Bruse college stemt in met opdoeken welzijnscommissie Wagenpark ambulancedienst met diesel-ambulance uitgebreid Bruse college ziet vooralsnog niet veel in tipgeldregeling Van Privé tot John Steinbeck Zierikzee op de buis Waterschap wil zelfstandigheid Diefstal gereedschappen Auto in de sloot ZIERIKZEESCHE NIEXJWSHODE Maandag 17 november 1986 Nr. 24035 3 Donderdag 20 november raadsvergadering BRUINISSE - Het college van burgemeester en wet houders van Bruinisse kan instemmen met het opheffen van de welzijnscommissie. Het merendeel van de leden heeft zich in deze richting uitgelaten. B en w zijn van me ning, dat met het wegvallen van deze commissie het con tact met 'het veld' gehandhaafd kan blijven door de jaar lijkse hoorzitting over de ontwerp-welzijnslijst. Subsi dieverzoeken, die hier niet toe behoren, kunnen ter spra ke worden gebracht in de commissie financiën. Zo stelt het college de raad voor, die donderdag 20 november om 19.30 uur bijeen komt in het plaatselijke gemeentehuis. Het zat er al enige tijd aan te ko men, dat de commissie opgeheven zou worden. De commissie werd in 1980 in het leven geroepen, maar in de praktijk bleek, dat de inbreng van het particulier initiatief door ener zijds tijdgebrek en anderzijds het in gewikkelde karakter van de welzijns planning gering was. Hierdoor kwa men de ingewikkelde welzijnsstuk- ken niet langer in de commissie en nam de betekenis van één van de wei nige openbare vergaderingen van Bruinisse sterk af. Gedaald De vergaderfrequentie is de laatste jaren sterk gedaald en dat leidde tot een discussie over het nut van de com missie. Tot voor kort eigenlijk wilden de meeste leden de commissie deson danks niet opheffen, maar hierin kwam onlangs verandering. Om nu tot daadwerkelijke opheffing te kun nen komen moet de verordening vas te commissies van advies ^n bijstand aan b en w van Bruinisse gewijzigd worden. Het college ziet verder ondermeer graag dat de raad instemt met het verlenen van een voorbereidingskre diet ten behoeve van de invoering van de basiseducatie 1987. Hiervoor is 50 cent per inwoner nodig. Ook is er een aantal subsidieverzoeken voor emancipatie-activiteiten aan de raad gericht. Die van het Vrouwenont moetingscentrum, de werkgroep Vrouw en Geloof, Tegen haar wil Zeeland en Vrouwen bellen vrouwen mogen van het college worden afge wezen en zo dacht de welzijnscom missie er ook over. Na het vaststellen van de kapveror- dening (iedere gemeente dient er een te hebben - red), moeten ook de gren zen van de bebouwde kom worden ge wijzigd. Dit is een direct gevolg van de Boswet. Het college wil ruim 5600 gulden uittrekken voor de herziening van het bestemmingsplan Bruinisse Kom en 3960 gulden voor eenzelfde handeling voor het bestemmingsplan West. Nieuwstraat Een belangrijk punt op de agenda van de raadsvergadering is het be schikbaar stellen van een voorberei dingskrediet voor de herinrichting van de Nieuwstraat/Oudestraat. Do kosten werden geraamd op 550.000 gulden, terwijl staat aangegeven dat de dekking plaats vindt door subsi diëring ten behoeve van stads- en dorpsvernieuwing en de beschikking over de waardevaste reserve recon structie Nieuwstraat. De reserve dient echter nog te worden gevormd. Het college stelt de raad voor om deze reserve te vormen door tot een bedrag van 200.000 gulden te beschikken over de reserve dorpsuitleg bestem mingsplan recreatieplan. De provincie heeft 197.160 gulden beschikbaar gesteld voor het project en de technische dienst is inmiddels met de voorbereidende werkzaamhe den gestart. Hiervoor is nog ruim 34000 gulden nodig en ook daarover dient de raad zich nog positief uit te spreken. De raadsvergadering is zo als gebruikelijk openbaar toeganke lijk voor belangstellenden. