„Heb je die kopbal van mij gezien? Daar praten ze in heel de sporthal nog steeds over" Geslaagd oliebollen- toernooi bc Zierikzee Geslaagden zwemexamens Bruinisse Eddy Smit wint spectaculaire kerstwedstrijd van de HSV Oosterschelde 1 ere wie ere toekom, de Jufferman netjes en -vrouwtjes ponden aan wel degelijk enige kaas egeten te heb ben van volleybal enjat is toch ook lekker meegenomen. Poules vanvijf De twintig deelnemöde ploegen begonnen na het officie? openings woord van Adri den Reijj-, verdeeld in poules van vijf, aan 6 wedstrij den. Al naar gelang de voltybaltech- nische kwaliteiten, maar och voor een belangrijk deel ook nar gelang de ernst waarmee de zakei werden aangepakt, kwamen de\ meest vreemdsoortige uitslagen opde for mulieren van de arbiters: 47-650-4 en 6-42 zijn bepaald niet alledaaV De vier poulewinnaars Flvoko, VC JuffO(nder) D(e) D(ikke) 1>ren) •en De Troetelbeertjes rolden ui\hun respectieve poules met de maxiiale buit van acht punten en moeiten toen onderling gaan uitmaken wéke twee teams voor de eerste plaats zu- den gaan spelen. Flugoko trof lp( niet om te moeten aantreden tegp VC Juff en ging dan ook prompt fe boot in: 8-20. Hetzelfde overkwaï, ODDT, maar hier bleef het versehi ten opzichte van De Troetelbeertje^ gering: 15-17. Het geringere verlies, leverde ODDT de derde plaats op,\ terwijl Flugoko als vierde uit het toernooi kwam rollen. De verdere eindklassering ziet er aehtereenvol- gens als volgt uit: De Globetrotters (5), PéTéTé (6), De Gloeilampen (7), Borrendamme Gang (enz.), De Kloet- jes, DTS, De Timmermansjes (pas op het allerlaatste, allerlaatste moment ingeschreven), Waterpoort, De Feij- tertjes (of waren het De Diehoekjes), De Dauwers, De Postjes (reserve- gezelligheidswisselprijs-winnaars), De Zuidhoekjes, De Malthezers, De Trimmers, De Looven en wat dacht je wat: De Soppers, de enige echte gezelligheidswisselprijs-winnaars. ,,Ik heb niks anders dan goede be richten gehoord. Dat is al heel veel waard. In ieder geval een stimulans om door te gaan", verzuchtte sport halbeheerder en initiatiefnemer Han Kloet, toen de laatste deelnemers nog wat nadoezelden op de muziek van vader Ruud, dochter Deborah en zoon Arthur Jacobs uit Breda, tezamen The Travelling Band. Tben de eerste volleyballers en volleybalsters een duik in het zwembad namen startte het muzikale trio met de opluistering van het restaurantgebeuren, dat tot de vooravond voortkabbelde. Een aardig initiatief mag, nee moet, als een fraaie afsluiter van een sportcen trumseizoen worden gezien. BURGH-HAAMSTEDE - Badmin tonclub Zierikzee organiseerde in sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede het jaarlijkse oliebollen- badmintontoernooi. Hieraan namen 110 spelers en speelsters deel. Ook dit keer was er weer een leuke dele gatie uit Goeree-Overflakkee en een koppel uit Kortgene. Het merendeel van de deelnemers was evenwel weer afkomstig van de eilandelijke ver enigingen. Getuige de grote deelna me blijkt het toernooi toch ieder jaar goed aan te slaan. Ook nu werd al leen weer met mixeddubbels ge speeld. Er werd gespeeld in twee ca tegorieën: gevorderd en beginnend. In de gevorderde categorie waren vier poules, in de beginnende catego rie werd in zeven poules gespeeld. Natuurlijk bestond de sportieve buit ook nu weer uit zakken oliebollen. De eerste plaats in poule 1 van de gevorderden ging naar Hans Schreurs en Marja Bos van DFS uit Burgh- Haamstede. Zij verwezen