Delta Sport-atleten zorgen voor een regen van persoonlijke records tijdens indoorstrijd Ernst Wondergem heeft handen vol aan Harry Koster in finale B/C-klasse tennistoernooi Belangrijke maand voor hoofdmacht HV Delta Sport i 10 EVERTSE SPORTPRIJZEN KORTE NOBELSTRAAT 2 ZIERIKZEE 01110-3979 Er zijn mensen, die goede voorne mens hebbenvoor het nieuwe jaar. Onzin. Is 28 december een andere dag dan bijvoorbeeld 2 januari? Ergens moet een grens liggen, okay. Maar waarom nu juist die grens van 31 de cember en 1 januari? Voornemens lei den enkel tot frustraties. Stoppen met schelden op de scheidsrechter? Op 25 januari krijgt de wedstrijdlei der er weer flink van langs en anders wel op 19 maart. Beginnen met het doorvoeren van bezuinigingen bin nen de vereniging? Op 8 februari vliegt het geld op de meest onverant woorde manier over de balk, wan neer er weer eens een competitie puntje is behaald door de hoofd macht. Boerenbedrog derhalve die voornemens. Desalniettemin aardig geprobeerd. Toch is het altijd best wel weer aar dig om eens een moment stil te staan bij hoe het de voorbije periode was en hoe mooi het zou zijn wanneer dit of dat veranderde. Het lijkt onmoge lijk, dat er in de gemeente Bruinisse nog wat meer vaart gezet zou worden achter de realisatie van de zo brood nodige sportzaal. Het gisteren be gonnen jaar 1987 wordt er derhalve andermaal een van duimendraaien en passen en meten voor de vereni gingen, die zo graag groter zouden willen groeien of sportief gezien meer aan de weg zouden willen tim meren. Volleybalvereniging Kwiek zou graag een jeugdplan op willen starten, maar moet het plan in de la houden, omdat de ruimte doodleuk ontbreekt om het uit te voeren. De club heeft momenteel de handen al meer dan vol om alles en iedereen die binnen de vereniging actief is, actief en enthousiast te houden. Deze opga ve is niet gering en het is zeker op zijn plaats om het hardwerkende ka der een pluim op de hoed te steken. Mogelijk komt die pluim er in de borm van een succesvolle sportieve afwikkeling van het seizoen. Het zou in ieder geval voor de aanstormende jeugd een stimulans kunnen zijn om nog een seizoen aan te rommelen. Im mers dan lijkt het zover te zijn, dat de beloning er zal komen in de vorm van een heuse sportzaal. In de lente van 1988 zou er immers begonnen worden, zoals de zaken er nu voor staan. Het begint er steeds meer naar uit te zien, dat de schaatsers er deze win ter bekaaid af gaan komen. De kans, dat er erg veel natuurijs komt, wordt met de dag kleiner. Toch staat de Zie- rikzeese ijsbaan in de eerste weken van het nieuwe jaar volop in het spotlight van de belangstelling. Im mers tot mijn verbazing (en waar schijnlijk die van vele anderen) gaat de commissie sport van de gemeente Zierikzee op 17 januari adviseren over een renovatieplan voor de ijs baan bij het Kaaskenswater. De dienst gemeentewerken van Zierik zee heeft zich zowaar verdiept in een scala van mogelijkheden tot renova tie. Vier alternatieven draagt de dienst aan, alternatieven met prijs kaartjes die boekdelen spreken, maar toch. Het alternatief ra^t het prijskaartje met het hoogste bedrag lijkt probleemloos de voorkeur te kunnen hebben van iedere schaats liefhebber. De 400 meterbaan zou moeten worden geasfalteerd om dan een multi-functionele taak te krij gen. Wanneer de schaatsen onver hoopt niet nodig zouden zijn, vanwe ge het dóódsimpele feit, dat er geen vorst