dit biedt de beeldbuis mai'kl berichten Keriiberichlen DE GROTE ONBEKENDE streeknieuws Brouwse knutselclub iedere woensdagmiddag in de weer Het vrolijke tankstation De Brouwse muziekvereniging Apollo heeft voor zaterdag 17 januari weer een muziekavond op hetv pro gramma staan. De jaarlijkse uitvoe ring begint om 19.30 uur in het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven. De avond wordt hoofdzakelijk verzorgd door de brass- en drumband. Na de pauze wordt er een eenacter gespeeld door leden van Apollo. Na afloop is er een bal die muzikaal wordt geleid door het Schelde-trio BRUINISSE Gymnastiek voor ouderen 4 De vereniging Het Groene >fs.rpis Schouwen-Duiveland organiseert vanaf 20 januari in het Nederlands Hervormde Verenigingsgebouw te Bruinisse gymnastieklessen voor ou deren. Men heeft hiertoe besloten om dat de gymnastiekgroep in Ooster- land voornamelijk uit deelnemers uit Bruinisse bleek te bestaan. Om ieder een de gelegenheid te geven om zon der verplichtingen kennis te maken mft deze activiteit wordt op dinsdag 20 januari in het bovengenoemde ge bouw een voorlichtingsbijeenkomst gehouden die om 13.30 uur begint. Tijdens de gymnastieklessen worden In de Blokkendoos BROUWERSHAVEN - Enthousiasme is iets, dat bij de leidsters van de Brouwse knutselclub bovenaan staat. Ie dere woensdagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur komen de kinderen van de basisschool (vanaf zes jaar) bij elkaar in de Blokkendoos aan de Haven Zuidzijde om daar hun 'creaties' te maken. Koekjes bakken, gips gieten, figuur- zagen en bootjes maken zijn enkele van die zaken, die el ke week in de Blokkendoos gedaan worden. Twaalf vrouwen en één man begeleiden de kinderen bij het ma ken van die werkstukjes. ,,Het is prettig, dat er een man in het gezelschap aanwezig is om de kin deren met hout te leren omgaan", legt vrijwilligster C. van Vulpen-van Doorn uit. Eigenlijk kunnen ze wel wat meer mannen gebruiken bij de Stichting Knutselclub. In 1978 kon de club 'stichting' voor haar naam zet ten. Rond 1971 werd de club opge richt; precies wanneer weten de vrij willigsters niet meer. Wel weten ze dat het financieel beter zou zijn om als stichting verder te gaan. De ge meente steunt de club door het niet in rekening brengen van een huurbe drag en ook het water en licht kost de groep niets. Daarnaast betaalt ieder kind een gulden per middag. Schuitkade ,,We zijn begonnen in de oude lagere school aan de Schuitkade. De oprich ter was oud-onderwijzer Herman van de Sloot", vertelt de vrijwilligstêT.^r^ was toen erg weinig ruimte voor de soms wel 42 kinderen. Enige tijd la- allerlei bewegingsoefeningen gege ven waarbij gebruik wordt gemaakt van baljen, hoepels, knotsen ringen en touwtjes. Niet de lesgever maar de ouderen zelf bepalen hoever zij hierin willen gaan. „Het gaat erom gevoel te krijgen voor allerlei bewegingen en inspanning af te wisselen met ont spanning", aldus de organisatoren. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de hoofd wijk verpleegkundi ge I. Dekker, telefoon 01100-6486. MIDDELBURG Radio-opname In de Nieuwe Kerk aan de Groen markt 10 te Middelburg maakt de EO op woensdagavond 28 januari een radio-opname van het koor- en sa- menzangprogramma: Samen zingen met Arie Pronk. Het programma be gint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Figuurzagen is een van de vele activiteiten van de Brouwse knutselclub. 1 ter stond de eerste verhuizing voor de deur. Dat was naar de zolder van het Tonnenmagazijn. ,,Toen een ideale plek voor de knutselclub", zegt ze. Al leen de isolering liet te wensen over. Soms werd de clubmiddag afgelast, omdat het vroor. De sneeuw bleek weieens binnen te liggen. Er werd in die tijd met weinig ma teriaal gewerkt. Het waren veelal werkstukjes van toiletrolletjes, luci fers en verf. Dat kostte de kinderen danook maar 45 cent. De tweede ver huizing kwam in 1979 - naar de Blok kendoos - waar nu ook al een poos de peuters zijn ondergebracht. Direct werd de officiële opening verricht. Er werden dozen op zo'n manier neer gelegd, dat het woord Blokkendoos ontstond. Alles dat de kinderen gaan doen wordt door de organisatrices een week vooraf voorbereid. ,,We hangen het programma dan binnen de scho len op", aldus Corry van de Zande- Hanson. Een