Pijnlijke 19-24 nederlaag tegen staartploeg Heerle kost Delta Sport leiderspositie Tika Peeman het succesvolst op openingsdag kersttennistoernooi van sportcentrum Krayestein Herenploeg Mevo '80 na puntverlies bij Provimi/DVO door Hou Stand achterhaald Wegwedstrijd 15 km Rhoon Gerrit Bakker bijzonder succesvol in vliegseizoen PV Zierick DFS op rozen in recreatieve badminton- competitie 6 ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport staat weer met beide benen op de grond na de pijnlijke 19-24 nederlaag tegen staartploeg Heerle. Halverwege het in sporthal Onderdak in Zierikzee gespeelde duel leidde de ploeg van coach Rob de Vos nog wel met 11-10, maar ook toen was er allerminst reden om enthousiast te worden over het optreden van de blauw witte brigade. De Brabanders waren er in geslaagd om een aanvankelijke 6-3 achterstand nagenoeg weg te wer ken en dat was meer dan Delta Sport toe had mogen staan. „In feite was de laatste fase van de eerste helft de boosdoener. Doordat Heerle terug kon komen, sloop er een fikse onzekerheid in de ploeg, die in de tweede helft niet meer kon worden weggewerkt", onderkende Rob de Vos. maar dan nog zeg ik, dat je in zo'n wedstrijd wanneer je 24 doelpunten tegen krijgt je er nog 25 moet scoren. Kwalitatief heeft Delta Sport zoveel meer in huis dan Heerle, dat dat zou moeten kunnen. Jammer dat het niet gebeurde, maar we zullen nu extra op ons tellen moeten passen om te voor komen dat deze nederlaag niet door werkt". Tweede plaats Door de nederlaag tegen Heerle zakt Delta Sport naar de tweede plaats achter het Zevenbergse Groene Ster, dat geen fout maakte en het Til- burgse Volt met een 18-14 nederlaag naar huis stuurde. Delta Sport heeft nu een punt achterstand en zal op de tweede confrontatie met Groene Ster moeten wachten om de zaken weer recht te trekken. De eerste ontmoe ting in Zevenbergen werd door Delta Sport met 17-19 gewonnen. De nederlaag van Delta Sport heeft er meteen ook voor gezorgd dat EBHV uit Breda ook weer terug is in de race na de 22-20 overwinning op GSC. In de eerste fase van het duel tegen Heerle leek het er nog aller minst op, dat de thuisploeg het zo moeilijk zou krijgen. Ontspannen spelend werd de ploeg van coach Kees van Ginderen naar een 6-3 ach terstand gespeeld, maar toen knakte er iets in de Delta Sport-ploeg. Heer le maakte hier onmiddellijk gebruik van door zich in Delta Sport vast te bijten en steeds dichterbij te komen. De eerste missers in verdedigend op zicht dienden zich aan en de Braban ders kwamen in het spoor van de thuisploeg. Heerle kon evenwel net niet meer met een positieve score af sluiten: 11-10. In het tweede bedrijf bleef de ploeg evénwel aanklampen, daarbij in staat gesteld door een zon der overtuiging spelende thuisploeg. Na een overtreding, tegen Jaco Vleeshouwer kon Peter Lefèvre vanaf zeven meter de marge weer vergroten, maar vanuit de spelhervatting was het direct aan de andere kant weer raak. Peter Pellis wandelde simpel door de Delta Sport-verdedigingslijn. Nog een keer kon de marge op twee treffers in het voordeel van Delta Sport worden gebracht door Jaco Vleeshouwer, maar dat was nagenoeg het laatste positieve wapenfeit voor de Zierikzeese ploeg, die angstiger en angstiger ging spelen. Tot 17-16 bleef Delta Sport de bezoekers nog steeds voor, maar de wedstrijd had allang beslist moeten zijn, omdat een aantal fraaie scoringskansen onbenut werd gelaten. Hierbij had doelman Kees Poldermans ook een flinke vinger in de pap. Bij een 16-16 stand