Werkzaamheden weg over kering zijn volop bezig Wim van Dienst 25 jaar als timmerman in dienst Bijkerk Westerschouwse gemeenteraad akkoord met vaststelling mup B en w van Zierikzee willen kunst aankopen Nieuwe cursus voor beleggers Git, Raad maandag 22 december bijeen ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 december 1988 Nr. 24053 3 BURGH-HAAMSTEDE - De gemeenteraad van Wes- terschouwen heeft het milieu uitvoeringsprogramma vastgesteld en heeft hiermee een primeur voor Zeeland op zak. In het plan zijn de beleidslijnen uitgestippeld voor een verantwoord milieubeleid. RU-raadslid J. van den Berge sprak de hoop uit, dat het mup meer dan een papier-stuk is én er dus daadwerkelijk gewerkt gaat worden. De volledige raad onderschreef deze hartekreet. Westerschouwen is als een van de weinige gemeenten in Nederland met het mup aan de slag gegaan. Samen gevat geeft het mup prioriteiten aan, die in overleg met een werkgroep, waarin allerlei vertegenwoordigers zitting hebben, uitgevoerd worden. Uit het Westerschouwse mup blijkt temeer, dat het begrip milieu op vrij wel alle beleidsterreinen een rol speelt. Van filterinstallatie tot ge luidsoverlast en van landbouw tot re creatie. Modern De WD-er dr H. J. van Zuyien noemde het mup tijdens de raadsver gadering een modern plan" en vroeg zich af of het wellicht juist is eerst de betrokkenen inzage te geven alvorens het vast te stellen. Maar volgens bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer zou dit in dit stadium te ver voeren. ,,Het is zaak dat wij eerst in stemmen met de beleidsuitgangspun ten. Daarna komt het overleg, waar bij de mogelijkheid bestaat het mup jaarlijks aan een evaluatie te onder werpen en indien nodig bij te stel len". J. Hendrikse van de PvdA vertelde dat zijn fractie met het mup kon in- ,,Wim van Dienst is een sympathie ke jongen die in die 25 jaar nooit cha grijnig op het werk is verschenen. En hij heeft gouden handjes. Wat zijn ogen zien kunnen zijn handen maken. Op alle gebied nieuwbouw, restaura tie en renovatie. Het is een all-round vakman", aldus Bas Bijkerk. Hij be nadrukte veel waarde aan het jubi leum te hechten omdat in de bouw al tijd veel verloop is. ,,Het is daarom heel prijzenswaardig dat Wim van Dienst al 25 jaar bij ons werkt". Na een periode in de betonbouw in RU-lid J. van den Berge sprak de hoop nit. dat het mup ook in de prak tijk gebruikt gaat worden. stemmen en zei verheugd te zijn met de hierin verwoorde stellingname dat het milieu binnen de gemeente een belangrijke plaats inneemt. Hij Duitsland en Rotterdam te hebben gewerkt kwam Van Dienst op zijn 24e bij Bijkerk in dienst, Ik wilde graag wat dichter bij huis werken want ik was pas getrouwd en wij woonden in Brouwershaven. Ik zag in Zierikzee mensen werkèn en daarbij het bord met het telefoonnummer van Bij kerk. Toen heb. ik even opgebeld". Van Dienst werd aangenomen door Johannes Bijkerk, de vader van de huidige directeuren en. ook diens va der was toentertijd nog actief in het familiebedrijf dat al van voor 1850 bestaat. vond de rapporten echter wel duur uitgevallen en vroeg zich af in hoe verre het werk van de eigen ambte naren gesubsideerd is geworden. De burgemeester hield hem voor, dat 80% van de tijd door het rijk vergoed is. Tijdens de raadsvergadering, die door de nog te behandelen begroting bijzonder vlot afgehandeld werd kwam de raad ook overeen, dat J. W. Geleijnse (CDA) zitting gaat nemen in het bestuur van de Stichting Dorpshuis Burgh-Haamstede. De PvdA had hier geen bezwaar tegen toen duidelijk werd, dat Geleijnse binnenkort in Noordwelle gaat wo nen. De socialisten hebben moeite met het zitting nemen in een dorps- huisbestuur in dezelfde plaats als waar het lid woonachtig is. C. Verton gaat het bestuur in Noordwelle ver sterken, terwijl J. C. de Feiter (VVD) hei-benoemd is in het bestuur van de Stichting Westerschouwen Kultureel. Eén cent De raad stemde zonder px-oblemen in met het beschikbaar stellen van 1 cent per inwoner (totaal 52 gulden) voor de Stichting Kind en Ziekenhuis de Bevelanden. Eerder al spraken de commissieleden zich positief uit over het werk van de stichting. Het be- zwaai-schrift van de Streekomroep Schouwen-Duiveland betreffende het niet verlenen van een representativi- teitsverklaring werd door de raad on gegrond verklaard. Voorts werd het scholenplan 1987- 89 als hamerstuk vastgesteld en bo gen de raadsleden zich nog