speciale tafel dient voor het houtwerk, dat gemaakt wordt. De veiligheid staat wel voorop. Mede daardoor moest de club ook stichting worden. ,,Als er wat zou gebeuren met een kind, dan kunnen we verant woordelijk gesteld worden", legt één van de leidsters uit. Daarom is er op de tafel kinderveilig speelgoed aan wezig. Boormachine „We hebben bijvoorbeeld geen elec- trische boormachine, maar wel een paar beitels, die onder toezicht ge bruikt mogen worden", doet Corry uit de doeken. Iedere middag zijn er zo'n drie tot vier vrijwilligsters pre sent. De leider zelf is elke week aan wezig om de kinderen rond de houtta fel te helpen. De leidsters zijn erg enthousiast over het bezoek van de clowns Rijn en Trijn (5 maart). De club staat name lijk biet alleen op de woensdagmid dagen klaar voor de kinderen. ,,In de vakanties is de Blokkendoos gesloten en dan proberen we meestal een extra activiteit op poten te zetten", vertel len de drie vrijwilligsters, waaronder ook Anjo Rou-Braam. Meestal wordt er een film gedraaid. De club, die ge opend is van oktober tot eind april heeft elk jaar een feestelijke sluiting, waarvoor door de ouders thuis pan nekoeken gebakken worden. Anjo: „Dit jaar waren het er zo veel - 400 - clat we er zelfs ook nog naar de kleuterschool hebben gebracht". Het mag nagenoegzaani bekend zijn, dat de knutselclub ook tekent voor het huttendorp, de disco en de speur tocht; ingrediënten van de jaaraf sluiter. En in het voor- en najaar is er de klcdingbeurs. De opbrengst komt ten goede aan het huttendorp, dat de nodige onkosten met zich meebrengt. De jaarlijkse Jantje Beton collecte verzorgt de club ook. Daarvan is 45 95: voor de stichting en 55 komt ten goede aan het landelijk werk van Jantje Beton. Volgens haar is het tien jaar geleden, dat de knutselclub als stichting het levenslicht zag en dat moet gevierd worden. Hoe, dat is nog de vraag. Dinsdag 13 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Damsel in distress, Ameri kaanse musicalfilm uit 1937 van Ge orge Stevens. 16.05 uur AVRO Service Salon met kokkerellen. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Toppop met de Toppop-Test door Leonie Sazias. Presentatie: Bas Westerweel. 18.30 uur Por Favor, cursus Spaans voor beginners. Les 13. 19.00 uur Fabeltjeskrant, jeugdpro gramma 19.05 uur Bluffers, tekenfilmserie. 19.30 uur AVRO's sportpanorama. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Wedden dat Showpro gramma, waarin mensen de gelegen heid krijgen om weddenschappen af te sluiten met een panel van bekende Nederlanders. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer. 22.20 uur AVRO's Televizier, actuali teitenmagazine. 23.05 uur Welwezen, toneelstuk van Peter van Straaten over een onopval lende belastingbetaler. 23.45 uur Ontdek je plekje: Amster dam/Nieuwe Kerk. 00.00 uur Journaal 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Rekenwerk, les 9. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Ik zoek Ik zoek een kinder boek, les 1. 14.30 uur Dag, Dag! les 5. 17.40 uur Open Universiteit: Seg mentatie in de marketing. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Het ongeluk, documentaire over jongeren in Derde Wereldlan den. Vanavond over de jongen Juhnu- wa die in de jungle van Nepal woont. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Moordkuil, televisie ter dis cussie. 20.20 uur Horizon, gevarieerd infor matief programma met vanavond ge boorteregeling bij bosuilen; het ge bruik van een autoped bij een been in het gips e.a. 21.00 uur Panoramiek, actualiteiten rubriek. 21.30 uur De mythe van Hendrikus Colijn, tweedelige documentaire over deze omstreden politicus. Afl. 1. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 22.50 uur Voorlichting Belasting. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.), 18.05 uur Plons, kinderprogramma. (herh.) 18.10 uur Jacobus en Corneel. Afl. Het verjaardagsgeschenk. 18.25 uur Mik, Mak Mon, serie. 18.35 uur De Edison tweeling, Ameri kaanse serie. 19.00 uur De Supermachten. De Ver enigde Staten van Amerika. Deel 2. 19.40 uur Lottowinnaars, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Her man van Molle. 21.00 uur Ommekaar. Vandaag: Epi lepsie. 21.50 uur Uitzending door derden: Programma van de Nationalistische Omroepstichting. 