Kees-Jan van der Graaf naar knappe barrage-overwinning Z-springen met San Gournemans DFS blijft afgetekend aan de leiding in eerste klas recreatief badminton Clubstrijd GV Kwiek Bruinisse Ophokgebod voor duiven vanaf morgen in Zeeland Afdeling Zeeland KNVB organiseert weekeinde voor technisch voetbalkader I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 januari 1987 Nr. 24059 nM» v,i>y Sandy den Exter was bij diverse springonderdelen superieur in Bruinisse. Met haar fraaie schimmel Sapai redde zij het evenwel niet om een hoofdprijs te pakken. Dat deed de amazone van de LR en PC Noord-Beveland wel met Meivin en Little Bolo. BRUINISSE - Het klassiek springconcours, dat deel uitmaakte van de tweedaagse indoor-spring- en dres- suurwedstrijden van de LR en PC De Schouwse Ruiters, kreeg een boeiende ontknoping. Drie M-combinaties moesten voor een extra rit aantreden om uit te maken wie met de eerste prijs in deze categorie zou gaan strij ken. Bram Klaasse met W. Almé, Han Wattel met There sa en Kees-Jan van der Graaf met San Gournemans kwa men twee keer foutloos rond en ontmoetten elkaar derhalve in een barrage. Hierin bleek Van der Graaf met San Gournemans het meest attent. De Bruse manege houder reed als enige een derde foutloze rit, hetgeen hem de tweede klassezege opleverde. Eerder won hij ook reeds de L-klasse met Sylvester. Han Wattel rondde het parcours van parcoursbouwer Anton Hanse alT" eerste twee keer foutloos, direct erop gevolgd door Kees-Jan van der Graaf met San Gournemans en Bram Klaasse met W. Almé. De Walcheren- combinatie startte als eerste voor de barragerit, maar slaagde er niet in om voor de derde keer foutloos rond te komen. Twee van de zes barrage hindernissen werden door W. Almé aangetikt, hetgeen Bram Klaasse op acht fouten kwam te staan. Han Wat tel kwam als tweede in de ring. Met Theresa overbrugde de Oranjezon- ruiter wel alle hindernissen, maar bij de tweede hindernis weigerde de merrie. ,,Ik kon Theresa niet goed voor de hindernis krijgen na de bij zonder lastige draai vanaf de eerste sprong, maar ik vind het niet erg, dat ik daar struikelde. Ik was al lang blij, dat Theresa weer foutloos sprong. De laatste tijd ging het erg beroerd. Nu was er weer een fikse verbetering. Dat was voor mij het be langrijkste", onderkende Han Wattel. Door de foutenlast van zijn twee voorgangers wist Kees-Jan van der Graaf dat een foutloze rit hem de overwinning zou brengen. De ruiter van de PPC Schouwen-Duiveland slaagde er wel in om San Gourne mans goed voor de tweede hindernis te brengen en nam vervolgens ook de resterende hindernissen uiterst se cuur rijdend. Ook de op 1.30 meter hoogte geplaatste muur was geen pro bleem voor de wendbare San Gourne mans. Met de voorbenen toucheerde het paard wel de muur. maar de blok ken bleven uiteindelijk wel liggen. Bij de Z-pony's hoefde de organisatie geen prijs uit te reiken. Sancho Voer- mans noteerde met de negentienjari ge pony Sticky in de eerste manche zeven fouten, maar de vader van Ari- anne Hanse's pony Liza, kwam in de tweede manche door drie weigerin gen niet door de finish. Rustige rit In de Lrklasse paarden slaagde niet een combinatie er in de eerste man che in om foutloos rond te komen. Kees-Jan van der Graaf liet met Syl vester wel alle hindernissen onge moeid, maar reed zo rustig, dat hij een kwart tijdfout aan de broek kreeg. Peter Klaasse noteerde met Winnetou een weigering en dienten gevolge ook een tijdfout. Schouwse Ruiter Stef Nelisse kwam met Olof tot een springfout en dat deden ook Coen Honig en Rocco. In de tweede manche startte Sancho Voermans met Carnagolde wel met een foutloze rit, maar zijn foutenlast uit de eerste rit was zo groot, dat hij nauwelijks voor een hoge klassering in aanmerking kon komen. RV Renesse-ruiter Coen