All Ready blijft verrassend in de buurt van overwinning, maar gaat in slotfase onderuit Piet van de Weele algemeen kampioen vv Zang en Kleur NIEUWSBODE Zwemploeg Onderdak wint tweede wedstrijd in competitie met overmacht Tweede jeugdteam TTV Scaldina kampioen Knappe derde plaats Leon van der Wielen op schaats- marathon De Schouwse Zanger organiseert regionale vogelshow ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 novembL-r 1988 Nr. 24010 11 ZIERIKZEE - Met enige vrees werd door de fans van tigheid aanwezig. Karei Naaktgebo- korfbalvereniging All Ready uitgezien naar de eerste piaatT van 'er 'dooi'heen. ^nmidde'ls competitiewedstrijd van de eerste zaalkorfbalformatie. werd zeer duidelijk dat het aanvais- a vak Karin den Dekker, Korrie Stout- De ploeg had ten opzichte van het vorig seizoen behoor- jcsdijk. Jaco stoutjesdijk en Arjan lijk wat aan kracht ingeboet en dat zou toch op moeten "cfwol?ndop°oG^mMrReekeen gaan breken in de derde klas van de districtscompetitie, matheid over het aanvalskwartet te lil i liggen. Hierdoor bleef de belangrijke De sceptici kregen ongelijk, want de ploeg van trai- zesde treffer te lang uit. Pas dertien ner/coach Maurice van Goudoever bleef vrijwel voortdu- ^doevervolr''nummetvijf%dgZ rend op gelijke hoogte met opponent ADO uit 's-Graven- zorgd, produceerde Korrie stoutjes- deel. Uiteindelijk bleef de ploeg toch met lege handen, omdat de bezoekers in Paul Visser en Nel Verbaas twee thuisploeg evenwei ai voor geweest, ,ii i-iii doordat Johan Liefaart zijn beetje bij sterke individualisten hadden, die de balans juist m het hoot in nworknkondn nnnnnnnt wim voordeel van ADO deed doorslaan (7-8). ZIERIKZEE - De tweede wedstrijd in de B-competitie voor niet-startver gunninghouders leverde in zwembad Onderdak in Zierikzee een zeer overtui gende zege op voor de organiserende ploeg. Met 2255,5 sec. bleef de Onderdak- ploeg de formatie van zv Kapclle ruim honderdvijftig seconden voor. Zwem vereniging Zeelandia uit de gemeente Reimerswaal eindigde als derde en zv Ganze uit Goes werd vierde en hekkesluiter. De kneuterigheid viert weer eens hoogtij in de Zeeuws-Brabantse turnkring. Het is stellig niet voor het eerst, want in het verleden blonk het bestuur van de Zebra met de regel maat van de klok uit in deze eigen schap. Eindelijk ventileerde een egh- te werker binnen het Zebra-turnge- beuren eens een keer zijn eerlijke mening over het doen en laten van het bestuur en prompt kost het de Middelburgse trainer Koos Hamels zijn kop. Hamels verwijt de Zebra, dat de echte tumsport er maar een beetje bij zou hangen en dat alleen het recreatieve gebeuren van belang zou zijn. Logisch overigens, want de Zebra is sinds jaar en dag niet ge wend om met topsporters om te gaan, want die waren er met uitzon dering van bij het Zierikzeese Delta Sport niet of nauwelijks. Logisch ook, omdat de grote recreatieve mas sa voor een organisatie als de Zebra financieel gezien veel aantrekkelij ker is. Lekker veel contributie in nen, heet dat. Dat kan evenwel ook averechts werken, want door de te ruglopende economische omstandig heden moest in ieder gezin wat be knibbeld worden. Vrijwel iedere sporttak kreeg daar in het vrij recen te verleden haar trekken van thuis. Veel meer dan wat ook was dit aspect de oorzaak van de terugloop van het