FA. VERWIJS Sq. C, Kerstnacht is voor de soldaten van het Leger des Heils 'werken' Wederom grote belangstelling voor kerstparty in de Steeg i i i OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS DE ZIERIKZEESCHE COURANT m HET "MM Uü U5JJ iLYJÊ Wenst u allen een Gelukkig Nieuwjaar Wederom schip in problemen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dorpsraad Kerstvieringen De Dorpsraad is niet meer weg te denken uit In tal van kerken op Schouwen-Duiveland wer- Ellemeet. De raad is een rechtstreeks voort- den kerstvieringen met zang en dans gehou- Tenniskampioen Gezelligheid vloeisel uit het Kleine kernen-project van wel eer. (Pag. 3). den. De vieringen mochten zich verheugen in een grote belangstelling. (Pag. 4). Emilie Schotte en Patricia Kort behaalden als Het tweede familie- en buurtvolleybaltoernooi eersten een toernooizege in het jaarlijkse kerst- in de Zierikzeese sporthal Onderdak is op- tennistoernooi in sportcentrum Krayestein in nieuw een bijzonder groot succes geworden. MAANDAG 29 DECEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24057 Burgh-Haamstede. (Pag. 6). (Pag. 8). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij moeten onze werken volbrengen; dan zullen onze werken ons weder vormen. Bindesböll In de auto op pad ZIERIKZEE - Het is een niet meer weg te denken tradi tie van het Leger des Heils de nachtelijke uren van de kerstnacht te gebruiken om de werkers in de regio met een bezoek te verrassen. Een gebaar van de heilsoldaten, dat zonder uitzondering door iedereen op prijs wordt ge steld. Vier groepen reden de nacht in, waarvan één auto naar de Westhoek reed. De Zierikzeesche Nieuwsbode was erbij. Een bezoekje aan de zusters van Duinoord. Iedereen weet het, maar niet alle mensen staan er bij stil. Ook tijdens de kerstdagen moet er worden ge werkt. De politie is te allen tijde pa raat, de verzorgingshuizen hebben nachtzusters op hun stekkie zitten, de sluis moet worden bediend, de vuurtoren blijft haar seinen uitstra len en het weersstation is bemand. Kortom, terwijl de Schouwen- Duivelandse en Flakkeese bevolking grotendeels op één oor ligt, is er een handjevol mensen, dat 'de wacht houdt'. Juist aan die mensen denkt het Leger des Heils, wanneer de sol daten 's nachts om 00.30 uur in de auto stappen met kerstpakketjes en de Strijdkreet. Vereerd In totaal werden zo'n zeventig men sen met een bezoek vereerd. Een van de groepen, bestaande uit Corry Clerx, Marja van Achterberg en coör dinator Ad de Graaf neemt de West hoek voor haar rekening. Het miezert buiten en het is de de vraag of de vorst zich laat zien, waardoor het wegdek onberijdbaar zou worden. Pas bij terugkomst - de wijzers van de klok zouden 04.15 uur aangeven - bleek, dat het kwik boven nul was ge bleven; gelukkig maar. Traditiegetrouw krijgen de heil soldaten na de kerstdienst in de Post- Op donderdag 1 januari (nieuwjaarsdag) zal de „Zierikzeesche Nieuwsbo de" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie van vrijdag 2 januari die nen uiterlijk woensdag 31 december vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentie en Uw warme bakker ken voor zeeverkeersambtenaar. En terecht overigens, want de tijd dat vanuit de toren alleen maar naar bui ten werd gekeken is voorbij. De heilsoldaten tonen belangstel ling voor het werk van Saman, die het een en ander vertelt over de ra- darapparatuur. Een onontbeerlijk stuk techniek, want de dichte mist laat een vergezicht absoluut niet toe. Het is rustig in de toren. Er gebeurt niets. Juist in de zomermaanden is er meer te beleven, wanneer recreatie vaartuigen de kust 'onveilig' maken. Het is 01.50 uur, wanneer de vervan ging in de persoon van K. Polderman