streeknieuws Karolingische Burcht VVV Burgh-Haamstede druk in de weer met nieuwe onderkomen U moet er geweest zijn! Commissie openbare werken Commissie Scharendijke Veel belangstelling van de ouderen voor Welfare-middag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 november 1986 Nr. 24033 3 Het huidige onderkomen is 25 jaar oud en is nodig aan vervanging toe. Wel houdt de VVV dezelfde plaats aan. Plannen vrijdag 21 november op tafel Tentoonstelling In de periode van II tot en met 13 december is er in het gebouw Man huisstraat van de Rijksscholenge meenschap Professor Zeeman een se lectie te zien van tekeningen en andere artistieke uitspattingen van leerlingen en docenten van deze scho lengemeenschap. Deze eigen tentoon stelling vormt de aanzet voor het cul turele programma dat voor dit seizoen is opgezet. BURGHSLUIS Alarm om wapenstok Begin deze week is de beveiliging op de Neeltje Jans wel in zeer ver hoogde staat van paraatheid geweest. Immers, er was een verdacht persoon met een wapenstok op de kering ge signaleerd en de gedachte aan een 'terroristische aanslag' op dit wereld wonder sloeg bij velen de stoppen door. Met man en macht werd ge zocht. Telefoons rinkelden, porto foons kraakten, kortom, de spanning steeg ten top. Maar een telefoontje van de werktuigkundige dienst ver helderde veel. Het betrof een mede werker van die dienst die niets ver moedend een stukje over de kering wandelde. De kering was voor het werkverkeer afgesloten en hij was met de fiets door de kering gereden. Het laatste stukje moest hij lopen en uit voorzorg voor diefstal had hij de fietspomp meegenomen. Tben de vei ligheidsdienst daar lucht van kreeg was het vlug stoom afblazen.... BURGH-H AAMSTEDE De Kirreweie Op de jaarlijkse ouderavond van de obs De Kirreweie stond het thema Verder werken aan de basisschool centraal. Het schoolteam neemt dit jaar deel aan een Invoeringsprogram ma, een door de minister geboden ge legenheid om stapsgewijs liet basis onderwijs meer gestalte te geven. Een vereiste voor deelname was het opstellen van een ontwikkelings plan. Hier geven de leerkrachten aan hoe zij denken over de toekomst van hun school en welke verbeteringen zij willen aanbrengen. De directeur van de school, A. Damman, leidde dit onderwerp in. Hij vertelde dat dit schooljaar twee aspecten aan de orde komen, name lijk verder gaan met de individuali sering van het leesonderwijs en ken nis maken met andere vormen van groepsorganisatie dan de gebruikelij ke jaarklas. Over dit laatste facet, het vormen van gemengde leeftijds groepen, gaf J. Ennik, schoolbegelei- der van het Pedagogisch Centrum Zeeland, nadere informatie. Hij ge bruikte hierbij een videoband van de experimentele basisschool te Oost- Souburg. Door de ouders werd hier over in groepjes gediscussieerd, waarna de heer Ennik vragen en op merkingen beantwoordde. Het huishoudelijk gedeelte was hieraan voorafgegaan. De voorzitter, R. van der Pol, kon in het bijzonder de wethouder van onderwijs, J. Deïst, verwelkomen. De notulen, het jaarverslag en de fi nanciële stukken waren van tevoren toegestuurd en konden dan ook snel worden afgehandeld. De kascommis- sie, bij monde van A. Kloos, was vol lof over het gevoerde beleid van de penningmeester, de heer Boom. Een aantal ouderraadsleden moest regle mentair aftreden. Dit waren de da mes G. den Adel-Outshoorn, I. Boot- Wervers, M. Deurloo-Overbeeke en de heren O. V. Boom, P. M. Kuzee en R. van der Pol. Secretaresse L. ten Haaf- ten Wolde, bedankte de scheidende le den voor hun inzet voor de school en bood hen een boek aan. In de vacatures werden gekozen ,de dames C. Jonker-van Aken, H. M. B. van Oudenaarde-Jonker, I. F. Ree- ling-de Wit en de heren J. O. R. Albe- da van Ekenstein en P. J. Landegent. De heer Deïst ging nog in op de ont wikkelingen binnen het basisonder wijs en wenste vooral het schoolteam veel sterkte bij hun taak. Expositie De