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse overhandigt onder toeziend oog van importeur ASmeenk de sleutel van de nieuwe ambulance aan Betty Salemink. Comfortabel en zuinig in gebruik B en iv antivoorden op algemene beschouwingen BRUINISSE - Glimmend en nog zonder een mod derspat stond hij daar te pronken op het parkeerterrein voor de garage van de familie Salemink in Bruinisse: de nieuwe Opel Senator 2.3 Turbo diesel- ambulance.Onder het toeziend oog van importeur A. Smeenk en sales ma nager R. J. Basters van General Motors hv in Nederland, overhandigde burgemeester T. C. Hekman de sleutels van de wagen aan Betty en André Salemink van de Am bulancedienst Bruinisse BRUINISSE - Hoewel het Bruse college bereid is om een onderzoek naar de mogelijkheden te doen, voorziet zij vooralsnog weinig voordeel in het instellen van een tipgeldregeling om zo van haar industrieterrein af te ko men. De fractie Algemeen Belang had dit voorstel ge daan, waarbij tipgevers, die een bedrijf aandragen dat grond wil kopen, een gemeentelijke premie ontvangen. B en w stellen in de beantwoording, dat Bruinisse feite lijk geen grote voorraden bedrijfsterreinen kent. „Voor een tipgeldregeling hebben wij in feite te weinig be drijfsterrein". Het college is van mening, dat wan neer de regeling tot diverse belang stellenden zou leiden, de gemeente al snel nee moet verkopen en de onder nemers gevraagd moet worden over enkele jaren nogeens aan de bel te trekken. Daarnaast brengt de rege ling, naast het tipgeld, diverse kosten' met zich mee in de sfeer van propa ganda en het ambtelijk apparaat, want iedere tip dient serieus onder zocht te worden. „Wij zijn van me ning, dat invoering van een tipgeldre geling voor ons eerder kostenverzwa- rend, dan kostenbesparend zou bete kenen". Het college gaat uitvoerig in op de algemene beschouwingen van de fracties, waarbij de partij van Van der Velde om een verhoging van het sociaal noodfonds heeft gevraagd. Dit jaar is een fonds gevormd met een eerste aanzet van 5000 gulden en het college wil hieraan in 1987 nogeens een gelijk bedrag toevoegen. Omdat zij streeft naar een sluitende begro ting zou verhoging van het fonds be tekenen, dat van een andere post geld gehaald moet worden. Omdat tot op heden nog geen beroep op het fonds is gedaan, zien b en w weinig heil in de verhoging. De veiligheid is door de verschil lende fracties aangekaart, daarbij werd ook gesproken over het vastlo pen van de Naftatanker - enige tijd geleden. Het college heeft hierover aan de bel getrokken bij de Commis saris van de Koningin en wacht het antwoord hierop nog af. Verder vroeg het CDA ondermeer naar het opleidingsniveau van de plaatselijke brandweer. Dit in het kader van de gewijzigde taakstelling van het korps. Het zal volgens het college enige tijd duren eer de vuurbestrij- ders volledig ingespeeld zijn op de nieuwe taak. „Wij prijzen ons geluk kig met het opleidingsniveau van het Bruse korps, dat naar onze mening ruim voldoende is", stellen b en w. Op ondermeer vragen van de SGP/RPF-fractie maakt het college duidelijk de noodzaak van een. nieu we sportzaal te blijven zien en daar om zullen de reserveringen blijven geschieden. Naar het zich laat aan zien kan met het huidige -reserve ringstempo worden volstaan. Tfen aanzien van de 10%-regeling (vereni gingen zouden 10% moeten meebeta len aan de realisatie van de