Leen van den Hoek pakt hoofdprijs met mooiste jonge duivin Grote overwinning: ploeg: Geels Staal (3-15) in competitie sponsortennis de pony Ramos in Renesse Oefenduel heren Delta Sport Verrassend verlies voor Formatie damclub Zierikzee boekt onverwacht grote overwinning op BDV: 4-12 FC Groningen redt het niet in Portugal Oliebollen- badminton- toernooi bc Zierikzee DFS alleen koploper in recreatie badminton Jonker-ploeg in eerste Knappe overwinning: voor ronde beker Daniëlle van der Graaf en Biljartfinale 3e klas libre ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 december 1986 Nr. 24049 7 ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport speelt op donderdag 11 december (vandaag) een oefen duel in sporthal Onderdak te gen de Middelburgse eerste di- visieploeg EMM. De hoofdstedelingen maken op het ogenblik magere tijden door, ondermeer omdat topsco rer Eddy Schuitema langdurig is geblesseerd. De ploeg is nog niet in direct degradatiegevaar, maar verkeert wel in de on derste regionen. Delta Sport, dat lijstaanvoerder is in de der de divisie, verschijnt in de sterkste opstelling. Het duel begint om kwart over acht. GUIMARAES - Wat eigenlijk min of meer viel te verwachten, is ge beurd. Drie dagen na de 0-3 afstraf fing in het eigen Oosterpark-stadion door Ajax, leed FC Groningen bij Vi- torio Guimaraes een nederlaag met dezelfde cijfers. Het is het zoveelste bewijs, dat FC Groningen slechts een matig ploegje is in een land, waarin het voetbal op een enkele uitzonde ring na, pover is. De ploeg van trai ner Rob Jacobs won dan nog wel de eerste wedstrijd met 1-0, maar in Por tugal werden de ware verhoudingen duidelijk. Vitorio Guimaraes is se rieus bezig om op gelijke hoogte te komen met Benfica, FC Groningen moet waken niet af te glijden naar een positie in de staart van het Ne derlandse voetbal-Walhalla. Vitorio Guimaraes heeft FC Gro ningen geen moment de kans gegund in de wedstrijd te komen. Daarbij werd het team volgens de Groningers een handje geholpen door de Tsje- choslowaakse scheidsrechter Christov, die het spel herhaaldelijk stillegde. Hoewel dit niet helemaal overdreven was, lag de oorzaak van de nederlaag heel ergens anders: trai ner Rob Jacobs had zijn elftal, dat toch al zo zelden tot scoren komt, met een te defensieve taak het veld in gestuurd. Voorts had hij de Portugese sluwheid te veel onderschat. Daar door kwam maar al te zeer aan het licht, dat FC Groningen nog niet rijp is voor een langdurig Europees avon tuur en eerst maar eens in de vader landse competitie orde op zaken moet worden gesteld. In de heksenketel, die het bijna volle stadion in de Noordportugese provincieplaats was, voelde FC Groningen zich in tegen stelling tot Guimaraes miserabel. Gesteund door de luidruchtige me nigte scoorden Nascimento en N'Din- ga voor de pauze. In beide gevallen ontstond het doelpunt uit geraffi neerd kaats werk, dat in Nederland zelden wordt vertoond. De stijve Gro ningers kwamen behalve atletisch vermogen ook inzicht en discipline te kort. Voor het imponeren van clubs als Gal way United en Xamax Neu- chatel voldeed de Groningse kwali teit. Voor een tegenstander van het niveau van Vitorio Guimaraes niet. Een lichte opleving, ontstaan door de toegeslopen Portugese voorzichtig heid, bood Jacobs' team de kans op de voordelige 1-2, maar Eykeikamp kopte