Sinterklaas drukke tijden V ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag l december 1986 Nr. 24043 3 SCHOU WEN-DUIVEL AND - Niemand kan er nu nog om heen. Sinterklaas is overal. Ondanks de kou en dich te mist wist de goedheiligman zaterdag zowel de iets gro tere plaatsen als de kleinste gehuchtjes op het eiland (zij het met enige moeite) te vinden. Op niet minder dan zes plaatsen hield hij samen met zijn Pieten een intocht. En, tekenend voor de bijzondere creativiteit van de grijs aard, steeds weer op een andere wijze. Per boot in Brou wershaven en Bruinisse, per bus in Looperskapelle, te paard in Schuddebeurs en Noordgouwe, te voet in Se- rooskerke en als absoluut klapstuk, gezeten in een bak kerskar in Zonnemaire. (tien in totaal) persoonlijke aandacht kregen. ANWB-bord Het pas door de ANWB nieuw ge plaatste bord was de enige reden waarom Sinterklaas door de mist heen Noordgouwe toch nog kon vin den. En dat was een geluk want de middenstandsvereniging had er alles aan gedaan om de bezoeker een warm Dat laatste vervoermiddel bleek toch niet echt comfortabel te zijn, te oordelen naar de reactie van de Sint, nadat hij met zijn krakende oude bot ten met behulp van een keukenstoel uit de bakkerskar was geklommen. „Ik voel me zeer betreurenswaardig. Ik heb er bijna een shock aan overge houden. Vervoer op deze manier is iets verschrikkelijks". En dat on danks het feit dat hij werd gereden door Rinie de Glopper uit Ellemeet die onlangs Nederlands kampioen brood- en banketbakker werd. De Sint werd in Zonnemaire opgewacht door enkele tientallen enthousiaste jeugdige en volwassen kindertjes, wiens zang werd begeleid door het plaatselijke muziekgezelschap Nut en Uitspanning. Ter begroeting van de bijzondere gast waren in Zonnemaire zowel bur gemeester C. Slabbekoorn als Johan Pauwe en Lies Prince van het Sinter klaascomité van de middenstand aanwezig. De burgemeester toonde zich verheugd met de nog goede ge zondheid van de Sint en sprak de hoop uit dat hij veel leuke, maar geen dure, cadeautjes zal uitdelen. Vooraf gegaan door zijn Pieten die met een noodgang op een tandem reden maakte de Sint een rondgang door het dorp. Daarna was er een ont vangst in café Bommenede waar ter ere van de bijzondere Spaanse gast ook een kinderbingo was georgani seerd en tekenfilms werden gedraaid. Het klapstuk van de middag werd echter gevormd door een act van Sint en Piet zelf waarbij vele ballonnen aan flarden gingen, 's Avonds was er een drukbezochte play-back avond waaraan niet minder dan 46 groepen deelnamen die voor het overgrote deel uit Zonnemaire zelf afkomstig waren. Wimpels in Serooskerke De tocht door Schouwen-Duiveland begon al vroeg voor Sinterklaas met een bezoek aan Serooskerke waar het erf voor de enige winkel van het dorp geheel in de stijl van de stoomboot was versierd met wimpels. Bakker U. Vinakur had er alles aan gedaan om de goedheiligman op waardige wijze te begroeten. Maar het was nog een beetje vroeg en vooral koud en mistig voor het handjevol kindertjes om hard te zingen. Desondanks keken zij vol verbazing en interesse naar de kleurig geklede bezoeker die voor al lemaal een zakje snoepgoed had mee gebracht. Sint tegemoet in de kano De mist noch de kou konden de ne genjarige Tanja de Bakker uit Elle meet verhinderen om met haar jonge re broertje en zusje in een kano de Sint tegemoet te varen. Twee jaar ge leden had de goedheiligman toch ook de weg naar Ellemeet met een kano over het water gevonden En Sinter klaas had toen na afloop eerlijk ge zegd dat ze de volgende keer moesten helpen. Gelukkig konden de kinde ren nog op tijd worden teruggehaald voor Sinterklaas dit keer per open baar vervoer van de ZWN arriveerde. Hij bracht een bezoek aan de oudste inwoner van Ellemeet, de 94-jarige W. Verton en de families Boogerd en Var •de Velde zorgden ervoor dat de Sint in een warm huis werd ontvangen waar alle kindertjes uit het gehucht 1 i> |U v P. v. ~'f j welkom te bereiden. Een groot span