zaal) wachten b en w op een advies van de commissies sport en financiën. Vergadering- Donderdag 20 november komt de raad bijeen om ondermeer over de be groting te spreken. De openbare ver gadering in het Bruse gemeentehuis begint om 19.00 uur. De wagen, die in totaal 175.000,— heeft gekost is voorzien van de aller nieuwste snufjes, zoals een anti-slip differentieel, dat het wegglijden van de wielen voorkomt, de voorverwar- mingskachel en het toegepaste loop- padsysteem, waardoor er meer moge lijkheden zijn om het slachtoffer te verplegen. In de wagen is bovendien ruimte voor een tweede patiënt. Wie een kijkje in het inwendige van dit „rijdende hospitaal" neemt zal tever geefs zoékën naar de Wirwar slange tjes, buisjes en metertjes, die nu niet direct rustgevend werken. Het zuur stofsysteem als de hartbewakingsap- paratuur, die alleen al 20.000, heeft gekost is zoveel mogelijk aan het oog onttrokken. Ook is op het schakelpaneel een stopcontact inge bouwd voor een couveuse. De wagen is 5,6 meter lang en weegt 2500 kilo gram. Door de speciale vormgeving heeft de wagen een geringe lucht- weerstand. Zuinigheid André Salemink van de Ambulan cedienst Bruinisse Medical Escort Service Holland heeft deze wagen, die alleen ingezet wordt bij het ge- wondenvervoer in de regio speciaal uitgekozen met het oog op het gerin ge brandstofverbruik. „We maken heel wat kilometertjes en dan is het zaak om de kosten van het brandstof verbruik zo laag mogelijk te houden, vandaar dat de keuze op deze diesel wagen is gevallen." ZIERIKZEE - De Slavenkas in Zierikzee is één van de on derwerpen, die in de uitzen ding van Gewest tot Gewest, die op woensdag 19 november wordt uitgezonden nader wordt belicht. Deze rubriek begint om 19.22 uur op Neder land 2. ZIERIKZEE - Het Water schap Schouwen-Duiveland is nog steeds van mening dat er wel degelijk mogelijkheden zijn om zelfstandig Verder te gaan. Dit blijkt uit een notitie van het dagelijks bestuur van het waterschap. Hierin stellen zij de algemene vergadering voor om in het kader van het provinciale beleid zoals dat tot nu toe is gevoerd, te kiezen voor het alternatief waarbij boven de Westerschelde twee waterschappen worden ge vormd namelijk Walcheren en een Oosterschelde waterschap. In de vergadering van 19 no vember zal een besluit over dit voorstel worden genomen. DREISCHOR - Uit de schuur van A. W. te Dreischor werden in de nacht van vrijdag op zaterdag een cirkel zaag, en verfbrander ontvreemd. En kele hengels werden doormidden ge broken. De schuur was niet afgeslo ten. SEROOSKERKE - Het slik op de Serooskerkse weg speelde M. K. uit Haamstede zaterdagmorgen zodanig parten dat hij met zijn auto in de sloot naast genoemde weg belandde. K. die in de richting Haamstede reed raakte daarbij zelf lichtgewond en zijn auto was total loss en moest door Jan de Jonge worden weggesleept. ZIERIKZEE - Fikse plensbuien weerhielden de onvervalste boekenwurmen en koopjesjagers er niet van om een be zoek te brengen aan het parochiecentrum van de Sint Willibrorduskerk in de Hoge Molenstraat in Zierikzeewaar een kleine drieduizend boeken aan de man werd gebracht. Niet alleen parochianen, maar ook anderen hadden blijk baar hun boekenkast aan een kritische inspectie onderworpengezien dit enorme aanbod, dat door J. Morchus stuk voor stuk van een prijs was voorzien. Zowel de liefhebbers van mierzoete driestuiver-romans als de fans van schrij vers als Steinbeck, Diderot en Anton Cooten hadden goede kans iets van hun gading te vinden in de massa boeken, die hoog opgestapeld op de tafels lag. De