Duiveland boekt revanche op tegen zichzelf spelend WIK en voert spanning weer op: 1-2 *1 I Adrie van de Welle prolongeert kampioenschap HSV Dreischor Aftakeling van Feyenoord op weg naar kolossale afmetingen Bridgekring '68 tekent voor eerste 'Nacht van Haamstede' ZSC ook bij Borssele onterecht met 2-1 de boot in OVERZICHT ERE DIVISIE Moeizame zege Brouwershaven in gestaakt duel bij Ritthem: 3-4 6 KERKWERVE - De eilandelijke derby's dreigen de Kerkwerfse tweede klaskoploper WIK danig parten te gaan spelen. De ploeg van trainer Kees Berrevoets ver speelde in de eerste elf wedstrijden van de competitie zes punten. Hiervan werden er vijf gelaten aan de drie Schouwen-Duivelandse klasgenoten. Brouwershaven klopte WIK op eigen veld met 0-2, in Scharendijke hield ZSC de groenwitten op 0-0 en nu boekte Duiveland op sportpark De Vospit een verdiende revanche op het voor al tegen zichzelf spelende WIK: 1-2. Eerder in de competi tie slaagde de Kerkwerfse brigade er nog in om een 2-1 achterstand bij Duiveland om te zetten in een 2-3 over winning, maar daarvoor ontbrak dit keer iedere overtui ging. Duiveland-middenvelder Jaap Brekelmans haalt uit voordat WIK-aanvoer- der Han van de Sande aan de bal kan komen. Duiveland verraste WIK op eigen veld met een 1-2 zege. WIK begon overigens niet onaardig aan het duel met Duiveland. Reeds in de zesde minuut had Aren van Wezel succes met een afstandsschot, dat via een verdediger van de bezoekers doel trof: 1-0. Daarna waren er gedurende een korte periode nog mogelijkheden om verder uit te lopen, maar na twin tig minuten eiste Duiveland meer en meer het initiatief op, omdat WIK kreeg af te rekenen met de bijna tra ditionele terugval van de ploeg, wan neer er eenmaal een voorsprong is veroverd. De terugval bleek nu even wel niet meer weg te werken. Tot aan het rustsignaal kon de ploeg zich nog redelijk staande houden, maar aan het spel was toen reeds te zien, dat niet het zelfbewuste WIK op de mat stond, dat zich zo fraai naar de kop positie in de tweede klas had ge werkt. Van de acties klopte niet veel meer en getuige het vele onderlinge praatwerk was duidelijk, dat een rustperiode zeer hard nodig zou zijn. Inmiddels was het hardwerkende Duiveland reeds nadrukkelijk in de wedstrijd, al bleven de scoringskan sen nog uit. Tweede helft ,,In de tweede helft was WIK hele maal niet meer aanwezig. Het was ronduit bedroevend", onderkende Kees Berrevoets. „Duiveland heeft ons falen voortreffelijk afgestraft. Tb .veel spelers lieten het afweten, waar door er nauwelijks aanvallende ac ties gecreëerd konden worden". Veel positiever kon Duiveland- trainer Ed van Lent zijn over zijn ploeg. De Ooster landers konden slechts met hangen en wurgen een elftal op de been brengen, doordat na het definitieve afhaken van Hans Rotte ook Hans van de Werf gebles seerd aan de kant moest blijven. Jan- Kees de Jonge trad wel aan, maar kon dat ook slechts voor vijftig pro cent doen vanwege een blessure. De resterende vijftig procent vergoedde BORSELE - Borssele en ZSC ont moetten elkaar op het erbarmelijk slechte veld van eerstgenoemde club voor de tweede keer in de lopende competitie en voor de tweede keer kreeg de confrontatie een identiek verloop. ZSC bleek de betere ploeg, maar voor de tweede keer bleek het boerenkoolvoetbal van de Walcherse ploeg goed genoeg om een 2-1 over winning op te strijken. De Scharen- dijkse ploeg was vooral in de afwer king