Burghse dames Nel Verton en Rita Roodbol exposeren van 15 tot en met 29 november in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede. Hoewel Nel Verton naast schilderen en tekenen ook graag weeft en boetseert staat aquarelleren voor haar op de eerste plaats. Rita Roodbol heeft zich aan vankelijk gericht op de kunst van het kantklossen. Daarnaast houdt zij zich ook bezig met het maken van on der andere houtskooltekeningen. De Bewaerschole is op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Bevolking In de gemeente Westerschouwen zijn in de afgelopen periode de vol gende personen overleden: Janna Ja- coba de Feiter-Verseput, Jacoba Lau- rina van Willegen-van de Kreeke, Pieter Abraham Janse en Maatje Dalebout-Blom (allen Burgh-Haam stede) en Leendert Willem Boot (Re- nesse). Geboren zijn Björn Straijer (Serooskerke) en Pieter Douwe Dijk stra (Burgh-Haamstede). Jubileum Ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van de bejaardensociëteit Burgh wordt er woensdag 19 novcm- Advertentié B URGH-HAAMSTEDE - De leden van de Westerschouwse commissie ruimte lijke ordening komen dinsdag 18 november om 19.30 uur bijeen in het ge meentehuis le Burgh-Haamstede. Dan wordt gesproken over de bezwaar schriften, die binnengekomen zijn tegen het ontwerp-bestemmingsplan Karolingische Burcht. De bezwaarden kunnen hun argumenten mondeling toelichten. De hoorzitting wordt bijgewoond door de leden van het college. Voorts spreekt de commissie nog over de aangepaste versie van het Milieu Uitvoerings Programma.'De te behandelen stukken liggen tijdens kantoor uren ter inzage. ber door de circa vijftig leden feest gevierd in dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstede. Deze feestmiddag begint om 13.30 uur. Op het program ma staan een kindermusical, een op treden van het ouderenkoor onder leiding van de heer M. Hogestein en declamatie door mevrouw E. Vos. De aanwezigen kunnen zich ook vocaal uitleven tijdens de samenzang, die op het programma staat. HAAMSTEDE Uitstel De lezing over zure regen, die de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-. Duiveland aanvankelijk voor vrijdag 21 november had gepland is in ver band met de bijeenkomst die Stad en Lande Schouwen-Duiveland op het zelfde tijdstip houdt, verschoven naar vrijdag 19 december. Deze lezing over de oorzaken, gevolgen en besrij- ding van zure regen, die Constance van Dorp namens de Kleine Aarde zal geven, wordt gehouden in de zaal van de gereformeerde kerk in Haamste de. Aanvang: 19.45 uur. De Natuur- en Vogelwacht heeft verder een speciale editie van haar lijfblad Sterna uitge bracht. Deze uitgave, die door R. Ten- kate is samengesteld bevat een over zicht van alle Sterna-artikelen uit de periode 1956-1985. De volgorde van deze lange reeks is vastgesteld op al fabetische volgorde van de auteurs. Hierbij staan ook het jaar en het nummer van de uitgave vermeld. Het geheel wordt afgesloten met persona lia, boekbesprekingen en enkele inventarisatie-gegevens. ELLEMEET Kampioen Gisteren, woensdag, werd de 17- jarige Rini de Glopper uit Ellemeet Nederlands kampioen in de categorie gevlochten luxe broodjes en vruch tengebakjes tijdens de landelijke wedstrijden voor de bakkerij-oplei ding voor parttime-scholen. Rini is medewerker van bakkerij Janse in Renesse en parttime-leerling aan de technische school in Goes. Hij be haalde eerder een eerste plaats bij re gionale voorselecties. Woensdag kwam hij uit in de landelijke wed strijd in Wageningen. Hij nam deel aan twee onderdelen waarvoor hij beide een eerste prijs en daarmee de titel Nederlands kampioen behaalde. OUWERKERK Bijeenkomst De leden van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, die in het Dorpshuis in Ouwerkerk bijeenkwamen kun nen terugzien op een geslaagde avond. De dia's over het leven onder water in de Oosterschelde en in de Noordzee, die de heer B. Bleij liet zien trok veel