„Mensen hebben genoeg van electronische muziek" m Vijf jongelui runnen in vrije tijd geluidsverzorging-service Ruilbeurs van motoronderdelen en muziekevenement in Brogum DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voorlichting agrariërs HET Drukkerij Lakenman Ochtman ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tevreden Mijmeringen Blessures Hoge scores De overgang van hel oude naar het nieuwe Op de rand van oud en nieuw komt de Bruse In de Heinkenszandse sporthal De Stenge Op de eerste dag van het jaarlijkse tweedaag- jaar gaat gepaard met veel geknal. De fabri- Flip Steketee aan het woord in het kader van werd een informatiemarkt gehouden in het ka- se indoorgebeuren van De Schouwse Ruiters kanten van vuurwerk zijn tevreden over de ver- onze rubriek'Mijmeringen aan de waterkant'. der van de door hët NISGZ georganiseerde ac- scoorden enkele eilandelijke B-combinaties koop van het spul. (Pag. 2). (Pag. 3). tie. (Pag. 7). hoog. (Pag. 7). DINSDAG 30 DECEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24058 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Goede voornemens, die men in het ongeluk maakt, zijn als de knoop in een zakdoek: men vergeet maar al te spoedig, waarom hij werd gelegd. Fliegende Blatter Illegale radiozender was basis RENESSE - „Er gaat heel veel vrije tijd in zitten. Maar het is ontzettend leuk om mensen te vermaken met mu ziek en praten". Het enthousiasme straalt eraf wanneer enkele van de vijf jongens die samen de ATG Geluidsver- zorging runnen vertellen over hun vorm van vrije tijds besteding. Sinds Anton-Geert Krijnse-Locker anderhalf jaar geleden op bescheiden schaal zijn ATG (Anton- Geert) drive-in show'oprichtte, groeide deze geluidsser viceverlening op een gigantische manier uit tot een (vrije-tijds) bedrijfje dat bij allerlei gelegenheden in Zuid-west Nederland is te vinden. In de zomer treedt men bijna elke dag op. In de winter loopt dat terug tot twee a drie keer per maand. Drie leden van de ATG GeluidsVer- zorging, de 17-jarige Anton-Geert Krijnse-Locker. de 24-jarige Luuk Wagemakers en de 29-jarige Ruud Siebons leggen uit dat zij over de faci liteiten beschikken om bij allerlei ge legenheden, variërend van braderies, modeshows en sportevenementen tot personeelsavonden en play-back shows, het geluid en eventueel de pre sentatie te verzorgen. ,,Door de appa ratuur waarover we beschikken en de platenkeus is alles mogelijk. We pas sen ons aan aan de wensen van de op drachtgever". De eerste aanzet tot de ATG Ge luidsverzorging ontstond toen de ille gale radiozender Formidable uit de Muziekhandelaar Hemmes hij één van zijn muzikale troetelkindjes. Muziekhandelaar Hemmes: blues op een harmonium ZIERIKZEE - Bob Dylan's vocale protest tegen het establishment, Bill Hailey's on sterfelijke rock around the clock en het zwoele stemgeluid van Louis Prima. Het vormt slechts een willekeurige greep uit het. lijstje van muziekeoryfeeën uit de tweede helft van de jaren vijftig en de jaren zestig, die ook nu nog hoog scoren bij vele jongeren. „Als zoonlief de inmiddels wat stoffig geworden platen uit vaders jonge jaren draait bewijst dat niet alleen hoe goed die nummers in feite wel waren, maar geeft dat ook te denken over de vernieuwingsdrang bij jongeren", luidt de conclusie van Hemmes, die sinds 1982 als muziekhandelaar resideert in een knus pandje in de Sint Domus- straat in Zierikzee. lucht werd gehaald. Een van de men sen achter de knoppen was Anton- Geert. ,,Ik wilde toch muziek draaien daarom bedacht ik wat anders". Sa men met Ruud Siebons („Die had er varing") begon hij met een versterker en twee luidsprekers de Anton-Geert (ATG) drive-in show. Men trad op in scholen, sozen en bij verenigingen en kreeg allengs wat bekendheid. Al snel kwam de 17-jarige Lion Verboom als disk-jockey het gezelschap ver sterken. En via hem zijn vriend John Hoogerwerf die als roady meehelpt om de apparatuur op te stellen. Tbn- slotte werd het gezelschap versterkt met de 24-jarige Luuk Wagemakers die het technische gedeelte van de ATG Geluidsverzorging voor zijn re kening nam. Dat laatste was niet overbodig want in korte tijd werd de geluidsap paratuur aangevuld tot een compleet hoorncircuit met een kracht verster ker voor geluidsverzorging buiten, een lichtshow met een variabel ver mogen van zes tot 72 kilowatt, vier draaitafels, drie mengpanelen en ver sterkers met boxen met een vermogen van 200 tot 2000 watt. Daarnaast be schikken de jongens over een uitge breide platencollectie van ongeveer 2500 singles, 800 LP's en 250 maxi- singles. Gezamenlijke waarde