College bereid tot tijdelijke opslag verontreinigde grond op vuilstortplaats Levensstrijd Aanpassing nachtelijk tarief dorpshuizen Westhoek bepleit Nieuwe brandweerauto voor brandweerkorps Dreischor O "Mi DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraak bouwkeet Diefstal dieselolie Politie zoekt contact Sint in Bruinisse WAT Woensdagmiddag 26 november a.s. zijn onze kantoren vanaf 15.00 uur gesloten B'BLlOTHpp ^PDELB^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Betaald parkeren Subsidie Problemen Nipt verlies Het college van b en w van de gemeente Zie- Ten behoeve van het boekje Veldnamen van Er zijn problemen gerezen met betrekking tot De korfbalhoofdmacht van All Ready ging in de rikzee hoopt dat de raad in het voorjaar van Dreischor en de Gouwe polders stelt de ge- het gebruik van ruimten in het oude gemeente- zaalcompetitie van start met een nipte neder- 1987 een beslissing neemt over het betaald meenteraad van Brouwershaven een subsidie huis van Bruinisse. Een aantal verenigingen laag. Lange tijd zag het er naar uit. dat ADO parkeren. (Pag. 3). van 1500 gulden beschikbaar. (Pag. 4). moest naar elders. (Pag. 5). klop zou krijgen. (Pag. 11). DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 Müsli' jaargang Nr. 24040 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niets lijkt in de nacht zo duister, of de morgen maakt het weer goed. Eichendorff Ondersoek mogelijke bodemvervuiling De VaI ZIERIKZEE - Het college van b en w van de gemeente Zierikzee heeft het bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland (RDSD) begin deze maand ver zocht om een tijdelijke opslagplaats op het terrein van deze dienst bij de Hoosjesweg aan te leggen, totdat er voor de verontreinigde grond een definitieve stortplaats is gevonden. Dit schrijft het dagelijks bestuur van de ge meente naar aanleiding van de vragen die zowel het CDA als PvdA en VVD hierover hebben gesteld. De gemeente Zierikzee blijkt be hoorlijk in z'n maag te zitten met de verontreinigde grond van respectie velijk een transportbedrijf in de Ro- zemarijnstraat, een schroot- en me- taalhandel in de Gravenstraat en het terrein van de oude gasfabriek. Of ook de grond van het oude woonwa gencentrum aan dé Val verontreinigd is moet via een oriënterend onder zoek. dat begin volgend jaar wordt gehouden, duidelijk worden. ZIERIKZEE - In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebro ken in een bouwkeet aan de Emil Sandströmweg te Zierikzee. Hierbij werd een gereedschapskist met diver se- kleine-gereedschappen ontvreemd die eigendom was van de firma Bronswerk te Vlissingen. L. H. deed aangifte. ZIERIKZEE - Uit een auto met be tonmixer van de betonmortelcentrale Grevelingen bv werd in het weekend 120 liter dieselolie gestolen. Het voer tuig stond geparkeerd in de Del tastraat te Zierikzee waar chauffeur L v. S. woont. ZIERIKZEE - In het kader van het onderzoek naar de da ders van de gewapende overval op de pompbediende van ben zinestation ALG aan de Ca- landweg te Zierikzee, zoekt de recherche contact met een per soon. Het betreft de man die op dinsdag 19 november om 18.15 uur het benzine-station is bin- nengeweest om rookartikelen te kopen. Men hoopt dat hij iets heeft gezien dat klaarheid in de zaak kan brengen. Ge noemde persoon wordt ver zocht contact op te nemen met de rijkspolitie te Zierikzee. Te lefoon 01110-4055. Gezien de ernst van de zaak is nog dit jaar een begin gemaakt met het afgraven van de vervuilde grond. Het betreft hier ongeveer 2800 m2 veront reinigde grond. Het grote knelpunt is niet zozeer de bodemsanering zelf, maar de opslag van deze „smeer- grond". Hoewel een regionale stortplaats volgens gedeputeerde staten geschikt is voor het opslaan van grond, mits deze voor het oog niet of nauwelijks is verontreinigd en