verstapte de Heerlese slotman zich en moest hij worden vervangen. Dat leek een gele genheid voor Delta Sport om alsnog de bakens te verzetten, maar ook tweede doelman Jos van Loenhout bleek 'terdege zijn mannetje te staan. Peter Lefèvre kon hem nog wel vanaf zeven meter passeren, maar daar bleef het ook bij tot twee minuten voor tijd. Toen was de strijd echter al gestreden. Ondanks twee minu- Rob de Vos:....geen duidelijke ver klaring^ oor... De Middelburgse oefenmeester van de Zierikzeese derde divisionist pro beerde zijn ploeg gedurende de rust over het dode punt heen te praten. Dat leek aanvankelijk te zijn gelukt, maar gaandeweg het tweede half uur keerde de enorme matheid, die zich had meester gemaakt van de thuis ploeg, terug. Met nog tien minuten te gaan had Delta Sport nog steeds een 17-16 voorsprong, maar toen viel de genadeklap. Verdedigend kon de thuisploeg totaal geen vuist maken en in vogelvlucht daverde het zeker niet grootse Heerle over Delta Sport heen. Pas bij 17-23 kon Cor Lagendijk weer een keer scoren, maar toen was er al lang geen eer meer te behalen. Ik heb-er totaal geen verklaring £>G voorhoe'zoiets kan gebeuren. Vooraf hebben we het er; uitvoerig over ge had, dat vooral staartploegen niets te dol is om een koploper pootje te lich ten", vertelde Rob de Vos. „Vooral verdedigend zat het erg slecht bij ons in elkaar. Bij man tegen man situa ties werd iedereen keer op keer afge troefd. Er werd enorm passief verde digd. Heerle kon doen wat het wilde, RHOON - In Rhoon werd de tradi tionele vijftien kilometer weg wedstrijd afgewerkt. De wedstrijd leverde een overwinning op voor Erik Edelman. Hij had 47.44 minu ten nodig en bleef daarmee drie se conden voor op Henk Ruig. De Mid delburgse atleet Frank Kooman eindigde als derde op tien seconden van de winnaar. Delta Sport-veteraan Jan Kloet uit Burgh-Haamstede legde met zijn 49 jaar beslag op de 444e plaats van de ruim 500 gestarte atleten. Kloet vol tooide de vijftien kilometer in een voor zijn doen goede tijd van 69.30 minuten. tenstraffen voor Peter Pellis en Wim van Nassau domineerde Heerle voortdurend en nadat de achterstand was omgezet in een voorsprong leek de ploeg oppermachtig. Alles lukte, terwijl Delta Sport bij het zwakke spel ook nog iedere fractie geluk ont beerde. ,,We zijn weer wakker", on derkende Rob de Vos na het laatste fluitsignaal bij de stand 19-24. „Ho pelijk blijft het bij een incident en zijn we tegen Fortuna weer bij de les. ZIERIKZEE - De Zierikzeese post duivenvereniging Zierick kan terug zien op een gunstig vliegseizoen 1986. Er waren dit seizoen geen ramp- vluchten. De vluchten op 26 april en 13 september hadden een traag ver loop door atmosferische storingen, maar de duiven arriveerden een dag later alsnog op het hok. Gerrit Bak ker was bijzonder succesvol. Hij won ondermeer twee provinciale afde lingsoverwinningen in de afdeling Zeeland NBvZ. Bakker won de vlucht vanuit Rou en op 2 augustus tegen 6165 duiven en de vlucht vanuit Bapaume op 20 sep tember tegen 3018 duiven. Naast deze provinciale overwinningen won Ger rit Bakker ook twaalf keer de eerste prijs in wedvluchten van de PV Zie rick. De Zierikzeese vereniging hield 34 vluchten. Jan den Hengst, Frans Maijs en Marinus Krijger behaalden vier keer een eerste prijs. In de klassementen vitesse, mid- fond en navluchten behaalde Gerrit Bakker met ruime voorsprong de eer ste plaats. In het klassement vitesse scoorde Bakker 457 punten. L. de Hooge behaalde als tweede 384 pun ten en J. den