Nieuwe loods voor Zeelandia Raadsbesluit betaald parkeren mogelijk in voorjaar van 1987 Overleg bedrijfs verzamelgebouw tot nu toe zonder resultaat Botsing met een koe ZOC-prijzen in goede handen Geld Nieuwe auto brandweerkorps Dreischor ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 november 1986 Nr. 24040 ZIERIKZEE - Tegenover de huidige opslag- en expeditieruimte van Zeelandia aan de Deltaweg in Zierikzee ivorden momenteel de voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuwe opslag- en expeditieruimte. Door de uitbrei ding van het assortiment en de stijgende omzet is dit nieuwe onderkomen met een vloeroppervlakte.van 7000 m3voor Zeelandia bittere noodzaak, want het bedrijf dreigt regelmatig uit z'n jasje te groeien. De eerste van de circa elfhon derd palen is half oktober de grond ingegaan. Verwacht wordt dat de firma Van der Straaten uit Hansweert over onge veer een maand klaar is met de heiwerkzaamheden. Met de bouio van deze loods, die naar alle waarschijnlijkheid in de zomermaanden van 1987 in gebruik genomen ka?i ivorden zijn ettelijke miljoenen gemoeid. ZIERIKZEE - Het college van b en w van de gemeente Zierikzee hoopt dat de raad in het voorjaar van 1987 een beslissing neemt over het al dan niet invoeren van het be taald parkeren. Dit schrijft het dagelijks bestuur naar aanleiding van de vraag van de zijde van de sociaaldemo craten. Aanstellen acquisiteur te duur ZIERIKZEE - Het aanstellen van een acquisitie-ambte naar, die gedurende twee jaar zoveel mogelijk industrie- grond moet zien te verkopen is een te kostbare oplossing voor het probleem van de te geringe uitgifte van grond. Dit schrijft het college van b en w van de gemeente Zie rikzee in antwoord op de vragen die de verschillende fracties in hun algemene beschouwingen op de begroting 1987 hebben gesteld. Intergemeentelijk is men druk be zig met het opzetten van een onder zoek naar de gevolgen van de Dam- menweg. De studie spitst zich toe op de gevolgen voor de horeca-exploi- tanten en de detailhandel. Een goede zaak zo'n onderzoek, maar het is de vraag of de totale gemeenschap voor de kosten moet aandraven. Wordt in dat onderzoek bijvoorbeeld ook aan dacht besteed aan het milieu; denkt de Kamer van Koophandel (initia tiefnemer) ook aan de leefbaarheid van de kleine dorpen en kernen? Het moet toegegeven worden, dat het on derzoek toch neigt naar een inko- mensonderzoek voor de onderne mers. Het feit alleen al, dat de Kamer van Koophandel het initia tief hiertoe heeft genomen zegt vol doende. Maar het mag gesteld wor den, dat zeker een zo toeristisch gerichte regio als Schouwen-Duive- land valt of staat bij een goede on dernemersstructuur en in dat opzicht is het zinvol om toch een onderzoek te laten verrichten op kosten van de gemeenten. Per slot van rekening be tekent dat zes gemeenten plus de Ka mer en daarmee kunnen de kosten relatief laag blijven. Maar de Kamer had op haar klompenkunnen aan voelen. dat sommige gemeenten niet zouden meedoen. Middenschouwen lijkt af te haken en ook de Brouwse burgemeester heeft zich negatief uit gelaten. 'Welke effecten heeft het voor onze gemeente?' werd in zijn al gemeenheid gesteld met een onder toon waaruit kon blijken, dat die vraag met 'geen enkel' beantwoord moest worden. Dat is toch wel een begrijpelijk standpunt van die ge meenten en het is ook denkbaar voor andere gemeenten. Maar daarmee zijn Westerschouwen en Zierikzee als de grootste belanghebbenden niet gediend. Eerlijk gezegd valt de bij drage van de Kamer van Koophandel flink tegen. De organisatie stelt voor om 10% te betalen en dan moet ge dacht worden aan zo'n 5 a 6000 gul den. Dat lijkt niet zo'n groot bedrag wanneer bedacht wordt, dat Schou- wen-Duiveland heel wat recreatie ondernemers telt. Juist nu zou de Ka mer van Koophandel haar kracht kunnen laten zien door het onder zoek geheel - of voor een aanzienlijk groter deel - te bekostigen. Het is de vraag hoeveel belang de organisatie hecht aan de studie. Als meer Schou- wen-Duivelandse gemeenten het la ten afweten, dan wordt de spoeling dun en daarmee de bedragen per deelnemer hoger - misschien wel veel hoger. Maar hoewel