Meer voltreffers zorgen voor winst H. J. Doelemanbeker door vijftal kegelaars Club X Basketballheren Mevo '80 in tweede wedstrijdhelft door aanvallende onmacht onderuit Delta Sport handballers in tweede helft door VVN/Internos bijna gepakt Herenploeg Badminton jeugd Zierikzee Kwiek deelt succesvol op eerste punten met ,f Pendrecht toernooi uit regiocircuit N ieu werkerkse zwemvierdaagse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 november 1986 Nr. 24035 7 Het team van Club X. dat de H. J. Doelemanbeker veroverde. Weliswaar kwam de ploeg van Ostran aan hetzelfde aantal hout, maar Club X werd eerste door een groter aaiital negens: tien tegenover zeven van Ostran. ETTEN-LEUR - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport is kop loper gebleven in de derde divisie van de landelijke competitie, maar groots was het optreden bij de nog puntloze hekkesluiter VVN/Internos stellig niet. In de eerste helft domineerde de ploeg van trainer Rob de Vos weliswaar nog voortdurend, maar in de tweede dertig minuten dreigde de Brabantse equipe alsnog voor een verrassing te gaan zorgen. De kleine, maar verdiende 16-18 ze ge bleef evenwel voor Delta Sport, zodat de derde divisie nog steeds wordt aangevoerd, zeker nu Volt in eigen huis verrassend met 12-14 klop kreeg van het Bergen op Zoomse For tuna. Aanstaande zondag staat in Zierikzec de deTr- by tegen het Goese GSC op het programma. De Goescnaren doen ook aardig mee in de competitie. Delta Sport begon in de eerste tien minuten van de uitwedstrijd tegen VVN/Internos slordig, maar kwam toch met 3-6 aan de leiding. Tben werd er beter geacteerd en leek de ploeg uit Etten-Leur naar een fikse nederlaag te worden gespeeld. Via 3-9 en 5-10 werd de ruststand bepaald op 7-12. ..Dan verwacht je niet anders, dan dat er in de tweede helft ontspan nen wordt doorgewerkt aan een rui me overwinning. Maar niets was min der waar", vertelde Rob de Vos. ..VVN/Internos won de tweede helft met 9-6 en we mochten niet moppe ren. dat de Brabanders er niet in slaagden om de 15-17 om te zetten in 16-17, toen we met een man minder kwamen te staan. Dan weet je het im mers nooit, maar gelukkig pakte het allemaal toch nog goed uit". VVN/Internos startte in de tweede helft met een offensieve 3-3 dekking en al snel ging Delta Sport in het Bra bantse spelletje meehollen. De Zie- rikzeese ploeg kreeg legio mogelijk heden om de marge ruim te houden, maar er werden veel open kansen ge mist. Hierdoor sloop er gaandeweg toch enige onzekerheid in de ploeg en VVN/Internos kon beetje bij beetje terugkrabbelen. Van 12-17 werd het plotseling 15-17. Toen moest doelman Matthée Pipping een twee minu- tenstraf uitzitten, maar Koos van Zwieten bleek meteen weer de goede cadans te hebben en sleepte Delta Sport de moeilijke minuten door. Pas nadat de Zierikzeese ploeg had ge scoord kon de thuisploeg het toen veel te late zestiende doelpunt laten aantekenen. „We hebben de tweede helft veel meer tegen onszelf, dan te gen WN/Internos gespeeld, maar ge lukkig is het goed uitgepakt", onder kende Rob de Vos. ..Ik donk, dat er toch wel sprake was van enige onder schatting. Het eerste half uur werd er goed gespeeld, maar een wedstrijd duurt twee keer een half uur. In de tweede helft was het allemaal vaak te individualistisch en dat kan niet in een pure teamsport zoals handbal er een is". Met zeven treffers werd de weer volledig herstelde Peter Lefèvrc topscorer. Bert de Vos scoorde vier keer en