NIEUWSBODE EWC-heren en Mytilus-dames winnen Mevo '80 kersttoernooi van de vele gelijke spelen Emilie Schotte en Patricia Kort ongeslagen winnaressen van damesdubbelspel kersttoernooi Damachttal Zierikzee naar onverwachte mogelijkheden 6 Kees van de Linde voor Mevo '80 in actie tijdens de met Mevo '80-speelster Krianne van Doorn springt hoog op 2-1 verloren wedstrijd om de derde plaats tegen het om een smash in het vijandelijke gebied te deponeren. Goese Mytilus. Eddy de Looff houdt de ontwikkelingen angstvallig in de gaten. ZIERIKZEE - Het jaarlijkse kersttoernooi van volleybalvereniging Mevo '80 uit Zie rikzee viel dit keer voornamelijk op door de vele gelijke spelen, die met name in het hoofdtoernooi van de heren promotieklassers werden geboekt. Maar liefst negen van de twaalf poulewedstrijden eindigden onbeslist. De enige ploegen, die tot winst kwa men waren het Middelburgse Dynamo '70 en het Vlissingse EVVC, de laatste ploeg zelfs slechts een keer. Dat was evenwel voldoende om de finale binnen te stappen. Hiervoor bleken de Vlissingers nog voldoende veerkracht over te hebben gehouden om Dynamo '70, dat in de poulewedstrijden meer indruk had gemaakt, te overklassen. In twee sets trok EVVC afgetekend aan het langste eind. Bij de dames was het Goese My tilus superieur. Alle vier de gespeelde wedstrijden werden ruimschoots in winst omge zet. De twee Mevo '80-standaardploegen moesten zich met een ondergeschikte rol te vreden stellen. De herenploeg eindigde in het sterke veld als vierde, de dames kwamen uit op een derde plaats. De herenploeg van Mevo '80 was in een poule ingedeeld met het Wate- ringse Velo, Dynamo '70 uit Middel burg en de Bruse Grevelingen Boys, een mixture Van Kwiek-spelers en een aantal gastspelers van Goeree- Overflakkeese ploegen. De Zierik- zëese'formatie, die aantrad zonder Bert .Compayen .behaalde in de drie ontmoetingen evenzoveel puntende- lingen. De ploeg draaide van tijd tot tijd goed, maar ontkwam in niet een van de gespeelde wedstrijden aan een inzinking, die prompt op een verlo ren set kwam te staan. In de eerste ontmoeting tegen het sterke Dynamo '70 werd voortreffelijk begonnen. De hoofdstedelingen werden in de eerste set op een 15-13 nederlaag getrak teerd, maar zij revancheerden zich prompt door de volgende set pro bleemloos met 9-15 naar zich toe te trekken. De verloren set tegen de Zie- rikzeese organisator zou tot de finale de enige blijven, want zowel Greve lingen Boys als Velo zouden er met 2-0 aan moeten geloven. De Bruse ploeg met ondermeer Kees Arensman en Tbni van Breda in de gelederen maak te het Dynamo '70 overigens knap moeilijk. De eerste set ging met 13-15 verloren en in de tweede werd de re cordscore van 19-21 behaald. De Wate- ringse opponent bracht het er tegen de Middelburgers veel minder goed vanaf. In de eerste set was er sprake van een heus kat-en-muis-spelletje (15-5). In de tweede gunde Dynamo '70 de zwakke broeder nog twaalf punten. Setverlies Had Mevo '80 tegen de hoofdstede lijke poulëwinnaar de eer als enige een set te winnen, tegen het zwakke' Velo ging eveneens een set verloren en dat was stellig niet ingecalculeerd. Mevo '80 won de eerste set schijnbaar probleemloos met 15-10, maar liet zich vervolgens met 7-15 inpakken door de Zuidhollandse equipe. Hetzelfde overkwam de Grevelin gen Boys evenwel eerder ook, maar dan in omgekeerde volgorde. Velo won de eerste set met 15-10, maar moest toen de kracht van het Bruse gelegenheidsteam ondervinden: 8-15. In het onderlinge duel tussen de twee Schouwen-Duivelandse ploegen leek Grevelingen Boys voor een surprise te gaan zorgen. De Bruse ploeg won de eerste set met 15-13 en leek ook de tweede naar zich toe te gaan trekken, totdat Mevo '80 met een