Scheidende Cees Kloet blij met ereburgerschap Zierikzee 55 Jaar getrouwd marnx berichten Nieuwe hypo-allergene serie te koop bij Kik MIDDEN MIDDENSTAND Diefstal van bouwplaats Staking- Terneuzen Isolatie woningen Westersehouwen Uitzondering op belasting niet mogelijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 december 1986 Nr. 24051 Galenic is speciaal voor de allergische huid samengesteld en wordt derhalve door verschillende dermatologen aangeraden. De veelomvat tende serie verzorgingsprodukten en cosmetica is in nauw overleg met een groot Frans farmaceutisch bedrijf, Laboratoires Pierre Fabre opge bouwd. Drogisterij Kik in Burgh-Haamstede is momenteel één van de weini gen op Schouwen-Duiveland, die een aantal produkten uit deze serie in haar assortiment heeft opgenomen. Voor zowel de droge en vochtarme als de gevoelige huid zijn er verschillende dag- en nachtcrèmes, clean- singmilk en versterkende lotions te koop. Opmerkelijk is dat er binnen deze serie veelvuldig gebruik is gemaakt van bronwater van Avène. Dit heeft een kalmerende en verzachtende werking en.is derhalve bijzonder geschikt voor de gevoelige huid. INDE Op dit moment verkoopt drogisterij Kik bij wijze van experiment al leen de huidverzorgingsserie. Het ligt echter in de bedoeling om dit in het voorjaar uit te breiden met de zonne-serie van dit Franse merk. De prijzen van deze hypo-allergene produkten variëren van ongeveer 14,—: voor een toiletblokje tot 48,50 voor een speciale gezichtscrème voor de dunne en gevoelige huid. De gemiddelde prijs voor een dagcrème ligt om en nabij de 30, Ter introductie van Galenic is woensdag 17 december tussen 10.00 en 16.00 uur een schoonheidsspecialiste van Galenic aanwezig voor het ge ven van informatie over de produkten. Wie daar prijs op stelt kan ge heel vrijblijvend een huidanalyse laten opstellen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaal. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Kloet ter sprake bracht. Hij ging hierbij terug naar de periode waarin beiden zitting hadden in de woon ruimteverdelingscommissie. .Wan neer er een verzoek om woonruimte moest worden behandeld dan was het vaak, je weet wel, da's de zeune van Janne of da's de dochter van Kee van Pie uut den Bliehoek". Met als gevolg dat de ambtelijke molen wat op hol sloeg. Het was, zo concludeerde Van Gastel een genoegen om met Kloet samen te kunnen werken. Niet alleen omdat hij persoonlijk zo sterk be trokken was, maar ook vanwege zijn grote inzet en eerlijkheid". Als blijk van erkentelijkheid voor de jarenlange dienstbaarheid aan de gemeenschap kon Van Gastel na mens het college van b en w meede len dat Kloet benoemd was tot ere burger van Zierikzee. Als bewijs van dit ereburgerschap speldde de waar nemend eerste burger de draagme- daille op de revers van K,loet en reik te hij de bijbehorende penning en oorkonde uit aan de zeventigjarige Kloet. Er waren nog meer eerbewijzen- voor de oud-Zeelandia man wegge legd. Ook voorzitter F. K. Vos van Be-* ter Wonen prees in zijn betoog de gro-; te sociale inzet van Kloet, die zoals hij opmerkte terecht resulteerde ia- vele eerbewijzen. Erelid In het kort schetste bij de carrière van het bestuurslid, dat dik dertig jaar nauw betrokken is geweest op het terrein van de woonruimteverde ling. ,,Je hebt op scherpzinnige ea eminente wijze een bijdrage geleverd aan de contacten tussen de vereniging en de bewoners." Dat was zo memo reerde Vos vooral in de tijd dat er sprake was van woningnood een zwa-: re opgave.Waren er twintig gegadig den voor een woning dan had je, wel ke