belangstelling. De avond werd door mevrouw M. J. van Bommel-den Har*eg afgesloten met de dringende oprcep voor drie nieu we bestuursleden. WESTERSCHOUWEN - De com missie openbare werken van de ge meente Westerschouwen komt don derdag 13 november bijeen in het gemeentehuis in Haamstede. Deze openbare vergadering begint om 19.30 uur. De commissieleden buigen zich tij dens deze vergadering over de ontrui ming van de werklocaties in Burgh- sluis en de Schelphoek. Ter sprake komen eveneens de beveiliging van de Bewaerschole, het vervangen van de lier in haven Burghsluis, de par keerperikelen in de Weststraat en de overlast die het vracht- en busverkeer bij de Burghsering veroorzaken. SCHARENDIJKE - In gemeen schapsruimte de Putmcct komt don derdag 20 november de commissie algemene- en bestuurszaken bijeen van de gemeente Middcnschouwcn. De vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. Op dc agenda staan de punten: sub sidiëring sociaal-culturele activitei ten 1987; emancipatie-activiteiten 1987; subsidieverzoeken van het Ge handicapten Adviesbureau Zeeland, SOS telefonische hulpdienst Zee land, EHBO-Middenschouwcn, Vrouw en Geloof, Vrouwen bellen Vrouwen en de werkgroep Vrouwen leerjaar. De leden spreken voorts over de invoering van de basiseduca tie, de aangekondigde rijksbezuini- gingen en een notitie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over de notitie 'Uitgangspunten voor een onderzoek naar de effecten van een doorgaande wegverbinding over de Stormvloedkering voor de regionale economie van Schouwen-Duiveland'. Chef-redaktie: M. Kaat Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaklie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6°/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Konlrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE - Al tijdens de jubileumvie ring van de VVV Burg-h-Haamstede op vrijdag 21 novem ber zuilen de eerste bouwtekeningen voor het nieuwe on derkomen op tafel liggen. Het oude pand heeft afgedaan en is nodig aan uitbreiding toe. Tijdens de najaarsverga dering in Burgh-Haamstede werd niet duidelijk hoelang de voorbereidingen en de daadwerkelijke bouw in beslag gaan nemen. Dat er tijdelijk een ander onderko men gezocht moet gaan worden, staat als een paal boven water. VW-voorzitter dr. H. J. van Zuijlen introduceerde de nieuwbouwplannen en de eisen, die hieraan door het be stuur worden gesteld. Dat heeft op zich laten wachten, want al tijdens de voorjaarsvergadering hadden vol gens enkele aanwezigen plannen op tafel kunnen liggen. Bij de nieuw bouw draait alles om de mogelijkhe- dén van de grond, waarop het huidige pandje staat, want - de leden waren het er allen overeens - het nieuwe in formatiecentrum moet op dezelfde plaats komen. Het huidige terrein mag voor 75% bebouwd zijn en dat is het bijna. Toch moet het nieuwe kantoor groter zijn en daarom wordt er over gedacht om een stuk(je) grónd bij te kopen. ,,Als we het kantoor dichter naar de straat laten plaatsen, dan winnen we wel licht ook enige ruimte", volgens Van Zuijlen. Het vertrouwde platte dak mag nif t méér terugkeren. Het bestuur is het erovter eens, dat het een puntdak moet worden met dakpannen. Ook HAAMSTEDE - Het is een goede gewoonte geworden van de Welfare-afdeling van de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis, om de bejaar den uit geheel Westelijk Schouwen tot en met Scharendijke, elk jaar een ge zellige middag aan te bieden. Dinsdagmiddag was de recreatiezaal van het rusthuis Duinoord daartoe bijna geheel gevuld met ouderen die door vrijwil lige autobestuurders(sters) waren gebracht. Een openingswoord sprak de adjunct-directrice van het rusthuis, mevrouw G. Warnink, gevolgd door har telijke woorden van de voorzitster van het Welfare-werk, mevrouw v. d. Waal-Troost. Er werd op deze middag veel gezongen, variërend van de Blanke top der duinen, In een blauw geruite kiel tot de Grote