Veld Marlet 1.98 8.95 Feestelijke intocht van Sinterklaas in Zierikzee Voor Duiveland pas in 1991 weer enige financiële ruimte B en w Brouwershaven willen geen geld geven voor Anywave DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sint Nicolaas ook naar Brouwershaven WflT HET Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ambulance Jubilarissen Mosselloop H. J. Doelemanbeker Het wagenpark van de Ambulancedienst Brui- De Zierikzeese afdeling van de Bouw- en Hout- De negentiende editie van de Mosselloop in de In Kegelhuis Geluk werd gedurende twee da- nisse van Betty en André Salemink is uitge- bond huldigde tijdens een feestelijke avond ze- domeinen van Westerschouwen leverde fraaie gen gestreden om de H. J. Doelemanbeker. breid met een fraaie diesel-ambulance. De ven jubilarissen. Twee kregen een gouden en overwinningen op voor Kim Reynierse en Joke Door een groter aantal voltreffers werd Club X nieuweling werd vrijdag overgedragen. (Pag. 3). vijf een zilveren speld. (Pag. 4). Kleyweg. (Pag. 5). de trotse winnaar. (Pag. 7). MAANDAG 17 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24035 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men hoort maar steeds herhalen: Er zijn geen kinderen meer! Maar ouders, zijn die er nog? J. Roux Geen belastingverhogingvoorzieningen handhaven NIEUWERKERK - Hoewel de gemeente Duiveland haar begroting nu nog heeft kun nen afsluiten met een positief saldo, zal de financiële ruimte de komende periode wel erg krap worden. Uit de meerjarenraming blijkt, dat pas in 1991 weer enige verbete ring te verwachten valt. Desondanks wordt in de begroting voor 1987 extra geld uitge trokken voor het onderhoud van gemeente-eigendommen om zo het fraaie aanzien van de gemeente te behouden. Of dit ook lukt moet blijken. De post onvoorzien in de begroting bedraagt ruim 77.000 gulden, maar dit dient nog gecorrigeerd te worden met eerder genomen besluiten. Uit de begroting valt op te maken, dat de be narde financiële positie voorname lijk een voortvloeisel is uit de bezui nigingen van de rijksoverheid. De algemene uitkering van het rijk wordt ten opzichte van 1986 voor Dui veland met 210.829 gulden verlaagd. In vergelijking met de meerjarenbe groting 1986 opgenomen raming voor 1987 betekent dit een. extra verlaging van 124.470 gulden. Door verlaging van de pensioenbijdragen bedraagt de extra verlaging per saldo 76.470 gulden. Positiefs Daar staat iets positiefs tegenover, zo blijkt uit de begroting. Door het herziene vergoedingstelsel van het basisonderwijs zijn de tekorten op het onderwijs fors teruggedrongen en is het niet uitgesloten, dat ook op de langere termijn bezien, bij het huidi ge niveau, zelfs van kostendekkende vergoedingen kan worden gesproken. De totale verruiming a 230.000 gul den is volledig in de begroting opge nomen. De vrijbesteedbare ruimte voor Duiveland zal in dc toekomst in hoofdzaak bepaald worden door dc vrijvallende kapitaalinvesteringen, zoals vermeld in de meerjarenbegro ting. Met deze ruimte dient echter zeer voorzichtig te worden omge sprongen. ,,Het is namelijk niet uit gesloten, dat de komende jaren het gemeentelijk aandeel in de oinbui- gingsoperaties nog zal worden opge voerd zo staat te lezen. Ondanks alle kortingsoperatics van het rijk, prijst het Duivelandse gemeentebestuur zich gelukkig, dat vervolg pagina 4 Advertentie Burgh, Burghsering 1 - Bruinisse, Dreef 2 Bij uw Veldmarkt maandag t/m woensdag is het goedkoop eten. Sla uw slag! Een Hollandse specialiteit GROENE BLOEMKOOL per stuk Hierbij DOORREGEN RUNDERLAPPEN 1 kilo ZIERIKZEE - „Vol verwachting klopt ons hart." Voor het kindervolkje, dat zich op de kade van Zierikzee had verschanst om niets maar dan ook niets van de aankomst van Sint Nicolaas eh zijn legertje Zwarte Pieten te mis sen, moet dit zeker het geval zijn geweest, toen aan de ho rizon de lang verwachte stoomboot uit Spanje verscheen. Tergend langzaam naderde de Christiaan B met aan boord de bis schop van Myra en zijn helpers de ka de, waar loco-burgemeester L. J. van Gastel en de voorzitter van de Zierik zeese Ondernemers Centrale, A. P. den Reyer samen met het muziekge zelschap Kunst en Eer gereed stonden om de grijze kindervriend welkom te heten in een winderig Zierikzee, de plaats waar de Sint na een afwezig heid van eerf jaar weer voet op Nêêr- lands bodem zette. Decibellen De 60 Zwarte Pieten, die Sint dit jaar de helpende hand moeten bieden om ervoor të zorgen dat elk kind op tijd zijn cadeautjes krijgt en de geest drift waarmee het kindervolkje het nodige aantal decibellen lawaai ver oorzaakte moeten de goedheiligman ook echt goed hebben gedaan. Na een kort onderonsje met ,,spreekstalmeester Dool en loco-bur gemeester Van Gastel en her en der een praatje met zijn fans zowel brave- rikken als booswichten stapte de nog altijd kwieke Sint in een koets, die hem samen met de waarnemend eer ste burger naar de muziektent op het Havenplein vervoerde, waar zich- in- BROUWERSHAVEN - Ondanks dat in 1986 de smalstad veelvuldig bezoek heeft gehad van oude per soonlijkheden, zoals Jacoba van Bei eren en Frank van Borselen, heeft de middenstandsvereniging bericht ge kregen dat Sint Nicolaas de kern van Brouwershaven niet vergeet. De goedheiligman komt op zaterdag middag 29 november naar