PTT opent filatelie-loket in Zierikzeese postkantoor Steun slechts ter overbrugging Bibliotheek de Schutse kampt volgend jaar met groot tekort agenda WATERSTANDEN Controle dierenproeven Gevelisolatie Loketbeambte Danny Bijsterveld: rustig over zegels graten Z1ERIKZEE - Na een onderbreking' van enkele jaren is in het Zierikzeese postkantoor weer een filatelie-loket geopend. Elke derde donderdag van de maand kunnen postzegelverzamelaars daar 's avonds tussen zeven en acht uur terecht om hun verzameling aan te vullen met Nederlandse postzegels uit de bijzondere serie's die zo'n tien maal per jaar worden uitgegeven. ,,Hct aparte loket is bedoeld om de verzamelaars rustig te woord te kun nen staan. In tegenstelling tot een ge woon loket kan er rustig de tijd voor worden genomen om de postzegels te presenteren en de mensen informatie te geven", aldus de 24-jarige Dannv Bijsterveld. Hij werkt sinds een half jaar als loketbeambte bij de Zierik zeese PTT en werd door de directeur van het postkantoor benaderd voor deze taak omdat hij zelf ook postze gels verzamelt. ..Al ongeveer veer tien jaar", aldus Bijsterveld die zijn nieuwe taak als een uitdaging ziet. Hij vertelde dat het speciale loket tot stand kwam in overleg met de postze gelvereniging Filatelica. Een interna tionale vereniging waarvan op Schouwcn-Duiveland een afdeling van ongeveer 120 leden zit. Oosterscheldezegels ,,In vergelijking met de ons omrin gende landen geeft Nederland vaak postzegels uit. En het zijn dikwijls heel aparte zegels", vindt Bijster veld. Aan het 'gewone' loket zijn die maar beperkte tijd verkrijgbaar maar ten behoeve van het filatelie- loket mag de PTT ze langer voor ver koop vasthouden. Daardoor zijn in Zierikzec bijvoorbeeld nu nog de Eu ropazegels te koop die begin dit jaar werden uitgegeven. Deze zegels zijn het resultaat van een jaarlijks terug kerend initiatief van de Vereniging Europese posterijen waaraan wordt meegewerkt door alle CEPT-landen. Enkele andere serie's die dit jaar het licht zagen zijn de zegels over de stad Utrecht die dit jaar een jubileum vierde, de Oosterscheldezegels, de kinderzegels en de zomerzegels. ..Hoevaak en wanneer de serie's uit komen staat allemaal vermeld in Profiel, het personeelsblad van de PTT", licht Bijsterveld zijn kennis bron toe. Hij vertelde dat er door verzame laars ook veel belangstelling wordt getoond voor de 'gewone' frankeerze gels met de koningin of cijfers erop. ,,En vroeger werden aan de loketten ook de postzegels uit Suriname en de Nederlandse Antillen verkocht. Toen dat ophield liep de belangstelling wel wat terug". Gratis mapje Oosterscheldezegels De belangstelling aan het filatelie- loket was vanaf de eerste maal dat het werd opengesteld al redelijk. „Er kwamen zo tussen de twintig en der tig mensen. Zij hadden de meeste be langstelling voor de zegels die het laatste zijn uitgekomen", vertelt Bijsterveld. Uiteraard betalen zij de 'normale prijs'. Maar toch zocht de lo ketbeambte in dat financiële aspect de reden dat zijn loket tot nu toe al leen door ouderen werd bezocht. Ter gelegenheid van de nieuwe opening kregen alle klanten een gratis mapje met Oosterscheldezegels met op de achterkant een foto van de pijlerdam. En dat zal ook nog het geval zijn op de derde donderdagavond van decem ber wanneer het loket voor de tweede maal opengaat. meerderheid ziet een oplossing in het aanschaffen van minder boeken en het hierdoor meer huren van boeken via de provinciale bibliotheek te Middelburg. Alleen commissielid C: Verton (PvdA) stelde, dat wanneer een ge meente iets doet, zij het goed moet doen. Als het aan hem ligt, dan gaat de koop van de geplande-hoeveelheid nieuwe boeken (1400 stuks^ gewoon door. Het was hetzelfde commissie lid, dat echter ook het tekort aan de orde stelde. Hij rekende een en ander voor. Tekort Na enkele sommetjes blijft de bi bliotheek met een geraamd tekort over 1987 van zo'n 75.000 gulden (afge ronde bedragen - red). Daar staat het bedrag van 60.000 gulden tegenover; een bedrag waarvan de raad stelde, dat hetgeen hiervan overblijft be steed mag worden aan nieuwe boe ken. Maar naar het zich laat aanzien, blijft er dus geen cent over. ten aanschaffen in plagts van 1400 stuks. Hieirrpëe kunnen de kosten enigszins gedrukt worden. VVD-er <}r. H. J. van