ledenbestand bij de grootste Neder landse sportbond, de KNVB. Natuur lijk ontkwam daar ook de Zebra -c.q. het KNGV - niet aan. Maar wat schetst ieders verbazing, als blijkt dat het super-deskundige bestuur van de Zebra plotseling met de fenomenale mededeling komt, dat de terugloop van het ledenbestand niet in de financiële of wat voor hoek ook gezocht moet worden, maar dat Koos Hamels en zijn enorme inzet voor het tumgebeuren in Zeeland daar de schuld van zijn. Hamels zette vier jaar geleden in heel zijn ijver te recht een verenigingscompetitie op. De Zebra had er toen best wel oren naar om de competitie onder haar hoede te nemen. Leuk voor Hamels, want het betekende toch een stukje erkenning voor zijn werk. Het werd zelfs allemaal nog leuker voor de MTV-trainer, want de competitie groeide begrijpelijk uit tot een suc ces. Begrijpelijk, omdat iedere spor ter er wat aan gelegen is om zijn of haar krachten te meten met collega sporters. Een stukje prestatiedrang zit er namelijk bij iedereen. Het hoeft niet altijd persé uit te monden in een fanatieke strijd op leven en dood, maar toch. Enige competitie vindt iedereen leuk. Bovendien zorgt een dergelijk initiatief voor uitwis selingen en dat is toch ook altijd lek ker meegenomen. Altijd maar aan rommelen in de eigen besloten kring stompt immers ook fiks af. Maar met de popularisering van de competitie en de voortdurend groeiende belang stelling vanuit de Zeeuwse vereni gingen naderde het zwaard van Da mocles steeds meer het hoofd van Koos Hamels. Hij en zijn competitie dreigden zowaar populairder te wor den dan de bestuurlijke mannetjes en vrouwtjes van de Zebra en dat was stellig nooit de bedoeling. Actie geboden derhalve en wat is er dan ge makkelijker om het teruglopen van het ledenbestand te wijten aan het populair worden van de competitie, of zoals het Zebra-bestuur het stelt: het NIET populair worden van de wedstrijden, omdat naar het zeggen van het bestuur de oefenstof te moei lijk zou zijn. Het bestuur vindt het immers tever gaan, dat een turner of turnster naast betalend lid ook nog iets zou kunnen of willen presteren op gymnastisch gebied. Oplossing: Koos Hamels weg, competitie weg en maar weer aankneuteren geblazen. Suggestie aan de verenigingen - en begrijpelijk wordt daar al over ge dacht binnen de WEL sportief in gestelde sportverenigingen MTV en Delta Sport -: snel overstappen naar een turnkring, die sportief presteren in het vaandel wenst te houden. PW ZIERIKZEE - Het tweede jeugd team van tafeltennisvereniging Scal dina uit Zierikzee is kampioen. Het team promoveert tevens, hetgeen in houdt dat in de voorjaarscompetitie in dezelfde klas gespeeld wordt als het eerste team. Een belangrijke in breng in het tweede team had Hans Brandenbarg, die terugstapte uit het eerste team. Hij kwam tot een 100% score. In de beslissende wedstrijd te gen Arnemuiden scoorden Hans Brandenbarg en Danny Pantekoek beiden drU winstpartijen. Jorg Bley- enbergh verloor een partij. Een 9-1 zege derhalve voor het kampioens team van coach Michel Holm. Het eerste jeugdteam van Scaldina ging op bezoek bij Middelburg. Zuid. Het Zierikzeese team speelde een goede wedstrijd. Ralph van Dijk bleef ongeslagen en Paul de Graaf en Reitse van der Wekken wonnen ieder een keer. Het dubbel Van Dijk/De Graaf zorgde voor het