c Goud voor C. Bevelander 4 Peuterspeelzaal Nieuwerkerk opent deuren in Ribesstraat Den Boer: redelijk dat burgers bijdragen aan de voorzieningen DE ZIERIKZEESCHE COURANT MUP voor mr Boersma Nieuwsbode- reis V7A> W* PE fclU* Zoekactie voor de Zeeuwse kust ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Behouden 75 Jaar Vrijwilligers In de nacht van zondag op maandag werd een De Rabobank Schouwen viert in april het 75- Het CJV De Schakel in Renesse stopt (voorto- Sneldammen Damclub Zierikzee organiseerde weer het jaar schuur in Dreischor door brand met de grond jarig jubileum. Een gesprek met voorzitter J. D. pig) met het ophalen van glas. Een gebrek aan lijkse sneldamtoernooi. Jos de Wild en André gelijk gemaakt. Veertig brandweerlieden wa- Priemis en directeur E. Hop over de jubileren- vrijwilligers ligt aan het besluit ten grondslag. ren uren in touw. (Pag. 2). de bank. (Pag. 3). (Pag. 4). Stouten boekten overwinningen bij de clubspe lers en de huisdammers. (Pag. 9). DINSDAG 6 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24061 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Durf te dwalen en te dromen; een diepe zin ligt vaak in kinderlijk spel. Schiller Na vele omzwervingen op plaats van bestemming NIEUWERKERK - Het jonge volkje van de peuter speelzaal in Nieuwerkerk heeft met een feestelijke ope ning definitief een punt gezet achter de periode, waarin deze via de talrijke omzwervingen in de voetsporen van Odysseus trad. Met ingang van woensdag 7 januari kun nen de peuters hun speellusten botvieren in hun nieuwe onderkomen, de voormalige kleuterafdeling van de christelijke basisschool aan de Ribesstraat in Nieuwer kerk. In aanwezigheid van wethouder A. van Klinken en de heren F. Dieleman en A. Flikweert van de gemeente Duiveland, jeugdwerkleider Gabri de Groot van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland en een aantal ouders van de kinderen gingen twee bezoekertjes van de peuterspeel plaats, Martin Droog en Corné den Otter „over de rooie" door het door knippen van een hoe kan het ook an ders, rood lint. Voorzitster Ellen Nie- mans noemde het betrekken van het nieuwe onderkomen aan de Ribes straat een goed begin van het nieuwe jaar. In haar openingstoespraak sprak zij de hoop uit dat de eerstko mende tien jaar niet weer de verhui zer moet worden ingeschakeld. Wat dat verhuizen betreft hebben de peuters en leidsters hun buik in middels meer dan vol. In de circa vijf tien jaar dat de crèche bestaat is de peuterspeelzaal regelmatig verkast. Begonnen als thuisactiviteit die af wisselend bij één van de moeders thuis, zo'n zes in totaal, werd gefiou- den, groeide het peutergebeuren al gauw uit het huiskamerjasje. Via een tijdelijk verblijf in het Dorpshuis werd een voorlopig onderdak gevon den in het gebouwtje achter de open bare basisschool. In verband met eni ge vertraging bij het verplaatsen van de kleuterafdeling van de christelij ke basisschool naar de Molenstraat moesten de leidsters en de vijfen twintig peuters in de leeftijd van 2,5 tot 4 jaar gedurende drie weken uit wijken naar de oude kleuterschool om uiteindelijk tot de kerstdagen in De Wieken te 'draaien'. Medewerking Het huidige onderkomen, de kleu terafdeling van de christelijke basis school behoefde nauwelijks aange past te worden. Een verfje hier en een behangetje daar plus nieuwe gordij nen waren voldoende om het geheel een fleurig aanzien te geven. Bij het opknappen en verhuizen kre gen de leidsters een steuntje in de rug van de gemeente en het administra tie- en assurantie-kantoor De Baak van Schiettekatte senior en junior. „De dienst gemeentewerken heeft de verhuizing voor haar rekening geno men. Een hele klus, want een deel van het speelmateriaal was in de To ren opgeslagen," aldus Jannie den Haan, een van de leidsters. Ook „buurman" Schiettekatte van het administratie- en assurantiekantoor De Baak, waar de peuters nog even „ingekwartierd" werden droeg zijn steentje bij in de vorm van een gift. Ook de plaatselijke middenstand bleek het speel-onderkomen van de kleinsten welgezind. Dit bleek onder meer uit de kortingen