Piet Peterse en Adri van der Have van de organi serende vereniging naar de tweede plaats. Ook in poule 2 ging de over winning naar een DFS-koppel. Paul Coehoorn en Marijke Jonker kaapten de zege weg voor de neuzen van het Zierikzee-duo Marcel Melieste en Wietske van de Zande. Groep 3 lever de een overwinning op voor twee Zierikzee-jeugdspelers. Hanco de Vos en Jacqueline Altena bleken het sterkst met het Kortgeense duo Piet Geelhoed en Elly Verburg als tweede. Poule 4 werd ook al een jeugdzege. Sander Melieste en Angelique van der Have bekroonden hun debuutop treden succesvol. Michiel Remkes en Truus Verton van DFS werden hier tweede. Bij de beginnende spelers werden de prijzen als volgt verdeeld: Poule 1: 1. Jaap van Nieuwenhuizen en Wil Remkes (DFS); 2. Wim Maliepaard en Marga van Kampen (DOTO). Poule 2: 1. Gerard Mol en Corrie de Ruiter (Zierikzee); 2. Arjan Smits en Fieke Maliepaard (DOTO). Poule 3: 1. Ad van Dijk en Joke Arensman (DOTO); 2. Jan en Cathy de Jonge (ZSC). Poule 4. Cora Grootenboer en Krijn Heer schap (Olympia); 2. echtpaar Arens man (DOTO). Poule 5: 1. Peter Esse- laar en Ella Jongejan (Olympia); 2. Jan Riemens en Thea Sluyter (DO TO). Poule 6: 1. Jan en Marian Groot enboer (DOTO); 2. Wim Wielemakcr en Marijke Reuser. Poule 7: 1. Aad Al tena en Els van Zutphen (Zierikzee); 2. Peter en Wilma Wehrmeyer (Net- overtnet). Het volgende toernooi dat badmin tonclub Zierikzee organiseert is een jeugdtoemooi. Voor de eerste keer ontmoeten jeugdspelers van Schou- wen-Duiveland elkaar in het en kelspel. dubbelspel en gemengddub- belspel. Er wordt in vier categorieën gespeeld: 10-12 jaar, 12-14 jaar, 14-16 jaar en 16-18 jaar. Deze Schouwen- Duivelandsc jeugdkampioenschap pen worden eveneens in sportcen trum Krayestein gespeeld op zater dag 28 maart 1987. UTRECHT - Richard van Kempen vormde zaterdagavond voor de beker- marathon in Utrecht de inzet van een mini-conflict tussen de AVRO en NOS. Beide omroepen wilden een televisie-portret van de smaakmaker in het marathonschaatsen maken en kibbelden over de vraag wie de oudste rechten had. Strand wedstrijd Een drietal leden van hengelsport- vereniging Oosterschelde nam deel aan de grote strandwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars, die op de Maasvlakte werd gehouden. In een veld van 198 hengelaars be haalde Ronald Timmerman een pri ma zesde plaats met een vangst van 262 centimeter vis. Greetje Smit werd met 158 centimeter negentiende. Win naar werd net als een jaar geleden Frits van Schilt van de Eendrachtvis sers uit Nieuw-Vossemeer met 365 centimeter vis. De Gloeilampen debuteerden met een achtste plaats, maar zij toonden zich uitstekende sfeermakers met de vele fraaie pruiken in tal van kleuren. „Wc konden er nauwelijks om heen", stelde Adri den Reijer. ,,De Soppers voldeden ondanks alles het best aan de toekenningseisen: het team had de meest originele uit monstering, de leden namen de gezel- ligheidsregels het best in acht en de prestaties in het zwembad en op de dansvloer waren net iets indrukwek kender dan die van de andere ploe gen. Het was alleen jammer, dat het volleybal-element iets te nadrukke lijk op de achtergrond werd ge drukt". Een serieus tegenstrever voor De Soppers was de formatie De Postjes. ,,De Postjes haaiden net niet de ge- zelligheidsprijs, maar jullie krijgen hierbij wel een eervolle vermelding. Daar moeten jullie het overigens mee doen, want aan te bieden heb ik