slecht op dreef, hetgeen immer nog de belangrijkste factor is in het voetbalspel, zeker wanneer in verde digend opzicht de nul niet vastgehou den kan worden. ZSC dicteerde, evenals in het thuis duel tegen Borssele, vanaf het begin de wedstrijd en kreeg twee aardige kansen. Schoten van Ko Louwerse en Kees Snoek misten evenwel het ve nijn dat nodig is om doel te treffen. In de vijftiende minuut kwam de thuis ploeg op voorsprong, toen voorstop per Paul de Graaf door te gretig aan- hij met een fikse portie wilskracht, zoals dat overigens bij alle Ooster- landers het geval was. In de tiende minuut leek Adrie de Jonge reeds de gelijkmaker aan te tekenen, maar zijn inzet werd door Leo van den Ou den tegen de lat getikt. Nadat Ad Theunisse en Han van de Sande nog hadden gered, toen hun doelman al gepasseerd was, viel in de 25e mi nuut toch de gelijkmaker. Adrie de Jonge speelde zich goed vrij, nam rustig de situatie op en lepelde de bal vervolgens voorbij de WIK-doelman: 1-1. Inmiddels was junior Jan-Kees Noordijke in de ploeg gekomen voor Wim van de Velde, die als een van de Kerkwervenaren te kampen had met een heuse offday. Twaalf minuten voor tijd manoeuvreerde Adrie de Jonge zich het zestien metergebied in, waarna Noordijke hem aantikte en arbiter Willeboordse legde de bal op de fatale stip. Cees Zwager prikte het leer voorbij Leo van den Ouden: 1- 2. De thuisploeg ging vervolgens nog een tegen een spelen, waarbij van tijd tot tijd doelman Van den Ouden zelfs in het zestien metergebied van colle ga Sjaak Verhoek verscheen, maar de overtuiging ontbrak en bovendien sloot de Duiveland-defensie uitste kend. ,,Na afloop was er een soort kampioenssfeertje in de Duiveland- kleedkamer. We revancheerden ons uitstekend voor de ongelukkig verlo ren thuiswedstrijd. Met al onze tech nische beperkingen lieten we zien hoeveel er met enorm veel inzet be reikt kan worden. Ik geloof, dat ik trots mag zijn op zo'n ploeg", consta teerde Ed van Lent. PARIJS *Een Franse rechtbank van beroep heeft vrijdag in Parijs Yves le Bonniec, een van de twee auteurs van de omstreden „handleiding voor zelf moord" ('suicide - mode d'emploi') veroordeeld tot zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf. DEIL - Door een combinatie van mist en gladheid hebben zich rond het verkeersplein Deil drie ketting botsingen voorgedaan, waarbij in to taal 15 auto's waren betrokken. De materiële schade was aanzienlijk, maar slechts een persoon raakte licht gewond. SCHIJF - De 39-jarige mevrouw G. Overveld uit Roozendaal is door een verkeersongeval in Schijf om het le ven gekomen. Zij reed mee in de auto die werd bestuurd door haar 22-jarige zoon. Volgens de rijkspolitie kwam de auto door onbekende oorzaak in een sloot terecht. Beide inzittenden werden uit de wagen geslingerd: De vrouw overleed ter plaatse. - Haar zoon is met verwondingen in een zie kenhuis opgenomen. Johnny Kommer werd jeugdkampioen van hengelsportvereniging Dreischor. DREISCHOR - Voor de tweede keer op rij en de derde keer in totaal behaalde Adrie van de Welle het clubkam pioenschap van hengelsportvereniging Dreischor. Hij nam de wisselbeker in ontvangst uit handen van Jo van Klinken van de wedstrijdcommissie. In het totaalklasse ment eindigde Johnny Kommer op de negende plaats. Hij werd daarmee jeugdkampioen van de vereniging. Naast de prijsuitreiking van de competitie 1986 stond de jaarvergadering van de HSV Dreischor voor een