1 V Veel publiek Kerstmarkt Culturele manifestatie Burght Barok- en Renaissancemuziek concert in slot Haamstede mm fmm Exhibitionist in Renesse Antieke telefoon gestolen Installatie Asselbergs Diefstallen- reeks opgelost Stormschade Auto's opengebroken in Bruinisse Ongevallen door gladheid iïiiii I1BIIK HS1 I H 'Jill 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 december 1986 Nr. 24055 3 t Expositie allerlei vormen van lamst BURGH-HAAMSTEDE - In het Christelijk Cultureel Centrum De Burght te Burgh-Haamstede wordt op één januari een open dag gehouden die zal worden ingevuld met een uitgebreid muzikaal programma waaraan vele landelijk bekende musici meewerken. Daarnaast is er een expositie van allerlei vormen van kunst waaronder zich werkstukken bevinden van kunstenaars van Schouwen-Duiveland. Met de opzet van dit evenement wil de leiding van de Burght onderstrepen dat zij haar activiteiten nu en in de toekomst uitbreidt door het orga niseren van concerten, filmvoorstellingen en ten toonstellingen die zijn gericht op de regionale bevolking van jong tot oud. L)e opening van de manifestatie wordt verricht door burgemeester J. L. Niemantsvcrdriet-Leenheer. Bege leid door een koperensembele zal de alt Reinata Heemskerk daarna het programma inzetten met het zingen van het Zeeuwse volkslied. Het ver dere programma speelt zich af in de grote zaal en er werken bekende ar tiesten aan mee. Onder andere Daniel Wayenberg piano, Nel Benschop voor drachten, Reinata Heemskerk zang, Willy Appermont piano. Albino Mon- tisci gitaar, Dingeman Coumou gi taar. Olchtus gospels, het orkest van Harry Govers, Jaap Booy en Wim Be velander zang. een harpcnsemble, een koperenscmblc en diverse koren. Van 13.00 tot 23.00 zal elk uur een nieuw onderdeel van het programma worden aangekondigd. Kinderactivitciten In de andere zalen van het gebouw worden de kinderen bezig gehouden met ondermeer het poppentheater RENESSE Twee meisjes van twaalf en vijftien jaar werden zater dagmiddag opgeschrikt toen zij op de duinovergang bij de Jan van Renesse- weg werden geconfronteerd met een ongeveer 20-jarige onbekend geble ven jongen die zijn geslachtsdeel toonde. Dankzij de sociale controle van een echtpaar dat kwam aanwan delen word het exhibitionistische ge drag onderbroken RENESSE - Een antieke houten te lefoon met draaislinger en een aantal kwasten en verf was de buit van die ven die binnendrongen in de tweede woning aan het Watergat te Renesse van K. v. d. E. uit Rotterdam. E. ge bruikt het houten optrekje om zijn schilderkunst te beoefenen. De scha de van het ongewenste bezoek be draagt 300 gulden plus de onbekende waarde van de telefoon. Ook de kerstman bracht een bezoek aan de Renesser kerstmarkt. Middenstand Renesse wil sicli ook tijdens winterseizoen presenteren RENESSE - Een grote kerstboom in het centrum van de zaal, de kerstman in eigen persoon met zijn onafscheidelijke bel en een zak presentjes. Twintig stands waarin de middenstand van Renesse de meest uiteenlopende, maar wel allemaal verlokkelijke waren in kerstsfeer presenteerde en muziek. Dat waren de voornaamste ingrediënten waaruit de Kerstmarkt was opgebouwd die voor het tweede achtereenvolgende jaar plaatsvond in de grote zaal van het Dorpshuis te Renesse. Blijkbaar heeft het evene ment vorig jaar een goede herinnering achtergelaten want niet minder dan 1500 be langstellenden namen volgens de organisatoren in de loop van de dag een kijkje bij het sfeervolle gebeuren. De eerste van hen was wethouder A. J. Padmos. Hem viel de eer te beurt om het evenement 's morgens om elf uur te openen met het doork nippen van een (kerst)lint dat de in gang versperde. Uit zijn toespraak bleek dat er in Renesse een trend aan wezig is om ook tijdens de winter maanden meer attractieve evenemen ten te - presenteren. gAIs recreatieplaats moeten We het in de winter doen met onze eigen 11 a 1200 inwoners. Het is heel belangrijk om ook dan aandacht te besteden aan de leefbaarheid van het dorp. Hoewel we hier een groot arsenaal aan win kels hebben moeten de mensen er niet mee worden geconfronteerd dat een aantal daarvan dicht blijft". Vol gens de leden van de Middenstands vereniging Renesse die de Kerst markt organiseerden verschuift het koopgedrag van de mensen steeds meer van Sinterklaas naar de kerst tijd. „Het is leuker om dan ook nu nog een attractie te hebben. En deze markt is een manier om de grote ver scheidenheid aan zaken die we hier in Renesse hebben te presenteren". Rendieren De kerstman die zonder zijn tradi tionele rendieren was gekomen („Ik geef de voorkeur aan een charter vliegtuig") kon bezoekers afkomstig van het hele eiland