Wilgen knotten in de kou Zonnemaire heeft met verbouwde basisschool kennis kunnen maken Veel belangstelling voor derde modelspoorbeurs Brouwershaven streeknieuws Parkeerschade Aanrijding Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 januari 1987 Nr. 24060 3 Met nieuwe naam De Zonnewijzer'' ZONNEMAIRE - De bijzondere basisschool in Zonne maire heeft een open dag gehouden en had daar ook vol doende redenen voor. Zo is het verbouwingstijdperk af gerond; werden de handen geschud met de beste wensen voor het nieuwe jaar én heeft de school een nieuwe naam gekregen; de Zonnewijzer. Vanzelfsprekend, dat direc teur P. Dekker zich bijzonder ingenomen toonde met de ze zaken. Momenteel telt de school 41 leerlingen. De voorgeschiedenis is nagenoeg bekend. Zonnemaire telde twee lage re scholen; een openbare en een bij zondere. Door de lage leerlingaantal len en de wet op het basisonderwijs moest één school het onderspit del ven. De Christelijk Nationale School mocht blijven bestaan met haar (toen) 25 leerlingen. ,,Het belangrijk ste is natuurlijk, dat een dorp als Zonnemaire een school heeft. Dat is voor de leefbaarheid van enorm be lang", aldus Dekker. Samengevoegd Zo dacht het gemeentebestuur en het rijk er ook over en werd werd zo'n 400.000 gulden vrijgemaakt voor de verbouwing van de bijzondere basis school. Het oude onderkomen werd samengevoegd met de leeggekomen ruimte van de openbare school, zodat de 'nieuwe' basisschool voldoende ruimte heeft. Dekker: „Eerder maakten we ge bruik van de apart gelegen kleuter school. Nu was de afstand niet zo groot, dus het was geen onoverkome lijk probleem. Maar gelukkig is alles nu samengevoegd en zit alles onder één dak. Dat is toch erg prettig". Zelf begeleidt Dekker de groepen 6, 7 en 8, terwijl zijn collega Jan van den Berg de groepen 3, 4 en 5 voor zijn re kening neemt. Nicolette Quant heeft de kleuters onder haar hoede. Volgens Dekker is het prettig wer ken in de nieuwe ruimten, die sinds de zomervakantie aan de nodige ver anderingen onderhevig zijn geweest. Precies volgens schema werd de laat ste verhuizing in de kerst'vakantie volbracht, waaraan de kleuters een wezenlijke bijdrage hebben geleverd door zelf de handen uit de mouwen te steken. Omhelst De nieuw ontstane schoolruimte omhelst naast de vanzelfsprekende lokalen ondermeer bergruimten, toi letten, een douche en centrale entree enzovoort. Dekker legt uit, dat er nog wel een en ander moet gebeuren bui ten de muren van de school. Zo is het schoolplein nog niet klaar, krijgen de kleuters nog een grasveldje en een zandbak en moet er een omheining komen langs de Zuiddijk, „want kin deren schieten graag de bosjes in en dan komen ze gelijk op de weg te recht. Dat is te gevaarlijk". Geen openbare basischool meer in Zonnemaire dus. De oudste leerlin gen van de voormalige school zijn naar Noordgouwe gegaan, waar wel openbaar onderwijs genoten kan worden. Volgens de wet is de bijzon dere school verplicht iedereen aan te nemen, maar zo ervaart Dekker het niet. „Natuurlijk is het zo, dat we als christelijke school onze identiteit be houden. Anders ben je geen christe lijke school. We leggen dit de ouders uit. Wanneer die dan voor onze school kiezen, ondanks het gegeven dat zij geen christelijke achtergrond heb ben, dan is dat plezierig". Voor Dekker is het van groot be lang, dat Zonnemaire een eigen ba sisschool heeft; de Zonnewijzer dus. Zelf geeft de directeur les aan 'slechts' acht kinderen. Dat is bij zijn collega's wel anders. De school telt 16 kleuters en nogeens 18 kinderen in de groepen 3, 4 en 5. „Dat is een prettig gegeven. Als je veel kinderen in de laagste klassen hebt, dan kun je vooruit". Volgens Dekker zijn de prognoses voor de toekomst niet slecht. Open huis dus en daarvoor was veel belangstelling. Ouders en overige be langstellenden kwamen naar de Zon newijzer toe om de nieuwe ruimten eens te 'inspecteren'. Het bestuur van de school had een bord met de naam van de school opgehangen, die door Dekker werd onthuld. En daarmee is het onderwijs in Zonnemaire weer een mijlpaal verder. Zo'n 500 bezoekers in Tonnenmagazijn ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE Bejaardenmiddag De NCVB heeft voor woensdag 7 ja