De Burght boeiend en cultureel aan nieuwe invulling begonnen Zelf poppen maken begint grote vormen aan te nemen Modelspoor-ruilbeurs in het Tonnenmagazijn Brouwershaven li! Wij wensen u goed zicht in het nieuwe jaar AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Wijjjfcverhuizen Uw m&u|j Jd] DE ZIERIKZEESCHE COURANT Optimaal" Optiden coen honig optiek Garantie op zicht 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Een volle zaal tijdens het zingen van het Zeeuwse volkslied. Het christen-zijn blijft voorop staan BURGH-HAAMSTEDE - De Burght 'nieuwe vorm' in Burgh-Haamstede wil boeiend en cultureel zijn. Dat ze daarin bij haar nieuwe aanvang op nieuwjaarsdag in ge slaagd is staat als een paal boven water. De voorzitter van het Christelijk Cultureel Centrum, H. van der Waal, vroeg zich tijdens zijn openingsspeech nogeens af of de Burght die cultuur in al haar facetten wel in huis moet halen. „We hebben zoveel mensen ontmoet, die culturele talenten hebben. We willen ze laten zien en ervan genie ten", sprak hij overtuigd. Dat de C van Christelijk hier bij voorop dient te staan spreekt voor het bestuur voor zich. En dat gebeurde dan ook tijdens de heropening. De Burght heeft een zure periode achter de rug, wanneer de financiële balans bezien wordt. Dat heeft ertoe bijgedragen, dat de organisatie ver der wil met een knipoog naar de com- Vervolg pagina 6 Toen Krikke vorig jaar, in januari 1986, voor het eerst een dergelijke ruilbeurs in het Tonnenmagazijn op zette trok hij daarmée bijna 800 be zoekers naar Brouwershaven. Dat was in september jongstleden heel wat minder. De tweede modelspoor ruilbeurs werd bezocht door ongeveer 150 belangstellenden. ,,Dat was niet kostendekkend. Maar gelukkig had den we nog wat geld over van de vori ge keer. Januari is een betere periode voor een beurs", aldus Krikke die hoopt op een grote belangstelling. Wanneer dat niet het geval is zal hij met het evenement uitwijken naar een dichter bevolkte regio. Waar schijnlijk in Walcheren. „Want er is voldoende vraag naar", zegt hij over tuigd. „Alleen zijn de mensen niet al tijd bereid er 150 kilometer voor te rijden". Ruilen Krikke heeft de toezegging van on geveer twintig hobbyisten uit Rotter dam en Noord-Brabant dat zij met hun spullen de beurs zullen bevolken. Er kan dus geruild, gekocht of ver kocht worden door de bezoekers die uiteraard ook hun treinattributen kunnen meebrengen. De verschillen de detaillisten die op Schouwen- Duiveland modelspoor-onderdelen verkopen zijn ook op de beurs uitge nodigd en verder zal hobbyist Henk Hilgen uit Brouwershaven weer het een en ander uitstallen op het gebied van scenery, alles wat met de op bouw, de aankleding van een trein- baan te maken heeft. „Want een trein- baan maak je niet alleen met railsjes Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (^7] b.g.g. 1585 of 1385 MM Ali Mol ai negen jaar bezig met poppen V r. iNatlbnale en internationale verhuizingen t Emigratie verpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen u pt» ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 2 JANUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24059 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Nieuwjaarsnacht De Nieuwjaarsnacht verliep over de hele linie rustiger, maar door het fraaie weer duurden de ongeregeldheden wel veel langduriger. (Pag. 2). Simon Hart Sinds april 1986 woont de nu 89-jarige Simon Hart in het Zierikzeese verzorgingstehuis De Wieken. Hij vertelt over zijn leven als kastelein. <Pag. 3). Vaarwegen Voorzitter H. Hoogerheide van de Schouwen- Ouivelandse Schuttevaer-afdeling hekelde in zijn toespraak het onderhoud van de vaarwe gen. (Pag. 4). Records Tijdens internationale indoorwedstrijden in de Helmut Körninghalle in Dortmund vestigden di verse Delta Sport-atleten persoonlijke records. (Pag. 10). Van ruilen komt huilen. Spreekwoord 15 meter lange modulenbaan als trekpleister Advertentie Advertentie Optometrist O.V.- Conlactlensspedalist ANVC Visstraat 16 - Zierikzee Telefoon 01110-4211 Noordstraat 10 - Haamstede Telefoon 01115-1638 Ali Mol bij enkele van haar creaties, me een plaats in de huiskamer hebben gekregen. BROUWERSHAVEN - „Er is toch wel ontzettend veel animo voor. Daarom wil ik het nog een keer proberen in deze regio". Sinds twee maanden is Frits Krikke uit Brouwershaven bezig met de voorbereidingen voor een modelspoor-ruilbeurs die zaterdag drie januari (morgen) plaatsvindt in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Iedereen die geïnteresseerd is in modelspoortreinen en alles wat daarmee te maken heeft, kan zijn hart ophalen met het ruilen, kopen of verkopen van onderdelen. Daar naast worden tijdens het evenement verschillende aan verwante zaken gepresenteerd waarvan een 15 meter lan ge modulenbaan deze keer de grote trekpleister vormt. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Sneeuw Veel bewolking en wat sneeuw. Vannacht en morgen wisselend be wolkt en een enkele sneeuwbui. Lich te vorst in de nacht en ochtend. Een noordoostenwind 6 tot 7 afnemend 5 tot 6 Beaufort, morgen draaiend noordwest snel afnemend 3 tot 4 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht -3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 6 jan.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 jan. Zon op 08.49, onder 16.40 Maan op 11.23, onder 21.09 4 jan. Zon op 08.48, onder 16.41 Maan op 11.37, onder 22.34 5 jan. Zon op 08.48, onder 16.42 Maan op 11.48, onder 23.55 Eerste Kwartier: 6 jan. (23.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een wolkenzone die de overgang vormt tussen de warme lucht van de Oceaan en de koude lucht uit Scandinavië en de Oos(- zeestaten, trekt met regen, over gaand in sneeuw, langzaam van noord naar zuid over het land. Mor gen bevindt het land zich geheel in de koude lucht. In de komende nacht vriest het licht, overdag komt dr temperatuur iets boven nul. Over de Noordzee nadert een bui enstoring die in de loop van de dag verspreid in het land sneeuw zal brengen. De wind draait naar het noordwesten en is matig tot krach tig. In het weekeinde blijft het 's nachts licht vriezen. Daarna ziet het er naar uit dat van de Oceaan nieuwe storingen ons gaan bereiken. Dan gaan de temperaturen geleide lijk weer iets stijgen. en treintjes. Het wordt pas echt leuk als het helemaal is aangekleed". De grote trekpleister en ook de pri vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WAk Zfök DE 811.1* De Westerschouwse burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer ver richtte de officiële openingshande ling door het nieuwe embleem van de Burght te onthullen. Drie C's, waar bij twee ervan in een vis overlopen (ichtus, alles opgedragen aan de Heer). Het centrum is en blijft Christelijk en dat mag worden uitge dragen. Niets missen Na het middaguur stroomde het be langstellenden, die niets van het bre de programma wilden missen. Ter wijl het muziekgezelschap Psalter voor de nieuwjaarsklanken zorgde zocht een ieder een plaatsje in de gro te zaal van het centrum. Daar heette EO-fenomeen Jan van den Bosch een ieder welkom. Een optreden van het Goese Leger des Heils noemde hij 'een nieuwe marsroute voor de Burght'. Na zijn openingswoord zou- ZIERIKZEE - Het is te overdreven om te stellen, dat het zelf maken van poppen een rage is geworden, maar het neigt er wel naar. Sinds negen jaar is de Zierikzeese Ali Mol-Boogaart actief met deze hobby en het resultaat mag er zijn. Zeker sinds ze zo'n vijf jaar geleden over gestapt is op het maken van zogenaamde replica's (imita ties van antieke poppen). De poppenmaakster vertelt er graag over en daar kan een ieder, die met gelijke plannen rondloopt, zijn of haar voordeel meedoen. den de aanwezigen kennis maken met 110 musici vanuit den lande en 11 beeldende kunstenaars, die allen be langeloos acte de présence gaven. „De Zeeuwen zijn koppig in de goe de zin van het woord", sprak Van den Bosch, toen hij Reinata Heemskerk aankondigde, die het Zeeuws volks lied ging zingen. Na het derde cou plet had het publiek de smaak te pakken en rees vanuit de stoel om uit volle borst mee te zingen. Een muzi kale start dus, die werd afgewisseld door serieuze toespraken van onder meer de voorzitter, Henk van der Waal. Het begon zo'n negen jaar geleden. Ali kocht haar eerste benodigdheden en 'sloeg' aan het boetseren. „Samen met het werken met zeemleer is dat de beste start. Je maakt je eigen pop pen en je bent snel tevreden. Natuur lijk stel je steeds meer eisen aan je werk en wordt het steeds moeilijker, maar het blijft te doen én betaal baar", legt ze uit. Éénvoudig Het principe is vrij éénvoudig. Je koopt een piepschuimbol van onge veer zes a zeven centimeter doorsnede en die vlak je aan de zijkanten iets af om het vervolgens in klei te omhul len. Als die grove fase voorbij is dan komt het fijnere werk. De ogen wor den er ingedrukt en de mond en het neusje krijgen vorm. „Omdat het boetseren vaak naar eigen idee ge beurt kun je snel tevreden zijn over het resultaat". vervolg pagina 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1