Tweede Adventsconcert O r at or ium ver eniging Een lied van oord tot oord in de kerk van Oosterland Veel belangstelling voor uitvoering Muziekschool agenda WATERSTANDEN Jeugd Natuur- en Vogelwacht betrekt nieuw onderkomen Robert Paul Openbreken auto's Bru Eenzijdig ongeval 2 Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Uitvloeisel van liedboekmiddagen A OOSTERLAND - Ongeveer dertig mensen trotseerden zaterdagavond de mist om in de Nederlands Hervormde kerk te Oosterland een bijeenkomst bij te wonen onder de titel Een lied van oord tot oord. Sinds begin dit jaar presenteren afwisselend Mar van der Veer en Willie Bil op deze manier een andere vormgeving en combinatie mogelijkheid bij het zingen van de liederen uit het Lied boek der kerken. Het is daarbij de bedoeling om de onbe kende liederen wat meer toe te lichten, Vroeger hebben we dat ook al eens gedaan. Maar dan een maal per jaar en voor heel Schouwen-Duiveland ge lijk tijdens de zogenaamde liedboek middagen die plaatsvonden in de Sint-Nicolaaskerk te Brouwersha ven", aldus Mar van der Veer. Nu heeft men voor een andere opzet ge kozen door de bijeenkomsten eens per maand te organiseren en steeds in andere kerken. ,,We zoeken de men sen nu meer zelf op". Dat doen de or ganisatoren dan bij voorkeur in mooie oude kerken waarvan de ge schiedenis tegelijkertijd ook wordt belicht. ,,Het was onze opzet om de mensen mee te laten trekken, net als bij een soort kerkepad". Dat gebeurt ook inderdaad maar slechts door een kleine groep. Kerkvoogd M. Dalebout nam in Oosterland de taak op zich om de ge schiedenis van de Nederlands Her vormde kerk toe te lichten. ,,De kerk die is gewijd aan Jodocus werd inder tijd in de veertiende eeuw gesticht als geestelijk centrum in het ingepol derde land en tevens was het een be graafplaats". Dalebout vertelde dat de eerste predikant, Bernard Pieters zoon in 1574 werd benoemd voor Oos terland, Sirjansland en Bruinisse. Ds. Vijfvinkel die nu die functie ver vult is de 44e in die rij. Tijdens de van Oord tot oord-bij- eenkomsten worden de eerste 115 lie deren uit het Liedboek der kerken behandeld. ,,Het zijn steeds bepaalde bijbelstukken die in liedvorm wor den overgezet", aldus Van der Veer. De volgende bijeenkomst is gepland op 7 februari in Ouwerkerk. Vervolg'van pagina 1 komen. Hij benadrukte dat de activi teiten ,van de Jeugd Natuur- en Vogel wacht steeds weer opnieuw veel werk en tijd vragen van de vrijwilligers en sprak de hoop uit dat het gebouw aan de verwachtingen zal voldoen. Ten slotte maakte Jansen namens de Natuur- en Vogelwacht een gulle geste door lening die de jeugdafde ling ten behoeve van het opknappen van het nieuwe onderkomen bij hen afgesloten ongedaan te maken. Wie- ringa voegde daar namens de Stich ting Natuur en milieu-educatie nog een geldbedrag aan toe. De Jeugd Na tuur en Vogelwacht werd namens de basisscholen gefeliciteerd door direc teur van 't Kofschip F. Vaarzon Morel. Open dag Zaterdag maakten bijna zeventig ménsen gebruik van de open dag om het onderkomen en de tentoonstel ling van de Jeugd Natuur- en Vogel wacht te bekijken. De afdeling be staat is sinds 1957 op Schouwen-Dui veland en sinds 1983 actief met het vrijwilligerswerk op basisscholen. Momenteel 420 leerlingen ZIERIKZEE - De leerlingen van de Zeeuwse Muziek school regio Schouwen-Duiveland trokken met hun jaar lijkse uitvoering zaterdagavond een bomvolle Concert zaal. Familie, vrienden maar ook vertegenwoordigers van de gemeenten Bruinisse, Middenschouwen en Duive- land, die de Muziekschool (evenals de overige drie ge meenten) subsidiëren, waren benieuwd naar de muzikale vorderingen van de leerlingen. Muziekschool-directrice Ellengard Jense sprak haar tevredenheid uit over de betrokkenheid van de ouders die niet alleen bleek uit