Openbare verkoop van appartementen De Hulk Parkeerverbod Bewaerschole moet problemen gaan oplossen Vakantiedagje Zierikzee werd nachtmerrie voor toeristen 'mijiisSiilSiriSi Nieuw telefoonnummer 01110-6651 ^Poelbü^. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland MITSUBISHI WflT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doodsvijand Belastingen Mevrouw H. Root-Gorter, contactvrouw van de Het college van b en w van de gemeente Mid- astmapatiëntenvereniging gaat onverdroten denschouwen wil de belastingen, uitgezon door met het analyseren van haar doodsvijand, de sigaret. (Pag. 2). derd de toeristenbelasting en leges bouwver gunningen, met 4% verhogen. (Pag 3). Ouderavond De nieuwe scholengemeenschap Schouwen- Duiveland in Zierikzee hield de eerste ouder avond na de fusie van de LTS en de LHNO Prinses Juliana. (Pag. 3). Mosselloop In het domeinengebied van Westerschouwen organiseert atletiekvereniging Delta Sport de negentiende Mosselloop met een sterk deelne mersveld. (Pag. 9). VRIJDAG 14 NOVEMBER 1986 143ste jaargang Nr. 24034 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men weet slechts te verbieden, te verhinderen, af te wij zen, doch zelden te gebieden, te bevorderen en te belonen. Westerschouuse commissie openbare werken BURGH-HAAMSTEDE - De leden van de Wester- sehouwse commissie openbare werken hebben donder dagavond behoorlijk wat praktische agendapunten op hun bord gekregen, die in de verkeers-technische sfeer lagen. Een van de voornaamste zaken was het parkeer probleem bij de Bewaerschole in de Weststraat te Burgh- Haamstede. De belangstelling voor de exposities heeft al voor aardig wat ongewenste parkeeruitwassen gezorgd,, zodat ingrijpen van de gemeente niet kon uitblijven. Commissievoorzitter A. J. Padmos stelde de leden voor om een parkeer verbod in te stellen tot aan de slot gracht, waardoor automobilisten moeten uitwijken naar het postkan toor. Met de maatregel is een bedrag tewerken voor om een oude verkeers maatregel voor de bussen uit de kast te halen; de materieelbussën van de ZWN voortaan via de Leliëndaleweg te laten rijden. De commissieleden stemden hiermee in, al wilde Van der Salm had twijfels. „Nu de bewoners en de automobilisten de installatie niet echt meer gebruiken zoals hel hoort, is het wellicht beter het resul taat van de aanpassing af te wach ten, alvorens de geluidsinstallatie aan te brengen". In zijn ogen zouden slechtzienden misschien op het ge luidssignaal afgaan, terwijl automo bilisten zich niets van de gewijzigde waarsehuwingslichten zouden aan trekken. Padmos zegde toe één en ander na der te zullen bezien. Een onderzoek naar de noodzaak van nieuwe abri's in de gemeente langs-de busroute heeft weinig opgeleverd. Slechts op het punt Weststraat-Bernhardstraat zou een abri geplaatst kunnen wor- vervolg pagina 3 De appartementen in Aquadelta, die via art. 1223 van het burgerlijk wetboek worden geveild. De Burghse Ring moet worden gevrijwaard van de overlast van de vracht- en busritten. BRUINISSE - De tweeëntwintig appartementen van gebouw De Hulk in recreatiecentrum Aquadelta in Brui- nisse zijn momenteel te koop. Deze onderkomens worden dinsdag 9 december door de notarissen rar. D. van Eek uit Zierikzee, mr. G. E. H. ter Braak uit Dirksland en mr. C. N. Schuring op grond van artikel 1223 van het burger lijk wetboek openbaar verkocht. Deze verkoping wordt gehouden in café-restaurant Storm in Bruinisse en be gint om 11.00 uur. Bepaald is dat de nieuwe eigenaren de lasten en belastingen vanaf 1 ja nuari 1985 voor hun rekening nemen. Onder die lasten vallen onder andere de achterstallige termijnen voor de ve ren igingsbijdrage vermeerderd