naar boven komt. Charme Voor Saman zitten de zes uien erop. Hij laat weten dat zes uur achteréén lang genoeg is. Alleen op een hoge vuurtoren heeft zijn charme, maar na een hele werkdag is vervanging nood zakelijk om zorg te dragen voor een constante oplettendheid. Nog voor dat Saman huiswaarts keert en Pol derman aan zijn dienst begint ver trekt het Leger des Heils-gezelschap weer, want er zijn nog meer nacht werkers in de Westhoek. Neeltje Jans is aan de beurt. Hët is bijzonder stil op de weg naar Neeltje Jans; er is immers niets te be leven. Aangekomen bij de portier hervatten de soldaten hun werk. Op kerstnacht blijkt portier M. H. Bliek vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEHI^ ;|^7 straat eerst een schaal krentebrood met spijs voorgeschoteld; gecomple teerd met een kop koffie. Ondanks het gezellig samenzijn en de warmte van het gebouw hebben de soldaten geen enkele moeite om het ruime on derkomen te ruilen voor de vaak iet wat krappe auto en een stille - saai aandoende - weg. De heilsoldaten hebben er zichtbaar zin in. Het gezelschap stapt in de auto op weg naar het eerste adres; 'Rusthuis Duinoord' prijkt er bovenaan het lijstje. Bij aankomst blijkt het rust huis haar naam eer aan te doen. Het is er stil en duurt even voordat de druk op de bel beantwoord wordt. Twee vrolijke zusters in tenue komen naar voren en zijn zichtbaar verrast met het bezoek vanuit Zierikzee. Je komt het niet iedere nachtdienst te gen toch. Plastic Nadat Corry de zusters de plastic zak met kerstgeschenkjes had gege ven boden de Duinoord-medewerkers het gezelschap koffie aan. Tevergeefs want Ad de Graaf gaf te kennen, dat het de bedoeling was om de wisseling van de wacht op de vuurtoren mee te maken; het was al bijna 01.30 uur. Geen koffie dus, maar terug de auto in richting vuurtoren. Het is een aparte ervaring om in het nachtelijk uur pal onder de vuur toren te staan. Geeft de toren van af stand twee lichtsignalen; wie onder de toren gaat staan ziet continue zes lichtbundels, die elkaar tevergeefs trachten in te halen. De afstand blijft gelijk. Wie onder staat moet naar bo ven en de twee-persoonslift gebiedt een deel van het gezelschap de lange trap te nemen om uiteindelijk 'over vermoeid maar voldaan' aan te ko men. Marja en Corry vinden het alle maal prima; zij zaten immers in de lift. Boven wacht M, Saman het gezel schap op, nadat hij ze al eerder wel kom had geheten via de intercom. Hij laat desgevraagd weten, dat de benaming vuurtorenwachter sinds enige jaren plaats heeft moeten ma- Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Af en toe regen Het blijft aanhoudend zwak weer met veel bewolking en vooral in de middag en avond perioden met regen. De zuidwestelijke wind neemt toe tot krachtig. Minimumtemperatuur ko mende nacht 7 graden. WEERS VO ORTJITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 jan.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 30 dec. Zon op 08.48, onder 16.36 Maan op 08.46, onder 15.13 - Eerste Kwartier: 6 jan. (23.36) Sluiswachter K. van der Vliet geeft Marja (midden) en Corry tekst eti uitleg. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een frontale zone met veel béwolking en van tijd tot tijd re gen blijft in de buurt van ons land. Deze zone behoort bij een depressie bj IJsland. Tbn westen van Ierland ontwikkelt zich een nieuwe storing, die morgen Schotland heeft bereikt en van daar naar de noordelijke Noordzee trekt. Voorlopig blijft ons land nog in de zachte lucht, alleen het noordoosten krijgt in de komende nacht een vleugje koudere lucht bin nen. Daar wordt de minimumtempe ratuur vijf graden, elders ongeveer acht. De mid dagtemperatuur bereikt waarden