Simon Hart over zijn leven als caféhouder Met de Zierikzeesche Nieuwsbode een dagje richting Roompot's Zwemparadijs DiROOUWT zwemparadijs kortingbon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Modelspoor ruilbeurs Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 januari 1987 Nr. 24059 3 Gedurende de gehele maand januari met korting naar Kamperland KAMPERLAND - Voor al die mensen, die deze nat te winter eens zomers wil len onderbreken heeft de Zierikzeesche Nieuwsbode een speciale aanbieding. Samen met Roompot's Zwemparadijs in Kamper land is er voor de lezers van deze krant een zwem- maand georganiseerd. Met extra lage entreeprijzen kan een ieder (hernieuwd) kennis maken met het sub tropisch zwemparadijs, dat op nog geen steenworp af stand (dertig kilometer!) van Schouwen-Duiveland ligt. Gedurende de gehele maand januari van dit jaar kunnen de lezers in Kam perland terecht met de bon. Roompot's Zwemparadijs is niet al leen in Zeeland een begrip geworden, maar eigenlijk in het gehele land (en daarbuiten). Bedrijfsleider P. A. Ha- hielink heeft met zijn personeel een groot scala aan ontspanningsmoge lijkheden bijeen gebracht, waar voor een ieder wat wils te vinden is. Baantjes Dat zwemmen heel wat meer kan betekenen, dan het 'simpele' baantjes trekken blijkt wel uit de vele moge lijkheden in Kamperland. Zo is er een golfslagbad (30 graden), de wirl- pools (37 graden), de Jetstream (32 graden) en het warme Turks stoom bad (45 graden). Doe hier een massa gewaterval bij en met recht mag ge sproken worden van een zwempara- dijs. Die extra gereduceerde prijzen maken het wel heel aantrekkelijk om de dikke winterjas even te ruilen voor luchtige badkledij. De lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode kunnen volstaan met het uitknippen van bijgaande bon en die aan de kassa van het zwempara dijs in te leveren. Kinderen tot vier jaar kunnen gratis naar binnen, ter wijl volwassenen 7,50 gulden betalen in plaats van 15 gulden. Kinderen vanaf vier jaar mogen de toegangs poort voor 4,5 gulden door (in plaats van 7,5 gulden) en gezinnen (twee vol wassenen en twee kinderen) zijn voor 22,50 gulden uit de kosten. In een grote hal is het golfslagbad met een aangename temperatuur van dertig graden; een prettige gedachte tijdens de wintermaanden. Ook is er een peuterspeelbad met een veilig glijbaantje. Veel belangstelling is er altijd voor de glijtocht over een acht endertig meter lange glijbaan, die uiteindelijk in het golfslagbad uit komt. Kortom, te veel om op te noe men en meer dan de moeite waard om het eens te proberen. Maar er is veel meer dan 'alleen' de zwembaden, die overigens voor alle leeftijdsgroepen geschikt zijn. Zo kan gekozen worden voor de overdek te zonneweide. Een groot aantal spe ciale lampen bootst de zomerse zon na. En dan de vele ligstoelen, die bij de zwembaden staan opgesteld. Een ideale gelegenheid om de allerkleins ten in de gaten te houden of om ge woon eens met de ogen dicht het ge zellige geluid van een zwemparadijs actief deelnemen aan het zwemge beuren is een aparte accommodatie. De ruimte geeft toegang tot de bikini- bar. Daar kan in badkleding de in wendige mens gesterkt worden. De accommodatie telt tal van extra voor zieningen, die een aangename tijd ga randeren. Voor degenen, die niet precies we ten hoe het zwembad in Kamperland te bereiken is deze handwijzing. Na aan te horen. Een drankje erbij com pleteert alles. Het zwemparadijs voorziet in een aantal kinderboxen, zodat zelfs de al lerkleinsten het dagje uit mee kun nen maken. Voor