op de vuisten van doelman Je sus. Hierdoor raakte FC Groningen zo ontmoedigd, dat de treffer van de koppende Cascavel, negen minuten voor tijd, niet meer dan logisch was. Het Groningse sprookje was terecht uit. Leen van den Hoek laat de jonge duivin zien, die tijdens de Zeebra-ten- toonstelling in het clubhuis van De Gevleugelde Vrienden werd be kroond met het predicaat 'mooiste jonge duivin'. ZIERIKZEE - In het clubhuis van de Zierikzeese postduivenvereni ging Gevleugelde Vrienden werd de jaarlijkse Zeebra-tentoonstelling afgewerkt. Zestien inzenders showden hun fraaiste viertallen, waarbij het voor de keurmeesters Heiden en Zösts een bijzonder moeilijke op gave was om de mooiste dieren te beoordelen. Uiteindelijk scoorde C. van Loon uit het Brabantse Hoeven met 370 punten het hoogst. Van Loon bleef een half punt voor op het viertal van M. Ewijk uit Din- teloord, terwijl zes viertallen met een punt achterstand eindigden. C. van Loon bekroonde zijn komst naast een eerste prijs ook nog met de derde prijs. P. Vroegrijk uit Zegge eindigde als vierde en J. Vereyken uit Bergeijk werd vijfde. De combinatie Leen van den Hoek zn uit Zierik zee eindigde op een dertiende plaats met 368 punten, maar de combina tie incasseerde toch nog een hoofdprijs, omdat een door hem ingezonden jonge duivin werd onderscheiden als de 'mooiste jonge duivin'. C. van Loon had de 'mooiste oude doffer', M. Ewijk de 'mooiste oude duivin' en M. van Riet de 'mooiste jonge doffer'. BERGEN OP ZOOM - In de vijfde ronde van de clubcompetitie in de hoofd klasse van de Zeeuwse dambond boekte het achttal van damclub Zierikzee een onverwacht grote overwinning. In de uitwedstrijd tegen BDV in Bergen op Zoom won de ploeg van teamleider Cor Boot met 4-12. Opmerkelijk was bovendien, dat niet een partij verloren ging voor de spelers van Zierikzee. De Schouwen-Duivelandse ploeg heeft nu zes punten en kan wellicht nog een paar plaatsen stijgen in de nog resterende vier wedstrijden, omdat dc sterk ste ploegen reeds ontmoet werden. Het eerste punt werd gescoord door Rinus de Wild met een gelijkwaardi ge remise tegen Verdoolaege, spoedig gevolg door een winstpartij van J. L. Smalheer tegen De Jongh. Dc Zierik- zee-speler speelde het eindspel keu rig uit. Hierna volgden drie remises op rij van John Honig, Jos dc Wild en Chris van de Wielen. Noordijk, Van Beeck en Dusebout vergaarden daar mee de laatste punten voor dc Ber gense ploeg. De 4-6 tussenstand bete kende het breekpunt van de wed strijd. In tegenstelling tot de wed strijd tegen Tholen, een week eerder, verliep de eindfase van het duel nu wel goed voor Zierikzee. De laatste drie partijen werden nu immers wel in winst omgezet. Rinus van de Wielen won zijn voor delig eindspel tegen Sital en Cor Boot rondde een goede positiepartij tegen Berkholst met succes af. Jaap Huigens klopte Francken na schijf winst in het middenspel behaald te hebben. De eindstand kwam derhal ve bij 4-12 in Zierikzees voordeel. In de zesde competitieronde speelt Zie rikzee op donderdag 11 december (vandaag) in haar thuishonk, het Zeeuws Pannekoekhuis, tegen Sou burg. In dit duel is Zierikzee licht fa voriet, maar de Souburgenaren wil len zich mogelijk revancheren voor het fikse pak slaag, dat zij in de vijf de ronde opliepen tegen Lammeren- burg (3-13). Hierdoor is enige waak zaamheid aan