met de rente vanaf januari 1985. De nieuwe eigenaar is daarbij eveneens verplicht om lid te worden van de Vereniging van Eigenaren Apparte menten Centrum Aquadelta. Volgens de richtlijnen, die artikel 1223 geeft Algemeen directur L. H. Verhaaren van Aquadelta verklaarde desge vraagd het bericht van de op handen zijnde verkoop van deze woningen uit de krant te hebben vernomen. ,,,Het heeft me wel wat overdonderd, jammer dat het zo gelopen is" liet Verhaaren weten. Over het hoe en waarom kon hij geen mededeling doen, omdat hij, zo verklaarde hij, niet direct bij deze onroerend goed transactie is betrokken. van 1800 gulden gemoeid. Het verbod geldt ook voor de nabij gelegen wo ningen van nummer 20 tot en met 30. Op verzoek van PvdA-er G. J. W. van der Salm zullen de bewoners van deze huizen worden geïnformeerd over de reden van de maatregel. Mogelijk Voor de Bewaerschole zelf blijft het mogelijk om te parkeren, maar VVD- lid J. C. de Feiter zag hier graag twee invalide-parkeerplaatsen komen. ,,De Bewaerschole heeft nogal eens oudere bezoekers en daarvoor zou de parkeermogelijkheid bij het post kantoor wel ver weg zijn", aldus De Feiter. RU-man J. van den Berge schaarde zich samen met zijn andere collega-commissieleden achter het voorstel. CDA-er J. W. Geleijnse zag graag, dat er voor de panden vanaf nummer 30 tot aan de Brouwerij nieuwe par keerplaatsen gecreëerd worden. Op die manier behoeven de parkeerders niet persé naar het postkantoor. Pad mos zegde toe dit voorstel te willen meenemen. De overlast van het vracht- en bus- verkeer aan de Burghse Ring stond ook op de agenda. Dagelijks dende ren bussen én vrachtwagens met té hoge snelheid langs de Burghse Ring en wederom is bij het gemeentebe stuur een klacht gedeponeerd. Pad mos stelde namens de dienst gemcen- Salm nog kwijt, dat het de minst slechte keuze was. Hij dacht hierbij aan de sportvelden nabij de nieuw gekozen route. Schrijven Volgens De Feiter zou het.een goede zaak zijn. als de gemeente een schrij ven laat uitgaan naar de ZWN, waar in wordt aangedrongen op een gema tigde snelheid van de bussen. Wan neer de chauffeurs 30 kilometer per uur rijden is er niets aan de hand. Padmos zegde toe dit aan te kaarten; zo ook het voorstel van Van der Salm, die een zelfde brief naar de plaatselij ke vrachtvervoerbedrijven wilde la ten uitgaan. De christen-democraat Geleijnse kwam tijdens de behandeling van de voetgangersoversteekplaats bij rust huis Duinoord te Burgh-Haamstede op het idee om er een geluidsinstalla tie aan te laten brengen. De over steekplaats blijkt al sinds haar in stallatie niet te functioneren. Vaak worden er zogenaamde rood-rijders gesignaleerd en ook de bewoners van Duinoord hebben alle vertrouwen in de verkeerslichten verloren. Vandaar dat het voorstel van Padmos werd aangenomen om aan weerszijden knipperbollen te plaatsen, want het gewone waarschuwingsbord blijkt keer op keer onvoldoende. Er is im mers onlangs een ongeval gebeurd. De voorzitter zag het voorstel van Geleijnse wel zitten, maar Van der Kantonrechter Verhoeven spreekt gedupeerden wegsleepregeling vrij ZIERIKZEE - „Het was verschrikkelijk. Die dag werd een hel voor ons". Met plastische uitdrukkingen en wijd- se armgebaren kwam de 46-jarige L. W. S. uit Vlaardin- gen donderdagmiddag bij de zitting van het kantonge recht uitleggen waarom 5 juli 1986 voor hem en drie bevriende gezinnen een nachtmerrie werd. S. was een van de eerste 'slachtoffers' van de wegsleepregeling voor auto's die in de gemeente Zierikzee van kracht werd. Maar hij wist met zijn argumenten kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven zover mee te krijgen dat deze tot vrijspraak over