C VVV Bruinisse kan over enkele weken verhuizen Kinderkar brengt hulpverleners Zierikzee in volle actie Correspondent Cees Boot (70) schuift schrijfmachine opzij DE ZIERIKZEESCHE COURANT ■■■■MB ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Beleidsplan Mosselhandel Abnormaal Marathon De Stichting Woonwagenwerk Midden- en De Nederlandse mosselhandel is de dupe ge- De snelheid waarmee het rijk de gemeente met Leon van der Wielen presteert voortreffelijk tij- Noord-Zeeland heeft een nieuw beleidsplan worden van haar eigen voorzorgsmaatregelen, bezuinigingen opzadelt is abnormaal. Dat is de dens de C-marathon op de Haagse kunstijs- uitgebracht voor de komende jaren tot 1990. die werden genomen om de consument te be- mening van Gabri de Groot van de Stichting baan De Uithof. Hij is nog steeds kanshebber 'vPag. 2). schermen. (Pag. 2). Jeugd. (Pag. 3). op de totaalzege. (Pag. 11). VRIJDAG 9 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24063 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Goed schrijven komt voort uit gevoelens, die natuur lijk zijn voor de hand te liggen. Hume Advertentie CITROEN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 BRUINISSE - Op het ge bouw van de gemeente Bruinisse aan de Molen straat 44 staat momenteel de aanduideling Biblio theek/Visserijmuseum. Binnen een maand zal daar de aanduiding VVV- kantoor aan kunnen wor den toegevoegd want deze week zijn de verbouwings werkzaamheden die dat mogelijk maken in alle he vigheid losgebarsten. In opdracht van de gemeente Bruinisse werkt de Bruse aannemer A. Deurloo aan het realiseren van een ba lie en het aanpassen van de inrichting ten behoeve van het nieuwe VW-kantoor. De verbouwing zal naar verwach ting ongeveer 16.000 gulden kosten. vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - Een rode kinderkar vlak langs de rand van de gracht en vlak (laarvoor een gat in het flinterdunne ijs bracht donderdagmorgen de Zierikzeese hulpverleningsinstanties in actie. Men had het bange vermoeden dat er een kind in de gracht was geraakt maar de dregwerkzaamheden van de brandweer leverden niets op. Het lugubere stilleven langs de gracht tegenover de Slabberswerf werd ontdekt door de heer K Hillebrand die met zijn hond over de wal wandelde. Hij alarmeerde de politic en er kwam een hulpverleningsoperatie op gang waarbij ook de Zierikzee se brandweer en de ambulance waren betrokken. De brandweer dregde over een lengte van zes meter maar dat lever de niets op. ..We gaan er vanuit dat er niemand in het water ligt want er is geen wind en geen stroming" aldus brand weercommandant H. J. Fierens. Hij achtte het dan ook niet zinvol om John Spindler de politieagent/duiker die ook ijlings te plaatse was gekomen het water in te sturen. „Er is niemand als vermist opgegeven en met deze temperatuur heeft iemand die in het water raakt al na enkele minuten geen kans van overleven meer". Drie-en-dertig jaar actief op Sc houwen-Duive land BURGH-HAAMSTEDE - De zeventigjarige Cees J. Boot heeft enkele dagen geleden te kennen gegeven zijn journalistieke werk neer te leggen. Zijn leeftijd en de on langs ondergane operatie liggen hieraan ten grondslag. Nog geen dag na zijn mededeling echter ging 's avonds om 22.45 uur de telefoon bij de Nieuwsbode-fotograaf. „Ja, hallo. Met Cees Boot hier. D'r is een grote brand in Dreischor. De brandweer is al volop bezig". Dat is cor respondent Boot uit Burgh-Haamstede ten voeten uit. Na bijna 33 jaar legt hij zijn werk met enige weemoed neer. Iedereen in de Westhoek kent hem. Boot is van origine fruitteler. In 1954 solliciteerde hij bij de Zierikzee- sche Nieuwsbode als correspondent. Hij werd door de toenmalige chef redacteur M. J. Bij de Vaate gevraagd meteen de volgende dag te beginnen. ,,Ik was wel een beetje verbaasd, want er waren nog andere gegadig den om de plaats van C. A. Hartog op te vullen". Wegwijs Maar het werd dus Cees Boot, die zich met zijn enthousiasme snel weg wijs maakte in de regionale journa listiek. Een berichtgeving, die niet meer te vergelijken is met die van vandaag de dag. Hij weet nog te ver tellen bijvoorbeeld, dat de toenmali ge gemeentesecretaris vap Haamste de zelf de verslagen voor de krant maakte. ,,Dat was gebruikelijk. Als je de krant las zou je denken, dat er nooit iets gebeurde tijdens zo'n ver gadering Via burgemeester jhr. R. J. H. Q Röell heb ik toen kunnen rege len, dat ik de verslagen ging maken", herinnert de correspondent zich. Hij heeft zich vanaf het begin voor genomen om volledig te zijn. „De raadsleden moesten er wel een beetje aan wennen. Ik geloof, dat ze in eer ste instantie wat voorzichtiger met hun woorden waren". Boot spreekt over de tijd, dat de berichten als het ware notulen waren, waarin alle cita ten verwerkt waren. „D'r was eens een vereniging, die mijn verhaal let terlijk opgenomen had als notulen in het verslag. Ik dacht tijdens de vol gende vergadering al. Die schrijfstijl ken ik ergens van". Boot noemt zichzelf de man van de „lange zinnen en de punt-komma's". Hij