Hengst werd derde met 379 punten. Bakker won het klasse ment midfond met 908 punten voor J. den Hengst met 822 punten en M. K. Krijger met 792 punten. Het klasse ment navluchten leverde Bakker 410 punten op, terwijl de combinatie Van 't Veer aan 306 punten kwam. J. Snij ders werd derde met 292 punten. Het fondklassement werd andermaal een overwinning voor Frans Maijs. Het was overigens slechts een nipte zege, want met de 714 punten bleef hij Jan den Hengst slechts twee punten voor. J. Verwijs werd met 46)6 punten derde. Op het onderdeel jonge duiven ging .de eindzege naar Marinus Krijger, die deze titel al jarènlang opeist. Hij scoorde 929 punten. De Gebr. Bolle eindigden als tweede met 871 punten en de combinatie Van 't Veer werd derde met 798 punten. Krijger be haalde ook de titel duif en aangewe zen generaal. Het klassement hok ge neraal was evenals vorig jaar voor Jan den Hengst. Er werd ook een viertal speciale prijs- en klassement- vluchten afgewerkt. Hiervan won Gei-rit Bakker er twee. Hij won de be ker op de vlucht Orleans bij de oude duiven en ook de jaarlijkse vereni- gings-prijsvlucht. Jan Snijders won de 'Ome Gerrit-trofee' en Marinus Krijger veroverde de beker op de vlucht Orleans bij de jonge duiven. UTRECHT - De Utrechtse politie heeft bij een grootscheepse alcohol controle 1.200 automobilisten aange houden en ze allemaal de blaastest la ten doen. Slechts 35 van hen kwamen boven de 0,5 promille. Zij werden overgebracht naar het hoofdbureau waar de test nog eens werd herhaald met ademanalyse-apparatuur. Uit eindelijk moesten 30 mensen een bloefproef ondergaan, van wie er een weigerde. Tika Peeman ivas tijdens de openingsdag van het kersttennistoernooi in sportcentrum Krayestein het succesvolst met twee overwinningen in de C-klasse. BURGH-HAAMSTEDE - De eerste dag van het jaar lijkse kersttennistoernooi van sportcentrum Krayestein bracht het meest succes voor Tika Peeman. De Goeree- Overflakkeese speelster boekte zowel in het enkelspel als het dubbelspel een zwaarbevochten overwinning, maar legde daarmee wel de basis voor een mogelijke dubbele toernooizege. In het B/C-toernooi bij de heren moest Hans-Jan Goedegebure zijn meerdere erkennen in Hans Wohl, maar ook hier was het verschil uiterst mini maal. Op de openingsdag werden nog niet erg veel partijen gespeeld, die moge lijk een verrassend verloop zouden kunnen krijgen. Jammer is stellig, dat de inschrijvingen aan de dames kant niet zo enorm talrijk zijn, dit in tegenstelling tot het herentoernooi, dat wel aardig gevulde schema's ople verde. Het dames enkelspel in'de.C- en de D 25 -categorieën wordt .in poules' afgewerkt en dat geldt ook voor de damesdubbelspelen in C en D. In alle gevallen zijn slechts vier in schrijvingen. Het dames enkelspel in D leverde nog acht inschrijvingen op. maar hier is sprake van een zeer jeug dig deelnemersveld, dat overigens wel voor tennis van formaat kan zor gen. In het dames enkelspel in de C- klasse zorgden Tika Peeman en Jean- net van de Nieuwendijk voor een Goeree-Overflakkeese opening van het toernooi. Tika Peeman, die reeds diverse uitstekende toernooien af wikkelde op Schouwen-Duivelandse bodem, had meer moeite met Jeannet van de Nieuwendijk dan vooraf ver wacht mocht worden. Vechtjas Van de Nieuwendijk beet zich vast in het spel van de Ooltgensplaatse speel ster, maar moest na een uur spel toch met 10-9 capituleren. Naast deze twee speelsters doen Martine Verschoore en Mirjam Quartel nog een gooi naai de toernooizege in deze