zesde en win nende punt (4-6). Het was een boeien de wedstrijd, omdat maar liefst zeven partijen pas na drie games beslist werden. Scaldina bezet nu definitief de tweede plaats. Het derde jeugdteam speelde tegen Middelburg Zuid 5. Het werd een fik se nederlaag. Marco Hanse en Mario van Popering redden de eer. Ronald Lampert bleef met lege handen, het geen de 8-2 score verklaart. Het vier de team speelde met 5-5 gelijk tegen Slagvast. Doordat Saskia van Pope- ring wegens ziekte verstek moest la ten gaan, werd al met een 0-3 achter stand begonnen. Danielle Castel en Caroline Brandenbarg werkten die handicap derhalve aardig weg. Het vijfde Scaldlna-jeugdteam ging op bezoek bij Goese Polder 2 en speelde een verdienstelijke wed strijd. Jeremy van Dijk scoorde goed door drie keer te winnen. Leon van den Hoek won twee keer en Arno Wanders trok een keer aan het langste eind. All Ready startte verrassend. Na dat het spel een aantal minuten over en weer had gegolfd scoorde Wim in 't Veld 1-0 en nadat aanvoerder Adrie Stoutjesdijk een kansje\had laten lo pen door vrijstaand onder de korf te missen, had In 't Veld in de tiende mi nuut andermaal succes. Hij speelde een vrije worp naar Lianne Kloet en onttrok zich vervolgens aan zijn di recte verdediger Johan Liefaart, waarna hij de bal terug kreeg en van afstand scoorde. Wim in 't Veld kwam bij de aanvang van het seizoen over van het Dordtse Snel en lijkt een goe de aanwinst voor de hoofdmacht van trainer Van Goudoever. Duidelijk werd gaandeweg het duel evenwel, dat de aanwinst stellig - nog - niet be schikt over een fysiek incasserings vermogen. Vrijwel iedere oneffen heid grijpt hij aan om zich - zij het binnen de perken - op te winden. Goed voor de concentratie en het gestroomlijnd laten verlopen van het spelniveau lijkt een en ander evenwel niet. Met name in de tweede helft leed zijn spel en ook dat van de ploeg onder de opvlieginkjes. Zolang het allemaal met All Ready nog redelijk naar wens ging, had de thuisploeg weinig te duchten van ADO, dat erg •lang nodig had om lekker in de wed strijd te komen. Weliswaar scoorde Nel Verbaas reeds dertig seconden na de tweede Zierikzeese treffer, maar dat was meer het gevolg van een on achtzaam moment van Anne-Marie van Goudoever, dan van het feit, dat de Zuidhollandse zich zo perfect had vrijgespeeld. Strafworp In de dertiende minuut viel de eer ste strafworp van de wedstrijd. Dit onmisbare aspect in het zaalkorfbal zou later in de wedstrijd nog aardig wat praatstof opleveren. De door Jac queline Dekker veroorzaakte eerste strafschop werd nog zonder stennis door de bezoekers aanvaard, maar dat lag al een flink stuk anders bij de tweede tweeëneenhalve meterworp. Toen ging Bert van Waardenburg bij de middenlijn enigszins te fel een duel aan met Jaeo Stoutjesdijk en ar biter Bongaars honoreerde die actie met een strafworp. De protesten van ADO-zijde zorgden er ogenschijnlijk toch voor, dat Ja co Stoutjesdijk de bal nu over de korf gooide, waarmee een ideale kans verloren ging om met twee doelpunten voorsprong de kleedkamers op te zoeken. De eerste strafworp benutte Stoutjesdijk wel en nadat Paul Visser na een kwartier voor 3-2 had gezorgd tekende Adrie Stoutjesdijk voor 4-2. Van lange duur was de ruime marge opnieüw niet, want nog in dezelfde minuut had Nel Verbaas