is, dan zou er geskeelerd kun nen worden. De skeelersport maakt landelijk furore. Op Schouwen- Duiveland wordt ook geskeelerd, maar nog op slechts zeer beperkte schaal. Wanneer er een heuse skeeler- wedstrijdbaan zou komen, zou dat stellig veranderen. Ook hier een pluim. In dit geval voor de dienst ge meentewerken. Het is nu alleen nog maar zaak om het alternatief van vier ton dusdanig te enthousiasme ren, dat een meerderheid van de Zie- rikzeese gemeenteraad zich erachter schaart. Het zal niet gemakkelijk zijn, maar wie weet zijn de wonderen de wereld nog niet uit. De laatste ja ren kon in Zierikzee bijna alles wan neer het om sport ging, wie weet lukt dit ook nog. Aan het begin van dit nieuwe jaar is het al met al op zijn plaats heel sportief Schouwen-Duiveland, maar zeker ook het zich over de sport bui gend politiek Schouwen-Duiveland veel wijsheid en sterkte toe te wen sen voor (voorlopig) de eerste 365 da gen. Bij deze. PW ZIERIKZEE - De maand januari wordt een bijzonder belangrijke maand voor het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport. Vier zware wedstrijden wachten de ploeg van trainer Rob de Vos, die op zo'n ontnuchterende wijze de leiding moest afstaan in de derde divisie aan Groene Ster uit Zevenbergen. Het laaggeklasseerde Heerle profiteerde van een volkomen off-day van de Zie- rikzeese ploeg en won met 19-24 in sporthal Onderdak in Zierikzee. Vooraleer Groene Ster op 25 janua ri naar Zierikzee komt moet Delta Sport nog in sporthal Onderdak aan treden tegen Fortuna uit Bergen op Zoom, waarna er uitwedstrijden op hot programma staan tegen Rapid uit Breda en Dongen. Van het Bergen op Zoomse Fortuna werd in competitieverband nog nooit verloren. Het is in de huidige situatie van essentieel belang dat ook nu daarop geen uitzondering wordt ge maakt. De ontmoeting tussen Delta Sport en Fortuna wordt aanstaande zondag 4 januari om kwart voor elf 's morgens in sporthal Onderdak af gewerkt. Delta Sport mag niet ver wachten de punten cadeau te krijgen, want de Bergenaren zijn in een zeer goede doen: in de laatste zes competi tiewedstrijden werden elf punten ge pakt. strijd de baas over Frank Schubert: 6- 4, 6-2. In de halve eindstrijd was Bou- ma te sterk geweest voor Wim Hart (6-2, 6-4), terwijl Frank Schubert met 6-2, 6-1 won van Arthur van der Vet. In het dubbelspel wonnen Hans Bou- ma en Jack de Coninck in de finale van het Burgh-Haamsteedse duo Ger Klip en Leo Bakker. Klip en Bakker wonnen de eerste set met 6-1, maar moesten vervolgens de volgende twee sets inleveren: 6-4, 7-5. In de halve eindstrijd wonnen Bouma en De Co ninck met 6-1, 6-0 van Mous/Verburg, terwijl Klip en Bakker met 4-6, 6-4, 6- 4 de baas bleven over Salo- -mons/Ernst. Het dames enkelspel in de D-categorie leverde een tweede toernooizege op voor Emilie Schotte, omdat zij eerder met Patricia Kort ook al het dubbelspel had gewonnen. In de finale van het enkelspeltoer- ndoi klopte Emilie Schotte met 6-2, 7- 5 Lianne de Looff. In de halve eind strijd was Emilie Schotte met 13-3 te sterk voor Femke Clerx, terwijl Lian ne de Looff na drie zware sets de baas bleef over Patricia Kort. Annie van der Weyde en Ona Stcutel wonnen als ongeplaatst koppel verrassend het damesdubbelspel in de D 25 - categorie. In de finale klopten zij Marjo Verburg en Marijke Klijnsma met 7-5, 6-4. Drie titels Hot succesvolst van allen werd Mir jam Quartcl. De Kcrkwerfse ten- nistor