beslissing je ook nam,,één vriend en negentien vijanden. Dat ging je niet in je kouwe kleren zitten", aldus Vos, die vervolgens het besluit van de- verenigingsraad van Beter Wonen be kend maakte om Kloet het erelid maatschap toe te kennen voor zijn verdiensten voor de volkshuisvesting in het algemeen en Beter Wonen in het bijzonder. De laatste die het spreekgestoelte beklom was Kloet zelf. Niets verbloe mend richtte hij het woord tot de aan wezige afgevaardigden van de eilan- delijke gemeenten. In zijn dank woord zei hij verder zeer, verheugd te zijn met de eerbewijzen die hem deze middag ten deel waren gevallen. ,,Ik ben ij del genoeg om blij te zijn met deze eerbewijzen" Samenwerking Alle verpleeghuizen en ziekenhui zen in de Oosterschelderegio onderte kenen 7 januari om 17.00 uur een sa menwerkingsovereenkomst in de ca fetaria van het Sint Joanna te Goes. In grote lijnen betekent dit, dat de in stellingen meer gaan samenwerken op het gebied van het medisch en maatschappelijk werk. The Malcoms Puur entertainment van de bo venste plank is wat The Maleoms dit weekeinde in jeugdsoos Brogurp bracht. In een flitsende show vol hu mor, muziek en mimiek rolde het een na het andere bekend personage uit hun truckendoos. Ondersteund door synts en gitaar en éénvoudige ritme- set werd ook het zanggedeelte op hoog niveau gebracht. Men wist het publiek bijna twee uur lang geboeid te houden. Een publiek, dat in grote mate was opgekomen om deze voor Brogum toch ongewone act te komen zien. Muziektheater is een nieuw on derdeel van Brogum. Voor wat afge lopen zaterdag betreft is het in ieder geval geslaagd. Een fantastische avond voor de liefhebbers van het muziektheater. BURGH Redding Zondagmiddag is de reddingsboot Koningin Beatrix actief geweest om een gewonde van een schip te halen. Het betrof een Belgische sportvisser die een beroerte kreeg aan boord van de Maatje Adriana uit Bruinisse, een sportvissersvaartuig die bij de Steen- banken lag te vissen. De Room- potssluis bemiddelde in de hulpverle ning. Het slachtoffer werd met een ambulance naar het Bergzichtzieken- huis in Goes gebracht. NIEUWERKERK Kerst De Duivelandse afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt donderdag 18 december een kerstavond in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en belangstellenden kunnen zich aanmelden via de num mers 01114-2587 of 1925. BRUINISSE Kerstviering Helpt Elkander De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander komt dinsdag 16 de cember weer bijeen in het NH- verenigingsgebouw om half acht. De vereniging viert dan het Kerstfeest waarbij belangstellenden hartelijk welkom zijn. BURGH-HAAMSTEDE - Uit de in bouw zijnde woningen aan de Repel te Haamstede werd de radio-cassette recorder van de heer B.. die daar werkt, gestolen. Het apparaat heeft een waarde van ongeveer 200 gulden en werd ontvreemd in de nacht van donderdag op vrijdag. TERNEUZEN - Bij twee Belgische sleepbootbedrijven is vanmorgen, maandag, om zeven uur een 24- uursstaking uitgebroken. Hierdoor wordt het scheepvaartverkeer op de Westerschelde sterk beïnvloed en komt de vaart op en van de Belgische havens vrijwel stil te liggen. De staking bij de URS (Unie van Redding- en Sleepdiensten) en bij het Schelde scheepvaartbedrijf in Ant werpen, is gericht tegen het plotse ling afgekondigde Belgische konink lijk besluit dat het mogelijk maakt sleepboten met vier, in plaats van zo als tot nu toe het geval is, met vijf mensen te bemannen. Hierdoor zul len in totaal 120 banen verloren gaan. De URS heeft 130 personeelsleden in dienst, voornamelijk