nuari weer een bejaardenmiddag op de agenda staan. De ouderen komen om 14.30 uur tezamen in de Christe lijk Gereformeerde Kerk. Expositie De tentoonstelling de Witte van Haamstede in de Burgh-Haamsteed- se Bewaerschole duurt een dag korter- dan gepland. Donderdag 8 januari is de laatste dag. OOSTERLAND De afdeling Zierikzee van de Unie Van Vrijwilligers heeft voor woens dag 7 januari een nieuwjaarsbijeen komst gepland in het eigen onderko men. Het samenzijn begint om 09.15 uur. In de Corneliastichting is per 1 maart plaats voor een vrijwilligster voor de dinsdagmiddagsoos. Ook voor de wisseling bij de boekenwa- gen in het ziekenhuis zijn twee vrij willigers nodig, terwijl in het UVV- bestuur nog een stoel vacant is. Contactgroep De Gereformeerde Vrouwencon tactgroep komt woensdag 7 januari bijeen in de benedenzaal van het kerkgebouw te Zierikzee. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Bijeenkomst ANBO De Zierikzeese afdeling van de Al gemene Nederlandse Bond voor Ou deren komt zaterdag 10 januari bij een tijdens de nieuwjaarsreceptie in de' Graanbeurs. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur, terwijl de zaal om 13.30 uur open gaat. Op het program ma staan ondermeer een voordracht, zang, een declamatie, accordeonmu- ziek en een verloting. Donderdag 8 ja nuari komt de afdeling bijeen in zaaltje 'Paternoster' om te spreken over gezonde voeding. Dit begint om 14.00 uur. ZVU-cursussen Op de RSG Prof. Zeeman aan het Hatfieldpark start maandag 12 ja nuari de cursus computerkunde-in- Studievereniging De Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duive- land heeft voor vrijdag 9 januari een ledenvergadering op de agenda staan. De leden komen vanaf 19.45 uur bijeen in de consistoriekamer van de Gereformeerde Gemeente in Oosterland. In een vorige vergade ring is bestuurder Van Oostenbrugge tot voorzitter gekozen, zodat er een vacature is vrijgekomen. Die kan met de bestuursverkiezing opgevuld wor den. C. W. Flikweert is aftredend en herkiesbaar. J. H. Kalle, wethouder in Dirksland, komt spreken over het verschil tussen raadslid en wethou der. Na een koffiepauze is er gelegen heid tot discussie. BRUINISSE Schoorsteenbrand Op Nieuwjaarsdag werd de familie De W. aan de Industrieweg met een soort vuurwerk geconfronteerd dat voor hen een slecht begin van het nieuwe jaar betekende. Een schoor steenbrand van de allesbrander in de keuken sloeg over naar de zolderbal ken. Met behulp van de buren werd de brand met de tuinslang geblust. Verder ontstond er grote rook- en wa terschade. De brandweer hoefde niet in actie te komen. Vogelruilbeurs De Vogelvereniging De Nachtegaal houdt op zaterdag 10 januari weer de voor de Modelspoorvereniging Wal cheren. De leden van deze vereniging lieten de bezoekers zien welke kanten je op- kunt met de treinsets. De conclusie moet zijn: veel. Vele meters rails lie pen over de houten platen, waarvan iedere vierkante centimeter benut was. Huisjes, boompjes, viaducten, bergen enzovoort. Het was een com plete stad. Achter die stellage stond een aantal mannen de knoppen te be dienen. Ongevallen 'Treinongevallen' hebben zich niet voorgedaan, maar het scheelde vaak maar weinig. Gelukkig kennen de Nederlandse Spoorwegen computer gestuurde trajecten en is de kans op ongevallen tot een minimum be perkt. Hoe anders is het bij de mo delspoorfreaks, die de veiligheid trachten te waarborgen met kreten als 'Laat maar komen' en 'Ik wacht wel even met mijn trein'. Uit de mond van één van de machinisten was te vernemen, dat het op die manier leuk blijft. „Met computers heb je niets meer te doen". Krikke mag terugkijken op een ge slaagde modelspoorbeurs; drie keer is scheepsrecht. Het zit er dik in, dat de organisator een volgende beurs op poten gaat zetten. Of die beurs nog groter wordt en wellicht nog meer mensen gaat trekken is vooralsnog de vraag. MIDDELBURG Expositie Het Zeeuws Kunstenaars Centrum is verhuisd naar de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Tussen 10 ja nuari en 6 februari exposeren Renate Bauer en Olaf Stevens met gouaches en porselein. BROUWERSHAVEN - Zo'n 500 belangstellenden heb ben de modelspoorbeurs in het Brouwse Tonnenmaga zijn bezocht. Een aantal, dat de