Zuylen zag hierin het voordeel, dat de biblio theek de tijd_heeft om zich te oriënte ren op de vraag naar de verschillende soorten boeken. ,,U moet deze stap zien als .een tijdelijk iets", aldus de li beraal en daar konden de leden zich met uitzondering van Verton in vin den. Hij bleef van mening, dat de tus senoplossing voorbij ging aan- dc taakstelling van de bibliotheek. Hij stelde voorts voor om eens na te Subsidie Verder werd tijdens de vergadering in het gemeentehuis te Burgh-Haam- stede ingestemd met een subsidie ter hoogte van één cent per inwoner voor de Stichting Kind en Ziekenhuis de Bevelanden en een kredïetvotering voor enkele planologische werk zaamheden. De leden vonden het een goed idee van de Stichting Wester- schouwen Kultureel om de commer ciële exposanten van de Bewaerscho- le zo'n 12 tot 14% provisie te laten betalen op de verkoop van de werken. Het voorstel van de stichting om de kunstenaars ook mee te laten betalen in de verzekering van de kunstwer ken stuitte voornamelijk bij RU-man J. van den Berge op problemen. ,,Dat is de taak van de gemeente" en daar mee stemden de andere leden in. 1987 krijgt men een subsidie van 160.000 gulden. Hiervan zal een aantal woningen aan de Burghse Ring en omgeving worden geïsoleerd. De deelna me aan het gevelisolaj-ie- projéct is overigens voor de-be woners geheel op vrijwillige basis. Bewoners die van mede werking afzien komen pas me dio 2010 weer in aanmerking. In totaal is voor de gemeente Westerschouwen. ruim een mil joen gulden nodig om alle daarvoor in aanmerking ko mende woningen te isoleren ter vermindering van het ver keerslawaai in de woning. In 1987 is men daarmee halverwe ge. Minder boeken kopen en meer huren BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan de meerderheid van de Westerschouwse commissie financiën ligt, dan maakt bibliotheek de Schutse in Burgh-Haamstede deels pas op de plaats met de aanschaf van nieuwe boe ken. Het geraamde tekort over 1987 bedraagt na correctie zo'n 77.000 gulden, terwijl de gemeenteraad in januari van dit jaar heeft besloten een bedrag van 60.000 gulden te willen steken in een eventueel tekort. De commissie- ZEITEN - Dc affaire rond het pen sioen van de NSB-weduwe Rost van Tonningen is, hoe pijnlijk ook, geen wetswijziging waard. De ellenlange procedures die daarvoor nodig zijn, zullen bij slachtoffers van de Duitse bezetting nog meer pijn en verdriet losmaken dan nu al het geval is. Dat is die ene mevrouw niet waard. Het afstotelijke gedrag dat de weduwe ook nu nog tentoonspreidt, is door beëindiging van haar pensioen niet aan te pakken. Dat moet de rechter doen. Dat stelde premier Lubbers. BRUSSEL - De EG-milieuminis- ters hebben hun goedkeuring ge hecht aan een pakket van maatrege len om het gebruik van proefdieren in de gehele Gemeenschap aan een strenge controle te onderwerpen. Voor het gebouw waar de bewindslie den vergaderen werd 's ochtends een demonstratie gehouden door leden van de anti-vivisectiebeweging. De maatregelen houden ondermeer in dat alle experimenten met dieren van te voren moeten worden gemeld en goedgekeurd. Proeven met be dreigde diersoorten moeten worden verboden. Voorts moeten onderzoe kers, die experimenten doen, voorzie ningen treffen om de dieren pijn en lijden te besparen. De nieuwe regeling schrijft tevens voor dat onnodige dubbele dierproe ven niet mogen worden uitgevoerd. Waar mogelijk moeten alternatieve methoden van onderzoek met proef dieren worden gehanteerd. Het heeft een jaar geduurd voordat het voorstel voor controle op dier proeven van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europe se Gemeenschap, door de betrokken bewindslieden werd aangenomen. In september jl. bracht het Europese parlement een positief advies uit over het voorstel. De Europese com missaris voor milieu, Stanley Clinton Davis, toonde zich zeer tevreden over het besluit. Het betekent volgens hem een belangrijke stap op weg naar een maatschappij met menselij ke en gepaste waarden. Waardering De Britse minister van milieuza ken Waldgrave toonde waardering voor het vele voorbereidende werk van de milieuraad onder het voorma lige voorzitterschap van Nederland. Dankzij de inzet van Nederland is het naar zijn mening gelukt om nu over eenstemming over de maatregelen