niks". Eenzelfde eervolle vermelding was er ook voor de Borrendamme Gang, een piepjong ploegje, dat zich erg goed vermaakte. Aardig oogden ook De Gloeilampen en voor een fik se portie leut voor, tijdens en na de wedstrijden zorgden ook de Troetel beertjes, de verliezende finalist. Met name Jaco Vleeshouwer troetelde flink wat flauwekul bij elkaar. Zelfs bij de prijsuitreiking bleek de vin dingrijkheid nog niet ten einde. In polonaise sukkelden de 'beren' naar Adri den Reijer om ieders herinne ring aan het toernooi op te halen. Een speciale vermelding was er nog voor Huib Schot. ,,Het vorig jaar was Huib Schot nog eoach van De Dau wers. Hij had de smaak schijnbaar zo te pakken, dat hij nu maar mee ging spelen". BRUINISSE - In zwembad 't Aqua rium in Bruinisse werd een aantal examens afgenomen voor het zwem diploma A en B. De examencommis sie bestond uit J. J. Douwes en J. E. Keymel onder het toeziend oog van G. Jansen uit Halsteren, afgevaar digde van het Bureau Nationale Zwemdiploma's. ZIERIKZEE - De vijfde competitie wedstrijd van de Zierikzeese hengel sportvereniging Oosterschelde, die tevens als kerstwedstrijd gold, werd een groot succes. Er werd van ander half uur voor tot anderhalf uur na laag water gevist aan de buitenkant van de Grevelingendam. Vooral tij dens het laatste deel van de wed strijd, toen het water begon op te ko men, kwamen de botten tot dicht onder de kant. Tijdens het afgaande water en de kentering zelf was dit niet het geval en worstelden de deel nemers met de diverse kleiranden in het water, waarover de vis geland moest worden. De 41 hengelaars vin gen in totaal 302 bovenmaatse en vijftien ondermaatse vissen, een buit die voornamelijk bestond uit bot en een enkele schar. Het totaal gewicht bedroeg maar liefst 91 kilo. Dit betekende een recordvangst voor hengelsportvereniging Oosterschel de. Het vorige record werd het afge lopen seizoen geboekt aan het strand van Scharendijke nabij de Brouwers- dam, toen bijna 76 kilo vis werd buit gemaakt. Overigens moet in de toekomst worden afgewacht of er nog wel met succes aan de Grevelingendam kan worden gevist. Door de aanleg van de Philipsdam zal het karakter van deze over het algemeen succesvolle stek' ingrijpend veranderen. De toekomst zal het echter leren. Na het eerste half uur van de wedstrijd ging Leen van den Berge, tegenwoordig woonachtig in Kamperland, aan de leiding. In korte tijd bracht hij vijf bovenmaatse botten op het droge. Na verloop van tijd viel Van den Berge echter stil om tegen het eind van de wedstrijd pas weer op dreef te komen. Eddy Smit, die vooral in het wedstrijddeel waarin de stroom mi nimaal was zijn slag sloeg, won voor de derde keer in de nog jonge compe titie een wedstrijd met een totaal vangst van 21 bovenmaatse vissen en een gewicht van 5560 gram. Leen van den Berge eindigde toch nog als twee de, maar hij moest toch een ferme achterstand incasseren met een vangst van 4542 gram vis. Hij voor kwam daarmee, dat de wedstrijd een complete familie-aangelegenheid werd. Greetje Smit kwam tot een vangst van 4340 gram vis en werd daardoor door Van den Berge nog net van de tweede plaats gehouden. De totaaluitslag zag er als volgt uit: 1. E. W. Smit 5560 pnt.; 2. L. van den Berge 4542 pnt.; 3. Mevr. G. Smit 4340 pnt.; 4. J. M. Dekker 4250 pnt.; 5. A. Bouman 4081 pnt.; 6. W. C. A. Dekker 3942 pnt.; 7. F. Timmerman 3562 pnt.; 8. A. J. Schietekatte 3135 pnt.; 9. C. H. van Schelven 3035 pnt.; 