opnieuw succes. Ook zij doorboorde de korf van zeer ver. ADO leek in staat om de aansluiting te verwezenlijken, maar de onder de korf staande verdediging, bestaande uit Anne-Marie van Goudoever, Lian ne Kloet, Adrie Stoutjesdijk en Wim in 't Veld, gaf nauwelijks serieuze scoringskansen weg. Ruim twee mi nuten voor het verstrijken van de eerste helft ontstond de gewraakte strafworp, inaar Jaeo Stoutjesdijk verzuimde zijn ploeg een min of meer geruststellende ruststand te bezor gen. In de derde minuut van de tweede helft ontstond de tweede aanvechtba re strafworp, maar nu aan de andere kant. Adrie Stoutjesdijk zou Karei Naaktgeboren afgeklemd hebben en het 'slachtoffer' greep de strafworp aan om zijn ploeg alsnog naastzij te brengen. Nog een keer zou All Ready op voorsprong komen. Lianne Kloet trok achter de korf de aandacht en Anne-Marie van Goudoever profi teerde. In de achtste en negende mi nuut kreeg ADO opnieuw strafwor- pen. In het eerste geval was het het directe gevolg van een onbezonnen actie van Jaco Stoutjesdijk, die bijna ook nog een geblesseerde clubmaat opleverde, omdat hij Korrie Stoutjes dijk ondersteboven liep. Uitblin ker/spelmaker Paul Visser zei gretig' •dankjewel, maar toen arbiter Bon- gaars een minuut later opnieuw Adrie Stoutjesdijk bestrafte voor af klemmen, bleek er een stukje gerech tigheid aanwezig. Karei Naaktgebo ren wierp de bal tegen de korf in plaats van er doorheen. Inmiddels werd zeer duidelijk, dat het aanvals- vak Karin den Dekker. Korrie Stout jesdijk, Jaco Stoutjesdijk en Arjan Hage er fiks doorheen zat. De bal was wel veel in de ploeg, maar er leek een matheid over het aanvalskwartet te liggen. Hierdoor bleef de belangrijke zesde treffer te lang uit. Pas dertien minuten nadat Anne-Marie van Goudoever voor nummer vijf had ge zorgd, produceerde Korrie Stoutjes dijk van tien meter de verlossende treffer. Kort tevoren was ADO de thuisploeg evenwel al voor geweest, doordat Johan Liefaart zijn beetje bij beetje overkokende opponent Wim in 't Veld met een fraaie doorloop in sa menwerking met Nel Verbaas aftroef de. Aan de actie ging overigens een zeer dubieuze vrije worp tegen Wim in 't Veld vooraf. Die beslissing van scheidsrechter Bongaars gooide zichtbaar olie op de golven. Het was gezien het eerder vertoon de zeker niet opzienbarend, dat Paul Visser persoonlijk voor de doodsteek voor All Ready zou zorgen. Met nog zeven minuten te gaan rondde hij een fraaie een-twee met Iet Naaktgebo ren doeltreffend af en twee minuten later scoorde hij van afstand 6-8. Hierdoor kwam opnieuw het in de tweede helft niet meer van zelfver trouwen blakende vak van Jaco Stoutjesdijk in de aanval, waardoor eigenlijk viel te vrezen, dat het pleit beslecht was. De aanvallen werden vrijwel consequent te gehaast uitge voerd, waardoor de zuiverheid te wensen overliet. Twee minuten voor tijd lanceerde Wim in 't Veld met een lange bal vanuit de verdediging de in de richting van de korf rennende Ja co Stoutjesdijk. Toen deze bemerkte, dat hij de bal niet meer zou kunnen bemachtigen, liet hij zich als een heuse stervende zwaan ter aarde gaan en opnieuw trapte scheidsrech ter Bongaars met beide voeten in de val. Arjan Hage legde de bal in de korf, maar dat werd het laatste Zie rikzeese wapenfeit, omdat de bezoe kers het leer prima rond lieten