op de present jes voor de grabbelton en uit het aan tal geschonken cakes. De moeders, zo'n twaalf in totaal, lieten zich overigens ook van hun beste zijde zien. Met emmer ep dweil bonden zij dè strijd aan tegen het stof en het vuil. Met het huidige onderkomen zijn zowel leidsters als peuters behoorlijk in hun nopjes en dat werd dan ook op passende wijze met chips, limonade, een ballon voor elk van de vijfen-j twintig peuters en een grabbelton ge vierd. BURGH-HAAMSTEDE - In de raadszaal van het gemeentehuis van Westerschouwen zal burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer op donderdag 22 januari het MUP (Mi lieu Uitvoerings Programma) aan bieden aan gedeputeerde mr J. P. Boersma. Bij de plechtigheid die om 14.00 uur begint zullen onder andere de opstel lers van het Milieu Uitvoerings Pro gramma aanwezig zijn en degene die hiervoor informatie verstrekten. Ver der het college van b en w, de raadsle den van Westerschouwen en de regio naal insnecteur drs G..J, Beyen. In-het MUP zijn de nieuwe voorschriften opgenomen waaraan men zich in het kader van de bescherming van het milieu dient te houden. ZIERIKZEE - De belangstel ling voor de vierde Nieuwsbo de-reis is ook dit jaar weer erg groot. De eerste reis van 26 tot en 28 maart is inmiddels volge boekt. Voor de tweede reis naar Daun van 2 tot en met 4 april zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belangstellenden, die geen bon meer hebben, kunnen zich telefonisch aanmelden bij de Zierikzeesche Nieuwsbode (01110-5661 tst. 49). Voor speci fieke informatie over de reis kan men contact opnemen met touringcarbedrijf Van Oeveren in Zierikzee (01110-5036). Burgemeester W. den Boer verbond aan zijn nieuwjaarswensen de hoop dat het in 1987 mogelijk zal zijn de aanpassing en uitbreiding van het gemeentehuis ter hand te nemen. NOORDWELLE - De Westerschouwse burge meester J. L. Niemantsveiv driet-Leenheer heeft C. Be velander uit Noordwelle de gouden ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het dorpshuis van Noord welle werd de heer Beve lander gehuldigd voor al het werk, dat hij geduren de veertig jaar voor de Ne derlands Hervormde Ge meente in Noordwelle heeft verricht. Een aardige bijkomstigheid is, dat de jubilaris de koninklijke onder scheiding daags voor zijn verjaardag kreeg overhandigd. Vandaag - dins- vervolg pagina 3 Veel belangstelling voor nieuwjaarsreceptie gemeente Middenschouwen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZWOLLE - Het energiebedrijf IJs- selmij gaat de proef met een goed koop stroomtarief in de middaguren uitbreiden. Op dit moment kunnen er in Olst duizend adressen van zo'n la ger tarief profiteren. Dat aantal gaat dit jaar naar vijftienduizend. SCHARENDIJKE - De receptie in twee gedeelten die de gemeente Middenschouwen ter gelegenheid van het nieuwe jaar organiseerde trok veel belangstellenden, 's Middags verzamelde het voltallige gemeentepersoneel zich in de Putmeet te Scharendijke om het gemeentebe stuur en elkaar de beste wensen voor het nieuwe jaar te geven, 's Avonds was dat het geval in het Dorpshuis van Ellemeet waar afgevaardigden van verenigingen en bur gers hun opwachting maakten tijdens de openbare recep tie. Het was voor het zesde achtereenvolgende jaar dat de bewoners elkaar bij aanvang van het nieuwe jaar op deze manier troffen in een informeel samenzijn. Zowel jong ale oud toonde belangstelling voor het nieuwe onderkomen van de peuterspeelzaal in Nieuwerkerk. Burgemeester W. den Boer liet zijn wensen vergezeld gaan van een terug blik op een aantal gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Hij stelde daarbij onder meer vast dat de bescheiden toename van de bevolking die de voorgaande jaren kenmerkte in 1986 werd omgebogen in een teruggang met 27 personen. De gemeente telt nu 2475 inwoners. Eigen bijdrage De burgemeester wees erop dat het beleid van de rijksoverheid duidelijk maakt dat ook van de burger het een en ander verwacht wordt in de ko mende jaren. „Een eigen bijdrage voor bepaalde voorzieningen kan dan ook mijns inziens als redelijk aange merkt worden", aldus Den Boer. Hij