Brouwers haven, vergezeld van zijn bijzondere Pieten. Drumband Apollo en de majoret- ten van Apollonia luisteren de in tocht op. Voor alle kinderen volgt er dan een kindermiddag in het Tonnen- magazijn, met onder anderen: muzi kale clowns, leerlingen van de Brass band Apollo, een poppenkast en een afwisselend spelprogramma waarbij veel kinderen betrokken worden. Bij voldoende belangstelling is er voor de kinderen de mogelijkheid mee te dingen naar bekers voor de beste ver tolking van: Woody Woodpecker, Do nald Duck en Roadrunner. Ook de Moppentrommel wordt open ge maakt voor de kinderen die een mop gehoord hebben. De toegang is gratis voor deze kindermiddag, 's Avonds is er in het Tbnnenmagazijn de jaarlijk se Playbackshow. Deelname is moge lijk voor mini's en ouderen en zelfs soundmixkandidaten kunnen zich opgeven. Inlichtingen over de Play backshow bij Hans Kik, telefoon nummer is 01119-1291. Gedurende de Sint Nicolaasdagen is van vrijdag 21 november tot en rnet zaterdag 6 december een winkelwee kactie bij de ondernemers herken baar aan de raambiljetten. De actie heeft de naam: Sinterklaas zakken- plan meegekregen. De consument kan zegels sparen, volle kaarten din gen mee naar leuke prijzen. De eerste trekking valt op zaterdag 29 novem ber, dé eindtrekking is op dinsdag 9 december. De organisatie van het he le gebeuren is in handen van de mid denstandsvereniging te Brouwersha ven. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT weer. Maandag 24 november raadsvergadering BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van b en w gaat als laatste gemeente aan de raad voorstellen om af wijzend te beschikken op het door jeugdsoos Brogum in gediende subsidieverzoek ten behoeve van het deze zo mer gehouden Any wave-festival. Als de raadsleden hier mee instemmen, dan heeft het Brogumbestuur alleen geld gekregen van de gemeente Zierikzee, want de overi ge gemeenten hebben inmiddels afwijzend besloten. De Brouwse raad buigt zich er maandag 24 november over in het stadhuis te Brouwershaven. De openbare vergade ring begint om 19.30 uur. jeugdsoos met een Anywave-tekort van bijna 4000 gulden oftewel er is een subsidie nodig van 13 cent per in woner/ per gemeente. Bijdrage In 1985 stemden de gemeenten in met een bijdrage voor het festival in Brogum heeft verzuimd om de ge meente tijdig financiële gegevens toe te zenden, waardoor de welzijnscom- missie zich tegen geldelijke steun verzette. Brogum onderging ten tijde van de subsidie-aanvraag een be stuurswisseling, waardoor de juiste cijfers te laat binnen kwamen. De stukken zijn inmiddels toegezonden en zoals eerder gemeld kampt de het kader van het Internationale Jon geren jaar, maar hiervan is deze keer geen sprake. Vandaar dat volgens het Brouwse college gesproken mag wor den van een totaal nieuwe aanvraag. Het college wenst nu - zoals zij eerder bepleitte - een terughoudend subsi diebeleid te voeren. ,,Voor dekking van het tekort zal dan door Brogum naar andere wegen dienen te worden gezocht, bijvoorbeeld bijzondere ac ties of het in de toekomst vragen van meer entreegeld", schrijft het dage lijks bestuur van Brouwershaven. Het college wil voorts 215.000 gul den gevoteerd zien voor de aanschaf van een Daf FF 1100 DF Brandblus- voertuig ten behoeve van de vuur- bestrijders in Dreischor. Het huidige voertuig had al in 1981 afgeschreven moeten worden. Het betreft een gro te investering en in dat kader hebben b cn w onderzocht, of niet gewerkt moest worden naar één brandweer korps in Brouwershaven. Gesterkt door het advies van de regionale vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Een enkele bui Eerst opklaringen en nog een enke le bui. In de ochtend regen, maar 's middags droger met opnieuw opkla ringen. De zuid-zuidwestenwind neemt in de nacht en ochtend tot 7 a 8 Beaufort toe, maar wordt in de mid dag zuidwest 5 tot 6 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEEKS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 nov.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 18 nov. Zon op 08.04, onder 16.44 Maan op 17.19 onder 10.33 Laatste Kwartier: 24 november (17.50) Enorme belangstelling voor Sint's eerste intocht op Schouwen-Duiveland. middels een heftig kauwende kinder- weten te bereiken", sprak Van Gastel schaar had opgesteld. de grijze eminentie toe, die op zijn „Ondanks de afsluiting van de Oos- terschelde hebt u Zierikzee toch nog vervolg pagina 2 HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen trekt opnieuw een buienzone over het land. De dag begint met veel bewolking en af en toe buien. In de middag kunnen er dan weer opklaringen voorkomen. Het voorbijtrekken van de zone gaat gepaard met het toenemen van de zuidwesten wind tot krachtig, aan de kust af en toe stormachtig. In de mid dag neemt deze wind weer wat af. De 'temperatuur is dan ongeveer 9 gra den. Na morgen verandert er slechts weinig. In het algemeen is er veel be wolking. Er zullen perioden met re gen of buien voorkomen, terwijl er af en toe veel wind zal staan. De tempe raturen blijven normaal tot iets bo ven normaal. De nieuwe kadofolder ligt in onze winkel voor u klaar. Vol met eigentijdse geschenken. Haal die folder of bel 01116- 2124 en u krijgt hem in de bus! Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1