werd vroeger door de redactie in Zierikzee eens naar Noordwelle ge stuurd voor een verslag. Keurig in het pak stapte hij op de fiets. „De vorige dag kon iedereen zien, dat ik er ge weest was. Ik kan niet van die plech- Advertentie 't Is VOLOP ZOMER bij beisburo VAM OEVEREN Voor bet ruimste assortiment in atte soorten reizen VAKANTIES naar'. leisbwo van oevefen appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 tige berichten maken. Er zit altijd iets luchtigs in", verhaalt hij. Boot gevraagd naar zijn mening over de journalistiek van heden, zegt hij er een voorstander van te zijn, dat in de krant alleen de 'hoogtepunten' van de vergaderingen vei-schijnen en niet langer de notulen. Dat gebeurt meestal om de krant leesbaar te hou den. Ook het gemeentebestuur is met de tijd meegegaan en krijgt ingewik kelde stukken voorgeschoteld. Dat notulerend opschrijven levert onge twijfeld saaie stukken op, die lang niet door iedereen te volgen zijn. Tevreden Cees Boot kan tevreden terugkij ken op de achterliggende periode, waarin de eerste jaren voor hem de mooiste waren. De redactie bestond slechts uit twee vaste medewerkers (chef-redacteur Bij de Vaate en ver slaggever J. Jongschaap - red). Verder waren er vele correspondenten op lo catie, zoals dat ook nu nog het geval is. Door die krappe bezetting in Zie rikzee was er alle ruimte voor de cor respondenten. Zo leverde Boot veel copij aan en is hij op eigen initiatief gaan fotograferen. Zo ging hij op pad met zijn Agfa klap-camera om een en ander vast te leggen. In zijn bureau heeft hij nu ve le oude prenten liggen, waarbij da genlang verhalen te vertellen zijn. Die eerste jaren in de journalistiek ging Boot graag op stap om de mar kante figuren uit de stad te intervie wen en te fotograferen. Vaak waren dat oudere mannen, die bij iedereen bekend-waren. Minder oud, maar wel markant in de postieve zin van het woord, was de eerder genoemde burgemeester Röell. Op zekere dag stapte de cor respondent - gewapend met foto-ca- „Ik ben de man van de lange zinnen én de punt-komma'svertelt de verslag gever. mera - naar de burgervader toe voor 'ïen verhaal. „De burgemeester w^>.. van de hofadel en blijkbaar werden daar altijd op de o twee puntjes gezet. Ik weet nog, dat de zetterij dat altijd veranderde door de puntjes op de e te plaatsen. Dat blijft je bij. Ook belde de burgemeester me eens op. Hij zei Verbouiving in februari gereed tevreden te zijn over het verhaal, maar door de brede lach op,zijn ge zicht was hij erachter gekomen, dat hij nodig naar de tandarts moest. Er zat een gaatje". Verschijnsel De correspondent kent als geen an der het zogenaamde 'verslaggevers syndroom'. Een wat overtrokken be naming voor het verschijnsel, dat er mensen zijn, die dingen zeggen en achteraf - de krant lezend - ontken nen. Gelukkig komt dat niet veel voor, maar ook Boot kent het. „Ik heb eens informatie gekregen van of ficiële zijde, dat er zes meter duin was weggeslagen. Je schrijft het op en en kele dagen later belt Rijkswaterstaat met de opmerking 'waanzin'. Ach, dat hoort erbij. Gelukkig zijn er nooit echte problemen uit voort gekomen", weet hij (hopelijk is dit citaat goed - rec^' vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Af en toe sneeuw Een hogedrukgebied boven Scandi navië krijgt een uitloper boven de Noordzee. Met de oostelijke stroming wordt koude lucht aangevoerd. Naast opklaringen komt bewolking voor waaruit af en toe nog wat sneeuw kan vallen. Een snijdende oostenwind kracht 4 tot 5 Beaufort. Minimum temperatuur komende nacht -4 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 13 jan.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: -9 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -9 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: oost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -9 gradeh Middagtemp.: -4 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10 jan. Zon op 08.46, onder 16.49 Maan op 12.55, onder 04.59 11 jan. Zon op 08.45, onder 16.50 Maan op 13.21, onder 06.13 12 jan. Zon op 08.45, onder 16.51 Maan op 13.56, onder 07.20 Volle Maan: 15 jan. (03.31) HET WEERO VERZICHT DE BILT - Vandaag trekt vanuit het noordoosten geleidelijk de Scandina vische kou het land binnen. Morgen komende de temperaturen niet meer .boven nul. In de komende nacht lo pen de temperaturen nog sterk uit een, van ongeveer min 3 in het zuid westen tot min 10 in het oosten. In de middag kunnen temperaturen van rond min 2 worden verwacht. Af en toe valt er nog sneu w, hoewel de kans erop in de loop van de dag afneemt. De matige wind komt uit oostelijke richtingen, aan de kust kan er nog enige tijd harde wind staan. De komende dagen is het nagenoeg overal droog en blijft het vriezen, 's middags licht tot matig, in de nacht en ochtend matig tot streng. Ten behoeve van de nieuwe lokatie van het VW-kantoor wordt er onder andere een balie gemaakt in de voormalige kantoorruimte van de bibliotheek te Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1