ging. Een beslissing waarmee officier van justitie mr R. Beaumont het niet geheel eens was. Hij liet dan ook weten hiertegen waarschijnlijk in be roep te zullen gaan. Advertentie Voor melding van grof afval, klachten plaagdieren en overige zaken betreffende de afvalinzameling bellen: De Directeur ,,Wij zijn toch niet gek met zijn zes sen tegelijk. Op deze manier hadden ze het hele parkeerterrein wel kun nen leegslepen", vroeg S. zich bij zijn verdediging verbaasd af. Samen mot drie andere autobestuurders parkeer de hij op 5 juli zijn voertuig op het parkeerterrein aan de Scheldestraat te Zierikzee en werd daarbij misleid door de aanduiding van de parkccr- en rijstroken via verschillende kleu ren stenen. ,,Ik begrijp nog niet wat we verkeerd deden. We stonden toch allemaal goed". De rijkspolitie dacht daar iets anders over. Nadat er klach ten binnenkwamen over auto's die niet meer wegkonden omdat de auto van S. en de andere drie op de rijstrook stonden, besloot men de kersverse wegsleepregeling toe te passen. Voor S. en de andere drie au- tomoblilisten het begin van een reeks emotionele gebeurtenissen die op het politiebureau eindigden waar ze niet voldoende geld bij zich bleken te heb ben om hun voertuigen terug te kun nen krijgen. Rechter Verhoeven bleek zelf eens Advertentie Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 PHILIPS CD150 Compact disc speler. Een zeer lage prijs voor deze prima CO speler van Phi lips Tijdelijk599,00 Zie de advertentie elders in dit blad. kan de nieuwe eigenaar de huidige ei genaar/gebruiker dwingen om de ter verkoop aangeboden wooneenheden te ontruimen. Acht dagen na de veiling zal de nieuwe eigenaar bekend zijn. De te veilen appartementen zijn woensdag 19 en woensdag 26 november tussen 14.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT HET WE ER. polshoogte te hebben genomen op het parkeerterrein en vond het ver schil tussen rijgedeelte en parkeer vakken zelf ook heel onduidelijk te onderscheiden. Officier van justitie Beauniont achtte de gekleurde ste nen ook niet de meest gelukkige vorm van aanduiding, maar tekende daarbij aan dat het nu ook weer niet zulke problemen geeft dat daardoor voortdurend misverstanden en ehaos Vervolg pagina 5 Advertentie Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Opklaringen Een drukvormige storing boven de Britse Eilanden en onze omgeving trekt langzaam oostwaarts. Ze ver oorzaakt veel bewolking en in de och tend nog regen of buien. In de middag trekken opklaringen over de omge ving. De wind neemt af naar matig en draait in de middag naar zuidwest. Minimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 nov.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid ,4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 15 nov. Zon op 07.59, onder 16.48 Maan op 16.07, onder 06.50 16 nov. Zon op 08.01, onder 16.47 Maan op 16.24, onder 08.07 17 nov. Zon op 08.03, onder 16.46 Maan op 16.47, onder 09.22 Laatste Kwartier: 24 nov. (17.50) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De afgelopen nacht en vanmorgen is een regenzone over ons land getrokken. De zone markeert de overgang naar iets minder zacht weer. Werd het gisteren op enkele plaatsen nog 18 graden, vandaag is 15 graden de hoogste temperatuur. De opklaringen die achter de re genzone het land binnenkwamen wa ren maar van korte duur. De komen de nacht en morgenochtend trekt een nieuw regengebied over ons land. Het ziet er naar uit dat dit actiever is dan het vorige. Op de nadering ervan zal de wind flink toenemen. Morgen overdag blijft het grotendeels be wolkt. De temperatuur verandert nog weinig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1