Nederlanders. De staking wordt uitgevoerd met de volledige steun van de Belgische vak organisaties. BURGH-HAAMSTEDE - Er is nog hoop voor diegene die voortdu rend opgezadeld zit met rode konen, die niet zozeer veroorzaakt wor den door de onweerstaanbare toenaderingspogingen van een rasechte Don Juan, maar meer door een hinderlijke allergie. Ook zij die regel matig getrakteerd" worden op een serie vuurrode pukkels behoeven niet langer te wanhopen, want vanaf begin december verkoopt dro gisterij Kik in Burgh-Haamstede een nieuwe serie hypo-allergene huidverzorgingsmiddelen onder de naam Galenic. Eerste erelid van Beter Wonen ROTTERDAM' - 'ïn de kelderter- V' ging van een woning aan de Kromme Elleboog in Rotterdam heeft de poli tie een grote hoeveelheid horloges te ruggevonden, die vorige week wer den buitgemaakt bij een inbraak bij een juwelier op de Lijnbaan. BURGH-HAAMSTEDE - Door een aantal huurders van gemeentewonin gen in Westersehouwen is verzocht om de woning thermisch te isoleren. Deze verzoeken hebben geresulteerd in het besluit van het gemeentebe stuur om alle huurders het komende jaar in de gelegenheid te stellen de woning te laten isoleren. De dienst gemeentewerken gaat met een isolatiebedrijf alle huizen langs, waarbij gekeken wordt welke isolatie-vormen gekozen moe ten/kunnen worden. Te denken valt bijvoorbeeld aan spouwmuurisola tie, dubbele beglazing en vloerisola tie. Hierbij wordt er voor gezorgd, dat de ventilatie afgestemd wordt op de isolatie. Donderdag 8 januari krij gen de huurders de gelegenheid om informatie te krijgen tijdens een voorlichtingsavond, waarover in deze krant nog nadere mededelingen vol gen. Fossarina, 23-12 verw. te Kikuma Nedlloyd Delft, 15-12 te Singapore Veemarkt Leiden LEIDEN, 15-12. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet, dikbillen extra kw. 8,75-ƒ 13,00; stieren le kw. 7,40-/ 8,40; 2e kw. 6,30-/ 7,40; vaarzen le kw. 6,50-/ 7,60; 2e kw. 5,40-' 6,50, koeien le kw. 6,30- 7,55,' Je kw. 5,55-/ 6,30, 3e kw. 5,00-/ 5,55; worstkoeien 4,90- 5,30. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 5,00-/ 6,75; lammeren (rammen) 8.50-/ 9,50; lammeren (ooien) 8,00-f 9,50. Prijzen per stuk: Schapen 170- 235; lammeren (rammen) 190- 240; lammeren (ooien) 180 200. Aanvoer. Tbtaal 1533 stuks, waar onder slachtvee 1240, stieren 207, slachtschapen en lammeren 86. Overzicht: slachtvee en stieren: handel redelijk, en prijzen gelijk; schapen en lammeren: handel rustig, en prijzen stabiel. ZIERIKZEE - „Je bent niet zomaar iemand, je bent Kloet van Beter Wonen". Met deze woorden onderstreep te de loco-burgemeester van Zierikzee, L. J. van Gastel, de band die in 38 jaar gegroeid is tussen de woningbouw vereniging Beter Wonen en het scheidende bestuurslid C. Kloet. Als blijk van waardering voor zijn lange staat van dienst werd Kloet benoemd tot ereburger van de ge meente Zierikzee en het eerste erelid van Beter Wonen. Dit gebeurde tijdens een afscheidsreceptie, waarbij ver tegenwoordigers van de verschillende gemeenten op het eiland acte de présence gaven. Kloet je hebt één foutje gemaakt door in de statuten van Beter Wonen een leeftijdsgrens op te laten nemen, daardoor ben je nu zelf gedwongen om af te treden", grapte de heer Bom, afgevaardigde van de verenigings raad, die daarmee gelijk de reden van het vertrek van Kloet aangaf. Don Quichotte Kloet in de rol van Don Quichotte, die de ambtelijke molens op hol liet slaan. Het was loco-burgemeester Van Gastel die in zijn toespraak de persoonlijke betrokkenheid van Loco-burgemeester L. J. van Gastel speldt Kloet de