Zierikzeese zijde zeker op zrjn plaats. De gedetailleerde uitslagen van het duel BDV-Zierikzee zijn als volgt: J. van Beeck-J. de Wild 1-1 R. Dusebout-C. van de Wielen 1-1 S. Sital-M. van dc Wielen 0-2 F. Berkholst-C. L. Boot 0-2 J. de Jongh-J. L. Smalheer 0-2 E. Verdoolaege-M. de Wild 1-1 P. Noordijk-J. M. Honig 1-1 G. Francken-J. Huigens 0-2 De uitslagen in de vijfde ronde van de hoofdklasse-competitie zijn als volgt: 's-Gravenpolder 2-Gapinge 6- 10; Aagtekerke-Middelburg 2 7-9; BDV-Zierikzee 4-12; Souburg-Lamme- renburg 3-13; Tholen-Goes 6-10. Hierdoor ziet de stand er nu als volgt uit: Goes 5 4 1 0 53-27 9 Lammerenburg 5 4 0 1 52-28 8 Aagtekerke 5 2 2 1 47-33 6 Tholen 5 2 2 I 47-33 6 Zierikzee 5 2 2 1 44-36 6 BDV 5 2 0 3 32-48 4 Middelburg 2 5 2 0 3 32-48 4 Souburg 5 2 0 3 28-52 4 Gapinge 5 1 0 4 31-49 2 's-Gravenp. 2 5 0 1 4 34-46 1 ZIERIKZEE - Badmintonclub Zie rikzee organiseert op vrijdag 19 de cember weer haar jaarlijkse oliebol- len-badmintontoernooi in sportcen trum Krayestein in Burgh-Haamste- de. Het toernooi begint om half acht 's avonds en duurt tot half twaalf. Tijdens het toernooi wordt uitslui tend gespeeld met gemengddubbels. Deze worden onderverdeeld in drie categorieën: districts competitiespe lers, gevorderde recreatiespelers en beginnende recreatiespelers. Tot za terdag 13 december kan nog worden ingeschreven bij L. J. van der Have, Deurloostraat 9 in Zierikzee. Telefo nisch kan ook onder nummer 01110- 5465. ZIERIKZEE - Het eerste team van badmintonclub DFS is nu alleen koploper geworden in de eerste klas van de recreatieve badminton-com- petitie. De Burgh-Haamsteedse for matie werd daartoe een helpend handje toegestoken door het Br use Netovertnet, dat medekoploper Zie rikzee 8 een punt ontfutselde via een 4-4 gelijkspel. Zelf won DFS met eni ge moeite van Dreischor (3-5) en de ploeg voert nu met tien punten uit vijf duels de ranglijst aan. Netovertnet kwam nog een tweede keer in actie en won daarin met 5-3 van het tweede team van DFS. Door deze resultaten ziet de ranglijst er in de eerste klas nu als volgt uit: DFS 5 5 0 0 29-11 10 Netovertnet 7 4 1 2 37-19 9 Zierikzee 8 5 4 1 0 27-13 9 Dreischor 6 3 0 3 25-23 6 DFS 2 6 2 0 4 23-25 4 Zierikzee 9 4 0 0 4 5-27 0 Torpedo 5 0 0 5 6-34 0 In de tweede klas deed het derde team van DFS goede zaken. De ploeg kwam twee keer in actie en won even zoveel keren met grote cijfers. Zierik zee 11 werd met 6-0 cijfers naar huis gestuurd en ZSC 2 kwam niet verder dan het eerreddende punt: 5-1. Zierik zee 10 verspeelde een punt aan DFS 4: 3-3 en ZSC werd kansloos wegge speeld door het tweede team van Net overtnet: 6-0. Deze resultaten hebben de navolgende stand tot gevolg: "DFS 3" 6 5 1 0 32- 4 11 Netovertnet 2 5 3 1 1 17-13 7 Zierikzee 10 6 2 3 1 18-18 7 DFS 4 6 2 3 1 17-19 7 ZSC 5 2 2 1 14-16 6 ZSC 2 6 1 2 3 14-22 4 Dreischor 2 5 0 2 3 12-18 2 Zierikzee 11 5 0 0 5 8-22 0 BURGH-H AAMSTEDE - In de eer ste ronde van het bekertoernooi in de recreatieve zaalvoetbalcompetitie in sportcentrum Krayestein vielen drie primeurs te noteren. Competitiekop loper Jonker sport en surf leed de eerste nederlaag, hekkesluiter De Werkplaats boekte de eerste zege en na 44 wedstrijden zonder gelijkspel eindigde de 45e ontmoeting in een puntendeling. Die puntendeling viel te noteren in de ontmoeting tussen de ploegen van Jonker sport en surf