NIEUWSBODE Herenploeg volleybalvereniging Kwiek begint nieuwe jaar met nuttige eerste seizoenzege: 3-0 Herenploeg handbalvereniging Delta Sport is morele opdoffer nederlaag Heerle al te boven Biljartfinale district tweede klas libre 4 ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse is het nieuwe jaar uitstekend be gonnen. In een puur degradatieduel met van beide kan ten mager veldspel klopte de ploeg van speler/coach Toni van Breda in een inhaalduel het eveneens laaggeklas seerde Alexandria '66/Animo met 3-0. Met het duel tegen Alcazar voor de boeg (donderdag 8 januari om kwart over acht in Rotterdam) kan de Bruse equipe bij her nieuwde winst voorlopig flink afstand nemen van de on derste posities. Opmerkelijk was overigens, dat twee an dere inhaalwedstrijden in de Zierikzeese sporthal Onderdak voor de tweede keer niet doorgingen. De da- mesploeg van Alexandria '66/Animo en de herenploeg van Rovok kwamen niet opdagen, omdat zij problemen hadden met het feit, dat de respectieve duels tegen de da mes van Kwiek en de heren van Mevo '80 vier keer 24 uur vantevoren van drie naar zes uur verhuisden. Eerder in het seizoen leverden begintijden dezelfde 'onoverkomen- lijke' problemen op. Hier ligt een mooie taak voor het districtsbestuur dergelijk 'onsportieve' uitwassen eens aan te pakken. Met name Rotterdamse verenigingen ne men het met de fatsoensnormen niet al te nauw. Voor de aanvang van de ontmoeting tussen de herenploegen van Kwiek en Alexandria '66/Animo deelden Alca zar en Alexandria '66/Animo de laat ste plaats met elk twee punten, ter wijl Kwiek en Kangoeroes beide tot vier punten kwamen. De Westvoorn- se Kangoeroes traden evenwel een keer meer aan dan de overige drie de gradatiekandidaten. Om een serieuze aanzet te geven aan een poging om te komen tot continuering van het eer ste klasserschap diende Kwiek de wedstrijd tegen Alexandria '66/Ani mo in winst om te zetten. Al spoedig bleek, dat mogelijkheden daartoe ruimschoots aanwezig waren. De Rot terdamse opponent probeerde het goed startende Kwiek wel van re pliek te dienen, maar de Maasstede- lijke ploeg herbergt dóódsimpel te weinig volleybalklasse om zich met welke eerste klasser ook te kunnen meten. Louter op routine slaagt de formatie er incidenteel in een puntje mee te pakken, terwijl ook intimida tie van de tegenstander hoog in het vaandel van de Rotterdammers staat. In Erik de Hartog en Wouter van de Berg heeft Alexandria '66/Animo twee spelers, die een duel nog enigs zins een positieve wending kunnen geven, maar dan is ook alles gezegd. Voorsprong Kwiek leek de eerste set probleem loos op zak te gaan steken. Met een onderbreking voor een Rotterdamse time-out bij 5-1 stevende Kwiek door naar 12-4, maar toen sloop de noncha lance meer en meer in het Bruse spel. Dit werd door de Rotterdamse oppo nenten dir.ect opgemerkt. Toen bleek, dat de ploeg wel degelijk over de rou tine beschikt om een dergelijke aan pak van een tegenstander prompt af te straffen. Alexandria '66/Animo begon onder aanvoering van De Visser aan een op mars. Hij prikte de opslagen listig dicht tegen de achterlijn van het Kwiek-vak. Defensief faalde de Bru se ploeg volkomen en er leek ook geen wapen voorhanden om de draad weer op te pakken. Twee Kwiek- timc-outs leverden in het geheel niets op en toen Kees Arensman na een lange rally eindelijk de opslag naar zijn ploeg terughaalde, gaf het scorebord reeds 12-13 in het voordeel van Alexandria '66/Animo aan. Uit een opslag van Eddy van Sluis kwam Kwiek weer naastzij, maar nog