gaan in de eigen aanval, daarmee de laat ste honderd seconden wegspelend. AH Ready stond al met al met lege handen. Gezien de eerste helft zat er meer in, maar de terugval in de twee de helft was dusdanig groot, dat ADO niet eens op de toppen van de tenen hoefde te lopen om alsnog een positief resultaat uit de seizoenope ner te halen. Desalniettemin mag als belangrijke factor onderkend wor den, dat All Ready zich ook in de nieuwe samenstelling niet hoeft neer te leggen bij een degradatie bij voor baat. Wanneer de formatie de disci pline kan opbrengen om gedurende een heel uur vol bij de les te blijven, dan zullen winstpunten ook in de zaal niet uitblijven. Bij de jongens onder twaalf jaar zorgde Onderdak-zwemmer Alfred Stins voor een ruime zege op de 50 meter vlinderslag. Hij noteerde een tijd van 42,1 sec. en bleef daarmee ruim drie seconden voor op zijn naaste belager. Op de 50 meter vlin derslag moest Stins genoegen nemen met een tweede plaats achter Hilbert Bosman van zv Kapelle. Robbert-Jan Hanse en Martin Klein, beiden van Onderdak eindigden als vijfde en zes de in respectievelijk 51,0 en 52,0 sec. Bij de meisjes boven veertien jaar pakte Ellen van Dijke een eerste plaats op de 50 meter vlinderslag in 41,0 sec. Mireille Klink en Diany .Stoel klasseerden zich als vijfde cn zevende in 44,0 cn 51,8 sec. Op de 50 meter schoolslag klasseerden Mireil le Klink, Ellen van Dijke en Diany Stoel zich als respectievelijk vijfde, zesde en zevende achter drie Ganze- zwemsters en Henriëtte Luxeijn van Zeelandia. Het Onderdak-trio kwam tot 46,5, 46,8 en 48,0 sec. Dubbele zege Bij de meisjes onder veertien jaar zorgden Kim van den Hoek en An drea Klap voor een dubbele Onder- dak-zege op de 50 meter rugslag in 39,3 en 40,3 sec. Ook Janine Rom- bouts bleef met een vierde plaats en een tijd van 40,7 sec. in de top. Op de 50 meter vrije slag werd het Onder dak-contingent geklopt door Rianne Dek van Kapelle. Zij noteerde 33,5 sec. en bleef daarmee achttiende se conde voor op Edith Kasander van Onderdak. Janine Rombouts werd in 35,0 seö. derde en Kim van den Hoek, Andrea Klap, Mieke Bouwman, Kirs- ten van Berchum en Marjon Overzet bezetten de volgende plaatsen. Bij de jongens boven veertien jaar eindigde de voor Onderdak uitko mende badmeester Wil ten Haaf op een tweede en een derde plaats op respectievelijk de 50 meter vlin derslag en de 50 meter schoolslag. Ten Haaf klokte respectievelijk 36,2 en 40,9 sec. In de categorie jongens beneden veertien jaar deed Marco Boshoven namens Onderdak van zich spreken. Hij won de 50 meter rugslag in 40,2 sec. en eindigde als derde op de 50 meter vrije slag in 35,3 sec. Zijn clubgenoot Jeroen de Muynck werd op de twee onderdelen twee keer vierde in 42,3 en 37,6 sec. Een Onderdak-zege boekte ook Miranda Bakker bij de meisjes beneden twaalf jaar. Zij voltooide de 50 meter, schoolslag in 47,0 sec. Lisa Ippel ein digde in 51,4 sec. als negende. Op de 50 meter vlinderslag kwam Lisa Ip pel als beste Onderdakster uit de bus met een vierde plaats in 51,2 sec. Mi randa Bakker was in 50,6 sec. welis waar sneller, maar zij werd gedis kwalificeerd. Henriëtte van de Linde werd zesde in 54,8 sec. Bij de meisjes onder tien jaar ein digde Rianne Kasander als tweede op de 25 meter vlinderslag in 22,6 sec. Jacqueline Stoel werd in 24,2 