categorie. Al le speelsters ontmoeten elkaar een keer om uit te maken wie met de eer ste prijs mag gaan strijken. Tika Pee man ontsnapte met partner Martine Verschoore slechts ternauwernood aan een nederlaag tegen het gerouti neerde duo Gerda Minnaar en Corrie Roda. Enkele minuten voor het ver strijken van het uur speeltijd leidden Minnaar en Roda nog met 8-6 en leek het alsof hen niets meer kon gebeu- OUD-BEIJERLANÜ - De herenploeg van volleybalver eniging Mevo '80 is de fraaie voorsprong, die in de acht eerste competitieronden werd opgebouwd kwijt. Nadat de vorige week in sporthal Onderdak met enig kunst- en vliegwerk gelijk werd gespeeld tegen Pendreclit, hield nu Provimi/DVO de formatie van coach Wim van der Zande op 2-2, nadat de Oudbeijerlanders aanvankelijk zelfs met 2-0 leidden en er een eerste nederlaag aan leek te komen voor de Zierikzeese ploeg. Door het dubbele ge lijkspel is Hou Stand nu in verliespunten naast Mevo '80 gekomen. De Rotterdammers hebben twee punten voor sprong, omdat inmiddels ook het eerder uitgestelde duel tegen Kangoeroes in winst werd omgezet. Mevo '80 moet het duel tegen Rovok nog inhalen. Dat gebeurt op zater dag 3 januari. De Zierikzeese herenformatie was ruimschoots op tijd voor de vroegge- plande wedstrijd in Oud-Beijerland. Eenmaal aangekomen bleek de wed strijd drieëneenhalf uur later te be ginnen. Of dit van invloed is geweest op het vertoonde spel laat zich moei lijk raden. Wel werd in de eerste set duidelijk, dat Mevo '80 totaal niet in zijn spel kwam. Provimi/DVÓ profi teerde hier dankbaar van. Via flit sende aanvallen van de thuisploeg had de zesmansformatie van Mevo '80 niets in te brengen. Daarnaast bleef de verdedigingspass te veel hangen en werd er enkele keren ongeconcen treerd opgeslagen. Via 8-1 en 13-2 won Provimi/DVO de set met 15-2. Coach Wim van der Zande gaf voor de twee de set duidelijk te kennen, dat hier heel snel verandering in moest ko men. Aanvankelijk leek zijn don- derspeech succes te hebben. De par tijen gingen goed gelijk op tot 5-5. Toch werden de drie aanvalsmoge- lijkheden niet optimaal bei^ut. Snode plannen Provimi/DVO, dat een week eerder de sterke ploeg van Vlaardingen met 3-0 afdroogde, bleek ook nu snode plannen te hebben. Mevo '80 slaagde er nog wel in om'met 10-12 op voor sprong te komen, maar daarmee was de koek op. Een time-out aan de kant van de Oudbeijerlanders keerde het tij. Via 13-12 bracht de aanval van ae jeugdige ploeg de stand op 15-13 en 2- 0 in sets. De tussenstand bracht coach Van der Zande en het meegereisde Zierikzeese publiek in lichte paniek. Het nog niet geklopte Mevo '80 leek op de valreep van 1986 nog een eerste nederlaag aan de broek te gaan krij gen. Ook nu bleek een fikse portie karakter de ploeg over een enorm dood punt heen te tillen. Zinderende raily's brachten een 8-8 tussenstand op het scorebord. Het publiek voelde, dat er opnieuw een sensationele ont knoping in de lucht hing. Mevo '80 hield evenwel het hoofd koel. Overleg tussen de spelers in het veld was dooi de enorme aanmoedigingen nage noeg niet meer mogelijk. Via 10-11 en 12-13 trok de Zierikzeese ploeg de set alsnog naar zich toe. Om de schade zo beperkt mogelijk te houden moest echter ook de vierde set nog gewonnen worden. Na een aanvankelijk nog volledig gelijkop- gaand scoreverloop (7-7) vond de Zie rikzeese ploeg het juiste ritme om Provimi/DVO alsnog de halve buit te ontfutselen. Mevo '80 stootte door naar 8-13, maar de thuisploeg had - gesteund door de fanatieke aanhang - nog een tempoversnelling in huis. De ze resulteerde in een hernieuwde ge lijke stand: 13-13. Het zal altijd cor vraag blijven of Wim van der Zande de laatste twee punten gezien heeft, vast staat dat ze wel gescoord wer den: 13-15. Alles bijeen voor de twee de week op rij een bijzonder zwaar bevochten gelijkspel voor de Zierik zeese herenhoofdmacht, die de aan vankelijke ruime voorsprong op de ranglijst nu volledig kwijt is. Omdat ook Rovok een fikse opponent is, zal het nog spannend worden of de ploeg er in de achterstallige ontmoeting in zal slagen om weer naast Hou Stand te komen. Evenals Mevo '80 speelden de Rotterdammers inmiddels vier keer met 2-2 gelijk. De eerste onder linge confrontatie eindigde in Rotter dam gelijk en Hou Stand verspeelde thuis verrassend een punt aan Kwiek uit Bruinisse. Verder werden de uit wedstrijden tegen Provimi/DVO en Rowido eveneens gelijk gespeeld. ren. Peeman en Verschoore zetten evenwel nog een keer flink aan en sleepten in sneltreintempo drie ga mes naar zich toe om zo met 9-8 te winnen. Het deelnemersveld wordt hier gecompleteerd door de dubbels Mirjam Quartel/Marja Hart en Ria Groenendijk/Hanny Breevaart. Talentrijk Ook in het enkelspel in de D-klasse voor speelsters boven 25 jaar meld den zich slechts vier speelsters aan, zodat ook hier in poulevorm wordt gespeeld. Corrie Hoogerhuis begon het toernooi uitstekend door Marleen Viergever met 9-4 terug te wijzen. De speelster van tennisvereniging Scel- veringhe uit Renesse moet zich nu nog Marja Hart en Joke Hop van het lijf houden om een serieuze gooi naar de toernooizege te doen. Veel talent schuilt onmiskenbaar in het zevenkoppige deelnemersveld bij de dames in de D-categorie. Zie rikzeese Emilie Schotte werd door de plaatsingscommissie als de grootste gegadigde voor de toernooizege on derkend, hetgeen haar een eerste plaatsing opleverde. Zij wordt in de finale verwacht met Lianne de Looff. De eerste plaatsing levert Emilie Schotte in de eerste ronde een bye op. De als tweede geplaatste De Bru-Tèn- speelster begint met een confronta tie met Ans Kloppers. In de halve fi nales krijgt Emilie Schotte te maken met de winnares van het duel tussen Femke Clerx en Miranda Kort, ter wijl de vierde halve finaleplaats is weggelegd voor de winnares van de ontmoeting tussen Patricia Kort en Marit van der Vet. De jeugdige speel sters ontmoeten elkaar ook in het dubbelspel, waarbij ook weer in pou levorm wordt gespeeld. Ook in het heren enkelspel in de D-klasse zijn aardige partijen te verwachten door de aanwezigheid van tal van talent rijke jonge spelers. Voor de plaat singscommissie geldt Peter Moer land als de favoriet in het veld van vijftien spelers. Lenz Hoogerhuis is als tweede geplaatst en verder kre gen John van de Velde en Wilco Hoo gerhuis een beschermde positie. Er zijn evenwel terdege vervroegde uit schakelingen mogelijk voor de vier vooruitgeschoven spelers, omdat er oppositie te over aanwezig is. Bij het heren enkelspel in de ge combineerde B- en C-klasse starten tien spelers do race naar de toernooi zege. Ernst Wondergom en Jacco A1-. mekinders zijn de enige twee B- spelcrs en het hoeft dan ook geen be toog, dat zij juist daarom als de twee finalisten getipt worden. Wondergom komt het eerst in actie tegen de win naar van de confrontatie tussen Jur- gen Ensing en Hans Bouma. Alme- kinders ontmoet de winnaar van de partij tussen Hans-Jan Goedegebure en Hans Wohl. Deze ontmoeting werd op de openingsdag reeds afgewerkt cn door Hans Wohl in zijn