Zierikzee gaat meedoen aan acquisitie-onderzoek OR V Motorclub Zierikzee gaat uit clubhuis aan de Molenstraat Grote animo bloedplasma-avond Meerderheid raad tegen vervroegde sluiting DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf A.L.G. Duiveland neemt niet deel aan onderzoek WAT kfORDT HET j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 28 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24042 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Ontwerpbegroting Hanteren regels Biljartkampioen Burghsluis De gemeenteraad van Zierikzee gaat akkoord De meerderheid van de gemeenteraad van Adrie de Jonge van biljartvereniging D'Eule In onze maandelijkse „dorpenpagina" belich- met de ontwerp-begroting voor 1987. maar de Duiveland pleit voor het hanteren van de regels eiste het kampioenschap in de vierde klas libre ten we deze keer Burghsluis. Via gesprekken problematiek van de vervuilde grond ligt nog en wijst een beroepschrift van een Oosterland- op door een finalezege op Onder Vrienden- zwaar op de maag. (Pag. 2). inwoner van de hand. (Pag. 3). speler Adrie Kort. (Pag. 7). met en foto's van een aantal inwoners een im pressie. (Pag. 9). Niets zo moeilijk, of door onderzoek kan het tot klaarheid worden gebracht. Tbrentius Aanstellen acquisiteur van de baan ZIERIKZEE - De kansen dat er in Zierikzee een specia le ambtenaar wordt aangesteld die tot doel krijgt om zo veel mogelijk industriegrond te verkopen zijn nihil. Dat bleek tijdens de begrotingsvergadering van de Zierik- zeese gemeenteraad. In plaats daarvan doet de gemeente mee aan een regionaal acquisitie-onderzoek. De te geringe uitgifte van indu striegrond en het wegblijven van be drijven hadden de socialisten op het idee gebracht om een speciale ambte naar aan te stellen die gedurende twee jaar zoveel mogelijk industrie grond moet zien te verkopen. Dit idee is in de ogen van het college finan cieel niet haalbaar. Bijbaan Het CDA vindt het idee van een aparte acquisitie-ambtenaar ook een te dure oplossing, gezien het rende ment dat een dergelijke functionaris oplevert. Als alternatief oppert C. Le- gemaate het idee om acquisitie toe te voegen aan het takenpakket van de nieuwe burgemeester. Het college schakelt dit plannetje niet bij voor baat uit, maar stelt dat dit pas be spreekbaar is, als de nieuwe burger vader geïnstalleerd is. Loco-burgemeester L. J. van Gastel meldt in dit verband dat recent is be sloten dat Zierikzee deelneemt aan Advertentie Zierikzee - 4457 ZIERIKZEE - De fracties van de PvdA en de VVD hebben zich tijdens de behandeling van de ontwerp begroting voor 1987 duidelijk uitge sproken tegen het opnieuw invoeren van een verplichte sluitingstijd voor de horeca. Zowel de RU als het CDA toonden zich voorstander van het opnieuw in voeren van deze sluitingstijd, die in 1978 is afgeschaft. Wethouder R de Rijke schaarde zich aan de zijde van beide confessionele fracties. De uit komst van de besprekingen in het overleg tussen de fractievoorzitters, het zogenaamde seniorenconvent, heeft niets aan de verschillende vi sies veranderd. een groots opgezet acquisitie-onder zoek, waaraan ook Middelburg, het Havenschap Vlissingen, Goes en de Kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen meewerken. Dit onderzoek, dat 3,5 ton kost analyseert de factoren die meespelen bij het vestigen van nieu we bedrijven. Voor RU-voorman W. F. Sprengel- meijer is het maar de vraag of Zierik zee er als klein stadje niet een beetje bij zal hangen. Hij pleitte in dit ver band voor een regionale aanpak. ,,Deze regionale aanpak is in het ver leden verschillende keren stukgelo pen door de verschillende uit gangspunten van de gemeenten in de regio,"luidde het commentaar van Van Gastel hierop. Nevelen Een brandende kwestie bleek het bedrijfsverzamelpand te zijn. Het overleg dat eind augustus met Job Creation hjerover is gevoerd heeft tot nu toe geen resultaat gehad. Job Creation blijkt zich niet gehouden te hebben aan de afspraak om binnen twee weken na het overleg een plan met mogelijkheden en dergelijke op te stellen. Volgens PvdA-raadslid D. van