en De Wig. De twee koplopers in de normale compe titie gaven elkaar niets toe en na twee keer twintig minuten wees het score bord 2-2 aan, zodat strafschoppen de beslissing moest brengen over welke ploeg naar de tweede ronde van het bekergebeuren mag. De Wig bleek hier beter in. De Renesser ploeg scoorde drie keer, Jonker slechts een maal. Het toeval wil, dat de ploegen elkaar op de volgende speeldag - maandag 15 december - opnieuw ont moeten, maar dan in competitiever band. De Werkplaats trok voor het eerst aan het langste eind. Na zeven neder lagen in de competitie werden de Ve teranen van Brouwershaven nu met 2- 3 teruggewezen. Krayestein I had het moeilijk met de ploeg van Garage Dijkman, maar won uiteindelijk toch met 4-2 en ook Krayestein II won met deze cijfers, in dit geval van de ploeg van het Zeeuws Pannekoekhuis. Bra- ber Groenvoorziening trok met 4-0 aan het langste eind tegen de ploeg van Hostellerie Schuddebeurs en Cargonet wees de ploeg van Knippie voor de tweede keer terug. Werd het in de competitie 2-1, nu won Cargonet het bekerduel met 3-1. RENESSE - In de tweede van een serie van vijf wedstrijden om de Winter- bokaal van de NPC zuid, rayon Zeeland, boekte Daniëlle van der Graaf met haar pony Ramos een fraaie overwinning in de L-dressuur. De combinatie van de PPC Schouwen-Duiveland toonde zich in Renesse met 127 punten supe rieur aan haar zeven opponenten. In een van de B-groepen boekten combina ties van de organiserende vereniging RV Renesse een dubbele zege. Nelleke Rijsdijk en haar pony Stippel wonnen en de tweede plaats ging naar Petra Bode met Puckie. De Z-klasse leverde een overtuigen de overwinning op voor Patricia Bak ker en haar pony Grashopper. De combinatie van de Bruse PPC Schouwen-Duiveland kreeg voor haar proef 127 punten op het startcou pon van jury Zijlmans. RV Renesse- amazone Anouschka Lütgenau bleef met Mr Ares steken op 118 punten en kwam derhalve niet aan haar derde Z-winstpunt. In de M-klasse was het getoonde niveau het beste. Zes van de acht combinaties leverden een proef af, die naar de mening van het gerou tineerde jurylid Zijlmans een winst punt waard was. Opmerkelijk in deze categorie was het grote aantal niet- vereniging gebonden combinaties. Alleen Marjolein Padmos en haar po- my Fosco startten vanuit een vereni ging. De PPC Schouwen-Duiveland- combinatie incasseerde 122 punten, maar kwam toch niet verder dan een zesde plaats in het geweld van de in dividueel uitkomende combinaties. Astrid van de Veer en haar schitteren de pony Machmoed eisten het oranje rozet op met 127 punten. De volgende vijf combinaties in de eindrangschik king volgden elkaar steeds met een punt verschil op. Marjan Faes en haar pony Paridou eindigden als tweede met 126 punten. punten en de derde plaats ging naar haar clubgenote Marieke Polderman, die dezelfde pony startte. Zij kwam echter niet verder dan 117 punten. Ook de derde plaats ging naar een combinatie van de Middelburgse po nyclub. Ginny de Schepper kreeg met de pony Nathalie 122 punten en bleef daarmee een punt voor op Ani ta Rekkers met Angelique. Een trieste score was er voor PPC Schouwen-Duiveland-amazone Ka rin Rutinger. Met haar pony Julia bleef de amazone van de Bruse ver eniging steken op 119 punten, het geen haar de vijfde plaats opleverde. De B-zwaar-combinaties kwamen in twee