22.20 uur Journaal en Coda: Walsen nr. 5 en 6 van J. Bramhs, uitgevoerd door het pianoduo Kende-Hendrickx. BRT 2 18.45 uur Luister met je ogen. Les 15. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, te- lefoonspel met Marleen Gordts. 20.25 uur Mike, talkshow met Mike Verdrengh. 21.40 uur Sorrel and Son, Engelse se rie van Derek Bennett naar het boek van Warwinck Deeping. Veemarkt Leiden LEIDEN, 12-1. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: dikbillen extra kw. 8,75-ƒ 13,00; stieren le kw. 7,60-f 8,60; 2e kw. 6,35-/ 7,60; vaarzen le kw. 6,50-/ 7,60; 2e kw. 5,35-/ 6,50, koeien le kw. 6,25- 7,50, 2e kw. 5,50-/ 6,25, 3e kw. 4,90-/ 5,50; worstkoeien 4,85- 5,25. Prijzen per kg geslacht gewicht: schapen 5,00-/ 7,25; lammeren (rammen) 8,50-/ 10,00; lammeren (ooien) 8,00-f 9,50. Prijzen per stuk: schapen 170- 225; lammeren (rammen) 200- 245; lammeren (ooien) 170-f 200. Aanvoer: Tbtaal 1043 stuks, waar van stieren 143, slachtschapen en lammeren 312. Overzicht: slachtvee en stieren: handel redelijk, en prijzen hoger, koeien: handel redelijk, en prijzen gelijk; schapen: handel traag, en prij zen prijshoudend; lammeren: handel traag, en prijzen lager. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-1. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 224 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2750-/ 4000; werkpaarden 2250-/ 3000; oude paarden 2250-/ 2750; 3-jarige 1750- 2950; 2-jarige 1750-/ 2750; veulens 800-f 1500; hitten 950-/ 1600; po ny's 300-/ 1100. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,25-/ 5,75 en jonge slachtpaarden 4,50-/ 6,25. De handel was willig. Bezoek Europarlementariërs GOEREE-OVERFLAKKEE Maandag 12 januari zullen acht CDA- Europarlemetariërs, B. Beumer, W. Vergeer, P. A. M. Cornelissen, mevr. H. May-Weggen, J. Penders, mevr. E. Boot, J. Jansen van Raay en Teun Tol man een bezoek brengen aan Goeree- Overflakkee. Visserij-organisaties en landbouwverenigingen zullen apart met de delegatie kunnen spreken over hun moeilijkheden, 's Avonds wordt een algemene vergadering be legd waar ieder vrij toegang heeft en van gedachten kan wisselen met de leden der delegatie. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Heemstede tot pred. voor bijz. werkzaamheden t.b.v. het Diakonessenhuis aldaar, mevr. E. C. Cazemier, pred. voor bijz. werkzaam heden te Groningen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Werkhoven: (toez.) A. Prins, kand. te Driebrugge. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: mevr. T. Hib- ma, Stolpweg 1, 1797 AW Den Hoorn, tel. 02226-680. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Delft: H. J. Messelink te IJmuiden. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Beekbergen: J. Mijn- ders te Veenendaal voor Unionville (Can.) J. C. Weststrate te 's Graven polder. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Opheusden: F. Mal- lan te Alblasserdam. Evangelische Lutherse Kerk Beroepen te Hoorn: mevr. C. Gabler-Kaindl, kand. te Amstelveen, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: mevr. C. Gabler-Kaindl, Straat van Mozambi que 28, 1183 GS Amstelveen, tel. 020- 435549. 72 „De zaak is in orde!" riep hij opge wekt uit. „En nu moet ik zo gauw mo gelijk naar Parijs, Faukenberg!" „Waar is mijn diamant?" vroeg Faukenberg. „Hier," antwoordde Benny, en hij gaf hem het etui. Faukenberg opende het en werd doodsbleek. „Allemachtig!" riep hij. „Wat is er?" vroeg Benny, die even eens van kleur verschoot. „Dat is een stuk glas dat is mijn diamant niet!" Benny stond verbijsterd. „Idioot! Wat heb je gedaan?" „Is het jouw diamant niet?" „Nee kaffer! Een stuk glas dat je voor vijf shilling in iedere bazaar kunt kopen. Ga terug naar het hotel en haal mijn diamant!" Benny stormde naar buiten en sprong in een taxi. Zijn rit was vergeefs. De radjah had onmiddellijk na zijn vertrek het ho tel verlaten. „Bent u een vriend van zijne ko ninklijke hoogheid?" vroeg de ga rant. „Hij heeft namelijk zijn reke ning nog niet betaald. Hij ging zo haastig weg. dat ik me bezorgd voel." „Of ik een vriend van die neger ben?" herhaalde Benny toonloos. „Bent u dan meneer Lamb niet?" „Zo heet ik inderdaad," antwoord de Benny, die weer hoop begon te krijgen. „O, zijne koninklijke hoogheid heeft een brief voor u achtergelaten." Benny maakte de brief open en het hart zonk hem in de schoenen, toen hij de ondertekening zag. De inhoud van de brief luidde: 'Hartelijk dank. Benny, voor de werkelijk mooie steen. Ook hartelijke groeten aan Faukenberg. 