tussensprint orde op zaken stelde: 11-15. Door ril deze resultaten werd Dynamo '70 af getekend poulewinnaar met vijf ge wonnen sets. Mevo '80 werd, ondanks het feit dat er niét een keer werd ge wonnen tweede met drie punten en Grevelingen Boys moest genoegen nemen met de derde plaats. Evenals Velo behaalde de Bruse ploeg twee punten, maar de grote setnederlaag van de Wateringse ploeg tegen Dyna mo '70 zorgde ervoor, dat de Zuidhol landers als hekkesluiter uit de bus kwamen. In de tweede poule met pro motieklassers was de gelijke spelen- regen nog groter. Alleen de slot wedstrijd tussen EVVC en Pendrecht leverde een winnaar op. De Vlissing se ploeg deklasseerde de Rotterdam mers, die tot dan goed mee hadden gedaan in de race naar de poulezege, met twee keer 15-5. Het Goese Myti lus eindigde door een betere sctscore als tweede en de Nieuwkoopse Wa terlanders kwamen op de derde plaats terecht. Pendrecht werd door het verlies tegen EVVC automatisch hekkesluiter. Het duel om de zevende plaats le verde een langdurige volleybalpot op, die uiteindelijk werd gewonnen door Pendrecht. De Rotterdartimers wonnen de derde en beslissende set met 15-10, nadat de beide voorgaande sets een 16-14 resultaat tot gevolg hadden gehad, eerst in het voordeel van Pendrecht, daarna met Velo als winnaar. De Grevelingen Boys had den geen kind aan de uitgebluste Wa terlanders. De eerste set werd met 15- 3 gewonnen, waarna het in de tweede set nog een klein beetje evenwichtig werd. Aan de 15-9 nederlaag kon de Nieuwkoopse ploeg evenwel niets doen. Een vijfde plaats derhalve voor de Bruse^equipe. Mevo '80 leek aan vankelijk af te stevenen op een toch nog aanvaardbare derde plaats toen de eerste set na een gelijkopgaand; spelbeeld met 15-13 werd gewonnen' van het Goese Mytilus. Toen. was de Zierikzeese koek evenwel weer op. Mytilus liep in de tweede set weg naar 3-12. Een door coach Wim van der Zande aangevraagde time-out bracht de ploeg weer enigszins terug in de race, maar verder dan 9-15 kwam Mevo '80 niet meer. In de derde en beslissende set leek de Zierikzeese ploeg zich te hebben hervonden en een 8-6 voorsprong was het gevolg. Een Goese opslagbeurt bracht toen echter de ommekeer. Zes punten op rij bezorgden Mevo '80 de nekslag. Via 8-13 en 10-13 speelde Mytilus de set uit naar 11-15 en een derde plaats. De vierde plaats resteerde voor Mevo '80, waarmee toch wel min of meer duidelijk werd, dat de Zierikzeese ploeg het na een eventuele promotie aan het einde van de competitie bij zonder moeilijk zal gaan krijgen op promotieklasse-niveau. Bij de aanvang van de finale tussen de twee Walcherse promotieklassers Dynamo '70 en EVVC mocht een spannend duel verwacht worden, maar daar kwam niet erg veel van te recht. De EVVC-ploeg bleek duide lijk meer kracht en vechtlust gespaard te hebben voor de eind strijd en overklaste naaste buur Dy namo '70, ondanks de inbreng van een aantal gastspelers van Mor- res/Hulst, dan ook probleemloos. Met de alleszeggende cijfers 15-9, 15- 10 eiste EVVC ruim binnen een uur de toernooizege voor zich op. Ook voor de damesploeg van Mevo '80 bleken twee tegenstanders een .maatje te groot.. Zowel tyïytilus uit Goes als Intermezzo uit Middelhar- nis klopten de Zierikzeese ploeg met 2-0. Beter verging het de dames van de organiserende vereniging tegen Dynamo '70 uit Middelburg en Ervea uit Rotterdam. Deze twee confronta ties werden ruim gewonnen. Het toernooi werd geopend met een klin kende 15-4, 15-7 overwinning op Dy namo '70, hetgeen perspectief bood voor een goed toernooi, maar tegen Mytilus bleek reeds overduidelijk, dat er voor de Zierikzeese formatie zeker geen toernooizege inzat. De Goese dames vormden een beter col lectief en zij klopten de Zierikzeese opponenten