de Kamer van Koophandel dan te weinig bijdraagt, niet 'vergeten moet worden, dat de provincie eerder al iedere medewer king in financiële vorm weigerde. Dat de Kamer van Koophandel hier toch op ingesprongen is mag als een goede daad gezien worden. Mis schien ligt hier een goede (aanvullen- dë'f 'taak'voor de provinciale VVV. PVV V-directeur A. C. Bontenbal sprak deze week in Burgh-Haamste- de over de noodzaak van goede sa menwerking. Nu, grijp de kans en sla de handen inéén Zeeuwse VVV. Het benodigde geld voor het onder zoek is slechts een fractie van het be schikbare promotiegeld. Is het niet van het allergrootste belang om te weten tot welke doelgroepen de Zeeuwse horeca-exploitanten zich moeten richten na de aanleg van de Dammenweg; de Fransen, de Belgen en misschien wel de Engelsen? Een goed voorafgaand onderzoek kan wellicht tot gevolg hebben, dat de promotiegelden van straks goed en doelgericht besteed worden. AvdW BRUSSEL - De verwijdering van afgewerkte olie komt in de EG onder strengere controle om de ongewenste luchtverontreiniging te beperken. Hiertoe hebben de milieuministers van de lidstaten tijdens de nachtelij ke zitting in Brussel besloten. Om na te gaan wat de mogelijkhe den en consequenties van het even tueel invoeren van betaald parkeren zijn heeft een speciaal hiervoor opge richte ambtelijke werkgroep afgelo pen zomer dagelijks tellingen ver richt wat betreft het gebruik van de parkeerterreinen Mosselboomgaard, Gasthuisboomgaard, Havenplein, Beddqweeg en Schuithaven. Het-college streeft ernaar om begin volgend jaar, na de commissie ver keer te hebben gehoord tot een voor stel te komen. Uiteindelijk moet de raad dan de beslissing nemen of er voor het par keren van de auto wel of niet moet worden betaald. De werkgroep Be taald Parkeren, die het onderzoek uitvoert zal de plannen voor herin richting van de binnenstad niet bij haar advies betrekken. Dit omdat een duidelijk uitgewerkt herinrich tingsplan op dit moment ontbreekt. Ook de mogelijkheden van het par keren voor vergunninghouders be trekt de werkgroep niet bij haar uit eindelijke advies, omdat de leden zich in eerste instantie hebben be perkt tot het onderzoeken van de mo gelijkheden en gevolgen van het plaatsen van parkeermeters en -auto maten. Het centrum van Zierikzee levert bij verschillende fracties heel wat vragen op. Het hete hangijzer van het opnieuw invoeren van de verplichte sluitingstijden komt bij alle fracties wel ter sprake. Het college wil dit punt ter sprake brengen tijdens de bijeenkomst van de fractievoorzit ters, het zogenaamde seniorencon vent. Nu de herinrichting van Mol/Schuithaven een feit is richt het college alle aandacht op het gebied tussen de Oude Haven en het Haven plein. Voor het komend jaar is hier voor een bedrag van 450.000,— gere serveerd. Het verzoek van het CDA aan het college om het loopstratengebied in het hartje van de stad 's winters voor het verkeer open te stellen, omdat nu reeds veel auto's, fietsers en brom fietsers de winkelende voetganger onaangenaam verrassen, vindt bij een meerderheid van het college geen gehoor. Alleen wethouder P. de Rijke schaart zich achter het voorstel van de CDA-ers. Looproute Het college en de fracties van VVD en CDA zitten op één golflengte wat de wenselijkheid van het doortrek ken van de looproute Weststraat- Poststraat betreft. De liberalen die zich afvragen, waarom de aanleg van deze looproute zo moeizaam ver loopt, terwijl deze hard nodig is krij gen van het college te horen dat de on derhandelingen met de Stichting Oude Zeeuwse Kerken en de Dienst der Domeinen momenteel gaande zijn. Binnen afzienbare tijd hoopt het dagelijks bestuur tot onvereenstem- ming over de grondtransacties te ko men, zodat nog voor het begin van het toeristenseizoen het deeL Poststraat- Balie kan worden aangelegd. Gemeentewerken De overlast, die de dienst gemeen tewerken in de Korte Nobelstraat de omwonenden bezorgt wordt door het college wel erkend, maar is voor de meerderheid geen reden om te kiezen voor een andere locatie van deze dienst. Alleen wethouder P. de Rijke is een voorstander van overplaatsing. Het college erkent wel 