Nieuwe tegels op Beuze-vloer Excursie L O-personeel naar Koninklijke Zeelandia bv Nieuw onderkomen voor Nieuwerkerks kantoor Wijkgebouwen kruis verenigingen op de tocht MIDDEN MIDDENSTAND Collecte Jantje Beton Vergadering commissie Zierikzeese delegatie tevreden over bezoek aan Monaco Uitreiking eerste boek Vernieling vijf boompjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 november 198K Nr. 24041 De familie Schiettekatte voor haar nieuwe bedrijfspand, in Nieuwer- kerk. Begonnen in 1957 op een zolder kamertje aan de Mijenweg, waar de grondlegger van het bedrijf J. A. Schiettekatte zich na het avondeten terugtrok om onder an dere de loonadministratie van di verse bedrijven bij te werken is het bedrijf regelmatig uit zijn jas je gegroeid. Na het zolderkamertje volgde in 1975 het kantoor aan huis. De werkzaamheden voor met name aannemingsbedrijven namen dus danig toe dat Schiettekatte senior in 1978 besloot om zich full-time met zijn assurantiebedrijf bezig te gaan houden. Naast assuradeur trad Schiettekatte vanaf dat jaar ook op als agent van de Neder lands Middenstands Spaarbank. De 20 m2 kantoorruimte bleek ver re van toereikend te zijn, daarom werd ook de woonkamer als kan toor ingericht. Expansie In 1983 schaarde Schiettekatte junior zich aan de zijde van zijn vader en werd het een echt fami liebedrijf, waarin onder andere ook de echtgenote van senior en een nicht werkzaam zijn, in drie onderdelen gesplitst: de poot van de assuranties, het agentschap van de Nederlandse Midden standsspaarbank en de admini stratieve tak, waar Schiettekatte junior de scepter zwaait. Het probleem van te weinig ruimte deed zich in 1985 opnieuw gelden. De beide ondernemers hadden in verband met de nieuwe wet op het basisonderwijs, waar bij de kleuter- en lagere school on der een dak gebracht zouden wor den, hun oog laten vallen op de kleuterschool aan de Ribesstraat. Daar verwacht werd dat de ver eiste vergunningen nog wel enige tijd op zich zouden laten wachten, weken de Schiettekattes tijdelijk uit naar een schuur aan de Burge meester Boumanstraat. Dankzij de medewerking van de gemeente kon nog dit jaar een deel van de kleuterschool worden aan gepast aan de nieuwe functie als administratie- en assurantiekan toor. Behalve het verwijderen van de kindertoiletten, het aanbren gen van een verlaagd plafond en het nodige schilderwerk waren er weinig ingrijpende aanpassingen nodig. Peuter De komst van het bedrijf van de familie Schiettekatte had tot ge volg dat de huisvesting van de peuterspeelzaal in het gedrang kwam. Om die reden heeft admi nistrateur Schiettekatte zijn tijde lijke onderkomen aan de Burge meester Boumanstraat ter be schikking gesteld en heeft het be stuur van de peuterspeelzaal als troost een envelop met inhoud ge kregen. INDE Het bedrijf van Schiettekatte se nior en junior is gespecialiseerd in het bijhouden van de loonadmi nistratie voor de bouwnijverheid. Daarnaast kan ook de particulier die zich de nek breekt over het aangiftebiljet voor de inkomsten belasting bij de Schiettekattes te recht. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/b Lakenman Ochl- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) I 41,00; per jaar f 15650; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Confracftarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Vervolg van pagina 1 band over een werkgroep op Walche ren, die de samenwerking daar onde^oekt. „Uw vereniging heeft in middels ook contacten met de zuster organisaties op Tholen en Sint-Phi- lipsland. Bezien moet worden of we tot een zekere vorm van samenspraak kunnen komen", aldus de voorzitter. Het werd uit de woorden van De Jonge duidelijk, dat Zeeland in dit opzicht nog achter loopt, maar de ge sprekken zijn in volle gang. Welke en of die schaalvergroting gevolgen heeft werd tijdens de vergadering in de Putmeet niet besproken. De aan wezigen stemden zonder één enkele vraag in met de vaststelling van de jaarrekening over 1985, de begroting voor 1987 en het jaarverslag over 1985. py Voorzitter J. W. de Jonge wees de aanwezigen ook op de mogelijke ge volgen van de bezuinigingen. Uit dat laatste verslag zijn enkele opmerkelijke cijfers te noemen, die de werkdruk van de eerstelijnszorg (de gezondheidsorganisaties en huis artsen, waarmee de patiënt als eerste in aanraking komt" - red.) aardig il lustreren. Zo werden er in 1985 