begroeten. Zij kregen een paddestoel of kerstei uit zijn kerstzak. Maar de kerstman vormde niet de enige attractie van het evenement. De bezoekers konden zich ook vermaken met een loterij waarbij kerstpakketten te winnen waren, een sjoelcompetitie, ringwer- pen en een competitie wie het snelste een band kon verwisselen. Verder wa ren er tal van goederen variërend van kerststukjes en kaarsen tot sokken, sieraden, kerstbroodjes en allerlei andere etenswaren. Het geheel werd overspoeld dóór muziek die vanaf het podium werd verzorgd door de ATG Banden verwisselen hoorde er ook bij in Renesse. drive-in show. ZIERIKZEE - Vrijdag 23 ja nuari is de datum waarop mr J. J. P. M. Asselbergs officieel zal worden geïnstalleerd als bur gemeester van Zierikzee. In het koninklijk besluit waarin de benoeming wordt vastgesteld is bepaald dat de ambtsperiode van de nieuwe burgemeester ingaat vanaf 16 januari 1987. De officiële installatie vindt plaats in de trouwzaal van het Zierikzeese stadhuis tijdens een buitengewone raadsverga dering die begint om 14.00 uur. Aansluitend hierop zal aan een aantal genodigden de moge lijkheid worden geboden het woord te voeren waarna tij dens een besloten receptie de genodigden de gelegenheid krijgen om persoonlijk kennis te maken met de nieuwe burge meester en zijn echtgenote, 's Avonds tussen 19.00 en 21.00 uur is die mogelijkheid aanwe zig voor iedere belangstellende tijdens een openbare receptie die eveneens wordt gehouden in het stadhuis van Zierikzee. ZIERIKZEE - Tijdens een verkeers controle van de rijkspolitie te Oost- flakkee werden twee personen aan gehouden, die - zo bleek na onder zoek - gestolen goederen in de auto hadden liggen. Het betrof goederen, die op 10 december ontvreemd waren tijdens een etalagekraak in Zierik zee. Dc verdachten zijn B. L. en H. B. L. (broers) uit Zierikzee en werden bei den ingesloten in het plaatselijke po litiebureau. Daar bekenden ze de diefstal en tevens enkele fiets- diefslallcn en een inbraak in een Zie rikzeese schuur. Een huiszoeking bij dc van heling verdachte J. M. E. uit Zierikzee leverde de vermiste spullen op. Opium Naast de diefstalspullen werden ook goederen gevonden, die onder de Opium- en Vuurwapenwet vallen. Een medebewoner, R. G. A. de G. uit Zierikzee, werd ook terzake van he ling gehoord, omdat er eveneens gestolen muziekapparatuur aange troffen werd. In de loop van het on derzoek kwam er nog een van heling verdacht persoon bij; E. J. K. uit Dreischor. De verdachten H. B. L. en B. L. wer den beiden voorgeleid voor de offi cier van justitie en de Rechter commissaris te Middelburg en wer den in bewaring gesteld. Beiden zit ten momenteel ih het Middelburgse Huis van Bewaring. OOSTERLAND - De harde storm die dit weekeinde over het land trok hoeft op Schouwen-Duiveland niet veel schade aangericht. Toch waren er enkele gevolgen te noteren van de harde wind. In Oosterland waaide vrijdag een marktkraam om en kwam op de auto's van J. v. d. B. en H. d. B. uit Oosterland terecht die aan het Koninginneplein stonden gepar keerd. De voertuigen werden licht be schadigd. Op het strand van Renesse spoelde de Middelbankboei aan die normaal zo'n twintig meter in de Noordzee ligt. Het gevaarte dat een afmeting van twee bij vier meter heeft was door de storm losgeslagen van zijn ankerketting. Het werd op gehaald door de' Betonningsdienst van Rijkswaterstaat om terug op zijn plaats te worden gebracht. BUENOS AIRES - In het centrum van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires hebben circa 50.000 mensen ge demonstreerd tegen het wetsvoorstel van president Raul Alfonsin paal en perk te stellen aan gerechtelijke pro cedures tegen militairen voor hun rol in de schendingen van de mensen rechten ten tijde van de dictatuur! BRUINISSE - In de nacht van don derdag op vrijdag werden in Bruinis se verschillende auto's opengebroken in een poging om autoradio-cassette recorders te stelen. De dieven gingen overal op dezelfde wijze te werk: Door het vernielen van een zijruitje opende men het portier. Bij de auto's van A. R uit Rotterdam en W. N. uit Bruinisse, die beiden op het parkeer terrein bij Aquadelta stonden lukte het de dieven op deze wijze de geluid sapparatuur te ontvreemden. Bij de auto van W. v. D. die aan de Prinses Wilhelminastraat stond trad het alarm in werking waardoor het bij een ingeslagen ruit bleef. Dat laatste was ook het geval met de auto van C. B. uit Bruinisse. De radio en de con sole waarin deze was bevestigd werd ook beschadigd maar het lukte de dief(ven) niet de toestellen mee te ne men. Dat was wel het geval met de ge luidsapparatuur uit de auto van A. v. K.