ruim met 15-8,15-11. Ook Intermezzo bleek te sterk. Het team uit Middelharnis, dat aantrad met een aantal gastspeelsters van Kwiek uit Bruinisse trok de eerste set slechts ternauwernood naar zich toe, maar won de tweede afgetekend: 13- 15, 8-15. De slotontmoeting van Mevo '80 tegen Ervea verliep weer beter. In beide sets keken de Zierikzeese da mes wel tegen een aanvankelijke achterstand aan, maar via enthou siast spel werd beide keren orde op zaken gesteld. In de eerste set werd een 6-8 achterstand in een ruk op de opslag van Hennie Kloet omgebogen in 14-8 om uiteindelijk te finishen met 15-10 en in de tweede set werd een 8-10 achterstand in ijltempo om gebogen in een nieuwe 15-10 setzege. Een derde eindpositie was een feit. De beslissing over de toernooizege was al gevallen in de eerste de beste van de tien wedstrijden. Daarin klop te Mytilus de ploeg van Intermezzo met 11-15, 9-15. Omdat beide ploegen geen fouten meer maakten in het ver dere verloop van het toernooi eindig de Mytilus als eerste en Intermezzo als tweede met respectievelijk acht ,en zes punten. Met vier punten werd Mevo '80 derde en Dynamo '70 en Er vea scoorden door tegen elkaar gelijk te spelen ieder een punt. De Rotter damse ploeg eindigde als vierde door een beter setsaldo. In het toernooi voor heren-eerste klassers kwam Me vo '80 niet verder dan een vierde plaats in een veld van vijf ploegen. De ontmoeting tegen een team van oudgediende Mevo '80-ers leverde een 15-11, 15-12 overwinning op en tegen Ervea werd een set gepakt. Na 15-7 verlies werd de tweede set met 13-15 gewonnen. De ontmoetingen tegen toernooiwinnaar Intermezzo en Spi rit gingen met 2-0 verloren. Intermez zo behaalde zeven punten en Spirit kwam tot zes punten. Met vier punten eindigde Ervea op de derde plaats en Mevo '80 werd vierde met drie pun ten. De Oldstars bleven, ondanks fa natiek tegenspel, zonder punten. De prijzen werden na afloop van het bij zonder geslaagde toernooi uitgereikt door Mevo '80-voorzitter Lambertus Nederhoed. De toernooileiding was in handen van Roel Kok, Eddy de Looff, Theo Sprong en Jos Quaak. ZIERIKZEE - In de zesde ronde van de clubcompetitie in de hoofdklas van de Zeeuwse damcompetitie blijkt het achttal van Zierikzee een gouden slag te hebben geslagen, die de ploeg onverwachte mogelijkheden biedt. Zierikzee zelf boekte in een vooruitgespeelde wedstrijd tegen Souburg een ruime 12-4 overwinning. Later bleek dit een formidabel resultaat te zijn daar de diverse titelkandidaten forse steken lieten vallen. Het achttal van Goes verloor met liefst 5-11 van hekkesluiter 's- Gravenpolder 2 en Lammerenburg le verde een punt in bij Aagtekerke door met 8-8 gelijk te spelen. Verder verloor het sterke Tholen met 7-9 bij BDV in Bergen op Zoom. Gapinge tenslotte deed ook mee aan het surprise-festijn door met 12-4 te win nen van Middelburg 2. Door al deze resultaten is Zierikzee nu in een pri ma uitgangspositie gemanoeuvreerd, temeer daar de ploeg van teamleider Cor Boot de sterkste opponenten reeds heeft ontmoet. Zierikzee heeft plotseling nog slechts een punt ach terstand op de koplopers Goes en Lammerenburg. Er resteren nog drie competitieronden en het programma van de koplopers lijkt gelijkwaardig. Hierdoor is een spannend competi- tieslot te verwachten. Goes speelt nog tegen Aagtekerke, Souburg en Gapin ge; Lammerenburg moet het nog op nemen tegen Gapinge, 's-Gravenpol- der 2 en Tholen en Zierikzee ontmoet nog Middelbui'g 2, Aagtekerke en 's- Gravenpolder 2, overigens alle op vreemde bodem. Na zes volledige ronden ziet de stand er in de hoofdklas van de Zeeuwse Dambond als volgt uit: Lammerenburg Goes Zierikzee Aagtekerke Tholen BDV Gapinge Middelburg 2 Souburg 's-Gravenp. 