der Wekken was het twee jaar geleden al duidelijk dat Schouwen-Duiveland voor zo'n project te klein is. Hij was van mening dat wat betreft de uitgif te van industriegrond een regionale aanpak beter op z'n plaats zou zijn. Ook het college deelt, gezien het uit blijven van een reactie van Job Crea tion, in de twijfels over de realisatie van een bedrijfsverzamelpand op Schouwen-Duiveland. Pijlerdam Zierikzee doet niet alleen mee aan het acquisitieplan maar is ook van de vervolg pagina 2 Veel belangstelling voor de bloedplasma-avond in Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - De afde ling Schouwen/de Westhoek van het Nederlands Rode Kruis kan terug zien op een bijzonder geslaagde bloedplasma-avond in Burgh-Haam stede. Werd er nog even overwogen om vanwege de tanende belangstel ling de avonden op te heffen, deze keer kwamen 185 bloeddonoren naar de voormalige Beatrixschool om een halve liter af te staan. Een enorm succes dus, dat leidster Ineke de Winkel-Mettler mede dankt aan de publiciteit, die de bloeplasma-avond "ten deel was gevallen. Ontheffingsprocedure voor tijdelijke vestiging op industrieterrein ZIERIKZEE - „We sleutelen er aan onze machines en af en toe bouwen we een feest. Daar schijnen de omwonen den wel eens last van te hebben. Zelf horen we daar nooit zoveel over. Maar bij de eigenaar van ons clubhuis, make laar Kostenbroek en bij de gemeente schijnen wel eens klachten binnen te komen". De voorzitter van de motor club Zierikzee Hans Lievense onderkent dat een woon buurt, in dit geval de Molenstraat te Zierikzee, eigenlijk een verkeerde omgeving is voor het onderkomen van een motorclub. Hij staat dan ook positief tegenover het voor stel van de gemeente Zierikzee om een ontheffingsproce dure te starten waardoor de club een behuizing kan neer zetten op het industrieterrein Zuidhoek. dat de motorclub regelmatig contact heeft met andere landelijke motor clubs. ,,En die willen wij hier ook graag eens ontvangen. Daarom is het clubhuis voor ons heel belangrijk". Directeur van de dienst gemeente werken Zierikzee D. D. J. van der Poel bevestigde dat het college wil trachten om de motorclub via een ontheffingsprocedure een stukje van het industrieterrein Zuidhoek toe te wijzen. „Dan veroorzaken ze minder overlast voor de omgeving". Hij ver telde dat de procedure moet worden uitgevoerd in het kader van de wet op de ruimtelijke ordening. En dat het afhangt van de bezwaren die er even tueel tegen worden aangetekend en hoelang die procedure duurt. Maar naar zijn verwachting zal dat niet meer dan twee a drie maanden zijn. De motorclub telt 22 leden en is de enige in zijn soort op Schouwen- Duiveland. De directe aanleiding tot de ver huisplannen was het feit dat het pand aan de Molenstraat, waar de club al Advertentie Alle lampen geven licht maar gelukkig zijn er ook mooie lampen, 't Lange Uus heeft voor u een uitgebreide kollektie. Kom uw licht eens opsteken! 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee ruim zes jaar haar onderkomen heeft, door eigenaar makelaar Kostenbroek wordt verkocht aan een particulier. „Wij zijn toen naar de gemeente ge weest en kregen te horen dat zij wel een ontheffingsprocedure wil starten om ons tijdelijk onder te kunnen brengen op een groenstrook van het industrieterrein", aldus Lievense. Hij is daar blij mee maar vindt het wel vervelend dat door alle regeltjes de ambtelijke molen zo langzaam maalt en vooral dat het een tijdelijke ver gunning betreft die maar voor vijf jaar geldt. „De buren zouden het fijn vinden als het wat sneller kon en wij ook". In afwachting van de verhuizing heeft de motorclub inmiddels voor 2500 gulden de zes containers aange kocht die overtollig waren na de ver huizing van het woonwagencentrum van de Val naar de Klerksweg. „Jam mer dat de gemeente ze niet recht streeks aan ons kon verkopen. Ze wa ren al overgedaan aan een bedrijf van sloopspullen in Goes". Wanneer de procedure volgens wens verloopt ver wacht Lievense eind juni 1987 de con tainers op het industrieterrein neer te kunnen zetten als clubhuis. De huur overeenkomst zal