groepen in actie. De eerste groep eindigde in een dubbele zege voor combinaties van ruitervereni- ging Renesse. Nelleke Rijsdijk werd winnares met haar pony Stippel. Dc combinatie scoorde 127 punten en was daarmee veruit superieur aan de overige combinaties, waarvan alleen nog clubgenote Petra Bode en haar pony Puckie nog een gemiddelde van zes scoorden met 120 punten. PPC Schouwen-Duivcland-combinatie Paula Mol en Valentino speelde een ondergeschikte rol en eindigde met 104 punten als zevende en laatste. In de derde klas verloor DFS 5 thuis met 2-4 van koploper Noordgou- we en hetzelfde resultaat kwam op het wedstrijdformulier bij Dreischor 3-Zierikzee 13, in het voordeel van de ploeg uit Dreischor. De stand ziet, er nu als volgt uit door deze resultaten: Noordgouwe 6 5 1 0 28- 8 11 Zierikzee 12 5 4 0 1 22- 8 8 Dreischor 3 5 4 0 1 21- 9 8 ZSC 3 4 2 1 1 15- 9 5 DFS 5 5 2 0 3 12-18 4 Netovertnet 3 5 1 0 4 7-23 2 Zierikzee 13 5 1 0 4 7-23 2 DFS 6 5 0 0 5 8-22 0 In klasse A van de jeugdcompetitie boekte ZSC 4 twee grote overwinnin gen en gaat daardoor nu ruim aan de leiding. Dreischor 4 werd met 1-7 ge klopt door de Scharendijkse jeugd en DFS 8 moest er zelfs met 8-0 aan gelo ven. Ook DFS 7 won twee keer. Zowel Dreischor 5 als Zierikzee 15 moesten er met 0-8 aan geloven. De stand wordt nu als volgt: ZSC 4 5 5 0 0 37- 3 10 DFS 7 6 4 0 2 35-13 8 Zierikzee 14 5 3 1 1 24-16 7 Dreischor 4 5 3 0 2 22-18 6 Dreischor 5 6 2 1 3 16-32 5 DFS 8 6 1 0 5 12-36 2 Zierikzee 15 6 0 0 6 7-41 0 In klasse B werd slechts een duel afgewerkt. Zierikzee 17 leed de vier de nederlaag in evenzoveel wedstrij den. DFS 9 was met 3-5 te sterk. De stand wordt hierdoor: ZSC 5 4 4 0 0 26- 6 8 DFS 9 4 2 0 2 18-14 4 Zierikzee 16 2 1 0 I 7- 9 2 Zierikzee 17 4 0 0 4 5-27 0 Ramano-telg BURGH-HAAMSTEDE - Op de vierde speeldag van de competitie sponsor- tennis in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede boekten de teams Bijmakelaardij/Tennisopleiding Allround en Geels Staal grote overwinnin gen. De ploeg van teamleider Marcel van de Berge rekende met 14-4 af met het team van Hostellerie Schuddebeurs en het team van teamleider André Goe- degebure klopte team Sportshop Geschenkenhuis met nog ruimere cijfers: 3- 15. Hans Wohl boekte een goede overwinning op Frajis Slooter en met Peter Cop- poolse trok hij ook aan het langste eind in het dubbelspel. Hier waren Frans Slooter en Adri Tallakua de verliezers. Team Geels Staal zorgde bijna voor de stunt om met de maximale score van 18-0 te winnen. Hans-Jan Goede- gebure stak er evenwel een stokje voor door het enkelspel tegen Bertus Bleyi met 10-9 nipt te winnen en een punt leverde de ontmoeting tussen de damesdubbels Marit van de Vet/Cor- ry Hoogerhuis en Mirjam Quar- tel/Marleen Viergever op (9-9). Een prima zege boekte André Goedegebu- re op Hanny Prins. De geroutineerde Flakkeese speler trok met 5-7 aan het kortste eind. Veel ruimer was de over winning van Martin Salomons. Hij rekende met 5-12 gedecideerd af met Robin Verdam. Peter Moerland daar entegen had alle moeite van de we reld om zijn Renesser clubgenoot Lenz Hoogerhuis met 6-7 te kloppen. Beide dames enkelspelen leverden ook overwinningen op voor de verte genwoordigers van team Geels Staal. Mirjam Quartel had weinig proble men om Marit van de Vet terug te wij zen (3-12) en ook Corry Hoogerhuis kwam