bézoekers, die niet de Zeelandbrug neemt de eerste af slag Kamperland-Domburg. Deze weg wordt gevolgd tot de afslag Kamperland (viaduct), waarna bor den van het. zwemparadijs de route met grote regelmaat aangeven. Speciaal voor lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode Met deze bon kunt u toegang verkrijgen tot het ROOMPOT'S ZWEMPARADIJS te KAMPERLAND, tegen een sterk gereduceerde prijs; t.w.: Kinderen tot 4 jaar gratis 7,50 - volwassenen vanaf 15 jaar (normale prijs f 15,00) 4,50 - kinderen vanaf 4 jaar (normale prijs f 7,50) 22,50 - gezin (2 volwas.-2 kind.) (normale prijs 37,50) U kunt gebruik maken van alle voorzieningen, exclusief de sauna, elke dag van 10.00 tot 22.00 uur. Deze bon is uitsluitend geldig gedurende de maand januari 1987. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M, Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur) 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur) 01110-13568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. neer de benenwagen het ook maar enigszins toelaat kuiert de bewoner van De Wieken naar het centrum van Zierikzee om er zijn natje, een cog nacje of een glaasje jenever te gebrui ken. Bang dat hij wat over de schreef zal gaan is hij niet. ,,Ik heb in mijn hele leven een keer te diep in het glaasje gekeken en daar voelde ik me de volgende dag zo besodemieterd van dat ik dat nooit meer herhaald heb. Nee, ik maak er geen misbruik van, want dan loopt het spaak", zegt de cafébaas in ruste die toch met eni ge weemoed terugdenkt aan die tij den van weleer toen het er naar zijn zeggen toch allemaal wat gemoedelij ker aan toeging. BONN - De Westduitse regering heeft boos gereageerd op de blunder die het eerste televisienet (ARD) eer der op de avond uithaalde, door de nieuwjaarstoespraak uit te zenden die bondskanselier Helmut Kohl eind vorig jaar (1985) uitsprak. Vervolg van pagina 1 meur tijdens de beurs wordt gevormd door de ruim 15 meter lange modu- lenbaan van de modelspoorclub Wal cheren. Het gevaarte is opgebouwd uit elementen met elk een lengte van ongeveer 1.20 meter die aan elkaar gekoppeld worden. Elk onderdeel is eigendom van een clublid en vele van hen zullen naar het Tonnenmagazijn komen om hun stukje van het geheel te bedienen en te demonstreren. Om dat het totaal een baan van ruim 15 meter lengte oplevert met daarop ve le honderden meters spoorrails vergt dit onderdeel van de beurs nogal wat ruimte. Men heeft daarom besloten de baan in de bovenzaal van het Tbn- nenmagazijn onder te brengen. Verder is er in de hal een videopre sentatie over stoomtreinen en mo- delspoorbouw en zullen er demon straties worden gegeven met op afstand bedienbarc modelauto's. „Al les wat maar enigszins met mo delspoor te maken heeft is vertegen woordigd. We hopen dat iedereen aan zijn trekken komt", aldus Krikke. Zelf is hij al meer dan twintig jaar fa natiek bezig met zijn hobby. „Het is een prachtig tijdverdrijf waarmee je je eigen ideeën kunt onderbrengen in de baan", zegt hij enthousiast. Krik ke benadrukt dat bij de beurs morgen vooral de nadruk ligt op het ruilen, zoals de naam ook al zegt. „En verder kan men ideeën opdoen door te zien hoe een ander te werk is gegaan. Het evenement duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden die vooraf nog nadere informatie willen kunnen vandaag (vrijdag) bellen naar tele foonnummer 01119-1927. keer leverde die speurtocht enkele vaten wijn op. Welk schip die kostba re lading verloren had zal wel altijd een raadsel blijven. Voor Hart was het echter