belang rijk deel in het teken van het weer op peil brengen van het clubbestuur. Waarnemend voorzitter Dirk Fluyt deelde aan het begin van de jaarver gadering in café De Drie Schapen in Dreischor mee, dat voorzitter Jan Klomp het lidmaatschap van de ver eniging had opgezegd. Ook Jo Schot keert niet meer terug. Hij stelt zijn bestuursfunctie beschikbaar wegens ziekte. Voor het tweetal dienden der halve nieuwe bestuursleden gekozen te worden. Ko Romijn was aftredend, maar herkiesbaar. Hij werd herkozen en als nieuwkomers kregen Ad .Goud- zwaard en Niek Romijn het vertrou wen van de aanwezige leden. Ook voor de wedstrijdcommissie dienden twee nieuwe leden gekozen te wor den. Jo van Klinken bleef als enige op zijn post. Jan Klomp en Aad Broe- re waren piet herkiesbaar. Als nieuw komers werden Richard Sorgedrager en Adrie van de Welle gekozen. In de kascommissie keerde Peter Berre voets terug voor de aftredende en niet herkiesbare Leen van de Velde. Het nieuwe bestuur bestaat nu uit Dirk Fluyt, die als waarnemend voorzitter blijft functioneren, secretaris Han vallen zijn eigenlijke taak verzuimde en de ZSC-defensie tegenover een overmacht aan aanvallers kwam te staan. Een schot vanuit de tweede lijn werd door doelman Jan van Don gen nog wel getoucheerd, maar te weinig om 1-0 te kunnen voorkomen. ZSC was hierna weer de aanvallende ploeg, maar meer dan een schot van Gerard Boogerd in de laatste minuut zat er niet in. In de tweede helft weer hetzelfde spelletje, maar opnieuw ook fungeer de de vijftiende minuut als fatale mi nuut. Even was de complete verdedi ging van ZSC met uitzondering van Henri de Voogd 'weg'. De Voogd slaagde er in zijn eentje niet in om een aanval te keren en even later was Jan van Dongen voor de tweede keer een geslagen doelman. Met Gerard de Voogd in de ploeg voor Gerard Boo gerd opende ZSC een beleg van een half uur, maar meer dan een treffer van Arno de Jonge na dertig minuten leverde het niet op. Kees Snoek stelde De Jonge in staat om af te ronden. Even tevoren had hetzelfde scenario zich afgespeeld, maar toen knalde De Jonge op de paal. Borssele beperkte zich na de 2-1 tot het weg-is-weg- voetbal, maar deed dat wel met suc ces. „Er zat duidelijk meer voor ons in, maar als je niet kunt scoren, blijft het een moeilijke zaak", stelde ZSC- trainer Bert Verhoek vast. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de'zomeravond-bridgedrives van de voorbije zomermaanden werd regelmatig het plan geopperd om eens een nachtelijke bridgedrive te organiseren in Burgh-Haamstede. Deze zou dan om een uur of tien 's avonds moeten beginnen en moeten door gaan tot de volgende morgen omstreeks negen uur. Het idee is de afge lopen maanden wat verder gerijpt en thans is het zover, dat Bridge kring '68 in Burgh-Haamstede tot een dergelijke nachtdrive heeft besloten. De eerste 'Nacht van Haamstede' wordt gehouden in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 december. Het ligt in de bedoeling om in drie ronden te spelen. Deze ronden wor den gescheiden door een rustperiode van ongeveer een uur. In deze pau zes worden de scores uitgerekend en bekend gemaakt. Ook wordt tij dens deze pauzes een versnapering aangeboden. Aangezien het de eerste keer is, dat Bridgekring '68 een dergelijk evenement organiseert, is het maximale aantal paren vooralsnog gesteld op maximaal veertig. Een snelle inschrijving is derhalve geboden. Het entreegeld bedraagt 17,50 