over enke le begrotingswijzigingen en aanpas singen van de rechtspositieregeling voor de ambtenaren. Van Diénst Heeft bewust' gekozen voo-r bét'-bëi'oep van timmerman. )j,Ik heb het altijd al mooi «gevonden. Ik was de vierde uit een groot gezin en de eerste die niet gelijk na de lagere school moest gaan werken. Ik mocht naar de technische school en ik vond het prachtig orh met een stukje hout te werken". Ook nu de nieuwigheid er na zoveel jaar toch af is, toont de jubi laris zich nog dik tevreden met zijn beroep. „Het is heel leuk om iets te doen dat ik kan. Het is scheppend werk". Van Dienst vindt wel dat er in de loop der jaren veel veranderd is in de bouw wat systemen en andere ma terialen betreft. „Maar wat wij doen is toch nog steeds veel ambachtelijk werk". Omdat Van Dienst bij een klein bedrijf werkt wordt er prak tisch niet met onderaannemers ge werkt. A.ls voorman heeft de jubila ris de verantwoording vanaf de fundpring tot het bouwwerk geheel klaar is. Hij heeft dan ook geen plan nen om nog van werkgever te veran deren. „Ik blijf rustig hier tot ik met pensioen ga. We wei-ken natuurlijk met een ploegje en dan kan je vaak lachen. Want er is niemand die mee luistert en dan kan er wel eens wat gezegd worden". Ook wat de overige werkomstan digheden betreft toont hij zich een te vreden man. „Ik heb altijd het geluk gehad om leuke klanten te hebben. En ook met mijn baas kan ik goed op schieten. Er zijn natuurlijk wel eens meningsverschillen, maar die kun nen we uitpraten". Behalve zijn am bachtelijke werkzaamheden leidde Van Dienst in de loop der jaren vele nieuwe collega's op in het vak. „En hij was altijd heel prettig tegenover de opdrachtgevers", aldus Bijkerk. Receptie Ter ere van het jubileum biedt het bedrijf aan Van Dienst een receptie aan. Deze zal worden gehouden op vrijdag 19 december in café-restau rant de Westhoek te Burgh-Haamste de. Van 17.00 tot 19.00 uur kan ieder een die daar behoefte aan heeft hem daar feliciteren. „Ik stel het zeer op prijs da*t het bedrijf daar aandacht aan besteedt", laat de jubilerende voorman/timmerman weten. ZIERIKZEE - De Vereniging voor Effectenbescherming in Den Haag is van plan om begin volgend jaar weer een cursus Omgaan met effecten te verzorgen in een aantal plaatsen bui ten de Randstad, waaronder ook Zie rikzee. Deze cursus is opgezet om onerva ren beleggers wegwijs te maken in het effectenwereldje. De lessencyclus bestaat uit acht bijeenkomsten. Naast dit mondelinge gedeelte dat onder leiding staat van een deskundi ge krijgen de cursisten ook een cur susmap waarin de vragen en proble men waarmee een beginnende beleg ger te maken kan krijgen nader be licht worden. Op dit moment loopt er reeds een cursus in Zierikzee. Wim van Dienst met zijn onafscheidelijke muts op in een huis in aanbouw. Al 25 jaar een vertrouwd beeld. Hij is al die tijd nooit chagrijnig op zijn werft verschenen BURGH-HAAMSTEDE - Voor de foto zet de 4.9-jarige Wim van Dienst zijn muts op. ,,De mensen kennen me niet anders dan met die muts. Die draag ik al vanaf 1972 na een voorhoofdsholte-ontsteking", legt hij grinnikend uit. Deze maand is de opgewekte Brouwenaar 25 jaar in dienst van aannemings- en installatiebedrijf Bijkerk bv in Burgh-Haamstede. Een feit dat men niet ongemerkt voorbij wil laten gaan want uit de woorden van Bas Bij kerk, die samen met zijn broer Jan de directie van het be drijf vormt, blijkt dat men grote waardering heeft voor de jubilaris. „En er nu ook mee werken ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders van Zierik zee willen een schilderij kopen met de afbeelding van een vrouw in Duivelandse klederdracht. Het betreft de dracht uit 1910 en is geschilderd door de kunstenaar J. H. Weijns (1864-1945). In het kader van het project tot restau ratie en conservering van de collectie textiel wordt on dermeer extra aandacht besteed aan de oude kleder drachten. heeft de gemeente nog geen portret van De Crane in haar bezit. Vandaar dat b en w het schilderij graag aankopen van een inwoner uit Amstelveen. Voorts is een reden, dat de expositie in het stadhuismuseum wordt vernieuwd, waarbij bekeken wordt of de collectie klederdracht volledig en evenwichtig opgebouwd is. In de visie van het college hoort het schilderij, dat 700 gulden moet kosten, er helemaal bij. B en w noe men dat een zeer redelijke prijs, te meer daar het doek in goede staat verkeert en onlangs nog