de drukte in de zaal maar ook uit de vlotte wijze waarop onlangs een deelraad voor de ze regio werd gevormd. Deze vormt ie een onderdeel van de provinciale me dezeggenschapsraad die onlangs (net als bij alle scholen) ook voor de Mu ziekschool werd opgericht. De aanwezigen kregen eerst een concert voorgeschoteld door het Zeeuws Jeugd Orkest. Een groep van 53 muzikanten uit de hele provincie met een gemiddelde leeftijd tussen 12 en 18 jaar waarvan er vijf van Schou wen-Duiveland komen. Zij staan sinds ruim een jaar onder leiding van Zierikzee Oosterscheldemond Bruinisse Wemeldinge Springtij: 3 december Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 Datum 2 december 2 december 2 december 2 december Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 03.55 151 09.50 -114 16.15 151 22.20 -120 01.50 186 08.05 -124 14.10 189 20.30 -132 04.25 172 10.10 -130 16.40 173 22.30 -137 03.50 172 09.55 -127 16.05 172 22.20 -134 De Oratoriumvereniging gaf een uitvoering in Zierikzee. Met enkele radio- en televisiere gistraties in het achterhoofd naar de Concertzaal gegaan om de show van Robert Paul te bezien. Eerlijk gezegd had die voorkennis mij nu niet tot een uitgesproken enthousiasteling gemaakt. Robert Paul, dat is toch die man van die alleraardigste imitaties van bekende Nederlanders? Juist, maar voor mij ook de man, die rond die imitaties een povere show bouw de om zo met zijn enige kundigheid - de typetjes dus - het land in te trek ken. Wat schetst mijn verbazing, wanneer blijkt dat Robert Paul in de Concertzaal een vakman van allure blijkt te zijn geworden. Waren zijn imitaties eerder nog dé attractieve in grediënten van zijn show, nu had de artiest zelfs zonder deze sauce een prima programma in elkaar kunnen zetten. Paul neemt de aanwezigen mee in zijn 'vrije dag'. De muzikanten Heimig van der Vegt, Erik Raayman en Martin Dijst begeleiden de cabare tier, die over prima zangkwaliteiten blijkt te beschikken. Dat mocht dan nagenoeg bekend zijn, maar dat Paul meer dan alleen de 'Sjef van Oekel- song' in zijn mars heeft bleek voor ve len nieuw. Met het nummer Shirley - een meisje dat in Dubrovnik kennis maakt met haar buurman uit Am sterdam - had Paul het publiek reeds voor zich gewonnen. Maar met Jum ping Space '86 was het succes van de avond verzekerd. Tbch een imitatie en wel van Chriet Titulaer, die als ruim tevaartdeskundige een nieuw proto type van het 'broodrooster' introdu ceerde. Dit produkt van Amerikaans- Russische samenwerking werd geïl lustreerd met dia's, waarbij het broo drooster inderdaad veel van een ruimtevaartuig weg had. De cabare tier wist zijn publiek hiermee tot de laatste seconde te boeien. De menin gen waren verdeeld over de act Be heers je zelf, waarbij de zanger komiek ook nog een aardige drum mer bleek te zijn. Het muzikale vier tal leverde een stevige Nederlandsta lige rock and roller af; waarbij de twee drummers (waaronder Robert Paul dus) voornamelijk de jongeren in de zaal wisten te prikkelen. Robert Paul heeft in zijn show niet één keer de echt gevoelige snaar bespeeld, al liet hij met enkele nummers en sket ches wel duidelijk blijken, dat er meer in het leven is dan de lol en de gein. Een receptie was daarvan een voorbeeld, waarbij hij - hoe vreemd het wellicht ook klinkt - op komische wijze een zielige werknemer neerzet te, die evenals enkele voorgangers de zak van de directie had gekregen. 