van dit alles: ongeveer 50.000 gulden. Geen gering bedrag om in anderhalf jaar tijd op te hoesten. Toch lukte dat via de opbrengst van een vakantiebaan tje van Anton-Geert en de optredens van de ATG Geluidsverzorging. „We hebben het allemaal zelf gefinan cierd zonder hulp van ouders, bank of zo". Technicus Luuk benadrukt dat er pas nieuwe aankopen worden gedaan wanneer het geld ervoor aanwezig is. Tegenover de opbrengst van de optre dens staan vele uren enthousiast wer ken van de jongens die daarvan geen cent in eigen zak steken. „Alles wat we verdienen investeren we weer in de ATG. Vandaar dat we zo snel groei en". vervolg pagina 4 ZIERIKZEE - De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland organiseert in de eerste twee maanden van het nieuwe jaar een drietal activiteiten in het kader van bedrijfsvoorlichting aan agra riërs. Op dinsdag 6 januari wordt in het Huis van Nassau te Zierikzee een lezing gehouden door de heren J. Wals en ing. W. J. In 't Veld. Onder de titel Actualiteiten behandelen zij de on derwerpen: plantsystemen bij knol selderij, witlof en spruiten, de teelt van grove consumptie-aardappelen, proefveldresultaten, waaronder doorwasproeven en rassenproeven, de teelt van zomergerst en alle andere onderwerpen die via vragen naar vo ren worden gebracht. Op 21 januari organiseert dé vereniging een excur sie naar de werktuigenfabriek van Rumptstad bv te Stad aan 't Haring vliet. Tbnslotte is er in de week van 9 tot en met 13 februari een spuitma- chine-test die, afhankelijk van de be langstelling, op drie plaatsen op het eiland gehouden zal worden. Dit nummer bestaat uit 40 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Een lokale bui Opklaringen en kans op een lokale bui. Op de Oceaan ontwikkelt een nieuwe storing die tijdens de jaarwis seling naderbij komt. Westelijke wind afnemend 5 tot 6 Beaufort, later krimpend zuidwest tot zuid. Mini mumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 3 jan.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.i 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 5 Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 31 dec. Zon öp 08.48, onder 16.37 1 jan. Hemmes behoort wat dat betreft tot de categorie bevoorrechten die in de gelegenheid zijn om van hun hob by hun broodwinning te maken. Hemmes was in zijn jonge jaren een fervent muzikant bij de formatie Sea- land. In die hoedanigheid was hij dan ook een vaste klant van een grote mu ziekhandel in de Maasstad, hetgeen hem in de beginjaren zeventig een baan en uiteindelijk een eigen zaak opleverde. Broodwinning Ongeveer negen jaar geleden ver plaatste Hemmes zijn nering naar de Poststraat in Zierikzee. „Achteraf be schouwd niet al te praktisch als be drijfspand", merkt hij op. „Leden van het dievengilde lieten ook deze Zierikzeese muziekonderneming niet ongemoeid. Om deze lieden met grijpgrage vingers in hun hebzucht te temperen was voor die ene man of vrouw achter de toonbank gezien de oppervlakte van de zaak een schier onmogelijke opgave. Het pandje op nummer 28 in de Sint Domusstraat dat een kleine vijf jaar geleden leeg stond bleek wat dat betreft een uitkomst: een kleine en goed. overzichtelijke ruimte met een knusse ambiance. De Spaanse gita ren, het slagwerk en de versterkers komen er goed tot hun recht. Deze uitstalling vormt slechts een deel van het totale aanbod. Met het oog op de altijd alerte gauwdieven zijn de kostbare violen en blaasinstru menten naar veiliger oorden overge bracht. Wie een dikke vijftien jaar in het muziekwereldje ronddoolt moet goed op de hoogte zijn van alle mogelijke trends die zich op dit terrein voor doen. Hemmes: „In vergelijking met de jaren zestig wordt er tegenwoordig minder geld neergelegd voor de aan schaf van een muziekinstrument. Of de koper nu minder geld te besteden heeft dan een jaar of vijftien terug of dat hij er gewoonweg minder geld voor over heeft valt niet met zeker heid te zeggen, maar een feit is dat er niet meer lukraak grote bedragen worden uitgegeven aan dure instru menten. Opmerkelijk hierbij is dat het juist de dertigers en veertigers zijn die het meeste geld te besteden hebben." Of het gegeven dat deze groepen in hun jeugdjaren getuige konden zijn van het fenomeen flower power, Woodstock en de Beatles en vervolg pagina 3 Medewerksters en medewerkers van Uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode wensen u een voorspoedig 1987 Maan op 09.51 onder 16.31 Zon op 08.49, onder 16.38 Maan op 10.36 onder 18.03 2 jan. Zon op 08.49, onder 16.39 Maan op 11.04, onder 19.39 Eerste Kwartier: 6 jan. (23.