versierselen van het ere-burgerschap op. NIEUWERKERK - Het voorstel van de Duivelandse liberalen om uit zonderingen te maken in het kader van de hondenbelasting is in strijd met de wet en derhalve niet uitvoer baar. Dat antwoordt het Duivelandse college in zijn reactie op de algemene beschouwingen. De WD-fractie had dit idee geop perd en hield in dat hondenbezitters, die het dier alleen op eigen terrein uitlaten, geen belasting behoeven te betalen. ,,Het toekennen van privile ges aan bepaalde groeperingen in het kader van de belastingheffing is in strijd met de wet", schrijven b en w. In 1970 werd juist de vrijstelling voor de eigenaren van waakhonden om de ze reden afgeschaft. Effect Voorts schrijft het dagelijks be stuur, dat zij niet veel effect verwacht van een bijsluiter bij de aanslagen voor de hondenbelasting. De VVD had hierin graag vermeld gezien, dat niet de honden maar de eigenaren aangewezen moeten worden als 'schuldige' aan de hondehopen. Het Brouwse echtpaar J. G. Jonker en E. J. Jonker-van Papering vierde hrin 55 jarige huwelijk in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. De man des huizes werd geboren in 1903 te Duivendijke. In het zelfde jaar werd er in Noordgouwe de geboorte van de vrouw des huizes aangekondigt. Een trouwpartij volgde in 1931. waarna ze direkt Brouwershaven opzochten. Eigenlijk een dubbel feest dus (55 jaar getrouwd en 55 jaar inwoner van Brouwershaven). ..Mijn vader had een boerderij, maar daas was geen plaats voor nog een gezin, dat de kost moest verdienen", verhaalt Jonker. De meeste werktij vervulde hij toen als comissionair. Ook heeft Jonker nog een loonbedrijf gehad, waarbij de landbouw werktuigen een grote rol speelden. Intussen zorgde de huisvrouw voor zon Jan, die nu sinds enige tijd in Rotterdam woont, met zijn vrouw en vier kinderen. Het feest werd gevierd met naast-familie, kennissen en vrienden. kan gewoon op elk gewenst moment aansluiting bij de groep zoeken. Cursus In de maanden januari en februari organiseert de werkgroep Vrouw en Geloof Schouwen-Duiveland voor de derke keer een open cursus Femi nistische Theologie. De werkgroep gaat naast bijbelverhalen het boek In memory of her, van Elisabeth Schüssler-Fiorenza als leidraad ge bruiken. De vijf achtereenvolgende cursussen zijn op de woensdagen 7, 14, 21, 28 januari en 4 februari 1987 in De Lichtboei. Voor aanmelding en/of informatie; telefoonnummers 01112- 2024, 01110-3632 en 01115-1818. NCVB De Gereformeerde Vrouwengroep Zierikzee en de NCVB-afdeling vie ren woensdag 17 december het kerst feest in de bovenzaal van de Gerefor meerde kerk. Het feest begint om 19.45 uur. Vredesstiltekring op zaterdag Gedurende een aantal maanden heeft het Vredesplatform van Schou wen- Duiveland niet de gelegenheid gehad, met een bepaalde regelmaat de vredesstiltekringen te houden op de donderdagavond. Voornaamste oorzaak was, dat al vrij spoedig na de vakantie het in de bedoeling lag van de gemeente, onder de Beuze van een nieuwe plaveiel voorzien, waardoor deze ruimte niet ter beschikking was. Voor hen, die regelmatig in Zierikzee komen, is dan nu duidelijk aan het worden, dat de Beuze weer een zeer fraai aanzicht gaat krijgen en het zal niet lang meer duren of over de gehe le ruimte zal een totaal nieuw tegel plateau liggen. De eerste vredesstil tekring zal dan ook worden gehouden op zaterdag 20 december en wel van 14.30 tot 15.00 uur. De groep wil in het vervolg liever van de donderdag avond naar de zaterdagmiddag ver huizen. Er wordt niet gesproken, men ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3