Honig noteerde andermaal een springfout en Peter Klaasse had met Winnetou ander maal een weigering. Kees-Jan van der Graaf maakte aan alle onzeker heid een einde door met Sylvester opnieuw foutloos te blijven en bo vendien binnen dc tijd het parcours af te leggen. Stef Nelisse en Olof scoorden voor de tweede keer vier fouten. Linda Verlaan, die met Ravis aanmerkelijk minder succesvol was dan op de eerste dag, kwam in de eer ste manche door drie weigeringen niet rond. In de tweede manche no teerde de combinatie van dc PPCSD vier fouten. Bij de M-pony's werd Victor van der Bijl winnaar met Na- tascha, maar met 22'/i fouten over twee manches kan eigenlijk nauwe lijks over 'winnaar' gesproken wor den. Bij de B-pony's eindigden twee combinaties met drie fouten door een weigering. Oranjezon-combinatie Annique Jakobsen met Ramona D kreeg de eerste prijs door een betere stijl waardering dan Mart ine Hart met Elza van De Schouwse Ruiters. PPC Schouwen-Duivelartd-amazone Karin Rüttinger nöteerde een foutlo ze tweede manche met Julia, maar was toen al uitgeschakeld voor de prijzen, omdat zij in de eerste omloop drie weigeringen had laten aanteke nen. Bij de L-pony's werd erg matig gepresteerd. Slechts twee combina ties slaagden erin om twee keer het parcours volledig af te leggen. Met 8*/2 fouten ging de eerste prijs naar Esther Wolf met Candy Floss van Oranjezon. Marian Volkers en Udo van De Gouwe Reyers noteerden 14 'A fouten. Bij de B-paarden scoorde Christiaan Provoost met Victor als enige twee foutloze ritten. Daar leek ook Schou wse Ruiter Co Quai'tel in te slagen, maar hij kreeg na foutloos te zijn gefinisht de fout de tijd opnieuw in werking te stellen door voor de tweede keer door de startlijn te gaan. Met driekwart tijdfout aan de ruiter- broek moest hij daardoor genoegen nemen met de tweede prijs. Agnes Es- ser en Zero van de PPC Schouwen- Duiveland scoorden twee keer vier fouten en Petra Quartel werd met Riddertje in de eerste manche uitge beld. In de tweede manche scoorde zij drie fouten door een weigering. Sandy den Exter Op de eerste dag werd aanzienlijk minder goed gesprongen dan op de tweede. De enige, die uitstekend werk liet zien, was eigenlijk Sandy den Exter. De Noord-Beveland- amazone trad aan met twee pony's en twee paarden. Zij demonstreerde met name haar klasse met haar nieuwe paard Little Bolo, die zij twee keer foutloos over de acht hindernissen en tien sprongen leidde. Veel minder succesvol was het optreden met haar paard Domingo. In twee manches kwam zij tot zeventien fouten. De overwinning was in de L-klas.se paarden weggelegd voor Rene van der Veer met Vectcr van Oranjezon. Na een eerste manche met vier fou ten bleef hij in de tweede manche foutloos. Henk Maljaars en Zephyr noteerden twee keer vier fouten en Linda Verlaan en Ravis kwamen uit op 9'/j fouten. Bij de M-pony's was het compleet huilen met dc pet op. Maja Beun ging in de eerste manche in de fout door met haar fraaie pony Ronny Meyer een verkeerd parcours te rijden en Nicolette Stahlic deed haar dat in de tweede manche met Wowser na. Ook bij de B-pony's was het niet best. Monica Maljaars no teerde met Baron twee foutloze rit ten, hetgeen de Oranjezon-combina tie de eerste prijs opleverde. PPC Schouwen-Duiveland-amazone Mar jolein Padmos eindigde als tweede met drie fouten ais totaalresultaat. Haar pony Fosco zorgde voor die sco re door op de laatste hindernis van de eerste omloop te weigeren. De drie Schouwse Ruiters-combinaties Lenny den Boer/Rapid, Janet van der Wekken/Hassan en Annette van der Have/Jutter werden alle vroeg tijdig uitgebeld. Bij de B-paarden was de overwin ning voor Rinus Rottier met Watini- que. De Oranjezon-combinatie bleef als enige twee keer foutloos. Jan Noordhoek en Amber noteerden een weigering en een