van circa tien graden. Er staat een matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind, aan de kust is deze enige tijd hard. Na het passeren van de fronten gaat in het nieuwe jaar de temperatuur iets omlaag en ontstaat een wat meer buiig weertype. ZIERIKZEE - Niet iedereen was op kerstavond in de kerk te vinden. Zo'n driehon derd jongeren bijvoorbeeld kozen de Zierikzeese discotheek de Steeg om alvast in de kerststemming te komen. Daar werd voor de zevende keer een kerstparty gehouden, die wederom op een overweldigende belangstelling van jong Schouwen-Duiveland mocht rekenen. Discotheek-eigenaar J. Meerdink was bijzonder tevreden over de be langstelling. Evenals voorgaande ja ren zijn er de afgelopen weken spe ciale entreekaarten verkocht. ,,We doen dit om te voorkomen, dat we mensen moeten teleurstellen, want de belangstelling was enorm". Vol gens hem hebben er bijna 700 mensen een kaartje willen bemachtigen voor deze muzikale traditie. Buiten kijf Het staat voor Meerdink dan ook buiten kijf, dat er volgend jaar weer een kerstparty wordt georganiseerd. Hij kan daarbij jaarlijks rekenen op enthousiaste medewerkers, die graag de handen uit de mouwen steken om mee te helpen aan het welslagen van het kerstfestijn. Zo was de discotheek voor de gelegenheid in stijl versierd; was er gezorgd voor diverse lekker nijen en werd het geheel gecomple teerd door een heuse kerstman. Volgens de jongeren hoort bij kerst mis een miss kerst. Dat werd dit jaar de Schouwen-Duivelandse Nadja de Koninck, die op de dansvloer een plaatsje naast de kerstman heeft ge kregen (zie foto). De kerstman kijkt instemmend toe. Naast het uitgebrei de assortiment platen bracht de zan ger Lou Brondgeest extra leven in de brouwerij. Al is hij er tijdens het nieuwjaarsbal - op 1 januari vanaf 00.30 uur - niet bij, de meeste aanwe zigen van de kerstparty hebben in middels al weer een poging gedaan om een kaart te bemachtigen. Advertentie St. Joostdijk 45, Oosterland Telefoon 01114-1743 b.g.g. 3166 BRUINISSE - Opnieuw is in het Zijpe een schip in moeilijkheden ge raakt. Het betrof ditmaal een brand in de machinekamer van het Franse schip Kerlevan dat onderweg was met 250 ton Borax van Rotterdam naar het Franse Duinkerken. Zon dagmiddag ontdekte de schipper C. M. uit Villcnoy dat er rook uit de ma chinekamer kwam. Kort daarop viel de motor uit door zuurstofgebrek. De schipper, die alleen aan boord was met z'n hond, ging ten anker. Intussen hadden scheepvaart- meester J. Verburg, havenmeester van Zijpe en de schipper van het Rijksvaartuig Pluimpot het schip ontdekt waar rook uit kwam en de schipper met armgezwaai de aan dacht stond te trekken. De schipper van de Pluimpot, D. Capelle uit Nieu- werkerk, was toevallig aan boord voor controle van de kachels. Direct voeren ze samen uit, nog versterkt met enkele brandblusapparaten van schepen uit de Vluchthaven. Langszij van het Franse schip gekomen blusten ze de brand in de machineka mer met de meegenomen blussers. Als oorzaak van de brand leek de ka chel in de machinekamer de schuldi ge. Met de Pluimpot langszij is de Ker levan op eigen kracht de Vluchthaven binnengevaren. De schade leek mee te vallen al zal een grondige schoon maak van roet en bluspoeder zeker nodig zijn voor er verder gevaren kan worden. De lading Borax is niet in ge vaar gekomen. De RP 18 heeft de zaak verder onderzocht. De brand weerkorpsen van Bruinisse en Sint Philipsland waren gewaarschuwd maar hoefden niet in actie te komen. Borax is een delfstof dat wordt toe gepast als soldeermiddel en o.a. in het glazuur van aardewerk en email- Ie. Bij verhitting kan het sterk uitzet ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1