wenste Alexandria '66/Animo niet te capituleren. Een time-out van Rot terdamse zijde leverde evenwel een omgekeerd rendement op, doordat Toni van Breda het blok passeerde en voor 14-13 zorgde. André Groenen dijk kwam toen aan Bruse zijde bin nen de lijnen voor junior Erik van Breda en juist hij was het, die het vijftiende punt liet aantekenen. Daarvoor was de opslag evenwel nog een drietal keren over en weer ge gaan. In de tweede set duurde het aanvan kelijk lang, vooraleer er punten van betekenis gescoord werden. De Rot terdamse ploeg kwam zelfs met 3-5 voor, maar toen kreeg de Bruse ploeg weer een bevlieging, zoals in het be gin van de wedstrijd. Een aantal ac ties werd sneller uitgevoerd en toen bleek ook, dat Kwiek wel degelijk de spelers heeft om de Bruse ploeg naar een hogere plaats op de ranglijst te tillen dan totnutoe het geval is. Met name in uitwedstrijden zorgde Kwiek voor een aantal aardige resul taten, maar op eigen bodem lijkt de ploeg zo vast als een huis te zitten. Met name wanneer de acties door spelverdeler Eddy van Sluis op tem po worden gespeeld zijn Toni van Breda en Kees Arensman mans ge noeg om veelvuldig voor een adequa te afwerking te komen. Dat bleek in het middenstuk van de tweede set. Probleemloos boog Kwiek de 3-5 ach terstand om in een 12-5 voorsprong en opnieuw leek een setzege voor het oprapen. Opnieuw echter ook kwam de klad in het Kwiek-spel, alsof de ploeg angst heeft om een set met gro te cijfers te winnen. Een opslagbeurt van Johan Meerman tilde Alexandria '66/Animo opnieuw naastzij. De tweede Kwiek-time-out bij 12-12 had evenwel een kentering tot gevolgd. Een opslagbeurt van Henk Appel le verde twee punten op en nadat Kees Arensman na opslagverlies orde op zaken had .gesteld legde hij een op slag zo moeilijk neer, dat ook Erik den Hartog er geen raad meer mee wist: 15-12. Alexandria '66/Animo leek ge klopt, maar Kwiek verzuimdé om de Rotterdammers de duimschroeven aan te zetten, waardoor het duel naar een bedenkelijk niveau daalde. Toch peurde Kwiek uit de vele rommelige situaties volodoende punten om het initiatief te veroveren en te behou den. Desondanks bleef Alexandria '66/Animo tot 7-6 in het spoor, waar door de mogelijkheid op een eventue le puntendeling aanwezig bleef. Bij de 7-6 stand tekenden André Groenendijk en Henk Appel voor een aantal aardige acties, dat een serie punten opleverde, die definitief het verzet van de Zuidhollanders brak. Wouter van de Berg liet bij 11-6 nog een punt aantekenen, maar toen was de koek helemaal op. Een opslag beurt van Toni van Breda "leverde, dankzij goedlopende aanvallen, vier punten op en dat betekende de defi nitieve nekslag voor de Rotterdam mers: 15-7 en 3-0 in sets. ,,Het was een belangrijke overwinning", betitelde Kees Arensman de eerste seizoenzege voor de Bruse formatie. „Nu zijn we een beetje uit de zorgen, maar we zul len toch nog enige punten meer moe ten pakken, omdat de laagstge- plaatste ploegen in de onderlinge duels ook steeds twee punten verde len. Bij Alcazar is een volgende zege van belang. Mogelijk gaan we dan minder gespannen spelen en kunnen we ook goede resultaten boeken te gen hogergeplaatste ploegen. Van daag won de minst slechte ploeg, maar dat zie je wel vaker wanneer de punten ten koste van alles gepakt moeten worden". De herenploeg van Kwiek begon het kalenderjaar uitstekend door cm nuttige .1-0 overwinning op Alexandria '86/Animo, de eerste seizoenzege. André Hartoog verzendt een schot op de veste van de Brabantse doelman. Middenin wordt Bert de