sec. vierde. Op de 25 meter rugslag was er een zesde plaats voor Rianne Kasan der in 23,9 sec. en dezelfde tijd kreeg ook de als zevende geklasseerde Jac queline Stoel. Sonja van Aken, Silvia Schot en Mienke Stamperius noteer den respectievelijk 26,4, 27,3 en 31,6 sec. Ard Mulder van Onderdak ein digde in 23,9 sec. als tweede op de 25 meter vlinderslag bij de jongens be neden tien jaar. Ramses Bekkenk werd vijfde in 25,8 sec. en Hans Doe- leman zevende in 28,0 sec. Op de 25 meter rugslag kwam Ramses Bek kenk als beste Onderdak-zwemmer uit de bus. Hij finishte na 24,7 sec. als derde. Sebastiaan Raayen werd in 25,0 sec. zesde en de zevende plaats was voor Ard Muller in 25,2 sec. Hans Doelcman scoorde als negende 26,0 sec. Bij de meisjes beneden acht jaar zorgden Janinka van de Kloot en Ma rieke Ton voor een dubbele Onder- dak-zege op de 25 meter vrije slag in respectievelijk 27,6 en 29,3 sec. Op de 25 meter rugslag moesten zij genoe gen nemen met een tweede en een vierde positie in 30,6 en 43,7 sec. Estafettes Bij de jongste jongens werd Thijs van den Hoek derde op de 25 meter rugslag in 27,1 sec. Renc Heybocr cn Maarten Doelcman werden vijfde en zesde in 30,0 en 30,7 sec. Op dc 25 me ter vrije slag kwam René Heybocr op de derde en Maarten Doelcman op dc vijfde plaats in 23,5 en 28,6 sec. Ook de estafettes brachten nog wat Onderdak-successen. Rianne Kasan der, Henriëtte van de Linde, Lisa Ip pel cn Miranda Bakker wonnen zeer overtuigend dc 4 x 50 meter vrije slag bij dc meisjes onder twaalf jaar in 2.54,6 min. Op de 4 x 50 meter wis selslag voor meisjes boven twa»lf jaar ging dc overwinning naar het Onderdak-kwartet Edith Kasander, Andrea Klap, Mireille Klink cn Dia ny Stoel. Er was op dit nummer ove rigens een spannende strijd, die uit eindelijk door Onderdak gewonnen werd in 2.47,0 min. Boeiend was het ook bij de jongens boven twaalf jaar, die de 4 x 50 meter wisselslag afleg den. Marco Boshoven, Remko de Bruin. Jeroen dc Muynck en Ray mond Macs moesten na 2.57,1 min. vier seconden toegeven op winnaar Zeelandia en anderhalve seconde op Kapelle. De 4 x 50 meter vrije slag voor jongens onder twaalf jaar werd gewonnen door Kapelle voor het Onderdak-viertal Ramses Bekkenk, Robert-Jan Hanse, Alfred Stins en Martin Klein. SSs Leon van der Wielen eindigde op de C-marathon op De Uithof in Den Haag knap als derde. DEN HAAG - Een aantal leden van schaatsvereniging De Poel uit 's- Heer Arendskerke nam deel aan ma rathonwedstrijden op ijsbaan De Uithof in Den Haag. Deze wedstrij den werden gehouden in het kader van het KNSB-klassement. Behalve leden van De Poel namen ook Piet van den Aarssen uit Burgh-Haamste- de en Fop Fonteine uit Noordgouwe deel. De A-marathon over 50 ronden leverde een overwinning op voor Ruud Christoffers, die 33.43 min. no dig had. Steven Zoons eindigde als tweede en Piet Eikelenboom als der de. Krabbendijkenaar Frans van den Berge miste de slag en eindigde in het peloton. De C-marathon werd verteden over 20 ronden en hier leverde Leon van der Wielen een uitstekende prestatie. Achter Jan Goedendorp en André van de Pauw eindigde Van der Wielen op een knappe derde plaats. De winnaar finishte na 14.27 min. De Zierikzeeë- naar ging in zijn eerste marathon goed van start in een veld van 170 ver trekkers. Rondenlang reed hij alleen op kop