Cor Lagendijk verzorgde drie treffers. Bert Nuyens, André Har toog. Leo Bruggeman en Jaco Vlees houwer scoorden ieder een keer. LONDEN - Een 23-jarige brunette uit Trinidad-Tbbago is in Londen tot Miss Wereld 1986 gekroond. Giselle Jeanne-Marie Laronde versloeg 76 mededingsters. HULST - Badmintonclub Den Ossaert trad in Hulst op als organisator van het eerste toernooi uit het regiocircuit voor de Zeeuwse badmintonjeugd. Een negental spelers van badmintonclub Zierikzee maakte deel uit van het in to taal 120 spelers en speelsters tellende veld. Het hele jeugdcircuit bestaat uit vier toernooien. Hiervan wordt het tweede op 6 december door de BC Zierik zee georganiseerd in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. De deel nemers worden tijdens de toernooien naar leeftijd en sterkte ingedeeld. De Zierikzee-vertegenwoordigers kwamen thuis met vier eerste en drie tweede plaatsen. ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Kwiek uit Brui- nisse behaalde in de thuiswedstrijd tegen Pendrecht het tweede competi- tiepunt. Na met 2-1 aan de leiding te zijn gekomen, ontbrak het de ploeg in de laatste set aan scherpte om de volle winst op zak te steken. De da- mesploeg van de Bruse club slaagde er niet in om punten over te houden aan de thuiswedstrijd tegen Spirit. Het duel ging met 0-3 vrij kansloos verloren. In de eerste set van de herenont moeting tussen Kwiek en Pendrecht was het voor de Bruse formatie tradi tioneel zoeken geblazen. Het agres sief spelende Pendrecht troefde de thuisploeg dan ook terecht af. Met name in het eerste gedeelte van de set lukten de'combinaties bij de gasten uitstekend. Gaandeweg kwam Kwiek ovenwei beter in de wedstrijd, de ser- vicedruk werd opgevoerd en hierdoor kwam de pass aan Pendrecht-zijde in 'de problemen. De nu doorzichtiger geworden aanval vond steeds vaker een goed sluitend Kwiek-blok tegen-, over zich. De ommekeer kwam helaas wat te laat, want met twee goede aan vallen kwam Pendrecht op winst. In de tweede set gaf Kwiek van het begin de toon aan. De Bruse ploeg speelde goed geconcentreerd, werkte hard in het achterveld en de goed af wisselende aanval werd hard en tac tisch uitgevoerd. Halverwege de set leek er een kink in de kabel te komen door een botsing tussen Toni van Bre da en Kees Arensman. Van Breda be landde. voor enkele minuten in de kleedkamer met een geblesseerd oog. Enige minuten later kon hij het duel evenwel weer voortzetten. Kwiek bood Pendrecht overigens geen kans en won met 15-7. In de derde set speelde Jan Mol voor André Groenendijk, die last kreeg van een overbelaste knie. Kwiek denderde verder in een voor het publiek aantrekkelijke wed strijd. Na het elfde punt stokte het bij de Bruse ploeg even en kón Pen drecht gevaarlijk terug komen. Een time-out en een wissel brachten weer orde op zaken. De pas zeventienjarige Eric van Breda kwam binnen de lij nen. Een en ander pakte na een paar kleine wijzigingen goed uit en Kwiek won ook deze set (15-11). De vierde set ging tot 7-7 gelijkop. Er werd nog wel van alles geprobeerd, maar de scherpte ontbi-ak. Kwiek verloor de vierde set met 15-8, waardoor er een terechte 2-2' eindstand op het wedstrijdformulier kwam. De wedstrijd tussen de damesploe- gen vaix Kwiek en Spirit werd be paald door misverstanden. Het spel op zich was zeker niet slecht, maar het door omstandigheden niet com pleet kunnen trainen, brak toch op. De omzettingen aan Kwiek-kant om de minder getrainde speelsters