tijdfout, Ingrid Krabbe scoorde in de eerste omloop met Edith IIV2 fouten, maar deed het in de tweede rit veel beter door fout loos te blijven. Monique Oldenburg en Saffier haalden twee keer de fi nish niet. Bij de L-pony's werd Wilma de Visser afgetekend winnaar met de schimmel Razin door twee keer fout loos te blijven. Bij de Z-pony's boekte Sandy den Exter een overwinning met Meivin, al was het slechts nipt. In de eerste manche had de combina tie ëen weigering, die vergezeld ging -van~een tijdfout. Jacqueline Knook en haar pony Troubadour overkwam hetzelfde, maar bij deze combinatie ging de weigering vergezeld van IVa tijdfout. Doordat beide combinaties in de tweede omloop foutloos bleven, besliste de kwart tijdfout over de be zetting van de eerste en de tweede plaajsr Met haar schimmel Sapai maakte Sandy dén Exter in beide om lopen een springfout. Clubgenote Ni- na de Leeuw leek ook hoge ogen te kunnen gooien met haar pony Sharif, maar na twee weigeringen gaf de Noord-Beveland-amazone op. Simone Stahlie reed met haar paard Retonia als enige in de M-klasse en deed dat twee' keer opvallend gemakkelijk foutloos. Haar wachtte evenwel geen prijs, omdat zij inmiddels is gepro moveerd naar de Z-klasse en derhalve buiten mededinging aantrad. Progressief Tbr afsluiting van beide concours- dagen werd een progressief spring concours afgewerkt over zes hinder nissen met oplopende moeilijkheid en waardering. Op de eerste dag won Marjolein Padmos ipet Fosco bij de B- pony's. Jan Noordhoek pakte de eer ste prijs met Amber bij de B-paarden en Wilma de Visser was het succes volst bij de L-pony's met Razin. Bij de L-paarden was een barrage noodzakelijk, omdat zowel Sandy den Exter met Little Bolo als Linda Verlaan met Ravis het maximale aantal van 21 punten scoorden. In de barrage noteerde Sandy den Exter opnieuw het'maximale aantal pun ten. Linda Verlaan en Ravis misten de laatste hindernis in' een poging pm naast een foutloze rit ook een 'snellere tijd-te maken. Het laatste aspect lukte overigens wel. Op de tweede dag won Annique Jakobsen met Ramona D bij de B-pony's en Pe ter Klaasse met Romanus bij de B- paarden. Bij^de L-paarden kwamen vier combinaties in de barrage. Stef Nelisse werd met Olof kansloos toen hij in de barrage een verkeerd par cours reed. Kees-Jan van der Graaf scoorde met Sylvester het maximum van twaalf punten, maar dat deed ook Peter Klaasse met Winnetou. De Walcheren-combinatie was boven dien sneller en legde daarmee de ba sis voor de zege. Hij had alleen nog een aanval te duchten van de verras sende barragist Coen Honig met zijn paard Rocco. Hij zou dan evenwel foutloos moeten blijven en sneller moeten zijn dan 30,2 sec. Honig nam de zaken uitermate serieus op en ging spontaan in de aanval. Rocco bleek uiteindelijk het snelst (28,2 sec.), maar nam in de haast onderweg een balk mee, waardoor Peter Klaas se alsnog eerste werd. Kees-Jan van der Graaf won met San Gournemans bij de M-paarden, terwijl Victor van der Bijl met de M-pony Natascha niet alleen het maximale aantal punten, maar ook de snelste tijd van alle combinaties - paarden en pony's - no teerde. BRUINISSE - Gymnastiekvereni ging Kwiek uit Bruinisse hield weer de jaarlijkse clubkampioenschappen in het plaatselijke gymnastiekzaal- tje aan De Dreef. Er werden proeven afgelegd op de mini-tramp, aan de brug, op de lange mat, op de even- wichtsbalk en aan de rekstok. De wisselbekers kwamen, evenals een jaar eerder, in het bezit van Wilco Hanzen en Astrid van der Spek. Bij de jongste groep van trainster Elly de Waal kwam de eerste prijs te recht bij Kim dc Oude. Barbara Wie- laart werd tweede en de derde prijs was voor Sandra Buth. De tweeling zussen Astrid en Monique van der Spek domineerden nog steeds bij de woensdaggroep. In deze volgorde ble