deze daarbij biet behoort tot het chemische afval, wei gert de reinigingsdienst tot dusverre om de grond uit de Rozemarijnstraat en de Gravenstraat op haar terrein aan de Hoosjesweg op te slaan. Beleid Als reden voor deze weigering voert deze dienst aan, zo schrijft het coll^g0 in haar antwoord op de vra-, gen van de fracties, dat het opslaan van deze grond niet overeenkomt met het tot nu toe gevoerde beleid van de RDSD. Zowel het college als de frac ties van CDA, PvdA en WD hebben zo hun bedenkingen over de houding van de reinigingsdienst. Procedure Gezien het standpunt van de RDSD heeft het provinciaal bestuur inmid dels een procedure in gang gezet om de reinigingsdienst alsnog te ver plichten om de „smeergrond" op te slaan op de stortplaats aan de Hoos jesweg. Daar de procedure nog wel enige tijd in beslag neemt en met het oog op een snelle oplossing van de milieuproblematiek is het college in principe bereid om in de tussentijd de verontreinigde grond op te slaan op een tijdelijke opslagplaats binnen de gemeente. Het college denkt hier bij aan de oude vuilstortplaats bij Le vensstrijd. Een alternatief dat zowel door VVD als PvdA duidelijk van dc hand wordt gewezen. Het college motiveert deze keuze door te stellen dat wanneer loco burgemeester en wethouders niet ak koord zouden zijn gegaan met dit al ternatief de bodemsanering van de drie locaties en de herinrichting van de Rozemarijnstraat nog maanden zo niet jaren op zich had laten wachten. Om te voorkomen dat straks elke gemeente zijn eigen tijdelijke op slagplaats binnen zijn muren heeft, heeft het dagelijks bestuur van Zie rikzee de reinigingsdienst via een brief verzocht om alsnog een tijdelij ke opslagplaats op haar terrein aan te leggen. Dit om milieuhygiënische, planologische en financiële redenen. „Wanneer deze dienst ook aan dit verzoek geen gehoor wil geven, dan houdt deze een geconcentreerde en efficiënte aanpak van de afvalstof- fenproblematiek tegen", aldus het antwoord van het college op de vele vragen van de fracties over dit heke- le onderwerp. Dat het dorpshuis in Noordwelle met een groter tekort zou komen te zitten war. voorzien. •\r de gemeente W'esterschouwen Om kosten te drukken en concurrentie tegen te gaan Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - De meerderheid van de Wes- terschouwse commissie financiën vindt het te ver gaan, wanneer dorpshuizen tot diep in de nacht open zijn en hierdoor dus een reële concurrentie vormen voor de be staande horeca-gelegenheden. VVD-er dr. H. J. van Zuy- len zag graag een schrijven uitgaan naar de stichting- besturen, waarin namens de gemeente het 'dwingende advies' werd neergeschreven, dat na middernacht een zo danige tariefsverhoging wordt ingevoerd, dat van con currentie geen sprake meer kan zijn. Hij noemde de hui dige situatie verwerpelijk. Het punt kwam ter sprake tijdens gulden. ,,Ik vind de aanwezigheid de bespreking van de exploitatiere- van de dorpshuizen een geweldig goe- kening van de vier dorpshuizen in de de zaak, maar we moeten voorzichtig gemeente. Ook het komende jaar zal zijn want de kosten zijn hoger dan de gemeente rekening moeten houden verwacht. Het is principieel onjuist, met een totaal tekort van zo'n 123.000 dat de dorpshuizen - voor het zelfde Kosten 215.500 gulden BRUINISSE - Vanaf zaterdag 29 november zullen weer vele kinder harten verwachtingsvol en ook mis schien wel een beetje angstig klop pen. Dan komt namelijk Sint Nico- laas weer aan in het vissersdorp Bruinisse en zal bij menig kind voor een praatje stoppen. De Sint arri veert om twee uur met z'n gevolg op de kade. Hij wordt geassisteerd door verschillende Pieten met de gebrui kelijke zakken vol cadeautjes, peper noten en chocolade. De Sint wordt officieel welkom ge heten in de muziektent waarna hij te paard