Vroege lammetjes M c Duitsers op motor trachten pompbediende te beroven Grote brand schuur Dreischor DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding Zierikzee AUSTIN Zeeuwse stichting voor doven op komst Caravan in lichterlaaie Lichte schade bij aanrijding WAh 1£6* pa ZIÈRIKZEESCHE NIEUWSBODE Economie Modelspoorbeurs Eerste zege Van Huizen De Kamer van Koophandel meldt, dat het be- In het Tonnenmögazijn in Brouwershaven werd De herenploeg van volleybalvereniging Kwiek De Burgh-Haamsteedse zaterdag vierde klas- drijfsleven er weer zin in heeft. Het econo- voor de derde keer een modelspoorbeurs ge- uit Bruinisse behaalde de eerste seizoenzege ser DFS komt tot nu als beste Schouwen-Dui- misch herstel gaat ook ten gunste van de houden. Ook dit keer was er weer een grote in de belangrijke inhaalwedstrijd tegen Alexan- velandse KNVB-ploeg voor de dag. Trainer Zeeuwse bedrijven. (Pag. 2). belangstelling. (Pag. 3). dria '66/Animo. (Pag. 4). Jaap van Huizen vertelt. (Pag. 5). MAANDAG 5 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24060 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij leven zoals toij kunnen, niet zoals wij willen. Trissino KERKWERVE - De eerste echte sneeuw moet nog vallen, maar de eerste lammetjes zijn er. Zondagmor gen omstreeks 06'.00 uur zagen twee rammetjes het levenslicht in de boer derij aan de Bootsweg te Kerkwerve. Volgens schapenhouder S. Uil zijn het twee stevige en gezonde lamme tjes, die het de moeder tijdens de be valling niet moeilijk gemaakt heb ben. De schaaphouder legt uit, dat het een 'ongelukje' geweest is. Een wel lustige ram was ongemerkt bij een vrouwelijke schone gekomen en zie daar het resultaat. Zoals Uil vertelt is het de bedoeling dat pas over enige tijd de volgende 18 lammeren gebo ren worden en het grootste aantal - 82 - pas in maart. ,,Dat is de gebruikelij ke tijd per slot van rekening". Prima De twee rammetjes maken het pri ma. Naar het zich laat aanzien hoeft er geen warmtejamp gebruikt te wor den. De stal biedt de dieren voldoen de warmte. Het is juist in de geboor tetijd van belang, dat het niet te koud is. Zo snel de lammeren wat verder zijn, beschermt de vacht hen tegen eventuele vrieskou. Het zijn zogezegd de eerste - gesig naleerde - lammeren en het zal nog even duren voordat de volgenden zich aandienen. De primeur komt dit jaar uit Kerkwerve. ZIERIKZEE - De pompbediende van de Texaeo-benzinepomp aan de Nieuwe Kooiweg te Zierikzee, de heer C. W. kreeg aan het begin van het nieuwe jaar de schrik van zijn leven. Twee jongens rijdend op een zwarte motorfiets met een Duits kenteken trachtten hem te beroven van zijn schoudertas met geldinhoud. Zij de den dit op vrijdag 2 januari om 11.20 uur door langzaam het benzine station over te rijden en daarbij W. die juist naar het kantoortje liep de tas van zijn schouder proberen te trekken. Deze opzet lukte echter niet omdat W. zijn tas stevig om had. De politie heeft het signalement van de daders verspreid maar tot nu toe ont breekt elk spoor. ZIERIKZEE - Het kruispunt Schel- destraat/Grevelingenstraat te Zierik zee was zaterdag het decor bij een aanrijding tussen twee personenau to's. A. N. uit Zierikzee reed over de Scheldestraat in de richting van het centrum van Zierikzee en zou daarbij A. d. B., eveneens uit Zierikzee over het hoofd hebben gezien. D. B. kwam met zijn voertuig vanaf rechts over de Grevelingenstraat aanrijden en wil de ook rechtsaf slaan. Een aanrijding volgde waarbij beide auto's lichte schade opliepen. Er deden zich geen persoonlijke verwondingen voor. AMSTERDAM - Om ex-drugsver slaafden in Amsterdam een echt toe komstperspectief te bieden zal hen een betaalde werkkring geboden moeten worden. Daarvoor pleitte voorzitter Keppel van de FNV afde ling Amsterdam tijdens zijn nieuw jaarsrede in de hoofdstad. Advertentie De vlammenzee veranderde de schuur in een grote ashoop. DREISCHOR - Bij een felle uitslaande brand aan de Gaanderseweg te Dreischor is vanmorgen, maandag, een brandweerman gewond geraakt toen één van de muren naar beneden kwam. De vtiurbestrijder is met - near het - zich laat aanzien - lichte verwondingen per ambulance naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Van de schuur is niets overgebleven. Omstreeks 22.20 uur, zondagavond, kwam de eerste melding binnen, waarna de plaatselijke brandweer korpsen (Dreischor, Brouwershaven en Kerkwerve) uitrukten. Het betreft de schuur van de familie D. J. uit die zelfde plaats. De brand zorgde voor de nodige ravage. In de stal waren na melijk zes paarden ondergebracht, die door de vuurbestrijders naar bui ten werden gejaagd. Plaats De beesten zochten zich een veilige plaats, maar raakten uit het oog van de brandweerlieden en toegeschoten helpers. Eén van de paarden kwam in de nabijgelegen sloot terecht en werd daar met de schrik uitgehaald. De VLISSINGEN - Binnen kor te tijd wordt de Zeeuwse Stich ting Welzijn Doven (ZSWD) of ficieel opgericht. Er zijn nieuwe