'Parijs-Amsterdam' verhaalde over een man, die buiten zinnen raakte doordat een dienstmededeling van de NS hem op het station steeds naar een ander perron stuurde en steeds langer liet wachten. Met een sprong voor de trein eindigde het verhaal. Het lag er een beetje te dik bovenop en deed in tegenstelling tot de andere scenes ongeloofwaardig aan. Paul gunde zich geen tijd om het verhaal op te bouwen. In dit geval was dat jammer, maar voor het totaal van de show mag dat als een compliment be schouwd worden. Niet één keer pro beerde hij een goede grap te rekken, maar nog voor de zaal 'bekomen' was van een vrolijke scene, kreeg zij al iets anders voorgeschoteld. Zoals ge zegd, is de cabaretier heel wel in staat om zonder imitaties het land in te gaan. Maar ik had niet graag de soundmixshow van Hennie Huisman willen missen. In een razend tempo diende Paul de Nederlandse artiest op, waarbij Hennie Huisman in een razend vraaggesprek met kandidaten (de laatste alweer, wat gaat dat snel) en juryleden (Duys, D'Ancona en Bar ry 'vooral doorgaan' Stevens) een pracht show afleverde. Natuurlijk is er veel meer te zeggen over Robert Paul's show en zou een goed criticus wel enige kanttekeningen kunnen maken, maar voorop moet staan, dat Uit op Schouwen-Duiveland met het contracteren van Robert Paul weer eens heeft bewezen, dat een avondje naar de schouwburg verrassend ge zellig kan zijn. Zelfs voor iemand, die met de nodige terughoudendheid de show van Robert Paul ging bezoeken. AvdW BRUINISSE - Verschillende auto's op het parkeerterrein van Aquadelta waren doelwit van dieven. Uit de auto van G. S. uit Gilze-Rijen en H. v. d. S. uit Werkendam werd de radio cassetterecorder meegenomen. Van de auto van A. F. uit Dedemsvaart werd het ruitje vernield maar niets meegenomen. KERKWERVE - De dichte mist was zaterdagmiddag de oorzaak van een schrikreactie waardoor E. v. D.- v. d. V. uit Scharendijke met haar auto in een sloot langs de Duivendijkseweg terecht kwam. V. D. meende dat er vlak voor haar een auto van de Heu vels weg kwam, remde, kwam in een slip en ramde een verkeersbord, om vervolgens in de sloot tot stilstand te komen. ZIERIKZEE - Met het oog op Je naderende Adventspe riode brachten de leden van de Zierikzeesche Oratorium- vereniging een aantal toepasselijke liederen ten gehore in de Lutherse kerk in Zierikzee. Het was de tweede keer dat dit koor, dat sinds 1982 gedirigeerd wordt door Pieter L. Zoomers, een Adventsconcert verzorgde. De mannelijke leden van het koor openden het concert dat geheel in het teken stond van de Adventsperiode, de tijd dat de komst van de Messias wordt verwacht, met een Gregoriaans lied, dat behoort tot de oudste christelijke liederen. Evenals het slotlied van het concert werd dit door de tenoren en bassen éénstemmig ge zongen. Naast de Gregoriaanse liederen vertolkte het koor dat uit 31 leden be staat een tweetal cantates van Biegel, die gebaseerd zijn op de Psalmen 146 en 24. De Lofzang van Maria, zoals die wordt beschreven in het evangelie van Lucas werd bezongen in het stuk Meine Seelc erhebt den Herren van Schütz, een typisch Adventslied. Uit het werk van Dietrich Buxtehu- de zong het koor, dat begeleid werd door Marjan Timmer een tweetal werken: het kerstlied Das neugebore- ne Kindelein en de cantate Alles was ihr tut. De tekst van deze cantate is gebaseerd op de brief die Paulus aan de gemeente in Colosse schreef. Het vocale gedeelte werd afgesloten met Gregoriaans gezang. Marjan Timmer begeleidde het koor op orgel en clave- cimbel, dat voor dit optreden door dr. J. W. F Loubert ter beschikking was gesteld. Zij was het ook die de orgel solo's van onder andere Krebs, Knecht en Handel voor haar rekening nam. Mathieu Meys en het was dan ook te merken dat orkest en dirigent ten op zichte van vorig jaar beter op elkaar zijn ingespeeld. De uitvoering van de uit vier gedeelten bestaande Jena- symfonie van F. Witt werd op een knappe wijze vertolkt. Zang- en beweging Van en heel ander genre was het op treden van de tweede klassen Alge mene Muzikale Vorming. De enkele tientallen kinderen presenteerden op speelse wijze drie liedjes waarbij ook de beweging een grote rol