2 6 4 1 1 60-36 9 6 4 1 1 58-38 9 6 3 2 1 56-40 8 3 1 55-41 7 2 2 54-42 6 0 3 41-55 6 0 4 43-53 4 OU 36-60 4 0 4 32-64 4 6 1 1 4 45-51 3 In de vijfde ronde van het persoon lijk kampioenschap van Zeeland leed Zierikzee-speler Jos de Wild een ne derlaag tegen kampioen Peter Schun- selaar. In voorgaande jaren boekte De Wild goede resultaten tegen de Middelburg-speler, maar nu werd hij in het middenspel verrast door een plakker, waarna er niets anders meer opzat dan op te geven. Leider Johnny de Leeuw had een goede dag: hij won zelf van Chiel Ha mers, terwijl naaste concurrent Er- win Hamers verloor van Sjacco San- dee. Daaf Kaasse is nu achtervolger na zijn zege op René Dusebout. De partijen tussen Piet Jongeneelen en Cees van Rijswijk en tussen Jan van Strien en Arnold Darsan eindigden in remise. De stand ziet er na vijf ronden als volgt uit: 1. De Leeuw 9 pnt.; 2/3. A. Hamers en Kasse 7 pnt.; 4. Darsan 6 pnt.; 5/6/7. Jongeneelen, Schunse- laar en Sandee 5 pnt.; 8/9/10. Duse bout, C. Hamers en Van Rijswijk 4 pnt.i 11. De Wild 3 pnt.; 12. Van Strien 1 pnt. Onderling Voor de onderlinge competitie van damclub Zierikzee werden vijf par tijen gespeeld. Rinus de Wild is nu koploper na zijn zege op Rinus van de Wielen, die het slachtoffer werd van een fraaie combinatie naar dam. Chris van de Wielen won regelma tig van Cees van de Velde en Cor Boot won een vijf om vijf eindspel van good-old A. J. Flik weert. Jos de Wild kwam in het middenspel een schijf achter tegen regerend clubkampioen J. L. Smalheer en kwam er nadien niet meer aan te pas. In een inhaaldu- el hielden Flikweert en Van de Velde elkaar in evenwicht met een logische puntendeling als resultaat. wachten. Peeman hield zich wel Mar- tine Verschoore (9-6) en Jeannet van de Nieuwendijk (10-9) van het lijf. In het heren enkelspel in de D- categorie bereikte de als tweede ge plaatste Lenz Hoogerhuis wel de fi nale ten koste van zijn jongere broer Wilco, die het niet kon bolwerken: 6- 0, 6-3. In de kwartfinales klopten de broers respectievelijk Willem Hamel (11-4) en John Schoonakker (12-6). In de bovenste helft van het schema sloeg Ronald Huisson de als eerste geplaatste Peter Moerland reeds in de kwartfinales uit het toernooi (7-6), waarna hij het moest opnemen tegen John van de Velde, die Danny Meul- dijk klopte: 12-4. Van de Velde, die al eens eerder toernooiwinnaar in Krayestein werd, gunde Ronald Huis son geen nieuwe surprise en won met 6-4, 4-6, 6-3, waarmee ook de tweede finalist bekend is. Weinig verrassin gen ook in het enkelspel in het ge combineerde B/C-toernooi, al haalde de als tweede geplaatste Jacco Alme- kinders de finale niet. Harry Koster klopte de te weinig spelende B-speler met 4-6, 6-3 en 6-4 en mag het nu gaan opnemen tegen zijn dubbelspelpart ner Ernst Wondergem. Deze klopte André Goedegebure met 6-3, 6-1. In de kwartfinales won Wondergem van lïnns Bouma (13-7), Goedegebure van Lou Almekinders (12-5), Jacco Alme- kinders van Hans Wohl (14-7) en Har ry Koster van Frans Slooter (12-5). In het herendubbelspel in B/C bereik ten vader en zoon Almekinders wel de finale. Na een marathonpartij werden André en Hans-Jan Goedege bure met 6-0, 6-7, 6-4 geklopt. Ernst Wondergem en Harry Koster bereik ten de eindstrijd door een 6-2, 6-1 overwinning op Frans Slooter en Pe ter Breedijk. In de halve finales in het heren enkelspel in D 25+ ontmoe ten Hans Bouma en Wim Hart elkaar na overwinningen op Kees Tilro en Ger Klip. De tweede halve eindstrijd gaat tussen Arthur van der Vet en Frank Schubert. Zij schakelden Arie Robijn en Martin Salomons uit. De fi nale in het herendubbelspel in D gaat tussen Wim Hart en Ernst Pols ener zijds en Peter Moerland en Wilco Hoogerhuis anderzijds en de eind strijd in het damestoemooi in de ca tegorie