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een frontale zone die de koude lucht van de Noordzee scheidt van de warme Oceaanlucht, ligt nu over het land. Langzaam verplaatst deze grens zich weer naar het noor den, zodat vannacht het gehele land zich weer in de warme vochtige lucht bevindt. Overdag stroomt met weste lijke wind wat koelere lucht binnen. Er blijft echter veel bewolking en er valt af en toe regen. Ook een enkele opklaring is mogelijk. De temperatu ren liggen rond 8 graden. De wind is vrij krachtig, aan de kust enige tijd hard tot stormachtig. De komende dagen krijgen we te maken met iets dalende temperatu ren, waarbij het tijdens het weekein de in de nacht plaatselijk licht kan vriezen. Motorclubleden Lost Ones: jaarlijkse traditie van maken ZIERIKZEE - „Even stoppen met slopen en je onderd'e- len (ver)kopen". Met deze en nog enkele andere pakken de teksten laten de leden van de eilandelijke motorclub Lost Ones weten dat zij op zondag 18 januari voor het eerst op Schouwen-Duiveland een ruilbeurs voor motor onderdelen organiseren. Het evenement vindt plaats in de jeugdsoos Brogum te Zierikzee en is zeker niet alleen op 'motorfreakes' gericht. „Het is een combinatie van een beurs en een muziekevenement", laten clubvoorzit ter Hans Lievense en organisator Alex Heijnen weten. Zij hopen veel mensen te trekken met het optreden van The Boothill Undertakers, een groep die covers speelt van de Amerikaanse band ZZ-Top. Alex Heijenen (links) en Hans Lievense van de motorclub Lost Ones. ..Het zou leuk zijn om van de ruilbeurs in motoronderdelen een jaarlijks tcrugke- rende traditie te maken". „De gein dat er weer eens iets ge beurt en het feit dat de motorclub geld nodig heeft", noemen Lievense en Heijnen als de redenen voor het or ganiseren van een evenement. Dat hierbij de keus viel op een ruilbeurs met onderdelen van Harley David son, Choppers en Europese motorfiet sen houdt verband met het feit dat het zelf knutselen aan de machines een belangrijke activiteit van de clubleden is. „De wintertijd is de sleuteltijd. De een moet het doen en de ander wil het doen", aldus Lieven se. Hij legt uit dat de clubleden het niet leuk vinden om een 'standard- fiets' te hebben. „Iedere Chopper is uniek door wat de eigenaar ervoor heeft bedacht. Dat zit hem vaak in kleine dingetjes zoals een mooie rem of uitlaatpijp, spuitwerk of een bij zonder zadel. Maar soms is het motor blok twee keer zo zwaar als nor maal". Lievense en Heijnen zijn dan ook niet echt verbaasd over het feit dat de politie hun voertuigen nauw lettend in het oog houdt. Maar wel verontwaardigd. „Ze vertrouwen ons niet. Ze hebben een beeld voor zich van een motorfiets zoals die uit de fa briek komt en dan krijgen we altijd wel een bon". De ruilbeurs is gericht op alle men sen die motoronderdelen hebben van de bovengenoemde machines. Daar vallen de Japanse motoren niet on der. „Dat is een totaal andere catego rie. Dat zijn meer vervoermiddelen dan machines die je als hobby hebt". Om de beurs bevolkt te krijgen heb ben de organisatoren alle Harley- clubs, motortijdschriften, kroegen en dealers van deze motoren in Neder land en Belgie van hun initiatief op de hoogte gesteld. „We hebben al een aantal toezeggingen binnen, onder andere van handelaren in onderde len, kleding en accessoires en een tatoeage-specialist". Hun hoop is ech ter gevestigd op mensen die op de bonnefooi met een autootje vol on derdelen komen en die op de tafels uitstallen. „Dat is het leukste". Erva ring opgedaan tijdens de twee andere ruilbeurzen die op dit gebied in Ne derland worden georganiseerd, heeft Lievense en Heijnen ervan overtuigd dat een dergelijk evenement niet uit de hand zal lopen. „Zeker weten, de sociale controle zorgt ervoor dat er nooit ruzie komt". De beurs begint om 10.00 uur 's morgens. Behalve stands met motor onderdelen en aanverwante zaken zullen ook de stands met eten en drin ken ruim vertegenwoordigd zijn. Naar verwachting van de clubleden zal de handel om ongeveer 15.00 uur wat beginnen te stagneren. Dat is voor hen het sein om de voorbereidin gen te treffen voor het muziekoptre- den dat naar verwachting om onge veer 16.00 uur zal starten. Daarnaast denkt men schermen op te stellen waarop videoclips worden getoond. Geld nodig Uiteraard hopen de leden van Lost Ones een flink bedrag aan het evene ment over te houden. Dat hebben zij nodig in verband met de verhuizing van het clubhuis vanuit de Molen straat naar het industrieterrein te Zierikzee- „Dat kost bakken geld". vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1