speelde bij de presentatie. Na het lied van de ze ven meneren die varend over de oceaan (met een echte rubberboot) op zoek gingen naar het land Gripgrapo- nië, zongen zij over mannetje Boe en koebana een op Rusland geënt liedje. Zeven blokfluitsters speelden onder leiding van Jolanda van 't Veer vier muziekstukjes, Air, Menuet, Sara bande en Rigaudon, die zij mede on der leiding van Loes van herwijnen hadden ingestudeerd. De uit 15 kin deren bestaande kopergroep presen teerde daarna een Play-in bestaande uit vijf deeltjes. Anton Kemoe die de ze groep onder zijn leiding heeft was wegens verplichtingen bij een fanfa rekorps verhinderd zodat Ellengard Jense het dirigentschap van hem overnam. Zij werd daarin goed bij gestaan door de jeugdige drummer die de jongetriangelspeler tot hilari teit van de zaal precies aangaf wan neer hij moest spelen. De uit negen klarinettisten be staande muziekgroep van Freddy Ar- teel presenteerde Intrada, Hymne en het vlotte Children's game van H. van Lijnschoten. A little theatre music was de titel van het muziekstuk van A. Frazer dat werd gepresenteerd door een sextet onder leiding van El lengard Jense. De avond werd beslo ten met het optreden van een tiental len kinderen gevormd ensemble onder leiding van Myra van Groenen- daal dat onder de titel Our time vijf zeer verschillende muziekstukken bracht. Daarbij kwamen vijf ver schillende pianisten aan bod en de vi olisten speelden onder andere pizzi cato. Aan de uitvoering van de Muziekschool werkten in totaal 140 leerlingen mee. De Muziekschool telt momenteel in totaal 420 leerlingen. De leerlingen van de Muziekschool oogstten veel sticces. Maandag 1 december Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering ver enigingsraad Beter Wonen. 19.30 uur. Dinsdag 2 december Zierikzee Raadzaal Stadhuis. Commissieverga dering verkeer. 19.30 uur. Huis van Nassau. Praatavond vereni ging oudleerlingen tuinbouwwinter- cursussen. 20.00 uur. Ni^uwerkerk Stadhuis. Openbare vergadering wel- zijnscommissie. 19.30 uur. Woensdag 3 december Zierikzee De Lichtboei. Surprises maken. 13.30 uur. Zaterdag 6 december Burgh-Haamstede De Burght. Film Assepoester. 15.30 uur. Maandag 8 december Zierikzee Huis van Nassau. Districtsvergade ring Beter Wonen Zierikzee. 19.30 uur. Renesse Wapen van Zeeland. Algemene leden vergadering IJsvereniging Renesse. 20.00 uur. Dinsdag 9 december Zierikzee Grote fractiekamer Stadhuis. Verga dering Stuurgroep Werkloosheid. 15.30 uur. Huis van Nassau. Najaarsvergade ring CBTB. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Modeshow en diaserie over wintersportkleding van NVvH. 14.00 uur. Renesse Het Wapen van Zeeland. VW-leden- vergadering. 20.00 uur. Woensdag 10 december Zierikzee Vrouwenontmoetingscentrum. The ma-avond Bevallen thuis. 20.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Donderdag 11 december Dreischor De Drie Schapen. Ledenvergadering afdeling Dreischor ZLM. 20.00 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee Foyer Concertzaal. Afscheid C. Kloet. 16.30 tot 18.00 uur Graanbeurs, Huis van Nassau. Dans avond met dansorkest Pardoes. 20.30 uur, Dreischor Dorpshuis. Nutsavond van Nut en Genoegen. 20.00 uur. Zaterdag 13 december Burgh-Haamstede De Burght. Film Beyond the next mountain. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Tbneeluitvoering Op Drift. 20.00 uur. Vrijdag 19 december Haamstede Zaal Gereformeerde kerk. Lezing zu re regen. 19.45 uur. Zaterdag 20 december Burgh-Haamstede Slot Haamstede. Middagconcert. 16.00 uur. Dinsdag 23 december Burgh-Haamstede De Schutse. Kerstmiddag NvVH, Westerschouwen. 14.00 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar 1 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% £.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2