'De Grote Onbekende'. Op hetzelfde ogenblik dat Benny het briefje las, veegde Paul, de 'poli tieman' van de maharadjah, in diens woning in Westminster met kokosbo- ter de olijfgroene kleur van zijn ge zicht, terwijl Sandy een soortgelijk liefdeswerk bij Anthony volbracht. „Paul," zei de Grote Onbekende, „ik heb vergeten de rekening te beta len." „Tweehonderd pond per week voor de kamers," zuchtte Sandy. „Het is zonde. En bovendien zouden we nog drie dagen tegoed hebben gehad, als we hadden betaald." „Ik zal het geld vanmiddag in bankpapier overmaken," zei de Grote Onbekende, „en aan Benny een tele gram sturen met het verzoek, gedu rende de resterende drie dagen van de kamers gebruik te maken." Hoofdstuk 16 „Waarom heb je op je notitiebloc de naam Hickory Bomper staan, Antho ny?" vroeg Paul nieuwsgierig. Wil je soms filmacteur worden?" De Grote Onbekende lachte. „Ja, dat plan had ik inderdaad," ant woordde hij. „Ik geloof wel dat ik er talent voor zou hebben." I door EDGAR WALLACE De beide vrienden woonden tegen woordig aan Kensington Square, waar zij zich na hun laatste slag had den teruggetrokken. De woning was gemeubileerd en uitstekend voor hen geschikt. Anthony had hen voorlopig maar voor drie maanden gehuurd. Voor hun raam strekte zich het groe ne grasveld van het Square uit, waar op een groot aantal kinderen speelde. Peinzend ging Anthony voor het raam staan en staarde naar buiten. „Alle gekheid op een stokje," zei Paul, „heb jij Bomper soms als toe komstig slachtoffer uitverkoren?" De Grote Onbekende knikte. Tben vroeg hij zijn vriend: „Hoe weet jij eigenlijk, beste jongen, dat Bomper cursussen voor toekomstige filmac teurs geeft?" „Dat weet toch ieder kind. Zijn aanplakbiljetten ontsieren bijna alle straten." „Zijn optreden in Bayswater is eveneens opvallend," merkte Antho ny op. „Wie is hij eigenlijk?" „Een vroegere tuchthuisboef, Griggs genaamd." Paul scheen door deze mededeling verrast te zijn. „Als de politie van zijn tegenwoordige be zigheden op de hoogte was, ben ik er van overtuigd dat hij al lang weer achter de tralies zou hebben gezeten. Alleen door een gelukkig toeval ben ik achter zijn huidige bezigheden ge komen." (wordt vervolgd) Z1ERIKZEE Opbrengst kinderpostzegels De verkoop van de kinderpostze gels en -kaarten heeft dit jaar 9606,70 opgeleverd. Dit is ruim 1500,— meer dan vorig jaar. Het plaatselijk comité dankt kopers en allen die op de een of andere wijze aan het welslagen van de actie heb ben bijgedragen. Klachtendag In verband met de invoering van het nieuwe stelsel van sociale zeker heid houdt het CNV (Christelijk Na tionaal Vakverbond) op maandag 19 januari een telefonische klachtendag. Uitkeringingsgerechtigden in Zee land met klachten over de uitvoering van de nieuwe sociale zekerheidswet ten kunnen bellen naar 01100-20310 of naar het centrale nummer in Utrecht 030-913911. Hout- en Bouwbond De districtsbestuurder van de hout en bouwbond CNV de heer T. J. van Rijssel houdt op donderdag 29 janua ri een spreekbeurt in de Gerefor meerde kerk te Zierikzee. De aanlei ding daarvoor is de jaarlijkse leden vergadering van de bond. Aanvang 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Uitvoering r' SEROOSKERKE - Ruim hondfd belangstellenden waren er in het Dorpshuis te Serooskerke getuige van dat de middenstand van hun dorp voor een avond was uitgebreid met een vrolijk tankstation. Onder deze titel bracht de toneelvereniging van de Dorpsgemeenschap Serooskerke een blijspel op de planken ter gelegenheid van de jaarlijkse ledenavond van de sportvereniging Velocitas. De elf tonelisten brachten het verhaal van een pittig meisje dat al haar zinnen op de motorsport had gezet met grote inzet op het toneel. De lachsalvo's van hun dorpsgenoten waren dan ook niet van de lucht. De regie was in handen van Wouta Kloet en Linda de Groot zorgde voor het souffleren. Na het to neelstuk draaide het rad van avontuur en de avond werd besloten met een bal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4