'dat de ligging van de terreinen van'Öeze dienst bin nen de bebouwde kom en de slechte bereikbaarheid van dienst voor het zware vrachtverkeer minder gunstig zijn. Daar tegenover staan de geringe afstanden, die dankzij de centrale ligging overbrugd moeten worden. Dat de aan- en afvoer van materia len soms hinder veroorzaakt ziet het college wel in. Daarbij kan de bewer king van materialen soms geluids overlast met zich meebrengen. Waar het college het echter niet mee eens is, is de opvatting van het CDA dat de aanwezigheid van een zoutdepot en een smeerput niet milieuvriendelijk is. Op het terrein bevindt zich geen smeerput en het zoutdepot veroor zaakt geen verontreiniging luidt het commentaar van het college. Handha ving van de dienst op het huidige adres heeft de voorkeur van het colle ge minus wethouder De Rijke die wel instemt met de verplaatsing van het bedrijf, maar niet akkoord gaat met de suggestie van de christendemocra ten om de dienst op het industrieter rein te huisvesten. Die geringe uitgifte van industrie- grond maakt het volgens de sociaal democraten meer en meer noodzake lijk om een beroep te doen op algemene middelen om de risico's te dekken. Het college merkt in dit ver band op dat reeds jaren geleden over gegaan is tot het vormen van een bestemmingsreserve in het geval de verkoopprijs van de grond lager ligt dan de kostprijs. Op de begroting is hiervoor een bedrag van 4.350.000,— vastgesteld, waarbij re kening is gehouden met een toevoe ging van een ton. Wanneer de nieuwe kostprijsbere keningen van de Zuidhoek en het Ha- ringvlietplein eind maart 1987 afge rond zijn kan deze 100.000,— alsnog worden bijgesteld. Het college merkt hierbij op dat er momenteel onderhandeld wordt over eventuele grondverkopen. Zowel VVD als CDA hebben het college gevraagd hoever de plannen voor een bedrijfsverzamelgebouw in middels gevorderd zijn. Het overleg dat eind augustus met Job Creation is gevoerd over het opzetten van een multifunctioneel centrum in de Ha- ringvlietstraat heeft tot nu toe geen resultaat gehad. Hoewel Job Creati on wel mogelijkheden zag om in Zie rikzee een dergelijk onderkomen voor meerdere bedrijven van de grond te krijgen, is tot nu toe niets meer van dit bureau vernomen. Het idee om een onderzoek in te stellen naar de effecten van de weg verbinding over de Stormvloedke ring voor de regionale economie is door de fracties op verschillende wij ze ontvangen. De liberale fractie wenst zo spoedig mogelijk een onder zoek naar de gevolgen van deze weg verbinding terwijl de PvdA-ers de no dige scepsis wat betreft het rendement van het onderzoek aan de dag leggen. De christendemocraten hameren erop dat het onderzoek moet leiden tot financieel haalbare suggesties. Het college benadrukt in haar ant woord nog eens het belang dat een dergelijk onderzoek voor de gemeen ten op Schouwen-Duiveland heeft. De nieuwe ontsluitingsweg die vol gend jaar gereed komt, zal zeker ge volgen hebben voor de horeca, de ver- blijfsrecreatie en de detailhandel die samen 25% van de totale werkgele genheid in de regio vormen. Ook op het gebied van de leefbaarheid in de kleine kernen, de scholingsmogelij- heden en de infrastructuur van het ei land zal deze nieuwe verbindingsweg zijn uitwerking niet missen. Het da gelijks bestuur vindt het dan ook zin vol om zo spoedig mogelijk met het onderzoek te beginnen. ZIERIKZEE - Een koe van de familie J. A. Kik brak maandagavond uit haar weiland en begon in het donker een wandeling over de Lange Blokweg. Daar reed de heer D. L. D. uit Brouwershaven die het (onverlichte) beest pas op het laatste moment zag en een botsing niet meer kon vermijden. De nog geen jaar oude auto van D. werd aan de voorzijde voor een bedrag van 4 a 5000 gulden beschadigd. De koe die zwanger was kwam met de schrik vrij. ZIERIKZEE - De voorzitter van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC), A. P. den Reijer, had maandagavond de benijdenswaardige taak om twee hoofdprijzen uit te reiken aan de winnaars van de Van Harte actie. Het betrof zoge naamde dagprijzen, want de actie is nog niet voorbij. Het echtpaar L. Jansen uit Zonnemaire kwam de 500 