opbrengsten van deze boekenbeurs zijn bestemd voor de restauratie van het kerkgebouw, dat momenteel zowel aan de binnen- als buitenzijde de nodige mankementen vertoont. Met deze renova tieplannen is een bedrag van vijf ton gemoeid. Een bedrag, dat het kerkbestuur van de Sint Willibrordus samen met de commissies financiën en onderhoud en bouw via allerlei acties bijeen moet zien te krijgen. Het begin is er inmid dels: na afloop van deze boekenbeurs bleek dat dit gebeuren f 1567,25 heeft opgeleverd. Dit bedrag is door het bisdom Breda aangevuld tot f 2350.—. ZIERIKZEE In Memoriam Zondagmorgen is de heer P. J. van der Veen plotseling overleden in zijn woonhuis te Uitgeest. De heer Van der Veen is van 1954 tot en met 1965 nauw betrokken geweest bij de her verkaveling als ingenieur van de des tijds Cultuur-technische Dienst; nu de Landinrichtingsdienst. In deze functie heeft hij vele agrariërs bij gestaan in hun herverkaveling. De heer Van der Veen woonde met zijn gezin aan het Groeneweegje te Zierik zee en verhuisde na diens eilandelij- ke taak naar Uitgeest. Thema-avond Woensdag 26 november houdt de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland een info-avond over de Mestproblematiek (aanwen ding mest in de akkerbouw). De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het Huis van Nassau te Zierikzee. Nieuwe naam Door fusie kregen de scholen LTS Schouwen-Duiveland en LHNO Prin ses Juliana een nieuwe naam met daarbij een nieuw adres. Met ingang van 1 augustus 1986 is het geworden Scholengemeenschap Schouwen-Dui veland (LTO/LHNO), Hatfieldpark 1, 4301 XZ Zierikzee. Het telefoonnum mer werd: 01110-6755. En voor de post, postbus 54 (4300 AB). Stad en lande Tijdens de voor iedereen toeganke lijke bijeenkomst van de Vereniging Stad en lande van Schouwen-Duive land, houdt L. Becu een voordracht naar aanleiding van de recent inge- bruik genomen Stormvloedkering. De voordracht met dia's gaat over de geschiedenis van Zeeland met zijn in polderingen vanaf het verre verleden tot nu. Uitgangspunt is het voor de meeste Schouwen-Duivelanders min der bekende Zeeuws-Vlaanderen, maar ook deze regio komt aan bod. Tijdens de bijeenkomst, die vrijdag 21 november om 19.30 uur begint, staat ook de presentatie van de elfde Kroniek van het Land van de Zee meermin op de agenda. BURGH-H AAMSTEDE Uitvoering De zangvereniging Nu met Hope geeft vrijdag 28 november de jaar lijkse zanguitvoering in de Schutse in Haamstede. Deze muziekuitvoe ring begint om 19.45 uur. Ook de jon gens van de Zeeuwse Koorschool on der leiding van Evert Heijblok verle nen hun medewerking aan deze avond. Zij brengen onder andere de opera de Markies van Carabas ten ge hore. Verder treden ook het dames barbershopsinging en een mannen koor, bestaande uit leden van Nu met Hope op. Na de laatste muzikale no ten is er een gezellig samenzijn. SIRJANSLAND Opbrengst De leerlingen van groep 7 en 8 van de openbare basisschool Sirjansland hebben in het kader van de Kinder postzegelactie een recordbedrag van 1079,— opgehaald. BRUINISSE Helpt Elkander De Bruse Hervormde Vrouwen groep Helpt Elkander komt morgen, dinsdag, bijeen in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Bruinisse. Mevrouw E. Capelle-van Duyvendijke spreekt over haar crea tieve werk. De bijeenkomst begint •om 19.30 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus t, 4300 AA Zierikzee, telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld fe worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Konlrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3