een goede „vangst" die hij onverwijld doorverkocht aan de toenmalige burgemeester Boogert. Gemoedelijkheid De tijd dat Hart met vaste hand de glazen goudgeel gerstenat vulde be hoort al lang tot het verleden. Op 64- jarige leeftijd nam Hart, op aandrin gen van zijn vrouw afscheid van zijn vaste stek achter de toog. Dat hield echter niet in dat hij het caféleven voorgoed vaarwel heeft gezegd. Wan Dat Simon Hart ooit tot de gelede ren van café-houders zou toetreden lag voor de hand. Zijn vader was im mers de kastelein van de Heerekeet aan Flaauwers. Toch duurde het nog een aantal jaren voordat Simon in de voetsporen van zijn vader trad. „Op mijn twaalfde jaar ging ik naar zee", mijmert hij. Op zo'n krakend houten schip met bolle zeilen richting Ant werpen koersen of de Rijn afzakken om een vracht grint of kolen af te le veren moet voor een jonge knul een hele belevenis zijn geweest. Romantiek Zoals dat zo vaak gebeurt gooide de liefde roet in het eten. Een lief achter laten op de wal is ynmers voorwaar geen kleinigheid. De inmiddels 23- jarige Hart besloot dan ook om na de Eerste Wereldoorlog zijn zeemans- bestaan om te ruilen voor een burger- mansbestaan aan de wal. Dat burgermansbestaan speelde zich hoofdzakelijk af in café Heere keet bij Flaauwers, dat Hart van zijn vader overgenomen had. In welk jaar dat precies was herinnert de 89-jarige zich niet meer precies. Geen wonder eigenlijk dat hij zich niet alles meer precies voor de geest kan halen; wie immers zo'n leeftijd heeft bereikt is tijdens zijn leven getuige geweest van een aantal belangrijke gebeurtenis sen uit de wereldgeschiedenis. Twee wereldoorlogen, de economische cri sis uit de jaren dertig en last but not least de watersnoodramp van 1953. Het leven van een kastelein was in die jaren tussen de wereldoorlogen wel eenvoudiger. „Om een café te houden had je geen diploma's nodig", herinnert Hart zich. „Bovendien, zo vervolgt hij, was het een gezellige tijd, al moest er flink worden aange pakt. Vroeg op en laat naar bed". Wat dat betreft tellen kasteleinsjaren net zoals tropenjaren dubbel. Dol Met de gasten, die veelal uit Zierik zee en Bruinisse kwamen en later ook uit Antwerpen had Hart weinig pro blemen. ,,'t Is weieens voorgekomen dat ik een klant die zich misdroeg buiten de deur heb gezet maar over het algemeen had ik weinig dol met de bezoekers." Ramp Zo dicht bij het water raakte Hart onder de indruk van de kracht der elementen. Wat dat betreft staat die beruchte februari-nacht in 1953 toen de dijken doorbraken in zijn geheu gen gegrift. Hart: „Tben de dijk bij de Schelphoek het begaf was het een be keken zaak. Vanuit Serooskerke zochten de mensen op een vlot een veilig heenkomen". Het gevolg was dat het etablissement van Hart bom vol mensen zat. „Er zaten denk ik wel zo'n honderd man in huis". Dat de zee niet alleen neemt, maar ook geeft beaamt de kastelein van de Simon Hart kan vertellen over zijn caféleven. „Vroeg op,laat naar bed ZIERIKZEE - Hij moet heel wat biertjes hebben getapt en borrelglaasjes hebben bijgevuld, de oude kastelein van de Heerekeet, Simon Hart. De 89-jarige Hart, die sinds april '86 in verzorgingstehuis De Wieken in Zierik zee woont heeft ze jaar in jaar uit zien komen en gaan: de dorstige dagjesmensen en visserslui die lurkend aan een pikketanusje weer wat op verhaal kwamen na een zware tocht. Heerenkeet na enig aandringen en niet een wat raadselachtig glimlach je. „Ja ik heb wel kachelhout verza meld daar aan de vloedlijn". Eén

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3