met op enkele meters Goeden dorp en Van de Pauw. Met nog drie ronden te gaan kwam het trio bij el kaar, maar een ronde later ondernam Leon van der Wielen een ogenschijn lijk geslaagde uitlooppoging. Bij het ingaan van de laatste bocht werd hij evenwel toch nog achter haald. Fop Fonteine probeerde aan vankelijk met Van der Wielen mee te gaan, maar hij kwam onfortuinlijk ten val en miste zo de slag. De vetera- nenrijders moesten 30 ronden afleg gen. Hier werd Doris Borst winnaar in 19.52 min. Frans van Veen werd tweede en Piet van den Aarssen werd verdienstelijk twaalfde. NOORDWELLE - Vogelver eniging Dc Schouwse Zanger uit dc Westhoek organiseert dit jaar de eilandelijkc regio nale vogcltcntoonstclling op vrijdag 28 cn zaterdag 29 no vember in het dorpshuis van Noordwcllc. In totaal wordt een kleine vijfhonderd vogels ingezonden door leden van dc drie Schou- wen-Duivelandse verenigin gen. Zang en Kleur uit Zierik zee, De Nachtegaal uit Bruinis- se en De Schouwse Zanger uit de Westhoek. De vogels worden in de loop van vrijdag aan een deskundige jurering onderwor pen en de tentoonstelling is voor het publiek geopend op vrijdag 28 november van half acht tot elf uur 's avonds cn op zaterdag 29 november van tien uur 's morgens tot eveneens elf uur 's avonds. ZIERIKZEE - Vogelvereniging Zang en Kleur uit Zierikzee hield in de Graanbeurs haar jaarlijkse vogel show, waarvoor ruim vijfhonderd vo gels werden ingezonden. Het keur meesterscorps bekroonde een agapor- nis roseicollis van Piet van de Weele uit Brouwershaven met het algemeen kampioenschap, hetgeen de Brouwse vogelliefhebber het bondskruis ople verde. De bekroonde inzending van Van de Weele werd door de keurmeesters gehonoreerd met 91 punten, nog steeds een zeer weinig uitgereikte score. Ook een elfenastrilde van L. J. Lukus kreeg die score. Jeugd kampioen van de vogelshow werd Robby Hillebrand uit Zierikzee met een bruinbontpop zebravink. Kampioen bij de kanaries pigment zonder rood werd N. van Burg uit Zierikzee en bij de kanaries pigment met rood werd P. Aarnoutse kampioen. M. A. Landman werd kampioen in de categorie kanaries vetstof zonder rood en N. van Burg eiste ook het kam pioenschap op bij de kanaries vetstof met rood. Bij de postuurkanaries was het kampioenschap wegge legd voor C, C. J. Everaers en N. van Burg pakte zijn derde kampioenschap in de phaeoserie en inoserie. De succesvolle Zierikzeese vogelliefhebber pakte te vens de titel bij de stammen kanaries. Jeugdkampioen Robby Hillebrand werd ook kam pioen bij de zebravinken en bij de tropische vogels werd L. J. Lukus kampioen. A. P. Bevelander pakte het kampioenschap bij de grasparkieten en bij de agaporniden was de titel voor algemeen kampioen Piet van de Weele. Bij de grote parkieten werd M. G. de Jonge kampioen en R. Roctus werd kampioen bij de tropische duifjes. L. J. Lukus had de succesvolste kwartel en kampioen bij de overige stammen dan ka naries werd M. G. de Jonge. N. van Burg werd tevens derbykampioen, hetgeen overigens werd beslist na loting. Piet van de Weele uit Brouwershaven werd algemeen kampioen tijdens de onderlinge vogeltentoonstelling van vogelvereniging Zang en Kleur uit Zierikzee. Hij kreeg daarvoor het bondskruis. Robby Hillebrand (links) werd jeugdkampioen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11