per persoon. In dit bedrag zijn ook de versnaperingen begrepen. De organisatie stelt zich voor de happening met een gezamenlijk ont bijt te besluiten. Hiervoor dient 7,50 extra betaald te worden. Voor deelname dient men zich individueel schriftelijk aan te melden. Bij de inschrijving gaat een betaalcheque met het te betalen bedrag. De aan meldingen moeten worden verzonden aan: 'Nacht van Haamstede', p/a P. F. Mes, Bernhardstraat 10, 4328 BS Burgh-Haamstede. Het is niet nood zakelijk om per paar in te schrijven. Ook kan worden opgegeven op welk systeem gespeeld wordt. De organisatie probeert een mogelijke koppeling te bewerkstelligen. De inschrijvingen dienen uiterlijk op za terdag 13 december binnen te zijn. De 'Nacht van Haamstede' wordt ge houden in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. De eerste ronde start op 19 december om tien uur 's avonds. De deelnemers worden een half uur voor de aanvang verwacht. ZIERIKZEE - PSV en Ajax hebben elkaar ook op de zeventiende speeldag van de competitie in de ere-divisie niets toegegeven, slechts het doelsaldo van de landskampioen werd weer iets beter. De Eindhovenarcn sloopten Excelsi or (7-0) en Ajax had ook al weinig moeite met FC Twente (4-0). Pijnlijk voor Rotterdam was de constatering, dat Feyenoord niet meer in de nationale top drie hoort en nu ook niet meer staat. VVV bewees met 3-0, dat het elftal van Rinus Israel niets meer is dan een modale middenmoter. Het spel duidde daar overigens al veel langer op. De internationals van Ajax kenden voor het eerst dit seizoen een hele week rust tussen twee wedstrijden. Met name Van Basten, Wouters en Spelbos was dat aan te zien. In de aanval - met Mühren als begin en Van Basten als eindpunt - waren de Amsterdammers bij vlagen briljant. Voor FC Twente waren die bevliegin gen al veel te veel van het goede: 4-0. Van Basten nam twee treffers - de ze ventiende en achttiende van het sei zoen - voor zijn rekening en presen teerde de andere aan Bosman. PSV was bij rust door toedoen van Koe man (2) en Van der Gijp (2) al net zo ver, en dus klaar, met Excelsior. Het enorme verschil (Excelsior-trainer Henk Wullems sprak zelfs van vijf klassen) kreeg na rust meer gestalte door Gullit (2), die pas in de tweede helft trek kreeg, en toch weer Kool hof. De 17.500 toeschouwers mochten het PSV slechts kwalijk nemen, dat het bij zeven treffers bleef. Smaakmaker FC Den Bosch gebruikte de afmars van Feyenoord in Venlo om de derde plaats over te nemen. De smaakma ker van het seizoenbegin had daar voor al aan een gelijkspel bij FC Utrecht voldoende. Het ene punt werd pas na een uur veilig gesteld door Steinmann, die de op dat mo ment verdiende Utrechtse voor sprong (Fraser) teniet deed. Daarna kregen de Bosschenaren nog kansen genoeg op een historische overwin ning op Galgewaard, waar Nol de Ruiter volgend seizoen niet terug keert als oefenmeester, maar de be heersing bleef uit. FC Groningen had in Sittard geen last meer van de Europa cup inspanningen, waarop Fortuna zo had gehoopt. Binnen een half uur stonden de noorderlingen met 0-2 voor door doelpunten van dc mid denvelders Van Dijk en Roossien. Fortuna had geluk, dat Holverda snel voor de aansluiting mocht zor gen vanaf de strafschopstip. De Lim burgers resteerden daardoor nog bij na een uur voor de jacht op dc gelijkmaker. Die kwam ver in de tweede helft op naam van Linford. In de onderste regionen veranderde mede door