-L. uit Bruinisse. ZIERIKZEE - De weersomstandig heden van de laatste dagen veroor zaakten een gladheid van de wegen die volgens de politie zeer verrader lijk was omdat hij het ene moment wel en het volgende niet aanwezig was. Als gevolg daarvan reed L. K. uit Haamstede met zijn bedrijfsauto tegen een van de pompen van het Texaco benzinestation aan de Nieuwe Kooiweg te Zierikzee. Zowel de auto als de pomp werden licht beschadigd. Bij de oprit naar de Zeelandbrug bij de Val reed een onbekend gebleven automobilist vanmorgen (maandag) tegen de vangrail. Toen de politie ter plaatse kwam was hij al op eigen kracht weggereden. Om ongeveer 9.00 uur maandagmorgen kwam me vrouw M. B. uit Bruinisse door de gladheid met haar auto in een slip te recht toen zij op rijksweg 18 ter hoog te van Ouwerkerk wilde inhalen. Zij kwam met het voertuig in de sloot aan de linkerzijde van de weg terecht. De auto was licht beschadigd. sijn slot In combinatie met expositie Witte van Haamstede en BURGH-HAAMSTEDE - De ridderzaal van slot Haamstede, verlicht door kaarslicht uit de oude kroon luchters, vormde de volmaakte ambiance voor een con cert van muziek uit de Renaissance en de Barok dat werd uitgevoerd door drie musici van het eiland: zangeres Liesbeth Franken, blokfluitiste Loes van Herwijnen en gitarist Dik de Koning. Het evenement werd door de Stichting Westerschouwen Kultureel georganiseerd,naar aanleiding van en in combinatie met de expositie De Wit te van Haamstede en zijn slot die momenteel plaatsvindt in de Bewaerschole. De belangstelling voor het concert was volgens de organisatoren „over weldigend". Ruim honderd donateurs van de stichting gaven gehoor aan de uitnodiging het evenement bij te wo nen. Onder hen bevonden zich de bur gemeester, beide wethouders en enke le raadsleden van de gemeente Westerschouwen. Voorzitter A. Da- man benadrukte in zijn openings woord het belang van donateurs voor de Stichting Westerschouwen Cultu reel. „Zonder hen zou ons werk wei nig zinvol zijn". Hij haalde het pio nierswerk van wethouder Dclst aan die de aanzet voor de stichting gaf en roemde de plantsoenendienst van de gemeente die voor toepasselijke kerstversieringen in de Ridderzaal zorgde. Het muzikale boeket dat werd ge presenteerd was boeiend, gevarieerd en vaneen hoog muzikaal niveau. De muziek uit de Renaissance omvatte onder meer muziek voor lüit geschre ven door Ricercare en in slot Haam stede uitgevoerd op gitaar door Dik de Koning. Liederen uit Valerius ge- dencklank, de liederenbundel die vlak na de 80-jarige oorlog uitkwam om deze strijd te herdenken. Zij wer den vertolkt door de alt Liesbeth Franken. En blokfluitmuziek gecom poneerd door Jacob van Eijck die werd uitgevoerd door Loes van Her wijnen. Barokmuziek Tot de muziek uit de Barok die ten gehore werd gebracht behoorde een sonate in A voor blokfluit geschreven door de Vlaming J. B. loeillet en blokfluitmuziek van de Italiaan Franscesco Genumiani. De prelude Sarabaude Gigue van J. S. Bach werd op gitaar uitgevoerd. Wegens de grote belangstelling voor het concert heeft de Stichting Westerschouwen Cultu reel plannon om in de toekomst vaker een dergelijk concert te organiseren. van Aad Peters, de goochelaars Ben en Marian van den Akker en film door de stichting Nehemia. De 45 te kenleerlingen (tussen vijf en vijftien jaar) van Addy van der Vlugt uit Burgh hebben de ark van Noach uit gebeeld en deze werkstukken worden via een aparte tentoonstelling ge toond. Expositie Overal in het gebouw is kunst in al lerlei vormen te bewonderen. Onder meer schilderijen van Rien Poort vliet, tekeningen en aquarellen van Marjolein Bastin, schilderijen en bronzen van Miems van Citters, schil derijen en aquarellen van Co de Voogd, beelden van Joop Haffmans. artistiek fotowerk van Johan Berre- voets sr. en jr. Bronzen van M. A. van Puyvelde en M. de Goederen-de Voogd, etsen van Freddy Repko. wandkleden van Gudy Hcndrikse en aquarellen en brooddeegfiguren van Addy van der Vlugt. Dc culturele manifestatie is gratis toegankelijk voor elke belangstel lende. Voor degenen die op één janua ri zijn verhinderd wordt ook op 2 ja nuari een bescheiden programma aangeboden waaronder een gratis concert. Muziek in Slot Haamstede. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- mari te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen; Advertenties en bezorging (na 1830 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur). 01110-5071 en 01110-2449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar f 156,50; losse nummers I 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm.successes" (i/m 4 regels) f 6,40. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3