te ont lasten bracht niet dat voordeel, dat werd verwacht. Met name de laatste set, waarin een 11-3 voorsprong werd genomen, die uiteindelijk toch weer in zijn geheel verloren ging, was teke nend voor de situatie. Spirit won de wedstrijd met 8-15, 13-15 en 11-15. In groep Cl voor jeugdcompeti- tiespelers van zestien tot achttien jaar drong Edwin Eggink door tót de finale in het enkelspel.. In de poule wedstrijden boekte Eggink drie zeer duidelijke overwinningen op achter eenvolgens A. Blauw, M. Vinke en H. de Jong. Met 15-2, 15-4 bracht Blauw het er nog veruit het beste vanaf. In de halve finale moest Eggink heel wat meer van zijn kunde laten zien. Vergouwen wenste pas na drie sets te capituleren: 9-15, 15-7, 15-7. In de fina le vond de Zierikzee-speler zijn Wa terloo tegen M. Regenmortel. Eggink kwam duidelijk tekort, getuige de 1- 15, 2-15 uitslag. Een tweede prijs der halve voor Eggink. In het herendub belspel kwam Edwin Eggink uit met Erik de Vos. Het Zierikzeese duo moeste reeds in de eerste ronde capitu leren tegen Kest en Doorduyn: 8-15, 15-12, 0-15. In groep 2A voor spelers van veertien tot zestien jaar won Erik de Vos met 15-12, 1-15, 15-11 van H. Willeboordse, maar hij trok aan het kortste eind tegen de latere finalist E. van Laar: 15-11, 9-15, 4-15. Zierikzeese finale In groep 3A voor spelers van twaalf tot veertien jaar kwamen vier Zierik- zee-spelers in actie, waarvan er twee een stempel op het gebeuren zouden drukken. Het kwartet kwam in actie in vier verschillende poules. Jan Hanse boekte een ruime overwinning op M. Roelse, maar werd uitgescha keld door M. de Ruyter: 10-15, 14-17. André Kloet boekte winst op A. van Looy, maar ook hij ging er ver volgens uit door in een spannende driesetter te verliezen van L. van Ooyen. Sander Melieste werd vrij ge makkelijk poulewinnaar na winst op B. van Riet en H. van Kesteren. Het zelfde deed Hanco de Vos in zijn pou le. Ook hij boekte twee duidelijke overwinningen. In de kwartfinales schakelde Sander Melieste D. Roest met 15-1, 15-2 uit, terwijl Hanco de Vos een bye had. In de halve eind strijd was Melieste te sterk voor Van Ooyen (15-9, 15-8) en Hanco de Vos maakte korte metten met De Ruyter: 15-4, 15-3. Hierdoor kwam er een complete Zierikzeese finale, waarin Sander Melieste en Hanco de Vos el kaar de toernooizege betwistten. Het werd een spannende driesetter, die uiteindelijk door Melieste werd ge wonnen. Hij won de eerste set met 15- 12, maar kreeg in de tweede klop (7- 15). In de derde en beslissende set bleek Melieste toch over de langste adem te beschikken. Samen boekten de twee enkelspelwinnaars een over winning in het herendubbelspel. Ook hier werd het een compleet Zierikzeese eindstrijd, omdat Me lieste en De Vos het moesten opne men tegen Jan Hanse en André Kloet. Het laatste duo bereikte de fi nale door na een bye te winnen van Van Ooyen/Van Kesteren: 15-9, 11-15, 15-10. Melieste en De Vos klopten De Ruyter/Roest met 15-11, 12-15, 15-7 en hadden een makkie tegen Sep- ter/Roelse: 15-1, 15-2. In de finale wa ren zij ruimschoots te sterk voor hun clubgenoten: 15-12, 15-6. Bij de meis jes in groep 3A won Marloes Koster in haar poule van P. Janse, maar Jac queline Altena bleef haar via een 11- 2, 11-3 zege voor. Alfena wees ook Janse ruim terug en belandde vervol gens na een bye in de halve finale in de eindstrijd. In de andere poule werd Angelique van der Have na dui delijke zeges op D. Hof en C. Tiele- man poulewinnares, maar