behaalde drie toernooi- overwinningen. Zij won eerst het en kelspel in de C-categorie door haar drie tegenstandsters Tika Peeman, Mart ine Verschoorc en Jeannet van de Nieuwendijk gedecideerd terug te wijzen. Later pakte zij met Marja Hart ook de dubbolspeltitel in deze categorie. In het dubbelspel bleven slechts drie koppels over. Via nipte overwin ningen op Tika Pccman/Martinc Ver schoorc en Gcrda Minnaar/Corrie Roda bleven Mirjam Quartel en Mar ja Hart ongeslagen. Marja Hart won het dames enkelspel in de D 25 - catcgorie door overwinningen op Corrie Hoogerhuis, ,W»kr Hop en Marleen Viergever. Met Hans Min naar boekte Mirjam Quartcl haar derde toernooizege. Zij wonnen het gemcngdduhhelspel in de gecombi neerde D/I) 25 -categorie. In de fina le wonnen Quartel en Minnaar met 6- 3, 6-3 van Wim en Jeannet van de Nieuwendijk. Het WIK-duo bereikte de finale door met 7-6, 6-3 te winnen van Arthur en Marit van der Vet en Wim en Jeannet van de Nieuwendijk kwamen zover door winst op Ronald Haze en Marjo van Stricn: 6-3, 6-3. Ernst Wondergem was zonder al te veel problemen in de finale gekomen. In de halve eindstrijd bleek André Goedegebure vooralsnog een maatje te klein voor de geroutineerde B- sp.eler. De jeugdige Nieuwerkerker kreeg met 6-3, 6-1 klop. Harry Koster klopte in de ander halve eindstrijd de tweede B-speler van het toernooi. Advertentie Jacco Almekinders won nog wel de eerste set met 6-4, maar trok vervol gens met 6-p, 6-4 aan het kortste eind. Het herendubbelspel in de B/C- categorie leverde een overwinning op voor Ernst Wondergem en Harry Koster samen. In de finale hadden zij weinig problemen met Lou en Jacco Almekinders: 6-3, 6-1. In de halve eindstrijd klopten Wondergem en Koster het Flakkeese dubbel Frans Slooter en Peter Breedijk met 6-2, 6-1. Vader en zoon Almekinders wonnen met 6-0, 6-7, 6-4 van André en Hans- Jan Goedegebure. Nipte zege Het heren enkelspel in de D- categorie leverde een overwinning op voor Renessenaar Lenz Hoogerhuis. Zijn overwinning kwam overigens bijzonder moeizaam tot stand. Hij verloor de eerste set met 6-4 van John van de Velden en leek in straight sets onderuit te gaan, toen de Flakkeese speler tot 6-6 naastzij bleef. De tie break bracht evenwel de ommekeer. Hoogerhuis won alsnog de set met 7-6 en daverde vervolgens voor Van de Velden desastreus door. De derde en beslissende set werd door de Scelveringhe-speler met 6-0 gewon nen. Eerste jaars A-junior Mark van de Riet toonde aan nog lang niet aan zijn plafond te zijn op diverse onderdelen van de meerkamp, zijn specialiteit. Bij het hoogspringen haalde hij een hoogte van 1 80 meter en op de 60 me ter sprint liet hij een tijd van 7,3 sec. aantekenen. Tot slot kwam hij bij het verspringen voor de dag met een uit stekende jump van 6.42 meter. Het trio prestaties betekende stuk voor stuk persoonlijke records, hetgeen het nodige perspectief biedt voor de Nederlandse meerkampkampioen schappen, die binnenkort in Zwolle worden afgewerkt. Eenhonderdste Raynjond van Mourik zorgde bij de B-juniorcn bijna voor een clubrecord. Hij won de 60 meter horden in 9,0 sec., hetgeen slechts eenhonderdste seconde verwijderd bleef van het clubrccord van Chris Hoek. Op 21 maart 1982 liet Hoek in Dordrecht electronisch gemeten 9.23 sec. aante kenen. Handgemeten staat hiervoor 8.99 sec., omdat algemeen 0,24 sec. van de electronische tijd wordt afge trokken. Op de 60 meter vlak noteer