de afgelastingen (Veen- dam, Go Ahead Eagles en Haarlem) niet veel. Excelsior kreeg het bij PSV voor de kiezen en AZ bleek in de Alk- maarderhout opnieuw aan verster king toe. De invloed van Joe Jakub is blijkbaar alweer uitgewerkt. Wel bleef het tegen PEC Zwolle tachtig minuten zonder gevolgen (1-1). Tb- recht kwam het niet tot een punten- deling. De Zwolse topscorer Foeke Booy zorgde daar persoonlijk voor. 1- 3. Zijn seizoentotaal staat inmiddels op dertien. RITTHEM - Het marcheert met af- delings tweede klasser Brouwersha ven nog lang niet zoals het zou moe ten en zoals het zeker zou moeten kunnen. De formatie van trainer Kees Kommer behaalde een zwaar bevochten 3-4 overwinning bij hek- kesluiter Ritthem. Bovendien haalde de wedstrijd het einde "niet, want drie minuten voor tijd meende arbi ter Saamari het raadzaam het duel vroegtijdig te beëindigen, toen een aantal aanhangers van Ritthem het veld opkwam, nadat Joop Krips een slaande beweging naar een van de verdedigers van de thuisploeg had gemaakt. Krips werd, nadat hij was doorgebroken, aan de haren getrok ken door deze verdediger en reageer de onmiddellijk. Het leverde hem een boeking op, maar doordat het pu bliek zich met het gebeuren kwam bemoeien, zag arbiter Saaman er geen heil meer in het duel te vervol gen. „Het werd voor ons een moeilijke wedstrijd, althans zeker niet zoals het moest", erkende Kees Kommer. „Daar zag het overigens in de eerste twintig minuten helemaal niet naar uit. Als je na acht minuten al met 0-2 voorstaat, dan denk je dat je het ge beuren kunt gaan dicteren, maar dat pakte wel even anders uit". In de vier de minuut liet de Ritthem-doelman een schot van Joop Krips los en Flip Bokelaar was ter plekke om af te ron den. Opnieuw vier minuten later was het weer raak. Martin de Jong legde een vrije trap net buiten het straf schopgebied breed op Sjaak van de Weele, die vernietigend uithaalde: 0- 2. Brouwershaven hield de wedstrijd in handen tot de twintigste minuut, maar verslapte toen en dat brak on middellijk op. In de 25e minuut werd het uitzicht van doelman Ronald Lievense ontno men bij een afstandsschot en zeven minuten later moest de slotman an dermaal een gang naar het net ma ken, doordat een door Leo Nouwen veroorzaakte strafschop werd verzil verd: 2-2. Ritthem bleef sterker en de bezoekers mochten zelfs niet moppe ren. dat het halverwege bij die 2-2 bleef. Na rust pakte Brouwershaven de zaken aanvankelijk weer wat be ter aan en in de tiende minuut knikte Leo Clarisse een voorzet van Arjan Visser binnen. Na een half uur kwa men er desondanks opnieuw proble men, toen arbiter Saaman een bui- tenspeldoelpunt van Ritthem goed keurde, maar vijf minuten voor tijd kwam Brouwershaven alsnog in vei lige haven. Flip Bokelaar trok door tot de achterlijn en bediende vervol gens Arjan Visser, die van dichtbij scoorde: 3-4. Twee minuten later sloeg evenwel alsnog de vlam in de pan en moet vooralsnog worden afge wacht hoe de tuchtcommissie de ont stane situatie beoordeelt. Quist, penningmeester Ko Vermaas en de leden Jo van Klinken, Ko Ro mijn, Ad Goudzwaard en Niek Ro mijn. Competitie Adrie van de Welle werd voor de tweede keer op rij clubkampioen met 685 punten. Hij bleef daarmee 160 punten voor op Toon van de Zande, die als tweede eindigde. Wim Ver maas werd derde met 512 punten en de vierde plaats was voor Dirk Fluyt met 401 punten. Aad Broere pakte de vijfde plaats met 400 punten