gulden aan cadeaubonnen 'ophalen', terwijl mevrouw Huisman namens haar man 1000 gulden aan bonnen mocht incasseren. Den Reijer toonde zich verheugd, dat de prijzen ook deze keer weer naar mensen zijn gegaan, die nooit eerder een dergelijke prijs hadden gewonnen. De uitreiking in restaurant Mondragon ging vanzelfsprekend gepaard met bloe men, die werden overhandigd door ZOC-bestuurslid W. Gudde. Naast de hoofdprijzen worden er ook regelmatig klei nere prijzen uitgeloofd, wzarvan de winnaars steeds staan te lezen in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Vlnr. de heer Jansen, W. Gudde. mtvrouw Janse, A. P. den Reijer en mevrouw Huisman. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor; Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) l 6,40. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6o/o B.T.W. Vervolg van pagina 1 met zijn tarieven in de middenmoot zit. Hij wilde dat graag zo houden. ,,Die vergelijking lag aan het besluit ten grondslag. Daar moeten we niet boven komen want de sportverenigin gen hebben nog een groot aantal an dere kosten die zij niet in de hand hebben". Van der Meide vond de ver gelijking niet reëel omdat andere ge meenten minder sport voorzieningen hebben. Hij stemde tegen het voor stel waar de verhoging vijf in plaats van tien procent betrof. De overige raadsleden gingen wel akkoord. Onroerend goedbelasting Ten behoeve van de vaststelling van de onroerend goedbelasting legde Slab.bekoorn uit dat na een vijfjaar lijkse periode de huizen in de ge meente opnieuw worden geschat. ..Mensen waarbij het huis dezelfde waarde heeft gehouden zullen min der moeten betalen. Maar bij een ho ger geschatte waarde is de belasting weliswaar ook in tarief minder maar in bedrag meer". De netto-opbrengst voor 1986, het laatste jaar waarbij men nog uitgaat van de vorige schat ting, is geraamd op 472.508,61 gulden. Dat bedrag zal naar verwachting in 1987, na de nieuwe schatting, met 4000 gulden in totaal stijgen. Het nieuwe bedrag dat de gemeenteraad vaststelde is 3,15 voor gebruikers en 6,30 voor eigenaren voor elke 3000 gulden waarde van hun huis. Bezwaarschrift ..Een beetje flauw", noemde Van der Wekken (CDA) het niet- ontvankelijk verklaren van het be zwaarschrift van de eigenaar van camping den Osse. Hij maakte be zwaar tegen enkele bepalingen in de kampeerverordening die door de ge meenteraad maandag werd vastge steld. De camping-eigenaar deed dat echter na het verstrijken van de daar voor geldende termijn. ,,Dit is een ge voelige zaak waar we uiterst precies mee moeten omgaan", aldus Slabbe- koorn. Na enige toelichting op de af zonderlijke onderdelen ging de volle dige raad akkoord op de model-veror dening waarvan de precieze invulling pas in 1987 plaatsvindt. Met slechts een hamerklap werden tijdens de raadsvergadering de vol gende besluiten genomen. Het verle nen van 3000 gulden krediet voor het laten maken van grootschalige lucht foto's van de gemeente. Het machti gen van het college om in 1987 een be drag van een miljoen gulden in kasgeldleningen op te nemen en drie miljoen aan overtollig kasgeld tijde lijk te beleggen. Het verlenen van een subsidie van een cent per inwo ner aan de Nederlandse Lever Darni Stichting. De wijziging van de IZA regeling ten behoeve van ziekte kosten voor de ambtenaren van de gemeente en de vaststelling van een bezoldigingsvcrordcning voor dit personeel. Het aangaan van een pachtovereenkomst voor het jaar 1987 met N. van der Wekken uit Brou wershaven ten behoeve van twee per celen aan de Zuidwal die wel zijn ge pland in het bestemmingsplan maar nog niet worden gebruikt voor wo ningbouw. De vaststelling van een wijziging in de exploitatie-overeen komst met Brouwershaven Hercken- stein omdat gs hun goedkeuring aan het oorspronkelijke plan hebben ont houden. Opdat de bouw van de eerste 169 bungalows toch zal kunnen door gaan zal een artikel 19 procedure worden gestart. Een verhoging van de huurprijs voor De Blokkendoos te Brouwershaven met vijf procent en een verhoging voor het gebruik van de gymnastieklokalen in de gemeen te met tien procent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3