organisatie na de te leurstellende septemberbeurs weer alle hoop heeft te ruggegeven. Toen kwamen slechts 150 mensen naar de treinen kijken en dat waren er zo'n 650 minder dan tij dens de eerste beurs in januari van het vorige jaar. Orga nisator Frits Krikke is tevreden. voldoende te vinden", legt Krikke uit. Marklin Naast de bekende merken als Mar klin en Fleischmann kregen de bezoe kers ook onderdelen en locomotieven van voor de leek minder bekende merken als Pola, Minitrix en Busch voorgeschoteld. Er werd druk zaken gedaan en ongemerkt gaat er heel wat geld om in die vermeende kinder hobby. Jong en oud liepen langs de stands en moesten voor een beetje trein-stel al gauw honderd gulden of meer neertellen. Maar men had het er voor over. „Het lijkt natuurlijk duur, maar dat geldt ook voor de postzegels. Daar heb ik niet zoveel verstand van; maar ik weet dat sommige zegels be hoorlijk prijzig zijn. Dat hoort nu éénmaal bij het verzamelen", aldus Krikke, die zelf ook een stand op de beurs had opgesteld. Maar duur of niet. Krikke wil beslist niet, dat het een zakelijk gebeuren gaat worden, zo'n modelspoorbeurs. Om dat te voorkomen had hij enke le plaatselijke winkeliers uitgeno digd, die ook treinstellen en bijbeho rende attributen verkochten. „De verzamelaars mogen geen nieuwe spullen verkopen, maar met de win keliers erbij zijn ze wel aanwezig. Zo is er voor iedereen iets te vinden". En dat was er ook, want naast de mo delspoorbeurs in de benedenzaal, was er op zolder ruimte vrijgemaakt Het was gezellig druk in de bene denzaal van het Tonnenmagazijn, waar de verzamelaars in de ochtend uren hun ruil- en verkoopwaar ten toon hadden gespreid. Volgens Krik ke zijn het in eerste instantie de ver zamelaars, die de beurs bezoeken. „Ik heb zelfs al mensen uit Utrecht zien lopen. Zo'n beurs moet natuur lijk een begrip worden. Er is nu al BURGH-HAAMSTEDE - W. Z. uit Rotterdam deed aangifte van par keerschade aan zijn auto die gepar keerd stond aan de Westerenbanweg te Haamstede. Het rechter portier van het voertuig werd op twee janua ri ingedeukt door iemand die geen vi sitekaartje achterliet. open dag naar de verbouwde Zonnewijzer kijken. formatica voor gevorderden. Het is een initiatief van de ZVU en om 19.00 uur kan men er terecht. Tevens wordt op maandag 12 jhnua- ri de ZVU-cursus Geschiedenis van de laatste vijftig jaar gehouden, om 19.30 uur in de Prinses Julianaschool aan het Jannewekken. maandelijkse vogelruil- en verkoop beurs. De beurs wordt gehouden van een tot drie uur in het clubgebouw aan de Molenweg en is voor iedereen toegankelijk. Opkopers zijn aanwe zig. ZIERIKZEE - Op het kruispunt d'Aillystraat/H. J. Doelemanplein te Zierikzee ontstond gisteren (zondag) een aanrijding waarbij twee auto's lichte schade opliepen. J. H. uit Oos terland reed over het H. J. Doeleman plein en zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan J. d. B. uit Zie rikzee die met zijn auto van rechts kwam. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Er deden zich geen per- sponlijke ongelukken voor. Ook de leerlingen kwamen tijdens de Het was gezellig druk in het Brouwse Tonnenmagazijn. SCHUDDEBEURS - De actief terreinbeheer groep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland heeft de eer ste zaterdag van het nieuwe jaar aangegrepen om weer aan de slag te gaan. Slechts vijf vrijwilligers dit keer togen naar de Roterydijk in Schuddebeurs, waar op een stukje grond van het Zeeuws Landschap vijfentwintig wilgen ge knot moesten worden. Het was behoorlijk koud en vandaar dat de Rietdijk in Dreisehor nog even moet wachten. Daar zouden de natuurliefhebbers eerst iepen gaan planten, maar volgens coördinator Harry Verkaart leent het vries weer zich hier niet voor. Wilgen knotten dus en dat ging goed. Het hout werd op een stapel gegooid en verbrand. Zoals eerder gemeld beperkt de groep zich tot de ochtenduren, omdat gebleken is. dat het werken tot 's middags laat te veel van het goede is. Binnenkort komt de groep weer bijeen en het kan nogeens gezegd, vrijwilligers zijn welkom. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071 en 01110-2449. Fotograaf (na 17.30 uur). 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3