begint aan de intocht. Ze zullen zich door het dorp begeven waarbij, zoveel mogelijk zaken door hem wor den bezocht. In diverse zaken zal de Sint waardebonnen uitreiken die in de desbetreffende zaak kunnen wor den besteed. De Pieterbazen volgen hun gulle meester en strooien snoep goed bij de vleet. De Sint gaat dan. met kinderen omzoomd, naar jeugd soos De Pul waar een leuke Walt Dis ney film wordt vertoond. Zoals al ve le jaren een goede gewoonte is, onderstreept het plaatselijke muziek korps muzikaal de feestelijke gebeur tenis. BROUWERSHAVEN - Naar verwachting in september 1987 zal het vrijwillige brandweerkorps Dreischor kun nen beschikken over een nieuw brandblusvoertuig. De keuze van het gemeentebestuur van Brouwershaven viel op een Daf. type FF 1100 DF waarvan de opbouw onder meer is uitgerust met een kantelbare bestuurders/man- schappenruimte, een duizend liter watertank en een ho ge en lage drukpomp. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring maandagavond in het Brouwse stadhuis werd voor de aanschaf een bedrag van 215.500 gulden gevoteerd. Verschrikkelijk veel duurder dan de vorige. Als de lijn zo doorgaat kost de volgende auto voor het korps in Brouwershaven straks een kwart miljoen", vond PvdA fractievoorzit ter C. J. de Munnik, Hij benadrukte dat de brandweerkosten voor een kleine gemeente als Brouwershaven (115.000 gulden per jaar) een zware belasting vormen. Vooral omdat de gemeente er twee korpsen op na houdt. „Maar ik zeg niet dat het niet moet. De veiligheid van de burgers is ons veel waard en we weten dat er goed wordt omgegaan met het mate riaal". Hoewel ook de drie andere fracties waren geschrokken van het forse bedrag onderkenden ook. zij het belang van goed materiaal gezien de inspanningen van de vrijwilligers on der moeilijke omstandigheden en de uitbreiding van de taken in de toe komst door het opheffen van de BB en de exploitatie van zomerdorp Den Osse. P. van der Meide (GPV/SGP/ RPF) betwijfelde of wel de juiste maatstaven zijn aangelegd bij het on derzoek of wellicht met een korps voor de hele gemeente kan worden volstaan. Maar raadsvoorzitter C. Slabbekoorn verzekerde hem dat dat volstrekt onvoldoende zou zijn gezien de uitgestrektheid van de gemeente R. J. van der Wekken betwijfelde het nut van het inzetbaar houden van de oude auto. „Die moet ook worden on derhouden en dat kost geld". Volgens wethouder Ph. J. van Ast zal het voer tuig. dat van Dreischor naar Brou wershaven verhuist, alleen nog dienst gaan doen om de ijsbaan onder water te zetten of bij calamiteiten in de haven. Omdat voor de brandweerauto voor het korps Dreischor gedurende de afgelopen jaren 186.600 gulden is gereserveerd, werd besloten om de resterende 28.900 gulden die nodig is te halen uit de reserve die wordt ge vormd voor de vervanging van de brandweerauto van het Brouwse korps in 1989. Slabbekoorn moti veerde de keuze voor de duurdere auto door te stellen dat voor 13.000 gulden meer een zwaardere auto van veel betere kwaliteit wordt gekocht die meer water kan meenemen. Be sloten werd om uit dc overschotten van de vorige dienstjaren een reserve te vormen zodat in 1990 dan wel 1991 een bedrag van 230.000 gulden be schikbaar zal zijn voor de vervan ging van de brandweerauto van het korps Brouwershaven. Huurprijzen voor sportverenigingen Het verhogen van de huurprijzen voor de gemeentelijke Sportterreinen en het tennispark te Brouwershaven leverde de nodige discussie op. De huidige huurbedragen zijn verre van kostendekkend. Maar gelet op de fi nanciële middelen van de sportver enigingen wilde het college in plaats van de wenselijk geachte tien procent maar vijf procent verhoging. Dat vond Van der Meide (GPV/SGP/RPF) niet eerlijk. „Als er bij de tarieven voor de dorpshuizen tien procent bij kan waarom dan