Vos door Fortuna- aanvoerder Nico Franken in bedwang gehouden. De twee aanvoerders vochten menig robbertje uit, zonder dat het overigens over de schreef ging. Fortuna Bergen op Zoom opgerold: 23-15 ZIERIKZEE - De herenploeg van de Zierikzeese hand balvereniging Delta Sport heeft de kater van het verlies tegen Heerle snel verwerkt. Dat ondervond het Bergen op Zoomse Fortuna aan den lijve. De ontmoeting in de Zierikzeese sporthal Onderdak mocht slechts een mi nuut of twaalf de betiteling wedstrijd hebben. Tot dat moment had Fortuna nog gelijke tred kunnen houden, maar toen begon de Brabantse formatie zich meer en meer te storen aan onbenullige misgrepen van het jeug dige arbitrale duo Radeier en Van Zundert. De irritatie vierde meer en meer hoogtij en Delta Sport profiteerde gretig. Halverwege was de marge reeds zes doelpunten (13-7) en in de tweede helft kon de Zierikzeese ploeg rustig consolideren om uiteindelijk bij 23-15 te eindigen. Bijna was het voor Delta Sport een identieke positieve dag geworden als- dat in de vorige ronde het geval was geweest voor Groene Ster. Opnieuw was het laaggeklasseerde Heerle daar de aanleiding toe. Heerle ver raste in de negende competitieronde Delta Sport in de Zierikzeese sport hal en leek tot drie minuten voor tijd ook Groene Ster op een dergelijke on aangename surprise te trakteren. Toen de secondenwijzer nog drie om wentelingen moest maken leidde Heerle nog met 12-14 en leek een tweede sensatie in successie er aan te komen. Groene Ster zette nog een keer massaal de schouders onder de opdracht en rondde het duel alsnog succesvol af: 15-14. Hiermee behoudt de Zevenbergse ploeg nog steeds het ene punt voorsprong op Delta Sport en het lijkt aannemelijk, dat die si tuatie gehandhaafd blijft tot zondag 25 januari, wanneer de twee koplo pers elkaar in sporthal Onderdak voor de tweede keer ontmoeten. In Zevenbergen trok Delta Sport met 17- 19 aan het langste eind. Bliksemstart Fortuna beleefde in Zierikzee een bliksemstart. De ploeg van coach Ad Noordhuize probeerde de thuisploeg direct op achterstand te zetten, zodat Delta Sport in de achtervolging moest, maar de opzet slaagde niet. De eerste schoten verdwenen naast het doel van Matthee Pipping, maar ook aan de andere kant zat het niet mee. Uit een break knalde Bert Nuyens te gen de deklat, maar in de vierde mi nuut had Delta Sport toch succes. André Hartoog werd onheus beje gend en Cor Lagendijk mocht de ze- ven meterworp omzetten. Onder lei ding van de voortreffelijke tandem Piet Cools en Nico Franken bleef Fortuna domineren. Verder dan een 2-3 voorsprong kwamen de Braban ders evenwel niet, omdat de aanval len met te weinig zuiverheid werden afgewerkt en als er al een schot de juiste richting had, dan stond Mat thee Pipping voortreffelijk op de goede plaats. Het eerste ongenoegen met het arbitrale duo ontstond nadat Bert de Vos en Jaco Vleeshouwer de score hadden omgebogen in een 5-3 voorsprong voor de thuisplloeg. Hans en Delta Sport kon freewheelend naar de 23-15 eindstand. Fortuna bleek de goede cadans die in de laatste zes wedstrijden werd opgebouwd niet te hebben meege bracht naar Zierikzee. De eerste drie wedstrijden van de competitie gin gen voor Fortuna verloren, maar daarna leverden zes wedstrijden elf punten op en leek Fortuna, dat het afgelopen seizoen met Delta Sport degradeerde, zich zelfs op te werpen als een eventueel gegadigde voor de bovenste plaatsen. De nederlaag te gen Delta Sport en de komende con frontatie met Groene Ster zullen de ploeg evenwel weer doen