de Van Mourik in Dortmund 7,5 sec., eveneens een goede tijd. Eerste jaars B-junior Serge Ver schuur uit Scharendijke deed een vergeefse aanval op het 800 meter clubrecord van Cor de Jonge, dat al sinds 3 februari 1979 op 2.10,1 min. staat. De Jonge vestigde zijn record in Zwolle. Serge Verschuur slaagde niet in zijn opzet door een gebrek aan ervaring. Hij liet zich op de 200 me ter indoorbaan in Dortmund te veel wegdrukken, hetgeen hem op seeon- denverlies kwam te staan. Hij kwam uiteindelijk uit op een alleszins goe de tijd van 2.13,0 min. Op de 200 me ter liep Serge Verschuur een tijd van 26,3 sec. De jeugdige atleet kan onte genzeggelijk terug zien op een goed seizoen. Met name op de middenaf standen zette hij outdoor een aantal knappe tijden neer. Het komende jaar keert hij als tweede jaars B- junior terug en dan mag er ontegen zeggelijk nog het nodige van hem verwacht worden. Erik Tonsen liep bij de heren twee persoonlijke records. Op de 60 meter kwam hij tot 7,2 sec. en op de 200 me ter liet hij de klokken stilstaan op 23,9 sec. Dean de Winter maakte zijn debuut op de indoorbaan met 7,9 sec. op de 60 meter en 26,4 sec. op de 200 meter. Janco van de Linde liep bij de B-junioren de 60 meter horden in 10,0 sec. en op,de 800 meter kwam hij tot een tijd van 2.25,4 sec. Hij werd daar bij overtroffen door zijn clubgenoten Danny Duinhouwer en Lennart Bo- lijn, die respectievelijk tot 2.17,4 min. en 2.18,8 min. kwamen. Ook B-junior Danny Meuldijk maakte zijn debuut op de indoorbanen. Hij voltooide de 800 meter in 2.31,1 min. en de 60 meter legde hij af in 8,3 sec. Meuldijk sprong 4.65 meter ver. Serge Schot legde de 60 meter af in 9,1 sec. en hij overbrugde 4.15 meter bij het ver springen. Danny Duinhouwer en Len nart Bolijn kwamen aan het vertrek op de 200 meter. Dit keer troefde Duinhouwer zijn clubgenoot af. Hij Raymond van Mourik bleef in Dortmund eenhonderdste seconde verwijderd van het clubrecord op de 60 meter horden. 6, 6-3, 6-3 klopte het jeugdige dubbel het als eerste geplaatste dubbel Wim Hart en Ernst Pols. In de halve finale wonnen Peter Moerland en Wilco Hoogerhuis van Wim Veerhoek en Arthur van der Vet (6-4, 6-1), terwijl Wim Hart en Ernst Pols de meerdere bleven over Ronald Moerland en Lenz Hoogerhuis (9-6). Twee toernooi-ovei'winningen wa ren er voor Hans Bouma. Hij won zo wel het heren enkelspel in de D 25 - categorie als met Jack de Coninck het dubbelspel in dezelfde categorie. In het enkelspel bleef Bouma in de eind- Lenz Hoogerhuis bereikte de eind strijd door in de halve eindstrijd met 6-0, 6-4 te winnen van zijn broer Wil co. John van de Velden had de han den vol aan Ronald Huisson, maar won uiteindelijk in drie sets: 6-4, 4-6, Lenz Hoogerhuis werd winnaar van het heren enkelspel in de D-categorie door in drie sets te winnen van John van de Velden. DORTMUND - Het begint min of meer traditie te wor den, dat een groot aantal atleten van Delta Sport zich aan het eind van het jaar massaal naar internationale in- doorwedstrijden in de Helmut Körning-halle in het Westduitse Dortmund begeeft. Daar werd ook nu niet van afgeweken. De trip leverde diverse atleten uitsteken de resultaten op. Meerkamper Mark van de Riet verbe terde drie persoonlijke records en ook Bart van Haerin- gen liet zich danig gelden. Verder knabbelden ook diver se andere atleten en atletes op enkele onderdelen onder delen van seconden of centimeters van hun