niet verder dan drie gewonnen games tegen Marleen Viergever. De Zierikzeese speelster scoorde zelf tien games en won derhalve met 3-10. Alsof de zege hiermee nog j niet vol doende was vastgelegd haalden de beide herendubbels ook fiks uit. An dré Goedegebure en Bertus Bleyi veegden Hanny Prins en Hans-Jan Goedegebure met liefst 5-16 van de baan, terwijl Martin Salomons en Pe ter Moerland met 5-12 korte metten maakten met Robin Verdam en Lenz Hoogerhuis. Alles bijeen derhalve een afgetekende 5-13 zege voor de for matie van Geels Staal. De vier punten van het team van Hostellerie Schuddebeurs werden bijeengeslagen door Jeannet van de Nieuwendijk en Adri Talakua. Jean net van de Nieuwendijk rekende met 12-4 af met Gerda Minnaar en Adri Talakua bewees zijn klasse door Pe ter Coppoolse met 6-11 te kloppen. De overige zeven partijen werden daar entegen gewonnen door het team met de lange naam. Teamleider Marcel van de Berge bezorgde de formatie van Bijmakelaardij/Tennisopleiding Allround twee punten door met 15-4 te winnen van invaller Lou Almekin- ders. Hans Wohl was met 8-7 te sterk voor Frans Slooter en Hans Minnaar klopte Wim van de Nieuwendijk met dezelfde minimale cijfers. Marja Hart won met 13-4 van Diny Slooter. Ook in de dubbelspelen was er wei nig eer weggelegd voor de vertegen woordigers van team Hostellerie Schuddebeurs. Gerda Minnaar en Marja Hart klopten Jeannet van de Nieuwendijk en Diny Slooter met 16- 7. Peter Coppoolse revancheerde zich op Adri Thlakua door met Hans Wohl het dubbelspel te winnen van Tala- kua/Slooter. 12-10. Marcel van de Berge en Hans Minnaar rekenden met 11-8 af met Lou Almekinders en Wim van de Nieuwendijk. Door de ruime 14-4 zege gaat het team Bijma kelaardij /Tennisopleiding Allround met drie overwinningen afgetekend aan de leiding in de eerste sponsor- tennis-competitie. BURGH-HAAMSTEDE - In café restaurant 't Grote Zwijn in Burgh- Haamstede wordt het komende weekeinde 12 tot en met 14 december de districtsfinale in de derde klas li bre afgewerkt. De acht finalisten be ginnen vrijdag 12 december om zeven uur aan hun toernooi. De Ramano-telg Ramos met Da niëlle van der Graaf onder het zadel boekte een fraaie zege in de L-klasse. De combinatie van de PPC Schou wen-Duiveland kreeg van jury Zijl mans 127 punten en werd daarmee af getekend winnaar van de eerste prijs. PC Middelburg-amazone Esther Klippel eiste de tweede prijs op met haar pony Robin. De hoofdstedelijke combinatie incasseerde 124 punten. In de tweede B-zwaargroep ging de overwinning naar de individueel uit komende Rowena de Péndermet haar pony Okay Maid. Met 124 punten had de combinatie een kleine voorsprong op SéRos-amazone Bianca Meeuwis- sen, die aantrad met de pony Rein- bout. De Serooskerkse combinatie scoorde 122 punten. Esther Groot en haar pony Amigo haalden dc derde plaats voor PC Middelburg binnen met 121 punten. Cleopatra Kloet en haar pony Blacky kwamen namens RV Renesse als vierde uit de bus met 119 punten. In de B-iichtklasse was de eerste prijs voor Daniëlle Erasmus met Purdy. De individueel startende combinatie scoorde 123 punten. De Middelburgse Lenny Stenvert eindig de met Jacqueline als tweede met 122 Marjolein Padmos eindigde met haar pony Fosco op 122 punten, hetgeen een winstpunt betekende in de M-klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7