bij de sportaccom modaties niet. Tbnslotte vormen de huurbedragen maar een klein onder deel van de uitgaven van sportvereni gingen". Wethouder Van Ast bena drukte dat Brouwershaven ten opzichte van de buurgemeenten nu vervolg pagina 3 huurbedrag - tot diep in de nacht open zijn. Je bent na middernacht aan het stoken voor relatief weinig mensen en dat kan nooit de bedoeling zijn van de gemeente en de dorpshui zen", aldus de liberaal. Tarief Van Zuylen stelde derhalve voor om de stichtingbesturen erop te wij zen, dat een verhoogd tarief na bij voorbeeld middernacht een goede zaak zou zijn. „Hierdoor vangt het dorpshuis iéts meer en kunnen de stook- en verlichtingskosten wellicht iets lager worden. Het is toch te dol, dat je voor een avond van half zeven tot 24.00 uur evenveel betaalt als dan wanneer je tot diep in de nacht door gaat". PvdA-commissielid C. Verton vond het voorstel geen zaak van de ge meente, maar van de stichtingbestu ren zelf. Maar Van Zuylen zei dit al een keer ter sprake te hebben ge bracht; zónder succes. „En je kunt van zo'n bestuur toch niet verwach ten, dat zij hogere inkomsten aan zich voorbij laten gaan", aldus de VVD-er. Hij vond de christen democraat W. D. Scheelc aan zijn zij de, die als eerste het concurrentie- aspect naar voren bracht. Hoewel voorzitter J. L. Niemants- verdriet-Leenheer het gevaar van con currentie niet zo zag („en concurren tie is op zich niet slecht" - stelde de burgemeester) kon ze wel instemmen met het voorstel van het variabele ta rief. Volgens haar zou dat dan wel een zekere dwang inhouden, omdat de ex ploitatierekening van de dorpshuizen te allen tijde bij de gemeente terug komt. Voorzichtig Nadat ook RU-man J. van den Ber ge had gepleit voor een voorzichtig beleid, maar tevens het belang van do dorpshuizen zei te onderschrijven, hield de voorzitter oen relativerend pleidooi over de tekorten van de dorpshuizen. „De dorpshuizen zijn van groot belang voor de leefbaar heid van de dorpen. Ik vind - maar dat is mijn mening - dat een totaal te kort van 123.000 gulden niet zo groot is. Dat moet je er als gemeente voor over hebben, want de dorpshuizen vervullen een wezenlijke functie in onze gemeenschap". Het grootste financiële knelpunt is vervolg pagina 4 kfORDT HET Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnige perioden Vannacht passeert een koufront. Dat gaat gepaard met regen. Morgen ochtend stroomt koelere lucht ons land binnen. Eerst nog kans op een enkele bui maar morgenmiddag zon nige perioden. De wind is matig uit zuidwest en de temperatuur daalt naar 8 a 9 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 8 graden. WEEKS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 29 nov.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuid 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 nov. Zon op 08.18, onder 16.35 Maan op 01.09 onder 14.25 27 nov. Zon op 08.19, onder 16.35 Maan op 02.28 onder 13.36 Nieuwe Maan: 1 dec. (17.43) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de nacht van dinsdag en woensdag passeert een zone die de vochtige lucht van vandaag en de dro gere lucht van morgen scheidt. Na het naar het oosten wegtrekkende regen- gebied gaat het morgen wat opkla ren. In de koudere en onstabiele lucht zullen echter spoedig buien ontstaan. Na een vrij zachte nacht loopt de tem peratuur niet zo hoog op als vandaag. Eep middagtemperatuur van onge veer 10 graden is het meest waar schijnlijk. De wind draait uit het zuidwesten en is vrij krachtig in het binnenland en hard aan dc kusten. Dc komende dagen zal er wel be trekkelijk veel bewolking zijn, maar het blijft nagenoeg droog. Dc mid dagtemperatuur wordt 8 graden. Drukkerij Lakenman Ochtman B.V. Kp3 LO Zierikzeesche Nieuwsbode |ftj[

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1