stille heide met af en toe Hoorngeschal langs berg en dal. Daar tussendoor een kopje koffie of thee met Welfare-gebak en enkele voordrachten in Schouws dialect. Mevrouw Horst zette Erman van Striepeule op een voetstuk die in de buurt van de Vlaeke in 't léége land bie Muljaen woonde. Daarbij kregen we de boodschap mee, dat wanneer de koeien loeiden in de wei, het warm weer Wordt. In Schouwse dracht keerden de ons vertrouwde Jöös in Jaone nog eens terug met een fietstocht door de Westhoek, voorgedragen door de dames Hooger- huis en Quist. Vooral de vele import-dames konden hieruit nog wat opsteken over de vele bezienswaardigheden in onze Westhoek. Met een verloting en de verkoop van kerstkaarten ten behoeve van het Rode Kruis en tot slot enkele dankwoorden kwam een einde aan deze middag. de ontvangstruimte moet verruimd worden en gedacht wordt aan een speciale computerruimte, waarmee niet gezegd is, dat het apparaat ook meteen aangeschaft moet worden. Dan is ook een voorwaarde, dat er een safe opgesteld wordt voor de VVV-bonnen en het (kleine) wissel geld. Zoals gezegd, komen de eerste schetsen al tijdens de jubileumvie ring op tafel. De VVV bestaat 75 jaar en dat feit wordt vrijdag 21 november in dorpshuis de Schutse luister bijge zet met een receptiatussen 16.30-18.00 uur. Vanaf 15.30 uur start de info markt en om 19.45 uur houdt PVVV- directeur A. C. Bontenbal een be schouwing over promotionele activi teiten. Na een korte forum-discussie is het om 21.45 uur de beurt aan foto graaf J. van den Berge, die aan de hand van een diaserie de vakantie in de Westhoek in vroeger dagen be licht. Daarna is het bal. Reilen en zeilen Tijdens de vergadering kwam ook het reilen en zeilen van de werkgroep Promotion Schouwse Kust ter spra ke; een protnotioneel samenwer kingsverband tussen de VW's van Renesse, Burgh-Haamstede en Scha rendijke. Duidelijk werd, dat leden van deze groep de voorkeur geven aan de kleinere promotie-activiteiten. Onlangs bezocht het team een Duits plaatje, waar de Westhoek als enige vakantie-oord aanwezig was. Geen concurrentie dus en dat is met de gro te beurzen wel anders. Desondapks gaat de groep binnenkort naar Düs- seldorf, waar enkele honderdduizen den bezoekers komen. Tijdens de bijeenkomst werd dui delijk, dat de groep grootse plannen heeft. Zo wordt ondermeer gedacht aan de aanschaf van een bus, waar mee de hort opgegaan kan worden. Volgens J. P. Landegent, dient een en ander wel gestructureerd te gebeu ren, zodat er niet al te veel over ge zegd kon worden in het prille stadi um van de plannen. Verkoop De dameskrans Tryféna van de Oud Gereformeerde Gemeente te Zie rikzee houdt op donderdag 20 novem ber haar jaarlijkse verkoop van zelf gemaakte goederen. Het aanbod is zeer gevarieerd en bestaat onder meer uit gehaakte, geborduurde en gebreide handwerken, poppen in kle derdrachten, kralenbeursjes uit grootmoeders tijd en beschilderde voorwerpen. Verder zijn er oliebol len, babbelaars, advokaat, koekjes en koffie met cake verkrijgbaar. Dc verkoop wordt gehouden in de boven zaal van de Gereformeerde kerk in de Sint Domusstraat en is van 13.30 tot 21.00 uur. Vogeltentoonstelling In het Huis van Nassau te Zierikzee wordt op vrijdag en zaterdag 21 en 22 november een vogeltentoonstelling georganiseerd door do Vereniging Zang en Kleur. Op vrijdag is dc ten toonstelling geopend van 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdag van 12.30 tot 23 00 uur. Adventsconcert De Zierikzeesche Oratoriumvereni ging geeft vrijdag 28 november een concert in de Lutherse Kerk in Zie rikzee. Dit concert begint om 20.00 uur. Het Oratoriumgezelschap onder leiding van Pieter L. Zoomers brengt enkele Gregoriaanse liederen en can- Een dialect-uitvoeringtijdens de ouderenbijeenkomst in rusthuis Duinoord tates van Briegel, Schütz en Buxtehu- te Burgh-Haamstede. de ten gehore.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3