te bereiken. De milieuraad nam ook een resolutie aan die de Europese Com missie machtigt de conventie van de Raad van Europa betreffende het ge bruik van proefdieren te onderteke nen. Tevens drongen de bewindslie den erop aan dat lidstaten die deze conventie nog niet hebben onderte kend dit alsnog doen. Op het ogenblik worden in dc EG tussen de 20 en 30 miljoen dieren ge bruikt voor experimenten. In Neder land zijn dot er 1,5 miljoen. Verton roerde de taakstelling van de bibliotheek aan, dat een jaarlijk se aanschaf van 1400 nieuwe boeken inhoudt. „Wil de bibliotheek dit rea liseren, dan moet er bij het tekort van 75.000 gulden nog ruim 30.000 gulden geteld worden, waardoor het tekort meer dan 106.000 gulden be draagt. Een. en ander zou een over schrijding van het gemeentelijk be drag van zo'n 50% inhouden. Verton: „Je moet dan vaststellen, dat de ge meente niet anders kan dan de begro ting goed te keuren en te gaan wer ken aan de herziening van het januaribesluit". In zijn algemeen vond de socialist, dat bij het opzetten van activiteiten als een bibliotheek en een dorpshuis de neiging aanwezig is om een en an der zo gunstig mogelijk voor te stel len. Voorzitter J. L. Niemantsverdriet kreeg de overige raadsleden op de hand door voor te stellen, om 600 boe ken te gaan huren en 800 boeken te la- ZIERIKZEE - Het compenseren van de achteruitgang in de land bouwinkomens mag hooguit een overbruggingskarakter dragen. De compensatie zou alleen in specifieke situaties moeten worden gegeven. Minister Braks van landbouw en vis serij heeft dit gezegd over de sociaal- economische gevolgen van de herzie ning van het landbouwbeleid van de Europese Gemeenschap. Het congres is georganiseerd door de nationale commissie van het Euro pees centrum voor de bevordering van de beroepsopleiding in de land bouw en ten plattelande (CEPFAR). De inkomensondersteuning maakt deel uit van de sociaal-structurele maatregelen van de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de EG, ter ondersteuning van de plan gaan of er niet meer opinie-, week- en maandbladen in dc Schutse kunnen komen te liggen. De burgemeester zegde toe dit ter sprake te willen brengen tijdens een hiervoor bestem de vergadering. Zij is namelijk ook voorzitter van de Op^nbaie oiblio- theekvoorzienL.g Schouwen-Duive- land Vau Zuylen stelde als VVV-er voor om met zijn organisatie te over wegen in de zomermaanden voor bui tenlandse bladen te zorgen. nen om de overproduktie in de Euro pese landbouw terug te dringen. Vol gens Braks mogen die maatregelen niet los worden gezien van de aanpas singen van het markt- en prijsbeleid. Hij beschouwt de eveneens voorge stelde vervroegde pensionering van agrariërs met 55 jaar als een nuttig aanvullend instrument. Zij moet wel gepaard gaan met een afname van de produktiecapaciteit. De bewindsman acht het een goed idee van de commis sie de jaarlijkse uitkering voor ver vroegd uittredende boeren ook uit te keren als de boeren hun bedrijf over doen aan een van hun kinderen. Meer moeite heeft Braks met plan nen jonge boeren die hun produktie verbeteren, extensiveren of overscha kelen op alternatieve produkties een BURGH-HAAMSTEDE - In het kader van de provinciale geluidshinderdienst is aan de gemeente Westerschouwen voor het derde achtereenvol gende jaar een subsidie toege zegd voor een gevelisolatie project ter vermindering van verkeerslawaai in woningen. Van het subsidiebedrag van 400.000 gulden dat de provin ciale geluidshinderdienst jaar lijks ter beschikking krijgt werd gedurende de afgelopen twee jaar meer dan de helft be schikbaar gesteld voor het pro ject in V/:- rerschouwen. Voor premie per hectare te verschaffen. Hoewel het „op zichzelf geen onsym pathiek voorstel is" verwacht hij veel problemen bij de controle. Overscha keling op andere produkten brengt volgens hem het gevaar met zich mee van verplaatsing van de overproduk tie. Positief Positief is de bewindsman wel over het plan geld uit te trekken voor maatregelen ten behoeve van natuur- en landschapsbehoud in kwetsbare agrarische gebieden. De financiële ondersteuning van boeren in ons land die bij hun bedrijfsvoering rekening houden met natuur- en landschapsbe- langen zou volgens hem tot een Euro pees niveau kunnen worden ver breed. Tijden en standen