ton ten Hove en Michel Holm in de zesde ronde ook beiden wonnen, eindigden zij met vijf pun ten gelijk. Het onderlinge duel gaf de doorslag ten aanzien van de eeistc plaats in de zevenkamp. Michel Holm moest het als nummer een opnemen tegen de nummer vier uit dc zeven kamp Hans Volkeri. Holm revan cheerde zich voor de eerder geleden nederlaag, al waren er nu toch ook weer drie games nodig. De eerste won Holm met 21-4, maar in dc tweede ga me trok Volkeri met 24-26 aan liet langste eind. De derde en beslissende game leverde een 21-16 zege op voor dc titelhouder. Ton ten Hove speelde zich in dc finale door met 21-19, 21-14 te winnen van Cor Smalheer. In dc eindstrijd tussen Michel Holm en Tbn ten Hove won Holm dc eerste game met 21-19, maar Ten Hove trok dc par tij weer op gelijke hoogte door met 16-21 te winnen. De derde en beslis sende game was evenwel weer voor Holm (21-18), die daarmee zijn iets be tere technische begaafdheid beloond zag. Voor de tweede keer in successie was de clubtitel voor hem. Ton ten Hove eindigde als tweede en Cor Smalheer klopte Hans Volkeri voor de derde plaats. Jaap Huigens, Ad dc Graaf en Jan Kik eindigden in die volgorde op de plaatsen vijf, zes en zeven. Bij de B-scnioren werd Kees Bim mel een verdiend kampioen, omdat hij niet een keer verloor. In de acht- kamp bleef hij ongeslagen. Bram Vroegop leed een verlicspartij cn Eric Holm kreeg twee keer klop. Harry Koper won de eerste vier partijen. maar verloor vervolgens dc laatste drie. Hij bleef daarmee op de vierde plaats steken. De onderste helft van de klassering bracht Han Ketting op de vijfde plaats met drie overwinnin gen. Hij begon met vier nederlagen en sloot de achtkamp af met drie ze ges. Rob van de Noord eindigde als zesde met twee punten, Joop van de Noord vergaarde een punt en Sealdina-voorzitter Karei Holm ein digde puntloos onderaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5