10. R. Tim merman 3010 pnt.; 11. J. C. Berrevoets 2995 pnt.; 12. A. J. Verwest 2740 pnt,; 13. A. C. Oole 2521 pnt.; 14. C. den Boer 2420 pnt.; 15. J. W. Dekker 2340 pnt. Eerste junior werd Jürgen Brug- geman met 1860 punten: Door deze uitslag versterkte Eddy Smit zijn leidende positie in het alge meen klassement aanzienlijk. De af stand op naaste belager, echtgenote Greetje Smit, bedraagt ruim 2600 punten. Verder was er een aantal ver schuivingen. Een viertal namen ver dween helemaal uit de top-tien. J. C. Kristalijn duikelde van de tweede naar de dertiende plaats, M. J. Klom- pe ging van de vijfde naar de 25e posi tie, J. de Jonge moest terug van de zesde naar de veertiende positie en C. Bolle verruilde de negende positie voor de zestiende. De kop van de klassering ziet er na vijf wedstrijden als volgt uit: 1. E. W. Smit 7705 pnt.; 2. Mevr. G. Smit 5061 pnt.; 3. L. van den Berge 4542 pnt.; 4. J. M. Dekker 4250 pnt.; 5. C. H. van Schelven 4235 pnt.; 6. W. C. A. Dekker 4207 pnt.; 7. A. Bouman 4081 pnt.; 8. A. J. Verwest 4020 pnt.; 9. A. J. Schietekatte 3995 pnt.; 10. J. C. Berrevoets 3905 pnt. Bij de junioren heeft Jürgen Brug- geman de leiding in het klassement overgenomen met een totaal van 2174 punten. Hij wordt op afstand gevolgd door de broers Johan en Jacco Ver west die tot respectievelijk 1580 en 14£5 punten kwamen. In maart wordt begonnen aan het tweede deel van de competitie. Hoewel er aanzienlijke verschillen in het klassement zijn ontstaan, kan er met nog tien wed strijden te gaan nog heel wat gebeu ren. Schot werd meteen de oudste deel nemer aan het toernooi met zijn bijna 66 lentes. Als beloning incasseerde hij op kosten van de organisatie een gratis frietje met frikandel. ,,Het is in Zierikzee alom bekend, dat je van Huib Schot nooit afkomt. Dat is hier wel weer eens onderstreept. Ik heb trouwens her en der gehoord, dat je koppend een punt heb gescoord?", vroeg Den Reijer aan de nestor. ,,Heb je het niet gezien dan, die kopbal? De hele sporthal praat er nou nog over", voegde Schot er apetrots aan toe. Schot was overigens niet de enige ploegleider, die voorop liep in het aanprijzen van de eigen waar. Ook Ko Willemse had zijn bekje goed bij zich. ,,De Globetrotters. Dat zagen jullie wel even; een wereldploeg, of niet soms. Het zat een beetje tegen, anders hadden we wel gewonnen", predikte hij. Zo had iedere ploeg wel lof voor het eigen optreden, maar de enige ploeg, die echt tevreden kon zijn was VC Juff. De ploeg met louter 'twee meters' was gekomen om zich te revancheren voor de finalenederlaag van een jaar tevoren en voegde prompt de daad bij het woord. De Troetelbeertjes probeerden wel met man en macht een andere score op het bord te krijgen en ook scheidsrechter Kees van de Linde kon enig gesjoe mel niet ontzegd worden, de uit komst werd die, die er geruime tijd in zat: een toernooiwinst voor VC Juff, hoe onbelangrijk ook. Enige eerzucht mag niemand ontnomen worden en ,,We hebben gemeend dit keer een kritische kanttekening bij de toeken ning te moeten plaatsen", onderken de Adri den Reijer. ,,We zijn namelijk van mening, dat jullie in jullie gek- doenerijen wel wat over de schreef zijn gegaan. Het is weliswaar de be doeling, dat de leut prefaleert, maar het moet toch ook nog een beetje vol leybal blijven". De Soppers waren hun optreden overigens voortreffe lijk begonnen. Bij de binnenkomst in de zaal werd een enorme doos meege dragen door de ploegleden, die