door de wijkverpleegkundigen en wijkzie kenverzorgenden 6308 dagelijkse wasbeurten verricht; 5769 wekelijkse wasbeurten; 4051 injecties gegeven en 10.222 incidentele verplegingshande- lingen verricht. De Jonge sprak zijn waardering uit over het functioneren van alle medewerkers. Werkdruk Die toenemende werkdruk - De Jonge vroeg hiervoor al eerder aan dacht - vraagt volgens de voorzitter om samenspraak tussen de huisarts, de gezinsverzorgende en de kruiswer1 ker. „Voorkomen moet worden, dat deze verschillende instanties/perso nen dubbele hulp gaan verlenen. We moeten zo efficiënt mogelijk te werk gaan. Ook dat vraagt de bezuiniging van deeerstelijnszorg". De Jonge zei te verwachten, dat in januari een aanvang kan worden ge maakt met de verbouwing van het wijkgebouw in Zierikzee, zodat het pand in het voorjaar weer gebruikt kan worden. „Dat is één van de in slechtste staat verkerende wijkge- bouwen en wordt toch vrij intensief gebruikt", legde De Jonge de toe hoorders voor. 'T HARDE - Ook in de Volksrepu bliek China blijkt belangstelling te bestaan voor de Nederlandse mobi lisatie-oefening „Donderslag". Ver scheen de in Den Haag geaccrediteer de militaire attaché van de Volksre publiek op de Veluwe, waar de op oorlogsterkte gebrachte 43e pantse rinfanteriebrigade oefent. Hij zal ook vandaag, donderdag, blijven. Kortom: Ook nu nog blijft het een onzekere tijd voor het kruiswerk; landelijk en dus regionaal. Mede in dat licht bezien achtte De Jonge zich gelukkig met het welkom kunnen he ten van mevrouw A. Klompe-In 't Veld uit Noordgouwe als algemeen bestuurslid. „Wij denken, dat u zich kritisch maar opbouwend zult opstel len. Wij zijn u daar zeer erkentelijk voor", aldus De Jonge, die haar een bos bloemen overhandigde. De vergadering werd in een record tijd van nog geen half uur afgewerkt, waarna mevrouw M. Entink, diëtiste bij de Kruisvereniging Schouwen- Duiveland, de aanwezigen een en an der uit de doeken deed over 'gezond eten'. Hierbij maakte zij gebruik van een diaserie. ZIERIKZEE - De collecte van het nationaal Jeugdfonds Jantje Beton heeft op Schou- wen-Duiveland het bedrag van 6159,45 opgebracht. Dat was volgens de organisatoren meer dan ooit eerder het geval was. Van dit bedrag komt onge veer de helft ten goede aan de plaatselijke groeperingen die aan de collecte deelnamen. Het wordt besteed aan activiteiten ten behoeve van jeugdigen in verschillende kernen. Het ove rige deel wordt door het natio naal Jeugdfonds besteed aan de financiering van tientallen projecten ten behoeve van jeugdwerk in ons land zoals speelplaatsen, kinderboerde rijen, clubhuizen, peuterspeel zalen en speel-o-theken. De opbrengst van de collecte was in de verschillende ge meente als volgt: Brouwersha ven 822,70. Bruinisse 797,00. Duiveland 771,50. Middenschouwen 441,65. Wes- terschouwen 1022,20 en Zie rikzee 2304,40. ZIERIKZEE - De commissie ver keer van de gemeente Zierikzee komt dinsdag 2 december in vergade ring bijeen. Deze vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Aan de orde komt onder andere het voorstel om' mét het oog op de aanleg van de looproute Weststraat-Post- straat over te gaan tot het afsluiten van de Balie. Verder buigen de com missieleden zich opnieuw over de verkeerssituatie in de omgeving van de basisschool Binnen de Veste en komt ook het ontwerp van de dienst gemeentewerken om de Breedstraat voor het oog wat te versmallen ter sprake. Gezien het besluit, dat het college in het voorjaar van 1986 heeft geno men om de wensen van de medezeg genschapsraad van de openbare ba sisschool Binnen de Veste wat betreft het verhogen van de verkeersveilig heid, slechts gedeeltelijk te honore ren heeft deze raad opnieuw een ver zoek ingediend om de door haar voorgestelde verkeersmaatregelen alsnog te treffen. Het afsluiten van de Balie is reeds eerder aan de orde geweest in de com missie publieke werken. Wethouder P. de Rijke heeft toentertijd de toe zegging gedaan dat ook de commissie verkeer om een advies gevraagd zou worden. ZIERIKZEE - Bijna het complete personeel van Drukkerij Lakenman Ochtman nam woensdagmiddag deel aan een excursie naar de Koninklijke Zeelandia bv, het Zierikzeese bedrijf dat bakkerijgrondstoffen vervaardigt en expor teert naar ruim vijftig landen. Na een excursie door de fabriek op het Zierikzeese industrieterrein en het bakkerijmu seum Om den Broode kreeg men