voordeel beslist: 10-9. In de bovenste helft van het schema maken André Goedegebu re cn Lou Almekinders onder elkaar uit wie Ernst Wondergom van een toernooizege af moet houden en on derin completeren Harry Koster en Frans Slooter het deelnemersveld. In het dubbelspel staan Harry Kosjer en Ernst Wondcrgem samen als eerste geplaatst en zij worden in de finale verwacht met het duo Lou en Jacco Almekinders. die het toernooi overi gens begonnen door met 15-4 afgete kend van Jurgen Ensing cn Chris Schoneman te winnen. In het heren enkelspel in de klasse D 25+ geldt Hans Bouma als de gedoodverfde winnaar. Bouma treft in de finale Arie Robijn, tenminste wanneer de plaatsingscommissie een goede voor uitziende blik heeft. Martin Salo mons en Wim Hart nemen op de plaatsingslijst de plaatsen drie en vier in. Het toernooi wordt op dins dag 30 december besloten met de fi nales. Op de beide kerstdagen ligt het toernooi stil. ZIERIKZEE - In de eerste klas van de recreatieve badmintoncompetitie zit het Burgh-Haamsteedse DFS op rozen na de overtuigende 1-7 over winning bij de enige nog overgeble ven concurrent Zierikzee 8. Precies halverwege de competitie heeft DFS nu drie punten voorsprong op de ge klopte opponent, terwijl alle andere ploegen op nog grotere afstand wer den geplaatst. In feite kan de DFS- formatie de champagne nu al koud zetten, onvoorziene omstandigheden daargelaten. Het Brouwse Tbrpedo behaalde de eerste twee competitiepunten door het duel met medehekkesluiter Zie rikzee 9 in een 6-2 overwinning om te zetten. Door deze resultaten ziet de stand er in de eerste klas als volgt uit: DFS Zierikzee 8 Netovertnet Dreischor DFS 2 Torpedo Zierikzee 5 6 6 0 0 36-12 12 6 4 1 1 28-20 9 7 4 1 2 37-19 9 6 3 0 3 25-23 6 6 2 0 4 23-25 4 6 1 0 5 12-36 2 5 0 0 5 7-33 0 In de tweede klas eindigden beide gespeelde wedstrijden in een 4-2 ne derlaag voor de bezoekende ploeg. In beide gevallen ook was Zierikzee 11 de verliezende ploeg. In eerste instan tie hield DFS 4 de punten in Burgh- Haamstede en vervolgens deed Net overtnet 2 hetzelfde. Door deze uitsla gen ziet de stand er in de tweede klas als volgt uit: DFS 3 Netovertnet 2 Zierikzee 10 DFS 4 ZSC ZSC 2 Dreischor 2 Zierikzee 11 6 5 1 0 32- 4 6 4 11 21-15 6 2 3 1 18-18 1 17-19 1 14-16 3 14-22 3 12-18 6 10-26 6 2 3 5 2 2 6 12: 5 0 2: 6 0 0' In de derde klas behaalde DFS 6 het eerste punt door in sportcentrum Krayestein met 3-3 gelijk te spelen te gen Zierikzee 13. DFS 5 slaagde er niet in om de punten in Burgh-Haam stede te houden. ZSC 3 nam via een 2- 4 overwinning de hele buit mee terug naar Schnrcndijke. De stand in de derde klas is nu: Noordgouwe Zierikzee 12 Dreischor 3 ZSC 3 DFS 5 Zierikzee 13 Netovertnet 3 DFS 6 6 5 1 0 28- 8 11 5 4 0 1 22- 8 5 4 0 1 21- 9 5 3 11 19-11 6 2 0 4 14-22 6 114 10-26 5 10 4 7-23 6 0 15 11-25 In klasse B van de jeugdcompetitie werden geen wedstrijden gespeeld, maar in klasse A deed ZSC 4 goede zaken door met 1-7 te winnen bij Zie rikzee 14. De Scharendijkse ploeg heeft nu vier volle punten voorsprong op DFS 7 cn eventueel Dreischor 4, maar deze ploeg heeft nog een achter stallig duel af te werken. Dreischor 5 klopte Zierikzee 5 met 2-6, hetgeen de zevende nederlaag in evenzoveel du els betekende voor de Zierikzeese for matie. De stand is nu: ZSC 4 6 6 0 0 44- 4 12 DFS 7 6 4 0 2 35-13 8 Zierikzee 14 6 3 1 2 25-23 7 Dreischor 5 7 3 1 3 22-34 7 Dreischor 4 5 3 0 2 22-18 6 DFS 8 6 1 0 5 12-36 2 Zierikzee 15 7 0 0 7 9-47 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6