ontwerp-statuten ge maakt, nadat een eerste versie vorig jaar al het daglicht zag. Er is aansluiting gezocht bij de bestaande behoeften in de do- venwereld en activiteiten, die al worden ondernomen. Het is de bedoeling, dat de ZSWD een groot deel van het dovenwerk in Zeeland coördi neert en adviezen en voorlich ting geeft als daarom gevraagd wordt. In het kort komt het er op neer, dat de ZSWD bestaat uit vier werkgroepen; voorlich ting, educatie, gebarencursus- sen en ontspanning. Van elke werkgroep zitten vertegenwoordigers in het be stuur van de ZSWD. Dit be stuur stemt alle werkzaamhe den op elkaar af en zorgt voor de algemene contacten met de overheid en particuliere instel lingen. Ook zorgt zij voor één heid in begroting en jaar verslag. Behoefte In een aantal werkgroepen is nog behoefte aan vrijwilligers; doven en horenden. Wie hier voor belangstelling heeft kan bellen met de teksttelefoon 01198-1560 of via Tbleplus (van doven naar horenden) (020- 271414) en (van horenden naar doven) (06-0101). brandweer was inmiddels druk doen de om voldoende watertoevoer te rea liseren; hetgeen in eerste instantie moeizaam verliep. Op het moment van het uitbreken van de brand regende en waaide het enorm, hetgeen de bluswerkzaamhe den niet gemakkelijker maakte. Door het slechte weer was de Gaanderse weg langs de zijkanten vrijwel onbe rijdbaar geworden, waardoor menig voertuig vast kwam te zitten. Deson danks kon om 23.40 uur het sein 'brand meester' gegeven worden. Woonhuis De brandweerkorpsen hebben het belendende woonhuis kunnen sparen al moet wel op de nodige rook- en wa terschade gerekend worden. Bij het ter perse gaan van de deze krant - om streeks 13.00 uur - lagen de resten van de grote schuur nog na te smeulen en was de brandweer nog present om SCHARENDIJKE - Dankzij de oplettendheid van een politieagent heeft men een man aangehouden die naar men aanneemt de leegstaande caravan van vermoedelijk H. S. uit Frankfort aan Main in brand heeft gestoken. De caravan stond op cam ping De Lelie en brandde in de nacht van zondag op maandag 5 januari ge heel uit, terwijl ook een nabij staan de carvan schade opliep. De brand weer van Middenschouwen kon erger voorkomen. De brand werd ontdekt door een politieagent die geen dienst had. Even daarvoor was zijn aan dacht getrokken dooreen man op een fiets die zich vreemd gedroeg. Hij kon deze persoon, H. W., eveneens uit Frankfort aan Main, achterhalen en stelde vast dat er schroeivlekken op zijn kleding zaten. Volgens de politie is de dader dan ook wel duidelijk. Naar de motivatie stelt zij een onder zoek in. Het vermoeden bestaat dat het een 'vriendendienst' betreft om verzekeringsgeld op te strijken. BROUWERSHAVEN Op de Schendersweg te Brouwershaven ont stond vrijdag een aanrijding tussen twee personenauto's waarbij lichte schade ontstond. D. D. uit Brouwers haven ging in de richting Kromwal en kon daarbij niet uiterst rechts op de weg rijden vanwege de geparkeerd staande auto's. Tben A. v. d. M. uit Brouwershaven hem komend vanuit de tegengestelde richting passeerde raakten zij elkaar in de flank. De auto van V. de M. werd licht bescha digd. een oogje in het zeil te houden. Door de lange bluswerkzaamheden is de politie niet in staat geweest om de schade en de oorzaak vast te stellen. Gerekend moet échter worden op enkele tonnen schade. Of de eigenaar verzekerd is is vooralsnog niet be kend. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BII.T Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Buien Guur weer. Wisselend bewolkt en enkele regen-, sneeuw- en hagelbuien. Middagtemperatuur 4 graden. Een westenwind draaiend naar noord west 7 tot 8, morgen afnemend 7 tot 6 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 3 graden, WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 jan.: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: noordoost 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht, zuidwest 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 jan. Zon op 08.48, ogder 16.43 Maan op 11.59, onder Volle Maan: 15 jan. (03.31) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt in eerste instantie bepaald door een depressie die van de Noordzee naar Noord- Polen gaat trekken. Boven onze om geving staat tot dinsdagmiddag een vrij krachtige en aan zee harde wind uit west tot noordwest. Daarmee wordt via de Britse Eilanden onsta biele lucht aangevoerd waarin buien voorkomen. Na een minimum van zo'n graad of 2 worden overdag tem peraturen van rond 5 graden bereikt. Een krachtige rug van hogedruk boven Scandinavië gaat zich in de loop van dinsdag zuidwaarts uitbrei den. De wind draait bij ons dinsdag middag of -avond naar noord tot noordoost. Voorafgegaan door enkele sneeuwbuien stroomt dan in de nacht van dinsdag op woensdag koude lucht uit Scandinavië over ons land. De temperatuur daalt dan onder nul. In het noordoosten mogelijk zelfs tot rond min 5 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1