zij verloor in de halve eindstrijd met 3-11, 8-11 van P. Visser uit 's-Gravenpolder, de dubbelspelpartner van Jacqueline Altena, die elkaar nu troffen in de fi nale. De Zierikzeese won met 5-11, 12- 9, 11-4. In het dubbelspel kwamen An gelique van der Have en Marloes Koster direct tegenover de tandem Altena/Visser te staan, hetgeen het Zierikzeese dubbel winnend afsloot; 15-5, 15-7. In de finale waren Van der Have en Koster ook veel te sterk voor Bosman/Jansen: 15-3, 15-11. NIEUWERKERK - Aan de negende editie van de Nieuwerkerkse zweni- vierdaagse namen 122 zwemmers en zwemsters deel. De organisatie was ook nu weer in handen van het perso neel van zwembad Dol-Fijn in Nieu- werkerk. Dat er dit jaar minder deelnemers waren dan andere jaren kan voor een belangrijk deel geweten worden aan het feit, dat er in 1985 door omstan digheden geen vierdaagse werd ge houden en het lange tijd onzeker was of er dit jaar weer wel een editie zou zijn. Daar kwam nog bij, dat de zwembaden in Ziei-ikzee en Bruinisse hun vierdaagse reeds achter de rug hadden. Opmerkelijk was echter wel, dat van de 122 deelnemers er 25 uit Sir- jansland kwamen. Ongeveer een tien de deel van de bevolking van dit dorp zwom derhalve mee. Een fraaie pres tatie voor de Sirjanslanders. Al met al kijkt de organisatie met tevreden heid terug op de Nieuwerkerkse zwemvierdaagse 1986. ZIERIKZEE - In kegel huis Geluk in Zierikzee werd gedurende twee da gen gestreden om de H. J. Doelemanbeker. Deze fraaie wisselbeker komt toe aan de club, die de vijf hoogste scores realiseert tijdens een wedstrijd, waarin iedere kegelaar twee keer drie ballen gooit en dus aan een hoogste sco re van 54 hout kan komen. Het toernooi leverde dit keer een bijzonder span nende strijd op, die Club X en Ostran naast elkaar aan de leiding bracht met 224 hout. Een groter aantal voltreffers leverde Club X de titel op. Ostran bleef met zeven negens drie maximale scores achter op de winnaars van de H. J. Doelemanbeker. kwam. Bets Ploeg van Ostran kwam achter Nel Vermue op de derde plaats terecht met 49 hout. De heren bleven enigszins achter de vrouwelijke colle ga's. De hoogste score was voor Peet Praet van Club X. Hij kwam uit op 49 hout, maar omdat hij al een keer win naar was van de gouden speld, die slechts een keer te winnen is, ging het kleinood nu naar Jan Beyer van de Plankhouders. Hij scoorde 48 hout. Fred de Jager van de Baanbrekers legde beslag op de derde plaats met 47 hout. Het door de Zierikzeese Ke gel Bond georganiseerde evenement werd door veel publiek bekeken, het geen de sfeer bijzonder ten goede kwam. Van 8 januari tot en met 4 maart worden in kegelhuis Geluk de selectiewedstrijden voor de 100- ballenkaart afgewerkt. De finale wordt vergooid op 16 en 17 maart. Hierin komen de beste acht dames en beste acht heren uit de selectie wedstrijden tegen elkaar in actie. De hoogste serie in de voorselectie levert hem of haar dë C. van de Vliet- wisseltrofee op. In de finale is er voor de beste dame het gouden balletje en voor de beste heer de gouden speld. Achter de twee koplopers plaatsten zich twee andere ploegen naast el kaar met elk 221 hout. Hier gaf het aantal negens de doorslag naar de kant van de Baanbrekers, die daar door als derde eindigden. Radja werd met hetzelfde aantal hout vierde. Unité belandde op de vijfde plaats met 219 hout en De Treffers kwamen op de zesde plaats terecht met 217 hout. Sans Souci en TOG verzamel den beide 213 