beste presta tie af, zodat Delta Sport-bestenlijst-samensteller Martie Hanse op de valreep van het jaar nog tal van bijstellin gen moest verrichten, vooraleer de lijst over 1986 te ver vaardigen. Bart van Haeringen zorgde voor een nieuw persoonlijk record op de 60 meter. In een tijd van 7,1 sec. eindigde hij in een veld van tweehonderd lo pers uit Nederland, België en Duits land op de twintigste plaats. Bij het verspringen bereikte Van Haeringen de finale in een deelnemersveld van veertig verspringers. Do 6.65 meter leverde hem een zevende plaats op. Saskia Faas uit Brouwershaven zorgde in Dortmund voor een persoonlijk re cord op de 800 meter. BURGH-HAAMSTEDE - Ernst Wondergem is winnaar geworden van het heren enkelspel in de B/C-klasse van het jaarlijkse indoor-tennistoernooi in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. De overwinning van de B-speler kwam overigens aanzienlijk moeilijker tot stand dan vantevoren mocht worden aangenomen. Harry Koster verweerde zich voortreffelijk en leek zelfs gerui me tijd voor een daverende verrassing te gaan zorgen. Koster won de eerste set met sterk spel met 6-4, maar zakte toen onder druk van de beter in zijn ritme geko men Wondergem weg om uiteindelijk toch via 6-3 en 6-4 aan het kortste eind te trekken. 6-3. Wilco Hoogerhuis behaalde ook een toernooizege. Met Peter Moer land was hij de sterkste in het heren dubbelspel in de D-categorie. Met 4- kwam tot 27,3 sec., Bolijn had een- tiende seconde meer nodig. De laat ste nam ook deel aan het kogelstoten en bracht een verste poging van 9.28 meter in de boeken. Loopnummers Bij de vrouwelijke atleten van Del ta Sport zorgde B-junior Suzanne Bergsma voor aardige prestaties op vier loopnummers. Op de 60 meter vlak bleef zij binnen de negen secon den met een tijd van 8,9 sec. Voor de 800 meter had zij 2.41,0 min. nodig, een goede tijd. Haar 30,0 sec. op de 200 meter viel wat tegen, maar latei- herstelde zij zich uitstekend door de 1500 meter af te leggen in 5.57,0 min. hetgeen een evenaring van het club re cord van Edith Gerards betekende. Christian van de Riet noteerde twee persoonlijke records. Bij het hoogspringen kwam zij tot 1.40 me ter en de 60 meter vlak ging in 8,6 sec. Bij liet verspringen haalde zij 3.92 meter en de 200 meter legde zij af in 30,3 sec. Saskia Faas uit Brou wershaven liet eveneens een persoon lijk record aantekenen. Zij legde de 800 meter af in 2.47,4 min. Edith Ge rards liep op de 60 meter horden een aardige tijd van 10,9 sec. Marieke Zwart had 12,0 sec. nodig. Edith Ge rards startte ook op de 60 meter vlak en liet de klokken stilstaan op een aanvaardbare 9,0 sec. Wendy Hartog zorgde eveneens voor een aantal persoonlijke records. De 60 meter legde zij af in 6,2 sec. en met de kogel overbrugde zij 7.50 me ter. Zij sprong over een hoogte van 1.35 meter. Marieke Zwart stootte de vier kilokogel naar 6.40 meter. Bij de senioren kwam Cora den Boer op de 60 meter sprint tot een goede tijd van 8,3 sec. Zij sprong ook 4.61 meter ver en bleef daarmee Annemieke Goed hart vier centimeter voor. Ook Cor de Jonge nam deel aan de wedstrijden in Dortmund. De Jonge is sinds ander half jaar woonachtig op IJsland en combineerde zijn vakantie in Neder land met een deelname in de Helmut Körning-halle. Hij startte voor zijn vereniging UMFK uit Reykjavik op de 800 meter en finishte in 2.06,7 min.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 10