ven zij Carolien Noorddijk voor. Bij de vrijdaggroep van hoofd- trainster Sonja de Waal werd Mireille Bom eerste met Patty de Graaf en Chantal Cornelissen op de plaatsen twee en drie. Wilco Hanzen was bij de jongens superieur. Pieter en Cees de Keizer moesten met de tweede en der de prijs genoegen nemen. ZIERIKZEE - De schade, die jaar lijks wordt aangericht aan land- en tuinbouwgewassen door wilde of verwilderde duiven is aanzienlijk. Ter bejaging van met name verwil derde duiven is door de georganiseer de landbouw mede namens de Ko ninklijke Nederlandse Jagersvereni ging afdeling Zeeland, de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, de Zuid-Ne derlandse Bond van Postduivenhou- ders afdeling Zeeland en de contac tambtenaar faunabeheer van het minsterie van landbouw en visserij in de provincie Zeeland aan de Zeeuwse gemeentebesturen verzocht een ophokgebod voor postduiven in te stellen voor de periode van zater dag 3 tot en met zaterdag 17 januari 1987, met uitzondering van de b^ide in deze periode vallende zondagen. Aangezien iedere jachthouder in zijn eigen jachtgebied duiven mag be jagen wordt aan alle jagers in de pro vincie Zeeland verzocht om tijdens genoemde ophokperiode extra jacht op dit gevogelte te maken. Daarnaast zal in overleg met de KNJV aan een 25-tal jagers, gelijkmatig verdeeld over de provincie, gelegenheid wor den geboden binnen het in een daar toe speciaal af te geven vergunning (ex artikel 54 van de Jachtwet) aange geven gebied jacht te maken op ver wilderde duiven. Het ligt in de rede, dat de jager aan wie zo'n speciale ver gunning wordt verleend, overleg pleegt met de eventueel aanwezige jachthouder, alvorens met de daad werkelijke uitoefening van de jacht aan te vangen. Aan alle jachthouders in de provin cie wordt gevraagd in de hierboven genoemde ophokperiode actief te willen zijn bij het bejagen van ver wilderde duiven. Aan de postduiven- houders wordt gevraagd zich Stipt te willen houden aan het ophokgebo'd. Door deze gerichte actie kan bereikt worden, dat in het komende voorjaar niet alleen de gewassenschade wordt li beperkt, maar dat ook de overlast ten gevolge yap,vervuiling op en rond de openbare' gebouwën* wórdt terugge bracht. ZIERIKZEE - Na het succes van het vorig jaar heeft de afdeling Zeeland van de KNVB nu besloten tot een meer technisch weekeinde. Aan het weekeinde van het vorig jaar namen ondermeer Ignace van Swieten, Bert van Lingen en Jan Schaalje deel. Nu zijn de Belgische bondscoach Guy Thijs en de jeugdcoördinator van ere divisieclub VVV, Sef Vergoossen, de inleiders en de verzorgers van de monstraties. Het weekeinde wordt gehouden in het CNV-gebouw Bos en Duin in Oostkapelle en op het veld van voetbalvereniging Oostkapelle. Vanaf vrijdagmiddag 23 januari tot zaterdagmiddag 24 januari wordt aandacht besteed aan alle soorten en vormen van jeugdtraining, de opvang van jeugdspelers in de senioren, wel ke oefenstof voor een Cl-selectie, maar ook hoe de jongens van een A2- team te trainen. Na de opening volgt er vrijdag om zeven uur een inleiding van Hans Mewiss, waarna Ron Kroc- ké, jeugdtrainer van RCS, zal ingaan op een jeugdplan bij een grote ama teurclub. Wim Ovaa, momenteel trai ner van Bevelanders en daarvoor jeugdtrainer bij Domburg, spreekt over de aanpak van de jeugd in een kleine club. Aansluitend komt Guy Thijs aan het woord. Zaterdagmorgen om negen uur staat Sef-Vergoossen. op het veld om de oefenstof te demonstreren. Hij be handelt een pupillentraining, die van een junioren-seleetiegroep en hij zet ook de aanwezige trainers en jeugd trainers aan het werk. Om ongeveer een uur wordt het weekeinde afgeslo ten. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van badmintonclub DFS handhaaft zich voor treffelijk aan de leiding van de eerste klas van de recreatieve badminton- competitie. De ploeg had overigens de handen meer dan vol aan het eigen tweede team, dat lange tijd uitzicht had óp minimaal een punt in de onderlin ge confrontatie. De hoofdmacht won uiteindelijk nipt met 3-5 en behield daarmee de voorsprong van drie winstpunten ten opzichte van naaste belager Zierikzee 8, dat niet in actie kwam. De Zierikzeese ploeg speelde een keer minder, maar heeft dan ook vijf punten achterstand. Het Bruse Netovertnet klom naar de tweede plaats door moeizaam met 3-5 te winnen bij de hoofdmacht van Dreischor. DFS 2 nam verder afstand van de onderste plaatsen door met 3-5 de meerdere te blijven over Zierikzee 9, dat door deze uitslag puntloos bleef. Het Brouwse Torpedo speelde niet, maar blijft met twee punten ook nog nadrukkelijk binnen bereik van de Zierikzeese formatie. In de eerste klas ziet de stand er door de laatste resultaten van 1986 als volgt uit: DFS Netovertnet Zierikzee 8 Dreischor DFS 2 Torpedo Zierikzee 9 Tweede klas 7 7 0 0 41-15 14 8 5 12 42-22 11 6 4 1 1 28-20 9 7 3 0 4 28-28 6 8 3 0 5 31-33 6 6 1 0 5 12-36 2 6 0 0 6 10-38 0 DFS 3 Netovertnet 2 DFS 4 Zierikzee 10 ZSC 2 ZSC 6 5 1 0 32- 4 6 4 11 21-15 7 3 3 1 22-20 6 2 3 1 18-18 7 2 2 3 18-24 7 2 2 3 17-25 ^-ÖréfeschtoïSDjrrjiSn 0 3 3 15-21 3 'Zi'eHkzeeM'i* 1-7 0 1 ^13-29 1 In de derde klas boekte Zierikzee 12 een nuttige 2-4 overwining bij Net overtnet 3. Door de overwinning houdt de Zierikzeese ploeg de race vol mét Noordgouwe en Dreischor 3, hetgeen duidelijk wórdt uit onder staande stand: Noordgouwe Zierikzee 12 Dreischor 3 ZSC 3 DFS 5 Zierikzee 13 Netovertnet 3 DFS 6 6 5 1 0 28- 8 11 6 5 0 1 26-10 10 4 0 1 21- 9 3 1 1 19-11 2 0 4 14-22 1 1 4 10-26 1 0 5 9-27 0 1 5 11-25 In de tweede klas kwamen de kop lopers DFS 3 en Netovertnet 2 niet in actie, maar zij bleven toch op de eer ste twee plaatsen. DFS 4 k-wam in punten naast het tweede team van de Bruse vereniging door met 5-1 te win nen van ZSC, waardoor de Scharén- dijkse hoofdmacht zich tevreden moet stellen met een plaats in on derste helft van de klassering. Die positie wordt nog bekrachtigd, omdat het eerste team van ZSC ook haar meerdere moest erkennen in het eigen tweede team: 2-4. Na zeven ron den hebben beide ploegen evenveel punten. Het tweede team gaat de hoofdmacht zelfs vooraf, omdat er een partij meer in winst werd omge zet van de 42 partijen die gespeeld werden. De twee hekkesluiters Zie rikzee 11 en Dreischor kwamen piet elkaar een 3-3 puntendeling overeen. Door deze resultaten ziet de stand er in de tweede klas als volgt uit: In klasse A van de jeugdcompetitie won koploper ZSC 4 met 1-7 bij h'aaste concurrent DFS 7, dat door de ze nederlaag inmiddels op zes punten van ZSC is komen te staan. Eerder won DFS 7 met de maximale score van 0-8 bij het eigeft DFS 8. Dreischor 4 staat erna de 8-0 overwinning tegen het eigen vijfde team zelfs beter voor, maar de vier verliespunten vormen toch nog een fikse barrière naar kop- loper ZSC 4. Zierikzee 14 en 15 kwa men tegen elkaar een 4-4 gelijkspel overeen, hetgeen voor het vijftiende team het eerste punt betekende, het geen onderstaande stand aantoont: ZSC 4 DFS 7 Dreischor 4 Zierikzee 14 Dreischor 5 DFS 8 Zierikzee 15 7 0 0 51- 5 14 5 0 3 44-20 10 4 0 2 30-18 8 3 2 2 29-27 8 3 1 4 22-42 7 1 0 6 12-44 2 0 1 7 13-51 1 Ook in klasse B voert een ZSC- team met* overmacht de bóventoon. ZSC 5 klopte Ziepikzee 16 met maar lieft 8-0. eh>. leidt ruu met. zes punten voorsprong op DFS 9. De stand is als volgt: v 11 9 9 ZSC 5 7 DFS 9 6 Ziprikzee.16 6 Zierikzee L7. 5 5 0 0 34- 6 10 4 2 0 2 18-14 4 3 1 0 2 7-17 2 4 0 0 4 5-27 0 Twee teams van badmintonvereniging DFS worden gesponsord door het Burgh-Haamsteedse Doe het zelf-centrum Strayer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11