worden aangegaan voor het symbolische bedrag van een gulden per jaar. Maar het betreft een tijdelijke overeenkomst voor de duur van vijf jaar. „We hopen dat die tijd wat langer uit kan lopen", zegt de voorzitter optimistisch. Hij vertelt In de Extra editie van de Zierikzee- sche Nieuwsbode bijvoorbeeld pleit te de leidster voor het voortzetten van de bloedplasma-avonden op Schouwen-Duiveland. Het le'elc tegen beter weten in, want de belangstel ling werd jaarlijks minder. De op brengst woog niet meer op tegen de inspanningen en voorbereidingen van de bijeenkomsten, want daar komt heel wat bij kijken. Voorbereid Ook deze keer weer is er heel wat voorbereid. Tijdens de bloedplasma- avond zelf is een Amsterdams team van de bloedbank naar Schouwen- Duiveland afgereisd onder leiding van dokter Omar. Tevens waren zo'n 45 Rode Kruismedewerk(st)ers pre sent om de donoren te ondersteunen. Een kleine medische keuring van de betrokkenen moest garanderen, dat verantwoord bloed afgenomen werd. Het afnemen van bloed - mits met een geregelde frequentie - kan geen scha delijke gevolgen voor de donor heb ben, al gaan hierover.weieens andere verhalen de ronde. Het huidige onderkomen van de Lost NIEUWERKERK - Ook de gemeente Duiveland gaat naar alle waarschijnlijkheid niet deelnemen aan het onderzoek naar de gevolgen van de weg over de Stormvloedkering. Dat bleek tijdens de in Nieu- werkerk gehouden raadsver gadering op een vraag van SGP/RPF-raadslid K. Hen- drikse. Hendrikse refereerde aan pu blicaties in deze krant, waaruit bleek, dat Middenschouwen en de Brouwse burgemeester C. Slabbekoorn ook niet veel voor het onderzoek voelen. „Ik heb bedragen gelezen (6000 gulden voor Duiveland - red.). Kunt u me zeggen of Duiveland hier aan mee gaat doen?", aldus het raadslid. Hij richtte deze vraag aan loco-burgemeester J. Op 't Hof, die de informatie beaam de. Samen met wethouder A. van Klinken heeft hij deelge nomen aan de oriënterende ge sprekken. Te duur Op 't Hof legde uit, dat het onderzoek voor Duiveland overbodig én te duur zou wor den en heeft deze mening ook in de hiervoor in het leven ge roepen werkgroep verwoord. Desgevraagd verklaarde de loco-burgemeester na de raads vergadering, dat hij het on waarschijnlijk acht. dat hier over nog een raadsvoorstel komt. Niemand van de raadsle den mengde zich in de beknop te dialoog tussen Op 't Hof en Hendrikse. Die verhalen weerhielden de 185 deelnemers echter niet van een rit naar de voormalige Beatrixschool en Ineke de Winkel toonde zich hiermee zeer ingenomen, want niets lijkt eeh voortzetting van de bloedplasma- avonden nog in de weg te staan. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WEHR, Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Dichte mist Opnieuw op uitgebreide schaal dichte mist. In de middag wordt de mist even wat dunner. Er waait een zwakke zuidelijke wind 1 2 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag:, Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 29 nov. Zon op 08.22, onder 16.33 Maan op 05.17, onder 15.02 30 nov. Zon op 08.24, onder 16.32 Maan op 06.49, onder 15.22 1 dec. Zon op 08.25, onder 16.31 Maan op 08.26, onder 15.51 Nieuwe Maan: 1 dec. (17.50) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven Frankrijk en Midden-Europa is de luchtdruk het komende etmaal hoog. Actieve Oceaandepressies volgen een noorde lijke koers. De kernen daarvan trek ken via IJsland naar Noord-Scandi- navië. Tussen de genoemde druk- systemen staat in ons land de komen de vierentwintig uur een zuidweste lijke stroming, matig in het binnen land en af en toe krachtig in het Wad dengebied. In Frankrijk is het rustig weer. On der deze omstandigheden koelt het daar in de onderste luchtlagen af en vormen zich mistvelden. Via België vloeit deze dunne koude laag ook over ons land uit. Na een minimum van rond twee graden is het morgen middag in gebieden met mist of lage wolken niet warmer dan zo'n graad of vijf. Daar waar de zon 's middags doorkomt wordt het rond acht gra den. Neerslag wordt niet verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1