doek, muziek van Con Amore en een warm Dorpshuis. Onder veel belang stelling maakte Sint op zijn schim mel een rondje door het dorp en on derhield zich in het Dorpshuis met de kinderen. Wethouder S. Loschacoff- de Kanter die ter begroeting van de Spaanse gast aanwezig was bena drukte dat grote mensen vaak nog stouter zijn dan kinderen maar dat in Noordgouwe groot en klein lief is. Ter ere van de Sint werd een play-back wedstrijd gehouden waaraan 17 groe pen uit Noordgouwe en Schudde beurs meededen. De winnaars waren Janny Gerretsen in de leeftijdscate gorie boven negen jaar met een ver tolking van Withny Houston en Moni ca Natte in de categorie beneden negen jaar die Madonna voor het voetlicht bracht, 's Avonds werd er een lampionoptocht gehouden. Bruinisse Ondanks de mist wist de Sint ook Bruinisse te vinden. En dankzij de er varing van de bemanning van de ton- nenlegger Grevelingen met de radar nog precies op tijd ook. Op de kade een enthousiaste kindermenigte, de muziekkorpsen Nu met Hope en Oe fening en Uitspanning en een ont vangstcomité bestaande uit de heren H. van de Arke en L. Ottens. De Sint was blijkbaar wel wat vermoeid want de jarenlange traditie van een rondrit per paard werd afgeschaft. In een open auto ging de Sint nu naar de muziektent waar hij werd toegespro ken door wethouder C. van Liere. Hij kon de Sint geruststellen over de jon gere jeugd maar wees verontrust op de wat ouderen. „Die durven nog wel eens bomen, struiken of bushaltes te vernielen of op muren en deuren te schrijven". Hij voorspelde de Sint voor volgend jaar een verrassing als het hart van Bruinisse een ander aan zien krijgt met de aanpassing van Nieuwstraat, Kerkplein en Oude straat. Het gezelschap bezocht een aantal winkels waar de goedheilig man waardebonnen uitdeelde. Niet iedereen was blij met het afschaffen van een tweede traditie, het gezellig samenzijn met de Sint in het Dorps huis. In plaats daarvan draaide er een Walt Disney-film in jeugdsoos De Pul. Brouwershaven Ook in Brouwershaven kwam de Sint geheel volgens traditie per schip aan. Enthousiaste kinderen stonden met tekeningen in de hand op de kade te wachten. Voor de Sint uit de mist opdoemde werden zij warm gehou den door muziek van de drumband Apollo. De goedheiligman werd in Brouw niet alleen vergezeld door vier Pieten maar tevens door twee muzikale clowns waarvan een zich bij de drumband voegde. Sinterklaas werd ontvangen door de voorzitter van de middenstandsvereniging, Ap- pie van de Hoek en wethouder P. H. J. van Ast. De majorette-vereniging Apollonia verzorgde een straatoptre den voor de bijzondere gast. Daarna verplaatsten de feestelijkheden zich naar het Tbnnenmagazijn waar een kindermiddag werd gehouden onder leiding van Jan de Maat. Er werd een wedstrijd gehouden in het imiteren van tekenfilmfiguren die werd ge wonnen door Ceril Pennavaire met een persiflage op Donald Duck, An- net Akkersdijk en Gerda van der Werve wisten daarna met hun pop penkastspel in Sinterklaassfeer de zaal tot groot enthousiasme te bren gen. Sinterklaas-actie In het kader van de Sinterklaas-ac tie van de Middenstandsvereniging Burgh-Haamstede werd ook in de Schutse een feestmiddag voor kinde ren gehouden. Ruim vierhonderd kinderen genoten van een play-back wedstrijd waaraan twintig groepen of personen deelnamen. Het gebeu ren werd gepresenteerd door Martin Pieterman terwijl Jan van de Linde de geluidsapparatuur verzorgde. Tus sen de bedrijven door bracht de pre sentator door middel van de poppen Stap en Stop veilig verkeer-nieuws in het kader van de Actie Nu naar nul ongelukken. De play-back jury kende de eerste prijs toe aan Janneke van Beek die bijgestaan door Marlies van de Wal, Ilse Slager en Saskia van de Broeke als Pat Boone het lied Speedy Gonzales vertolkte. Er werd op de feestmiddag kinderbingo gespeeld en de prijzen werden uitgeloot op de ze- gelkaarten van de Sinterklaas-actie van de middenstand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3