zakken naar een middenmootpositie. Delta Sport speelt op zondag 25 januari in sporthal Onderdak tegen Groene Ster, maar gaat voordien nog op be zoek bij het lastige Dongen en het laaggeklasseerde Rapid. De 23 Zie rikzeese treffers werden geprodu ceerd door Bert de Vos en Peter Lefè- vre (ieder zes), Erwin Schaalje (drie keer), André Hartoog en Francois Verrijzer (ieder twee keer) en Cor La gendijk en Bert Nuyens (ieder een keer). Topscorer van de wedstrijd werd evenwel Nico Franken met ze ven doelpunten. ZIERIKZEE - Biljartvereniging DOS uit Nieuwerkerk organiseert in het komende weekeinde van 9 tot en met 11 januari in haar clubhuis café De Meebaal in Nieuwerkerk de dis trictsfinale in de tweede klas libre. Dorreman zal het in Nieuwerkerk overigens niet gemakkelijk krijgen. In de voorwedstrijden toonden Jaap den Haan van bv Witte van Haemste- de en Cees den Boer van bv Phoenix aan in goede doen te zijn door beiden promotie af te dwingen naar de eer ste klas met algemeen gemiddelden van respectievelijk 4,10 en 4,15. Dor reman heeft een algemeen gemiddel de van 3,91 achter zijn naam staan. De overige vijf finalisten blijven in algemeen gemiddelde enigszins ach ter op genoemd drietal, maar in een. finaletoemooi spelen de eerder ge scoorde gemiddelden vaak een onder geschikte rol en gaat het veelal meer om wie de zenuwen het best in be dwang heeft. Koos Dorreman heeft als enige- een clubmaat in de finale. Jan Dalebout is de tweede vertegen woordiger van de bv Renesse. Zuster vereniging De Wig is van de partij met Jaap Verboom, Adrie de Waay komt namens bv Windenburg, Toon Schouwenaar vertegenwoordigt bv Bommenede en de organiserende ver eniging bv DOS heeft Leen Hokke on der de deelnemers. de Rooy kon nog een keer aansluiten, maar toen was de Bergen op Zoomse koek helemaal op. Peter Lefèvre kwam in de ploeg en dat was net iets te veel voor het op instorten staande Brabantse team. Lefèvre scoorde vier keer kort na elkaar en dat resul teerde in een marge, die Fortuna geen moment meer kon dichten. In de slotminuten van de eerste helft kon Nico Franken nog twee tref fers aandragen, maar ook Delta Sport vond nog een aantal keren het net achter de zeker niet grootse doel man Anton de Rooy. In de pauze tus sen de twee speelhelften maakte Fortuna-coach Ad Noordhuize de kar dinale fout zijn ongenoegen kenbaar te maken aan het adres van de twee arbiters. „Dat moeten ze blijven doen", zei Rob de Vos. „Als de Bra banders maar flink blijven ouwehoe ren, dan zit het voor ons wel snor". Dat gebeurde ook en Delta Sport pro fiteerde gretig. Vooraleer de doelpun- tenhonger was gestild stond Delta Sport reeds op een marge van elf doelpunten (18-7) en was de strijd de finitief gestreden, ondanks het feit dat de thuisploeg het gedurende een deel van de tweede helft niet al te nauw nam met de zuiverheid in de ac ties. Hier profiteerde routinier Nico Franken gretig van door vijf keer achter elkaar te scoren, maar ook hij kon niet voorkomen, dat tussendoor ook nog aan de andere kant geprofi teerd kon worden. Provoceren De Brabantse ploeg bleef provoce ren, ondanks herhaalde oproepen van de kant daarmee te stoppen om zodoende alsnog wat te kunnen doen aan de achterstand. Het optreden van de arbiters bleef diverse spelers en coach Noordhuize evenwel irriteren Bert de Vos passeert de Fortuna-verdediging. Eddy van de Oudera (7) en Ger Zwagemakers (11) kunnen niets meer uitrichten. De Brabantse ploeg zou met ruime 23-15 cijfers verliezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4