benadrukte dat de burger er zich ook op zal moeten instellen dat het niet meer zo vanzelfsprekend is dat de overheid allerlei voorzieningen treft. „Maar door een goed samenspel tus sen particulier initiatief en overheid acht ik het mogelijk om het voorzie ningenniveau op peil te houden". De burgemeester sprak de verwachting uit dat in het komende jaar en de daarop volgende zal blijken of er echt sprake is van een terugtredende over heid die plaats maakt voor een zorg zame samenleving. Bij een vooruitblik op het komende jaar haalde hij het toerisme aan dat naar zijn verwachting zal toenemen nu dit jaar de weg over de Storm vloedkering zal worden opengesteld. „Om het eveneens toenemende ver keer te kunnen verwerken is een aan passing van de provinciale weg Se- rooskerke-Zierikzee dringend nood zakelijk", aldus de bestuurder die dit een taak voor de huidige beheerder, de provincie, vond. Hij sprak zijn be zorgdheid uit over een andere belang rijke bron van bestaan binnen de ge meente; de landbouw. „Er doen zich een aantal beperkende maatregelen voor die mede van invloed zijn op het te behalen bedrijfsresultaat en in sommige gevallen op het voortbe staan van het bedrijf. Ik hoop en ver trouw dat de individuele ondernemer er in zal slagen om aan deze ontwik keling het hoofd te bieden". Den Boer sprak verder zijn vertrouwen uit in de personeelsleden en zijn mede bestuurders en verbond daaraan de wens dat het in 1987 mogelijk zal zijn om de aanpassing en uitbreiding van het gemeentehuis daadwerkelijk ter hand te nemen. BURGHSLUIS - Drie Nederlandse reddingsboten uit Stellendam, Bres- kens en Burghsluis zijn vanmorgen, dinsdag, begonnen met een zoekactie voor de Zeeuwse kust naar drie ver miste sportvissers uit het Belgische Oostende. De drie mannen zijn zon dag al met hun elf meter lange vis- bootje St. Antoine vanuit de haven van Oostende vertrokken voor een vistochtjc. Ze hadden zondagavond terug moe ten zijn. Dat is dinsdag meegedeeld door het reddingscoördinatiecentrum van de marine in Valkenburg. Vaar tuigen van het Belgisch loodswezen en helikopters van het Belgisch zee wezen hebben maandag al de zee voor de Belgische kust afgezocht en niets gevonden. Maandagmiddag trof een visser 22 mijl ten westen van Westka- pelle viskisten aan in zee, die afkom stig kunnen zijn van de St. Antoine. Dinsdagmorgen zijn de drie Neder landse reddingsboten ingeschakeld. Ook de Belgische helikopter is van morgen weer met haar zoekactie be gonnen. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Sneeuw en hagel Wisselend bewolkt en enkele sneeuw- of hagelbuien, maar morgen middag droog. In de nacht en ochtend lichte vorst. Middagtemperatuur 2 graden. Een naar zwak tot matig af nemende noordelijke wind 4 tot 2 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht -2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 10 jan.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 507 Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 207- Min.tcmp.. -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 307 Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 jan. Zon op 08.47, onder 16.44 Maan op 12.09 onder 01.12 8 jan. Zon op 08.47, onder 16.45 Maan op 12.21 onder 02.28 Volle Maan": 15 jan. (03.31) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een krachtige rug van hogedruk trekt vanuit Scandinavië in onze richting. Aan de voorzijde van deze rug staat een koude noordooste lijke stroming. Daarmee wordt de ko mende 24 uur koude lucht uit Zuid- Scandinavie naar ons land gevoerd. Daarin zal het de komende nacht flink vriezen. In het westen van het land zo'n graad of vijf en in het oos ten plaatselijk zelfs 10 graden. Alleen in het Waddengebied en plaatselijk in Zeeland wordt het met een graad of 2 vorst wat minder koud. Er worden flinke opklaringen verwacht. De noordoosten wind neemt woensdag geleidelijk tot zwak af. Ook in de nacht van woensdag op donderdag vriest het nog, daarna trekt een depressie vanuit het noor den naar Denemarken en wordt het ook bij ons wat minder koud

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1