D 25+ wordt afgewerkt door Annie van de Wcyde en Ona Steutel tegen Marjo Verburg en Marijke Klijnsma. BURGH-HAAMSTEDE - Het kersttennistoernooi van sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede loopt weer aardig naar zijn eind. Nog ruim een dag en alle der tien winnaars van de diverse categorieën kunnen hun prijs weer in ontvangst nemen uit handen, van wedstrijd leidster Annelies Bom. Drie winnaars zijn inmiddels reeds bekend. Als eersten viel die eer te beurt aan Emilie Schotte en Patricia Kort in het damesdubbelspel in de D- klasse. Mirjam Quartel verraste met een toernooizege in het enkelspel in de C-categorie. Met Marja Hart pakte de Kerkwerfse ook nog een tweede titel in het dubbelspel in de C-categorie. Marja Hart staat in het enkelspel in de categorie D 25+ op de drempel van de toernooizege en bij de jongere dames spelen Emilie Schotte en Lianne de Looff de finale. Het heren enkelspel in D wordt afgewik keld tussen John van de Velde en Lenz Hoogerhuis en in C verdelen Ernst Wondergem en Harry Koster de plaat sen een en twee. Het toernooi in het damesdubbel spel in de C-categorie werd geduren de het toernooi gereduceerd tot een driekamp door een blessure. Hier door hoefden Mirjam Quartel en Mar ja Hart slechts twee keer te winnen om een toernooizege binnen te halen. Tika Peeman en Martine Verschoore kregen met 8-7 klop en Gerda Min naar en Corry Roda werden met 11-10 teruggewezen. Peeman en Verschoore wonnen eveneens nipt van Minnaar en Roda: 9-8. Marja Hart is dicht bij een en kelspelzege in de categorie D 25+Na haar 8-6 zege op Corrie Hoogerhuis kreeg Marja Hart een 5-0 zege in de schoot geworpen, omdat Marleen Viergever verstek liet gaan. Winst op D-categorie het sterkste koppel in een vierkamp. De beslissende partij moesten zij spelen tegen Miranda Joke Hop is voor haar voldoende voor de toernooiwinst. Corry Hoo gerhuis rekende al wel af met Joke Hop (9-5) en Marleen Viergever (9-4) en zou de lachende derde kunnen zijn, wanneer Joke Hop onverhoopt aan het langste eind zou trekken te gen Marja Hart. In de D-categorie de den zich in het dames enkelspel geen verrassingen voor. Emilie Schotte en Lianne de Looff werden in de finale verwacht en zij maakten die uitver kiezing waar. Emilie Schotte klopte Femke Clercx met 13-3 en Lianne de Looff had drie lange sets nodig om zich Patricia Kort van het lijf te hou den: 6-4, 2-6, 6-3. Emilie Schotte en Patricia Kort toonden zich in het dubbelspel in de Kort en Marit van de Vet. Uiteinde lijk trokken Schotte en de jongste Kort-telg met 10-9 aan het langste eind, hetgeen de basis betekende voor de latere toernooizege. Lianne de Looff en Femke Clerx brachten het nog tot 9-6, maar Marianne Renden en Bianca Nikerk vormden totaal geen partij tegen het toen niet eens groots spelende winnende koppel. Met 13-1 trok het weinig geïnspireerd acterende duo zeer overtuigend aan het langste eind en mochten zij zich de eerste toernooiwinnaars noemen. Mirjam Quartel bleef in haar vier kamp in het enkelspel in de C- categorie eveneens ongeslagen. De Kerkwerfse deed dat bovendien met zeer aansprekende cijfers, hetgeen eens te meer aantoont, dat zij nog lang niet aan haar tennisplafond lijkt te zitten na een outdoor-seizoen, waarin zij succes op succes stapelde. De 10-5 overwinning op Martine Ver schoore en de 9-6 zege op Jeannet van de Nieuwendijk mogen dan nog als voorspelbaar worden beschouwd, dat zij Ooltgensplaatse Tika Peeman met maar liefst 13-6 zou wegzetten, viel stellig niet zo een-twee-drie te ver Emilie Schotte (links) en Patricia Kort behaalden een fraaie toernooizege in het damesdubbelspel in de D-categorie. Het talentrijk rijke duo bleef ongeslagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6