is hersteld. De gemeenteraad komt maandag 22 december bijeen om 19.30 uur in het stadhuis. Tijdens deze openbare ver gadering spreken de lokale volksver tegenwoordigers over het voorstel van het college. Voorts komt onder meer een aantal begrotingswijzigin gen ter sprake. Ook wil het college een miniatuur portret van M. C. Crane aankopen. Het betreft een fijn schilderwerk, dat 1000 gulden moet opbrengen. Mari- nus Christianus de Crane is van grote betekenis geweest voor Zierikzee in het begin van de negentiende eeuw. Hij was een belangrijk reder, zeehan delaar én burgemeester. Momenteel De raadsleden buigen zich voorts ondermeer over een voorstel van het college om drie 'bouwstenen' van 250 gulden per stuk aan te kopen voor het behoud van een deel van het voor malige concentratiekamp Vught. De Stichting Nationaal Monument Kamp Vught is een initiatief van de gemeente Vught en de Stichting Sa menwerkend Verzet 1940-45. In het kamp Vught hebben mannen en vrouwen gezeten, die op grond van ras, politieke overtuiging en religie do or de Duitsers afgezonderd moes ten worden. Om het benodigde geld voor het monument bijeen te krijgen verkoopt de initiatief-nemende stichting bouwstenen a 250 gulden. B en w van Zierikzee willen er dus drie aanschaffen. DEN HAAG - Koningin Beatrix en prins Claus hebben op paleis Huis ten Bosch in Den Haag een af- scheidslunch aangeboden aan de scheidende ambassadeur van Portu gal, Fernando de Magalhaes Cruz. ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur); 01110-5071 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief r /o B.T.W. Opzeggingen diener een maand, voor hel einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm. „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,40. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. In januari start aanleg aansluitingswegen De werkzaamheden zijn in volle gang. Werkweg Het betreft een tweebaansweg, waarnaast een werkweg komt te lig gen van ongeveer vijf meter breed, die tevens als fietspad dienst gaat doen. De aanbesteding van de aan sluitende wegen vanaf Schouwen en Beveland heeft inmiddels plaats ge vonden en naar het zich laat aanzien kan in januari een begin worden ge maakt met de aanleg hiervan. Hoe wel de organisatie rekening houdt met een aantal vorstdagen, kan een strenge winter altijd eten in het roet gooien. Het werken met beton laat strenge koude niet toe. Na de realisering van de weg blij ven er altijd werkzaamheden te ver richten in het kader van onderhoud en inspectie. Hiervoor wordt een gro te onderhoudskraan aangeschaft, die met zogenaamde 'uitklapbare voe ten' zichzelf op de wèrkweg kan vast zetten. Volgens voorlichter J. Geluk is de verwachting, dat de kraan ne gen maanden van het jaar (ieder jaar dus) bezig zal zijn, waardoor het werkverkeer geen gebruik van die werkweg kan maken. Wel blijft er de mogelijkheid voor de fietsers, want er resteert tijdens de onderhouds werkzaamheden zo'n meter weg- ruimte. bach. Het werk, dat veertien ton mar mer bevat, is aangekocht door het bouwbureau Stormvloedkering op advies van de directeur-generaal van Rijkswaterstaat. Het heeft om en na bij de 100.000 gulden gekost. Feestprogramma Eerder was het de bedoeling om het kunstwerk tijdens de ingebruikname van de kering te onthullen, maar het drukke feestprogramma liet dit niet toe. Vandaar dat nu gekozen is voor oktober 1987. Tijdens de officiële ingebruikname wordt naar verwachting ook het kunstwerk aan de westzijde van de Het marmeren kunstwerk. NEELTJE JANS - De werkzaamheden aan de weg over de Stormvloedkering zijn in volle gang. Nadat het werk enigszins achter op schema was geraakt, zijn de wegen bouwers nu weer helemaal bij en blijft de streefdatum oktober 1987. Zoals wellicht bekend worden er flappen aan de verkeerskokers bevestigd om de weg breder te maken, dan de kokers zelf zijn. Tbt nu toe zijn er vijftien verkeers kokers, waaraan de flappen al be vestigd zijn, zodat er nog zeventien verkeerskokers resten. De flappen worden in Kats geprefabriceerd en worden aan zowel de Noord- als Zuid zijde aangebracht. De verkeersko kers zijn ruwweg tien meter breed, terwijl de weg na gereedkoming in totaal twintig meter breed gaat wor den. kering aan de Schouwse kant ont huld. Het is een werk van Portugees marmer en is vervaardigd door de Brabantse kunstenaar Bob Stolgen-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3