en Ri chard Sorgedrager werd zesde met 351 punten. Niek Romijn met 341 punten en Ko Vermaas met 331 pun ten bleven jeugdkampioen Johnny Kommer nog voor. Kommer scoorde 256 punten. De toptien werd gecom pleteerd door Peter Berrevoets met 227 punten. De 26e ledenvergadering in het be staan van hengelsportvereniging Dreischor werd bijgewoond door 23 leden uit het totaalbestand van 215 leden. Dit aantal leden betekent, dat de HSV Dreischor ook in het voor bije seizoen weer wat moest inboeten in het aantal leden. Een en ander had op zijn beurt tot gevolg, dat de ver eniging ook financieel enigszins te rug moest. Penningmeester Ko Ver maas sloot de boeken af met een batig saldo van 8.290,80 tegenover 8.444,01 een jaar eerder. Dat de te rugloop toch nog redelijk beperkt bleef was een gevolg van de contribu tieverhoging van een jaar eerder. De contributie blijft voor het nieuwe seizoen overigens ongewijzigd: 14,50 voor de jeugd en 17,50 voor senioren. Evenals gedurende het nu besloten hengelsportjaar organiseert de wedstrijdcommissie van de HSV Dreischor ook in 1987 weer zes com petitiewedstrijden. De eerste is op 21 maart in Westenschouwen, gevolgd door de wedstrijden van 18 april aan de Scholderlaan in Renesse. 9 mei aan De Val in Zierikzee, 20 juni aan Levensstrijd bij Kerkwerve, 10 okto ber en 14 november beide in Westen- schouwen. Het inleggeld blijft gelijk aan de bekende bedragen van 1,00 voor de jeugd en 2,50 voor senioren. De gebruikelijke bootviswedstrijd werd door het bestuur verschoven naar medio april 1987. Voor deze wed strijd is een bijdrage van 5,00 ver schuldigd. Tijdens de rondvraag roer de Aad Broere aan, dat er naar zijn mening wat diende te gebeuren aan het feit, dat sommige leden slechts aan een en twee wedstrijden deelne men en toch een prijs krijgen aan het eind van het seizoen. Hij was van me ning, dat er een minimum aantal wedstrijden gesteld zou moeten wor den. Han Quist constateerde, dat daar voorzichtig mee omgesprongen moest worden, omdat de vereniging vooral het gezelligheids-element hoog in het vaandel hoeft. Voorzitter Dirk Fluyt rondde de discussie af door de wedstrijdcommissie op dracht te geven uit te zoeken geduren de het nieuwe seizoen of er inderdaad behoefte is aan verandering. Tijdens de volgende vergadering zou dan eventueel een voorstel gedaan kun nen worden. Richard Sorgedrager peilde of er mogelijkheden en inte resse zouden zijn om vanuit de club deel te nemen aan wedstrijden om het Nederlands kampioenschap. De interesse bleek inderdaad op beperk te schaal te bestaan. „We hebben ons daar als vereniging nog nooit gewild, maar dat kan natuurlijk veranderd worden", onderkende Dirk Fluyt. OLST - Dc 20-jarige G. Wever uit Eerbeek is door een verkeersongeval in Olst om het leven gekomen. Tij dens dichte mist reed hij met zijn auto in de bocht van een dijkweg rechtdoor. Dc wagen viel van de dijk. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie zaterdag meegedeeld VUGHT - Een 16-jarige scholier uit Vught is om het leven gekomen. Hij kwam in zijn woonplaats op een spoorwegovergang aan de Molen straat met zijn brommer terecht on der de trein Utrecht-Heerlen. Een woordvoerder van de politie heeft dit vrijdag meegedeeld. De politie houdt er rekening mee, dat het slachtoffer de signalen van spoorwegovergang heeft genegeerd. Het treinverkeer is een uur gestremd geweest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6