volgens getijdetafcl Deltadienst t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 26 november 10.05 95 04.10 - 85 23.05 121 16.45 -114 27 november 11.30 102 05.30 - 89 17.55 -119 Oosterscheldemond 26 november 09.05 94 03.30 - 76 21.50 121 15.55 -104 27 november 10.15 102 04.25 - 81 22.50 138 16.55 -110 Bruinisse 26 november 10.40 108 04.30 - 96 23.45 137 17.05 -126 27 november 12.05 118 05.45 -102 18.15 -132 Wemeldinge 26 november 10.20 108 04.20 - 93 23.15 134 16.45 -122 27 november 11.35 116 05.35 - 99 18.00 -128 Doodtij" 26 november Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 Het nieuwe filatelie-loket op het Zierikzeese postkantoor wordt bemand door loketbediende Danny Bijsterveld die zelf ook postzegels verzamelt. Zaterdag 15 november t/m zaterdag 29 november Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie Nel Ver ton en Rita Roodbol. Openingstijden: op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur. Dinsdag 25 november Zierikzee Driehoek. CPB-bijeenkomst over leesblindheid. 19.45 uur. Bruinisse In 't Opper. Verkoping Welfare Rode Kruis. Van 14.00 tot 16.00 uur. Goes Groot Stelle. Huldiging bakker Rinie de Glopper. 16.30 uur. Woensdag 26 november Zierikzee Vierschaar Stadhuis. Afscheid J. J. Dorst, 14.00 uur besloten, vanaf 16.30 uur openbare receptie. Chr. Geref. kerk. NCVB-bejaarden- middag. 14.30 uur. Poppentheater Alteklein. Zwarte Piet en het toverboekje. 14.30 uur. Thema-avond, vereniging voor be drijfsvoorlichting Schouwen-Duive- land. 19.30 uur. Huis van Nassau. Lezing mestover schot-problematiek. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Voormalige Beatrixschool, West straat. Bloedplasma-avond. 19.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Algemene ledenverga dering Kruisvereniging. 19.00 uur. De Putmeet. Voorlichtingsbijeen komst Kruisvereniging, Gezond eten. 20.00 uur. Donderdag 27 november Zierikzee Huis van Nassau. Info-morgen mest wetgeving. 9.30-12.00 uur. Raadzaal Stadhuis. Raadsvergade ring. 14.00 uur. Verzorgingshuis De Wieken. Verko ping Welfare werk. 14.00-17.00 uur. Kreeftstraat 34. CDA-vrouwenbe- raad. 20.15 uur. Burgh-Haamstede Big S. Drive-in show voor jeugd 12 tot en met 15 jaar. 19.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Raadsvergadering. 20.00 uur. Middelburg De Hoeksteen aan de Rozenburglaan 22. Informatie-avond voor alleen staande ouders. 20.00 uur. Vrijdag 28 november Zierikzee Maarstraat 12. Ingebruikname behui zing Jeugd Natuur- en Vogelwacht. 16.00 uur. Concertzaal. Muziekschool-uitvoe ring. 19.30 uur. Lutherse kerk. Concert Oratorium vereniging. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Uitvoering zangvereni ging Nu met Hope. 19.45 uur. Oosterland Dorpshuis. Vogelshow vogelvereni ging Kolibrie. Van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 29 november Zierikzee Oliebollenverkoop door Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Vanaf 9.30 uur. De Ruimte, Maarstraat 12. Open huis. 10.00 tot 16.00 uur. De Driehoek. Soos CJV (vanaf 12 jaar). 19.30-22.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Kindermiddag midden standsvereniging. 14.00 uur. De Burght. Singleness ''(film). 19.00 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Intocht Sint Nicolaas en Sinter klaasmatinee in dorpshuis Noord- gouwe. 13.30 uur. Nieuwerkerk Gebouw Salem. Verkoping vrouwen vereniging Debora. 14.00-16.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Vogelshow vogelvereni ging Kolibrie. Van 10.00 tot 22.00 uur. Hervormde kerk. Een lied van oord tot oord. 19.00 tot 20.00 uur. Goes Prins van Oranje. Najaarsvergade ring FN V-Zeeland. 10.15 uur. Rotterdam Ijsbaan Weena. Schaatsmiddag PJZ. Vertrek 13.30 uur. Zaterdag 6 december Burgh-Haamstede De Burght. Film Assepoester. 15.30 uur. Maandag 8 december Zierikzee Huis van Nassau. Districtsvergade ring Beter Wonen Zierikzee. 19.30 uur. Dinsdag 9 december Haamstede De Schutse. NVvH modeshow skikle ding. 14.00 uur. Renesse Het Wapen van Zeeland. VW-leden- vergadering. 20.00 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee Graanbeurs, Huis van Nassau. Dans avond met dansorkest Pardoes. 20.30 uur. Zaterdag 13 december Burgh-Haamstede De Burght. Film Beyond the next mountain. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2