allen weer op de meest vreemde manier waren uitgedost. Opper-sopper Ton- nie Merle verscheen in een heuse Neptunus-outfit. Het klaverjassen fungeerde als ondergrond voor de act en het hoefde daarom ook niet te ver bazen, dat een levende joker uit de doos kwam kruipen, toen het enorme gevaarte eenmaal op de vaste sport halbodem was geplant. Dat juist Joop Schoonen in het jokerpak was gehuld was al evenmin vreemd. De immer goedlachse superfan van nage noeg ieder Onderdak-sportgebeuren Tussen het volleybaltoernooi en de prijsuitreiking was cr weer gratis dolle pret in het zwembad van sportcentrum Onderdak De Globetrotters in volle actie bij een onderdompeling. De geslaagden voor het A-diploma waren Arianne Neele, Lia van Wes ten, Marjan Groenendijk, Rozalieta van de Zwart, Richard de Haan, Paul Blikman, Bram-Kees Roozcmond en Bastiaan van IJk. Voor het B-diploma slaagden Mar- cia Duinhouwer, Carolien Noordijk, Henriëtta Verwijs, Marcel Huizer, Ri co van Beveren, Harm Wind en Erwin de Waal. Niet altijd ging het er even vredig aan toe, zoals hier bij een 'woordenwisse ling' tussen oppcr-Sopper Tannic 'Neptunus' Merle en scheidsrechter René Visser hoog op de scheidsrechterstoel. Adrie den Reijer overhandigt Joop Schoonen de gezelligheidswisselprijs voor De Soppers, een prolongatie van deze beker van het eerste familie- en buurttoernooi van 1985. De Soppers pakken opnieuw gezelligheidsprijs ZIERIKZEE - De organiserende instanties - Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland en volleybalvereni ging Mevo '80 - van het tweede familie- en buurtvolley- baltoernooi kunnen tevreden zijn. Evenals tijdens het debuuttoernooi van 1985 werd ook de 1986-editie een flonkerend succes. Een kleine tweehonderd deelnemers, mannelijk en vrouwelijk, jong en oud, had weer een stik- gezellige dag in het Zierikzeese sportcentrum Onderdak. Twintig teams bestreden elkaar in een vooral op gezel ligheid gebaseerd toernooi. Sportief winnaar werd de formatie VC Juff, die in de finale met 20-13 afrekende met de hevig tegensputterende Troetelbeertjes. De Juf fermannetjes en -vrouwtjes revancheerden zich daarmee voor het verlies tijdens het eerste toernooi. Toen werd VC Juff met nagenoeg dezelfde cijfers - 20-14 - geklopt door de~ FC Ziepe. Succes was er ook weer voor De Sop pers.- De uit een kern van Mevo '80-spelers bestaande 'doldwaze formatie incasseerde opnieuw de door Coby en Jaap van Groningen uitgeloofde gezelligheidswissel prijs, al zette de toernooileiding dit keer wel een paar vraagtekens (en uitroeptekens) bij de toekenning. Desal niettemin mocht 'joker' Joop Schoonen de wisselprijs voor de tweede keer in successie in ontvangst nemen uit handen van Adri den Reijer. is zondermeer de aangewezen per soon om gedurende een dag als de be langrijkste troefkaart door het leven te gaan. De rol ging hem dan ook uit stekend af en hij mocht dan ook te recht aan het eind van de rit de gezel ligheidswisselprijs in ontvangst nemen. Gedurende de wedstrijden was De Soppers niets te dol en tot vol leyballen kwam de ploeg dan ook nauwelijks een moment. „We hebben misschien wel de beste volleyballers en zijn toch als laatste geëindigd", meldde Tbnnie Merle na de laatste act van De Soppers. Juist deze constate ring bracht de toernooileiding even uit balans, maar uiteindelijk werd toch besloten om De Soppers ander maal met de prijs te vereren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8