hout, Plankhouders was goed voor 212 hout en het deze maand zeventig jaar bestaande Hero- vema moest genoegen nemen met een tiende plaats in een veld van elf ploe gen met 211 hout. De jubilaris hield alleen nog VOP achter zich. Dit kwin tet kegelaars bleef steken op 201 hout. Voor de persoonlijk te winnen gou den speld werd al vroeg in de wed strijd een hoge score neergezet door Unité-kegelaarster Nel Vermue. Zij kwam tot 50 hout en dat leek haar de begeerde speld op te leveren. Tegen het einde van de tweedaagse wed strijd werd zij alsnog naar de tweede plaats verdrongen door Aly van Wil ligen van Radja, die tot 51 hout Aly van Willigen en Jan Beyer veroverden de gouden speld. Aly van Willigen scoorde 51 hout en Jan Beyer kwam tot 48 hout. ZIERIKZEE - De herenploeg van basketballvereniging Mevo '80 uit Zierikzee leed in sporthal Onderdak een volkomen onnodige nederlaag tegen het Vlissingse Matador. Tot drie minuten in de tweede helft leek er nog niets aan de hand, maar vanaf dat mo ment blonk de oranje ploeg alleen nog maar uit in het missen van kansen, terwijl Ma tador rustig doorging met scoren. Via een Zierikzeese voorsprong bij rust (15-12) won nen de bezoekers met 19-32. De eerste treffer was weliswaar voor Matador, maar toen leek Mevo '80 in korte tijd een rustgevende voor sprong op te bouwen. Arthur Tbl met zes punten en twee punten van Ro nald Scherpenzeel, alsmede een be nutte vrije worp van Tewes Tuitman zetten de Zierikzeese ploeg op een 9-2 voorsprong na zeven minuten. Tben verslapte de oranje brigade evenwel in de dekking en de bezoekers kon den simpel terugkomen. Een time out bij een 9-7 stand kon de bakens niet doen verzetten. Mevo '80 bleef nonchalant spelen en liep zichzelf voortdurend voorbij. Pas bij 9-10 keerde de rust weer even terug. Leen Lekkerkerk liet een benutte straf- worp volgen door een knappe drie punter van ver buiten' de cirkel en ruim een minuut voor tijd tilde hij zijn ploeg zelfs naar een 15-10 voor sprong. Op slag van rust haalde Guus Kuypers nog twee punten van de ach terstand af, waarmee de ruststand op 15-12 werd bepaald. Mevo '80 startte offensief in de tweede periode van een kwartiér zui vere speeltijd, maar had geen geluk in de afwerking. Met name Arthur Tbl zag een paar inzetten nipt naast de basket gaan via het bord of de ring. Matador kwam naastzij via een benutte vrije worp van Vincent Eeg- deman en een fraaie score van Peter de Feyter, maar door Arthur Tbl ver overde Mevo '80 toch weer een kleine voorsprong (17-15). Dat zou het laatste positieve wapenfeit aan Mevo '80- zijde zijn. Evenals de korte periode in de eerste helft zakte de oranje ploeg ver weg. Er werd veel te gehaast ge speeld en de tijd werd niet aange wend om zich een goede scoringskans te verschaffen. De acties waren zo doorzichtig, dat de Matador-spelers voortdurend uiterst gemakkelijk tus senbeide konden komen. Met de re gelmaat van de klok kreeg de Vlis singse zege gestalte. Pas in de veer tiende minuut, toen de score inmid dels was omgezet in 17-32 kon Arthur Tbl nog een keer scoren, maar verder dan 19-32 kwam de Mevo '80-formatie niet meer. De teleurstellende neder laag was een feit. Ronald Scherpenzeel veert op om de bal te onderscheppen, tcru'ijl Girurd Wielaart (10) de tegenstanders op een afstand tracht te houden Dr 7A< kzc< se herenformatie van Mevo '80 zou het duel tegen Matador in de tweede helft volledig uit handen geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4