een film te zien over de activiteiten van het bedrijf dat bijna zeventig procent van de bakkerijgrondstoffenmarkt in Nederland beslaat. Directeur H. J. Doeleman benadrukte de goede zakelijke relatie tussen beide bedrijven en noemde de samenwerking buitengewoon verfrissend. L O-directeur D. L. van 't Leven sprak zijn tevredenheid uit over de excursie die naar zijn mening zeker de moeite waard was omdat er op deze wijze meer begrip voor eikaars werk ontstaat. Hij bood aan Zeelandia twee foto's aan van het bakkerijmuseum. Het bezoek werd besloten met een rondgang door de proefbakkerij en een gezamenlijke broodmaaltijd. NIEUWERKERK - Klein begonnen, groot ge groeid. Dit gezegde is wel bijzonder goed van toe passing op het assurantiekantoor Schiettekatte en administratiekantoor De Baak in Nieuwerkerk. Dit familiebedrijf van vader en zoon Schiettekatte be trok deze week het nieuwe onderkomen in dë oude kleuterschool aan de Ribesstraat. Vervolg van pagina 1 een uitstapje naar een exotische tuin •op de agenda, waarbij de Zierikzeese groep werd ontvangen door directeur Kroenlein. Ook Ipezochten de Schou- wen-Duivelanders de opera van Mo naco, waarbij De Meester een ere-loge werd toebedeeld. Samenvattend konden zowel Ville- rius als De Meester terugkijken op een geslaagd bezoek aan Monaco, dat wie weet - ooit nog wel eens een ver volg krijgt. ZIERIKZEE - De restauratie van de Beuze-vloer in Zierikzee is in zijn laatste fase. De steen- en natuursteenhandel Zandee bv uit Goes is begonnen met het leggen van Joegoslavische kalksteen- en hardsteentegels die door het gemeen tebestuurzijn gekozen als vervanging voorde donker-en geelgekleurde tegels die jarenlang het aanzien van de Beuze bepaalden. De werkzaamheden zullen naar verwachting eind november klaar zijn. Met de totale restauratie van de Beuze-vloer zoals die de afgelopen weken werd aangepakt is een bedrag van 65.000 gulden gemoeid. ZONNEMAIRE - De schrij ver Piet Huisman die in Zon- nemaire een tweede woning bewoont heeft in Amsterdam het eerste exemplaar van zijn boek The Sephardim, the spi rit that has withstood the time uitgereikt aan vertegenwoor digers van de Israëlische, Ame rikaanse, Spaanse en Portuge se ambassade en de gevol machtigd minister van de Ne derlandse Antillen de heer Hernandez. Het betreft de Engelse uitga ve van het boek De Geschiede nis van de Sephardische joden dat Huisman al eerder in Ne- derlan het licht deed zien. De plechtigheid vond plaats in het seminarium Ets Haim, de bi bliotheek van de Portugees- Spaanse gemeenschap in Am sterdam. Na een inleiding door de president van het seminari um hield Huisman een be schouwing over zijn boek waarna de eerste gesigneerde exemplaren werden uitgereikt. Onder meer aan burgemeester C. Slabbekoorn uit Brouwers haven en drs Bonnier, de burge meester van Son in Brabant, waar de schrijver woont. De auteur heeft de batige op brengst van zijn boek beschik baar gesteld voor de restaura tie en het onderhoud van - kostbare boeken van Et,g Haim. Het boek is ook in Zie-' rikzee te koop. ZIERIKZEE - De gemeente Zierik zee heeft bij het groepsbureau van de rijkspolitie aan het Kerkhof aangif te gedaan van dc vernieling van vijf boompjes bij de bibliotheek aan de Haringvlietstraat. Deze jonge boom pjes zijn dermate vernield dat deze' vernieuwd moeten worden. De totale schade bedraagt 1500,—. Van de da ders ontbreekt elk spoor. Welzijnscommissie Duiveland vergadert NIEUWERKERK - In het gemeen- tehuis van Nieuwerkerk wordt op dinsdag 2 december een openbare vergadering gehouden door de ad viescommissie voor het welzijnsbe leid. De agendapunten van de vergade ring omvatten allen subsidieverzoe ken. Het betreft aanvragen van de culturele vereniging Ouwerkerk, de Peuterspeelzaal Nieuwerkerk, het christelijk jeugdkoor Singers of the Lord, de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland, de scoutinggroep Duive land en de koninklijke Nederlandse vereniging EHBO afdeling Duive land. Allemaal subsidie-aanvragen die al eerder aan de orde kwamen in de vorige vergadering op 30 septem ber. Nieuw is het verzoek om subsidie van de Nederlandse Lever en Darm Stichting. De vergadering begint om 19.30 uur en voor aanvang van elk be treffend agendapunt kan het publiek gebruik maken van zijn spreekrecht. De auteur Piet Huisman uit Zonnemaire

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3